Cumhurbaşkanı Kararı

Cumhurbaşkanı Kararı

Son dakika Cumhurbaşkanı kararı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhurbaşkanı kararı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhurbaşkanı kararı haber sayfamızda...

Cumhurbaşkanı Kararı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.784 cumhurbaskani karari haberi bulunmuştur.
Resmi Gazete'de enerjide kamulaştırma kararları yayımlandı
Resmi Gazete'de enerjide kamulaştırma kararları yayımlandıMaden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğünce Kastamonu'nun Hanönü ilçesinde bazı taşınmazların kamulaştırılmasına karar verildi.
10.04.2021 Ekonomi
Filistin'den hurma ithalatında tarife kontenjanı yükseltildi
Filistin'den hurma ithalatında tarife kontenjanı yükseltildiTürkiye'nin Filistin'den hurma ithalatında halihazırda 1000 ton olan tarife kontenjanı miktarı 3 bin tona çıkarıldı.
7.04.2021Ekonomi
Türkiye’de huzurlu yatırım Avrupa radarında
Türkiye’de huzurlu yatırım Avrupa radarındaDünya nüfusu yaşlanırken, yaşlı bakım evi ve huzurevi yatırımları da artıyor. Türkiye’de de bu trend yükseliyor. Avrupa ülkeleri ise Türkiye’de kendi vatandaşları için yatırım arayışında.
7.04.2021Ekonomi
2021 yılı sulama tesisleri ücret tarifesi belirlendi
2021 yılı sulama tesisleri ücret tarifesi belirlendiBazı sulama tesislerinden faydalananlardan 2021'de alınacak işletme ve bakım ücreti tutarları belirlendi.
6.04.2021Ekonomi
Resmi Gazete'de yayımlandı! Kesin korunacak hassas alan
Resmi Gazete'de yayımlandı! Kesin korunacak hassas alanMersin'in Silifke ilçesi sınırları içerisinde yer alan Narlıkuyu Doğal Sit Alanı'nın koruma statüsü değiştirildi.
5.04.2021Gündem
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı harekete geçirdi! 6 günde rekor
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısı harekete geçirdi! 6 günde rekorSon dakika gelen habere göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "döviz ve altınınızı finansal sisteme sokun" çağrısı öncesinde harekete geçen yerli yatırımcı 6 işlem gününde 10.5 milyar dolarlık satış gerçekleştirdi.
2.04.2021Ekonomi
Son dakika: Bankada parası olanlar dikkat! Stopaj avantajında süre uzatıldı
Son dakika: Bankada parası olanlar dikkat! Stopaj avantajında süre uzatıldıTürk lirası (TL) mevduatları için stopaj desteği uygulamasında süre 31 Mayıs 2021'e uzatıldı.
1.04.2021Ekonomi
Stopaj avantajında süre uzatıldı
Stopaj avantajında süre uzatıldıTürk lirası (TL) mevduatları için stopaj desteği uygulamasında süre 31 Mayıs 2021'e uzatıldı.
1.04.2021Uzmanpara
İstanbul Sözleşmesi için Danıştay’a başvurdu
İstanbul Sözleşmesi için Danıştay’a başvurduİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Türkiye’nin İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı’nın yürütmesinin durdurulması ve iptali için Danıştay’a başvurdu.
31.03.2021Siyaset
SGK prim yapılandırmasının ilk ödemesi için son tarih 31 Mart
SGK prim yapılandırmasının ilk ödemesi için son tarih 31 MartAile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) prim yapılandırmasının peşin ve ilk taksit ödemeleri için son günün 31 Mart olduğunu hatırlattı.
28.03.2021Ekonomi
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa açıklaması
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan yeni anayasa açıklamasıGelen son dakika haberine göre; TBMM Başkanı Şentop, Yeni anayasa konusuna dair, "Uzlaşılan noktalarda yoğunlaşmak, onlar üzerinden hareket etmeye çalışmak lazım. Bir çözüm yolu bulunabilir. Yeni anayasa tartışması ciddiye alınmalı. Sonuç almak hedef olmalı, somut bir metin ortaya çıkmalı" açıklamasında bulundu
24.03.2021Siyaset
Döner sermaye ve özel hesap uygulamaların tamamı yıl sonuna kadar tamamlanacak
Döner sermaye ve özel hesap uygulamaların tamamı yıl sonuna kadar tamamlanacakEkonomi Reform Paketi'ne ilişkin takvim kapsamında, döner sermayeler ve özel hesap uygulamalarının bütçeye alınmasına yönelik adımların tamamı yıl sonuna kadar atılacak.
24.03.2021Ekonomi
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan parti kapatma açıklaması
Kemal Kılıçdaroğlu'ndan parti kapatma açıklamasıCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, HDP'ye yönelik kapatma davası ile ilgili "Demokrasilerde parti kapatmak doğru değil. Seçimle gelen seçimle gider" dedi.
23.03.2021Siyaset
Sözleşmeli personel alım esasları düzenlendi
Sözleşmeli personel alım esasları düzenlendiTicaret Bakanlığı'nın gümrük muhafaza ve muayene memuru unvanlı sözleşmeli personel alım esasları düzenlendi.
21.03.2021Ekonomi
Ayçiçek yağının gümrük vergisi sıfırlandı
Ayçiçek yağının gümrük vergisi sıfırlandıKovid-19 salgını kapsamında temel gıdalarda arz güvenliği ve fiyat istikrarının sağlanması amacıyla bazı yağlı tohumlar ve yağlardan 30 Haziran’a kadar gümrük vergisi alınmayacak.
21.03.2021Ekonomi
İstanbul Sözleşmesi feshedildi
İstanbul Sözleşmesi feshedildiTürkiye kadına yönelik şiddetle mücadelede uluslararası referans metin kabul edilen İstanbul Sözleşmesi’nden Cumhurbaşkanlığı Kararnamesiyle çekildi. CHP lideri Kılıçdaroğlu, “Artık 42 milyon kadının güvenliği yoktur” derken, kadın hakları savunucuları da karara tepki gösterdi
21.03.2021Siyaset
2021-2022 dönemine ait şeker kotaları belirlendi
2021-2022 dönemine ait şeker kotaları belirlendiTürkiye şeker sektöründe 2021-2022 pazarlama yılı için kotalar belli oldu. Konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
21.03.2021Ekonomi
İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılma kararını değerlendirdiler: Hak aramaya devam edeceğiz
İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılma kararını değerlendirdiler: Hak aramaya devam edeceğizÇİĞDEM YILMAZ İstanbulResmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye’nin, İstanbul Sözleşmesi’nden ayrılmasına tepki yağdı...
21.03.2021Siyaset
20 Mart 2021 Günün Özeti Milliyet'te
20 Mart 2021 Günün Özeti Milliyet'te20 Mart 2021 Günün Özeti Milliyet'te
20.03.2021Haberler
Bazı yağlı tohum ve yağlardan 30 Haziran'a kadar gümrük vergisi alınmayacak
Bazı yağlı tohum ve yağlardan 30 Haziran'a kadar gümrük vergisi alınmayacakYeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını kapsamında temel gıdalarda arz güvenliği ve fiyat istikrarının sağlanması amacıyla bazı yağlı tohumlar ve yağlardan 30 Haziran'a kadar gümrük vergisi alınmayacak.
20.03.2021Ekonomi
Şeker kotaları belirlendi
Şeker kotaları belirlendiTürkiye şeker sektöründe 2021-2022 pazarlama yılı için kotalar belli oldu.
20.03.2021Ekonomi
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesine 100 milyon lira sermaye tahsis edilecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesine 100 milyon lira sermaye tahsis edilecekSanayi ve Teknoloji Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesine 100 milyon lira sermaye tahsis edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
20.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Çözüm, özümüzde mevcut
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay: Çözüm, özümüzde mevcut Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'nin İstanbul Sözleşmesi'nden çekilmesi kararına ilişkin "Çareyi dışarılarda aramaya, başkalarını taklit etmeye gerek yoktur. Çözüm bizatihi gelenek ve göreneklerimizde, özümüzde mevcuttur" dedi.
20.03.2021Siyaset
Son dakika haberi: İstanbul Sözleşmesi Cumhurbaşkanı kararıyla feshedildi
Son dakika haberi: İstanbul Sözleşmesi Cumhurbaşkanı kararıyla feshedildiGelen son dakika haberine göre; Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararı ile Türkiye, İstanbul Sözleşmesi'nden ayrıldı.
20.03.2021Siyaset
Türkiye'nin nohut ihracatı geçen yıl 77,7 milyon dolara ulaştı
Türkiye'nin nohut ihracatı geçen yıl 77,7 milyon dolara ulaştıLeblebiden humusa kadar birçok üründe kullanılan nohutta Türkiye'nin ihracatı, geçen yıl 77,7 milyon dolara ulaşarak, ithalatın yaklaşık 4,6 katına çıktı.
19.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

resmi gazeteistanbul sözleşmesiTürkiyeTLstopaj

Cumhurbaşkanı Kararı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.