Cumhuriyetçi Parti

Cumhuriyetçi Parti

Son dakika Cumhuriyetçi Parti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhuriyetçi Parti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhuriyetçi Parti haber sayfamızda...

Cumhuriyetçi Parti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.811 cumhuriyetci parti haberi bulunmuştur.
Yer yerinden oynayacak! ABD'den teknoloji devlerine şok
Yer yerinden oynayacak! ABD'den teknoloji devlerine şokABD Temsilciler Meclisi, ülkedeki Amazon gibi e-ticaret ve teknoloji devlerinin tekelleşmesinin önüne geçmek için şirketleri bölmeye yönelik her iki partinin de destek verdiği bir yasa hazırlıyor.
12.06.2021Ekonomi
Son dakika... Cumhuriyetçiler, Kongre baskını komisyonunun kurulmasını bloke etti!
Son dakika... Cumhuriyetçiler, Kongre baskını komisyonunun kurulmasını bloke etti!ABD Senatosundaki Cumhuriyetçiler, 6 Ocak'ta yaşanan Kongre baskınını soruşturacak komisyonun kurulmasını öngören tasarıyı bloke etti. 6 Ocak'taki Kongre baskınında 5 kişi hayatını kaybetmiş, halkı isyana teşvikten azil istemiyle yargılanan Trump ise şubat ayında Senato'daki oylamada aklanmıştı.
28.05.2021Dünya
Biden'ın İsrail'i savunan sözlerine çok sert tepki!
Biden'ın İsrail'i savunan sözlerine çok sert tepki!ABD Başkanı Joe Biden'ın İsrail'in şiddet eylemlerini "meşru müdafaa" olarak nitelendirmesine partisindeki birçok isimden ağır eleştiriler geldi. Özellikle Alexandria Ocasio-Cortez, Marc Pocan ve Jamaal Bowman'ın açıklamaları Biden'a ağır darbe oldu.
13.05.2021Dünya
ABD nüfusunun 331 milyonu aşması dengeleri değiştirecek
ABD nüfusunun 331 milyonu aşması dengeleri değiştirecekABD'nin nüfusu, son nüfus sayımı sonuçlarına göre 331 milyonu geçerken, yeni nüfus dağılımının eyaletlerin Kongreye göndereceği milletvekili sayılarını da değiştireceği açıklandı.
27.04.2021Dünya
Trump'tan Biden'a Rusya eleştirisi: Olabilecek en kötü şey!
Trump'tan Biden'a Rusya eleştirisi: Olabilecek en kötü şey!Eski ABD Başkanı Donald Trump, Başkan Joe Biden'ın Çin ile Rusya'yı birbirine yaklaştırdığını ve bunun ABD için "olabilecek en kötü şey" olduğunu savundu. Öte yandan Trump, 2024 başkanlık yarışına girmeyi ciddi olarak düşündüğünü yineledi.
20.04.2021Dünya
FBI, bomba bırakan şüphelinin görüntülerini paylaştı
FBI, bomba bırakan şüphelinin görüntülerini paylaştıABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI) 6 Ocak'taki kanlı kongre baskınından bir gece önce Cumhuriyetçi ve Demokrat Parti merkezlerine bomba koyduğundan şüphelenilen kişinin görüntülerini yayımladı. FBI yetkilileri şüphelinin kimliğinin tespit edene 100 bin dolar (758 bin TL) ödül vereceğini duyurdu.
10.03.2021Haberler
New York Valisi Cuomo hakkında dördüncü cinsel taciz iddiası
New York Valisi Cuomo hakkında dördüncü cinsel taciz iddiasıABD'de bir kadının daha New York Valisi Cuomo'ya cinsel taciz iddiasında bulunduğu, söz konusu iddianın bir yetkili tarafından da teyit edildiği bildirildi.
10.03.2021Dünya
Son dakika... Tacizle suçlanmıştı! New York Valisi Cuomo hakkında azil tasarısı!
Son dakika... Tacizle suçlanmıştı! New York Valisi Cuomo hakkında azil tasarısı!New York Eyalet Meclisi Cumhuriyetçi Parti üyeleri, hakkındaki taciz iddiaları nedeniyle New York Valisi Andrew Cuomo'nun azli için tasarı hazırladı.
8.03.2021Dünya
Trump 2024'de yarışması halinde Cumhuriyetçi Parti'de rakipsiz olacağı görüşünde
Trump 2024'de yarışması halinde Cumhuriyetçi Parti'de rakipsiz olacağı görüşündeEski ABD Başkanı Donald Trump, 2024 başkanlık seçimlerinde aday olması durumunda parti içinde hiçbir Cumhuriyetçi rakibinin kendisi karşısında şansı olmayacağını savundu.
1.03.2021Dünya
Son dakika haber: Trump geri döndü! Bombayı patlattı...
Son dakika haber: Trump geri döndü! Bombayı patlattı...Gelen son dakika haberine göre; Eski ABD Başkanı Donald Trump, Cumhuriyetçi Parti içinde etkin rol alacağını kaydederken, 2024'te yapılacak başkanlık seçimlerinde aday olabileceği sinyalini verdi. Eski ABD Başkanı Trump, 'Yeni bir parti kurmayacağım, bu yöndeki haberler yalan. Cumhuriyetçi Parti bizim partimiz. Kim bilir, belki onları 3. kez yenmek üzere karar alabilirim' dedi.
1.03.2021Dünya
ABD 4 Mart'ta yeni şiddet senaryosu'na hazırlanıyor
ABD 4 Mart'ta yeni şiddet senaryosu'na hazırlanıyorABD’deki aşırılık yanlısı hareketler konusunda uzmanlar, QAnon inançlarının Egemen Vatandaşlar Hareketi’nin teorileriyle birleştirilmesinin yeni bir gelişme olduğunu söylüyor.
23.02.2021Dünya
Trump sessizliğini bozdu! 'Utanç verici'
Trump sessizliğini bozdu! 'Utanç verici'Eski ABD Başkanı Donald Trump, hayatını kaybeden muhafazakar radyocu Rush Limbaugh'u anmak için 20 Ocak'tan sonraki "medya sessizliğini" bozdu.
17.02.2021Dünya
Trump - McConnell gerginliği artıyor!
Trump - McConnell gerginliği artıyor!ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskınından eski Başkan Donald Trump'ı sorumlu tutan Cumhuriyetçi Partinin Senato Azınlık Lideri Mitch McConnell ile sorumluluğu kabul etmeyen Trump arasındaki gerilim artarak sürüyor.
17.02.2021Dünya
Trump, 2024 seçimleri için Cumhuriyetçi seçmenin hala ilk tercihi
Trump, 2024 seçimleri için Cumhuriyetçi seçmenin hala ilk tercihiABD Senatosundaki azil yargılamasında aklanan eski ABD Başkanı Donald Trump, güncel bir ankete göre, Cumhuriyetçi seçmenin 2024 başkanlık seçimleri için ilk tercihi olarak öne çıktı.
16.02.2021Dünya
Demokratlardan 'teşvik paketi' adımı
Demokratlardan 'teşvik paketi' adımıABD'de Demokratlar gelecek hafta teşvik paketi konusunda taslak oylaması planlıyor.
16.02.2021Uzmanpara
Düzen değişiyor
Düzen değişiyorJoe Biden’ın göreve gelmesiyle ABD’nin dış siyasetindeki değişim gözle görülür hale geldi. Biden’ın Yemen’deki savaşa katkı verilmeyeceğini açıklamasının ardından Pentagon, ABD ordusunun dünya genelindeki pozisyonlarını gözden geçireceğini açıkladı
6.02.2021Dünya
Cumhuriyetçi Parti’de fırtınalar kopuyor
Cumhuriyetçi Parti’de fırtınalar kopuyorSeçimden hüsranla ayrılan Cumhuriyetçi Parti içinde geleneksel merkez ile Trump yanlısı aşırı sağcı kanat arasında büyük çarpışma var. Son dönemde yaşanan bu çarpışmanın galibi şimdilik bilinmezken, bu olay, Amerikan siyasetinin geleceğine büyük etki edecek
5.02.2021Dünya
Yasaklanan Trump, fanatiklerinden Twitter'da hakaret tweetleri atılmasını istiyor
Yasaklanan Trump, fanatiklerinden Twitter'da hakaret tweetleri atılmasını istiyorABD'nin bir önceki başkanı Donald Trump'ın, Twitter hesabının platformda kalıcı olarak engellenmesinin ardından yandaşlarından kendisinin yerine hakaret içeren tweetler atmalarını istemek zorunda kaldığı bildirildi.
3.02.2021Dünya
'Teşvik paketinde büyük adım atılmalı'
'Teşvik paketinde büyük adım atılmalı'ABD Hazine Bakanı Yellen, teşvik paketi konusunda şimdi ve büyük adım atmanın uzun vadeli getirilerinin daha fazla olacağını söyledi.
1.02.2021Uzmanpara
O da terk etti!
O da terk etti!Trump’ın Kongre baskınında tutuklanan destekçileri eski başkanı ihanetle suçlarken, Trump Cumhuriyetçi Parti içinde etkisini artırma yönünde çalışmalara başladı
30.01.2021Dünya
Trump'tan Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçilere "birlikte çalışma" sözü
Trump'tan Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçilere "birlikte çalışma" sözüEski ABD Başkanı Donald Trump'ın, Florida'da Temsilciler Meclisi'ndeki Cumhuriyetçilerin Lideri Kevin McCarthy ile bir araya geldiği ve Cumhuriyetçilerin Temsilciler Meclisi'nde çoğunluğu kazanması için birlikte çalışma sözü verdiği bildirildi.
29.01.2021Dünya
Suudi yönetimi, Kaşıkçı cinayeti sonrası Washington'u etkilemek için 16 lobi firması ile çalıştı
Suudi yönetimi, Kaşıkçı cinayeti sonrası Washington'u etkilemek için 16 lobi firması ile çalıştıSuudi yönetiminin, gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2 Ekim 2018'de Suudi Arabistan'ın İstanbul başkonsolosluğunda öldürülmesinden bu yana Washington ile ilişkilerini düzeltmek için en az 16 lobi firması ile çalıştığı ortaya çıktı.
28.01.2021Dünya
Trump seçimi kaybetti ama güven kazandı
Trump seçimi kaybetti ama güven kazandıABD'de eski başkan Donald Trump’ın, Beyaz Saray’dan ayrıldığından bu yana Cumhuriyetçi Parti içinde popülaritesinin arttığı belirtildi.
27.01.2021Dünya
İntikam peşinde
İntikam peşindeEski başkan Donald Trump’ın, özellikle “kendisine ihanet ettiği”ni düşündüğü Cumhuriyetçilerden intikam almak istediği belirtiliyor.
26.01.2021Dünya
Azil ihtimali azaldı
Azil ihtimali azaldıDonald Trump’ın tekrar aday olmasının önüne geçecek olan görevden azil yargılaması 8 Şubat haftası başlayacak. Bununla birlikte Cumhuriyetçi Parti içinde Trump aleyhine oy verecek isimlerin sayısında bir düşüş olduğu ifade ediliyor
24.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ABDTrumpDonald Trumpkongre baskınıJoe Biden

Cumhuriyetçi Parti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.