Cumhuriyetçi Parti

Cumhuriyetçi Parti

Son dakika Cumhuriyetçi Parti haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Cumhuriyetçi Parti gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Cumhuriyetçi Parti haber sayfamızda...

Cumhuriyetçi Parti

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.880 cumhuriyetçi parti haberi bulunmuştur.
Biden tepetaklak düştü!
Biden tepetaklak düştü!Yaklaşık üç ay önce Air Force One merdivenlerinde üç kez yere kapaklanan ABD lideri, bu kez memleketinde bisiklet sürerken kaza geçirdi.
18.06.2022Dünya
Trump, Kongre baskını davası için 'düzmece' dedi!
Trump, Kongre baskını davası için 'düzmece' dedi!ABD'nin eski başkanı Donald Trump, 6 Ocak 2021'de düzenlenen Kongre baskınıyla ilgili Temsilciler Meclisi bünyesinde yapılan davayı "tam bir düzmece" olarak nitelendirdi.
14.06.2022Dünya
Trump ‘darbe girişimi yaptı’
Trump ‘darbe girişimi yaptı’ABD’de 6 Ocak 2021’de gerçekleşen Kongre baskınıyla ilgili dava başladı. İlk duruşmada, eski başkan Donald Trump’ın darbe girişiminde bulunduğu öne sürüldü.
11.06.2022Dünya
Kendi kızı bile iddiasını reddetti! Trump'a şok suçlama...
Kendi kızı bile iddiasını reddetti! Trump'a şok suçlama...ABD Kongre binasına 6 Ocak 2021'de düzenlenen baskınla ilgili dava başladı. 17 ay boyunca araştırmalar yapan komitede, ABD'nin eski başkanı Donald Trump'la ilgili çok çarpıcı iddiaların ortaya atıldığı davada, Trump'ın kendi kızı bile iddialarını reddetti.
10.06.2022Dünya
Cumhuriyetçilerin Pensilvanya'da senato adaylığını Mehmet Öz kazandı
Cumhuriyetçilerin Pensilvanya'da senato adaylığını Mehmet Öz kazandıABD'nin Pensilvanya eyaletinde Cumhuriyetçi Partinin Senato adayını belirlemek üzere yapılan seçimi, ünlü Türk kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz kazandı.
4.06.2022Dünya
Biden defalarca 'Artık yeter' dedi!
Biden defalarca 'Artık yeter' dedi!Peş peşe gerçekleşen silahlı saldırıların ardından kameraların karşısına geçen ABD lideri, "Tanrı aşkına daha kaç katliam daha yaşamamız gerekiyor?" dedi. Biden ve partisi Demokratların silah satın almayı zorlaştıran düzenlemeyi hızla hayata geçirmek için 10 Cumhuriyetçi senatörün desteğine ihtiyacı var.
3.06.2022Dünya
10 yaşında katliam yapacaktı! Mesaj gönderdi...
10 yaşında katliam yapacaktı! Mesaj gönderdi...19 çocuğun ve iki öğretmenin katledildiği kanlı saldırıdan yalnızca beş gün sonra, bir diğer katliam planlandığı ortaya çıktı. Henüz 10 yaşında bir beşinci sınıf öğrencisinin yazdığı mesaj sonrasında polis yetkilileri harekete geçti.
30.05.2022Dünya
Cumhuriyetçilerden çağrı: 'Öğretmenler silahlandırılsın'
Cumhuriyetçilerden çağrı: 'Öğretmenler silahlandırılsın'ABD'nin Teksas eyaletinde 19 öğrenci ve iki öğretmenin hayatını kaybettiği ilkokul saldırısının ardından Cumhuriyetçiler, öğretmenlerin silahlandırılması çağrısı yaptı.
27.05.2022Dünya
Senatör adaylığında başa baş mücadele
Senatör adaylığında başa baş mücadeleEski ABD Başkanı Donald Trump’ın desteklediği kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz, Pensilvanya eyaletinden Cumhuriyetçi Parti’nin senatör adayı olmak için Dave McCormick’le başa baş mücadele veriyor.
19.05.2022Dünya
ABD, Trump döneminde Küba'ya getirilen kısıtlamaları hafifletiyor
ABD, Trump döneminde Küba'ya getirilen kısıtlamaları hafifletiyorABD, eski Başkan Donald Trump döneminde uygulanmaya başlanan kısıtlamaları hafifletme kararı aldı. Aileye para gönderilmesine ve adaya seyahat edilmesine yönelik kısıtlamalar gevşetilecek. Kübalıların ABD vizesi alma süreci hızlandırılacak.
17.05.2022Dünya
Öz’ün ‘Türkiye ile bağları’ sorun oldu
Öz’ün ‘Türkiye ile bağları’ sorun olduABD’de Senato yarışında Cumhuriyetçi Parti’nin Pensilvanya adayı olan Türkiye kökenli doktor Mehmet Öz’ün rakipleri, onu, Türk kökenli olması ve Türkiye ile bağları üzerinden eleştirmeyi sürdürüyor.
8.05.2022Dünya
Musk, Twitter’ı ne hale getirir? Twitter'da yeni bir dönem başlıyor
Musk, Twitter’ı ne hale getirir? Twitter'da yeni bir dönem başlıyorTwitter’ı satın alan Elon Musk’ın ifade özgürlüğü vaadi, geçmişteki tartışmalı tweet’leri nedeniyle çekinceyle karşılandı. Trump’ın da Twitter’a dönüşü konuşulurken birçok isim satışa tepki gösterdi. Öte yandan Twitter'ı 44 milyar dolara satın alan Elon Musk, platformda yeni bir dönem başlatıyor.
27.04.2022Ekonomi
Macron Le Pen'e karşı! Dünya Fransa'ya kilitlendi
Macron Le Pen'e karşı! Dünya Fransa'ya kilitlendiAşırı sağcı Marine Le Pen belki de ilk kez iktidara dokunma mesafesinde ancak son anketler yarışı halen mevcut Fransa lideri Macron'un önde götürdüğünü gösteriyor. Macron, Le Pen'in programının faşist olduğunu söylüyor. Babası Jean-Marie Le Pen'in Nazi gaz odalarını bir ayrıntı olarak görüşlerini tekrarlamayan kadın siyasetçi, kampanyasında soyadına hiçbir referans vermedi ve markanın temizlenmesi neredeyse tamamlanmış durumda.
23.04.2022Dünya
Macron'u Le Pen karşısında bu kez neden zor bir seçim bekliyor?
Macron'u Le Pen karşısında bu kez neden zor bir seçim bekliyor?Fransa seçimleri muhafazakar ve sosyalist solun büyük yıkımı perçinledi, meydan Macron'a kalsa da ana akım muhalefet de temizlendi. 20 yıl sonra Fransa'da üst üste ikinci kez seçilmeyi hedefleyen ilk lider olan Macron, 2017'de ezip geçtiği Le Pen'le bu kez gerçek anlamda kozlarını paylaşacak.
11.04.2022Dünya
Dünyayı daha iyi hale kadınlar getirir
Dünyayı daha iyi hale kadınlar getirirMURAT YEŞİLDERERusya-Ukrayna gerilimi savaşa dönüşürken, ABD’nde kamuoyu Başkan Biden’ın Yüksek Mahkeme için aday gösterdiği Ketanji Brown Jackson etrafındaki tartışma ile sarsılıyor...
Trump'ın sosyal medya platformu nasıl bir 'felakete' dönüştü?
Trump'ın sosyal medya platformu nasıl bir 'felakete' dönüştü?Eski ABD Başkanı Donald Trump, geçen yıl Ekim ayında "devrimci" bir teknoloji şirketi kuracağını açıklamış ve "Truth Social'ı yarattım… büyük teknoloji şirketlerinin tiranlığına son vereceğiz" demişti.
4.04.2022Ekonomi
Biden ile Öz karşılıklı restleşti!
Biden ile Öz karşılıklı restleşti!ABD Başkanı Joe Biden, ülkenin ünlü cerrahları arasında yer alan ve “Dr. Oz Show” adlı televizyon programının yıldızı Türk asıllı Mehmet Öz’ün, Cumhuriyetçi Parti’den senatör adayı olması nedeniyle ABD Başkanlığı bünyesindeki görevlerinden istifa etmesini istedi.
25.03.2022Dünya
Yardım seferberliği
Yardım seferberliğiRusya’nın saldırıları nedeniyle zor zamanlar yaşayan Ukrayna’ya yönelik adeta bir yardım seferberliği yaşandı. Nitekim ABD ve IMF, arka arkaya önemli miktarda yardımlar açıkladı.
11.03.2022Dünya
Uçak tartışması! ABD doğruladı, Polonya kabul etmedi
Uçak tartışması! ABD doğruladı, Polonya kabul etmediWall Street Journal gazetesi, Washington ile Varşova'nın, Ukrayna'ya savaş uçakları temin etmek için görüştüğünü yazdı. ABD Dışişleri Bakanı görüşmeleri doğruladı, Polonya yalanladı.
7.03.2022Dünya
‘Darbe girişimi’ dedi
‘Darbe girişimi’ dediABD Başkanı Joe Biden, 6 Ocak Kongre binası kalkışmasını ilk kez "darbe girişimi" diye niteledi.
13.01.2022Dünya
Biden seçim yasalarını değiştirmek için Kongre'yi zorluyor
Biden seçim yasalarını değiştirmek için Kongre'yi zorluyorSeçim yasalarında reform yapmak isteyen ABD Başkanı Joe Biden, Senato'daki çoğunluk kuralının değiştirilmesi çağrısında bulundu.
12.01.2022Dünya
ABD’nin yeni Büyükelçisi Flake Türkiye’ye geldi
ABD’nin yeni Büyükelçisi Flake Türkiye’ye geldiABD Başkanı Joe Biden yönetiminin Türkiye'ye büyükelçi olarak atadığı eski Senatör Jeff Flake ve eşi Cheryl Flake dün Türkiye'ye geldi.
8.01.2022Siyaset
Son dakika... Biden'dan Trump hakkında zehir zemberek sözler! 'Silahlı ayaklanma'
Son dakika... Biden'dan Trump hakkında zehir zemberek sözler! 'Silahlı ayaklanma'ABD'de 6 Ocak 2021'de dönemin başkanı Donald Trump'ın destekçileri Kongre binasını basmış, bina 1812'deki savaştan bu yana görülmemiş olaylara sahne olmuştu. Başkan Joe Biden korkunç olayın yıl dönümünde, dönemin Başkanı Donald Trump'ı çok ağır bir dille suçladı.
6.01.2022Dünya
Biden, 'Bir yıl önce yaşananların tek sorumlusu Trump' diyecek
Biden, 'Bir yıl önce yaşananların tek sorumlusu Trump' diyecekABD'de 6 Ocak 2021'de Kongre'ye saldırı düzenlenmiş, bina 1812'deki savaştan bu yana görülmemiş olaylara sahne olmuştu. ABD Başkanı Joe Biden'ın bugün, yaşananların birinci yılında yapacağı konuşmanın ayrıntıları belli oldu.
6.01.2022Dünya
Aşı karşıtı Amerikalı parlamenterin üç aşı şirketinde hissesi ortaya çıktı
Aşı karşıtı Amerikalı parlamenterin üç aşı şirketinde hissesi ortaya çıktıABD Temsilciler Meclisi'nin aşırılık yanlısı üyesi, aşılanmadığını iddia ediyor ve her türlü aşı zorunluluğuna direneceği konusunda ısrar ediyor.
22.12.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Cumhuriyetçi Parti ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.