Dağ Keçisi

Dağ Keçisi

Son dakika Dağ Keçisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dağ Keçisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dağ Keçisi haber sayfamızda...

Dağ Keçisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 204 dag kecisi haberi bulunmuştur.
'Dağ Keçisi' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Dağ Keçisi' Yanıtları
'Dağ Keçisi' Bulmaca Cevabı Nedir? Harf Harf Bulmacada 'Dağ Keçisi' YanıtlarıÇengel ve kare bulmacalarda birçok soru sorulmaktadır. Her sorunun cevabını bilmek mümkün değildir ve bulmacalar bir şeyler öğrenmek ve beyni çalıştırmak için oldukça faydalıdır. Dağ keçisinin bulmacada ki cevabı nedir? Dağ keçisinin bulmacalarda kaç farklı cevabı bulunmaktadır? Sizler için dağ keçisi bulmacalarda ki farklı harf sayılarında cevaplarını derledik.
4.05.2021Eğitim
Kurdun dağ keçisi avı saniye saniye kamerada
Kurdun dağ keçisi avı saniye saniye kameradaErzincan'da bir kurdun, yaban keçisi avı anı bir av rehberi tarafından saniye saniye kaydedildi. Eşine belgesellerde rastlanılan kovalamacadan zaferle çıkan kurt ağzında avıyla gözden kayboldu.
8.04.2021Haberler
Janya şiiri - Renas Jiyan
Janya şiiri - Renas JiyanRenas Jiyan'ın Janya şiirinde vurgulamak istediği şey insanların tanrıya ve zamana karşı ezberleri sorgulamaktır. Çok iyi bilindiği düşünülen bu iki kavramın aslında yanlış hatmedildiği, yanlış anlaşıldığına dair bir eleştiri. toplumsal yönü ağırlıkta bir dize, bilinenin aslında kuru bir ezberden ibaret olduğu vurgulanıyor. İşte Janya şiirinin sözleri
18.03.2021Şiirler
Av turizmi durdurulsun!
Av turizmi durdurulsun!Dünya Yaban Hayatı Günü vesilesiyle 234 sivil toplum kuruluşu, av turizminin sona erdirilmesi çağrısında bulunarak “Vahşi yaşam sağlıklı çevrenin sigortasıdır” açıklaması yaptı.
4.03.2021Gündem
Koruma altındaki dağ keçilerinin ölümünde 'koyun sürüsü' iddiası
Koruma altındaki dağ keçilerinin ölümünde 'koyun sürüsü' iddiasıTunceli’de son 1 ayda 15 dağ keçisi, ölü bulundu. Vücutlarında mermi izine rastlanılmayan hayvanlardan alınan numunelerde yapılan incelemede, Yukarı Çanakçı'daki 8 dağ keçisinde, bağışıklığı düşük hayvanlarda ölüme yol açan 'sphingomonas paucimobilis' bakterisi bulundu. Kutsal saydıkları hayvanların ölümü, köylüleri endişelendirirken, Kültürel ve Doğal Miras Koruma Girişimi Sözcüsü Avukat Barış Yıldırım, dağ keçilerinin ölüm nedeninin ticaret amacıyla bölgeye getirilen koyun sürüleri olduğunu ileri sürdü.
21.02.2021Gündem
Koruma altındaki 8 dağ keçisinin ölüm nedeni ortaya çıktı!
Koruma altındaki 8 dağ keçisinin ölüm nedeni ortaya çıktı!Tunceli’de koruma altında olan 8 dağ keçisi geçen ay ölü bulunmuştu. Alınan numuneler sonucu vücutlarında, bağışıklığı düşük hayvanlarda ölüme yol açan 'sphingomonas paucimobilis' bakterisi olduğu ve bunun ölüme neden olduğu ortaya çıktı.
16.02.2021Haberler
Koruma altındaki 8 dağ keçisinin ölüm nedeni ortaya çıktı!
Koruma altındaki 8 dağ keçisinin ölüm nedeni ortaya çıktı!Tunceli’de koruma altında olan 8 dağ keçisi geçen ay ölü bulunmuştu. Alınan numuneler sonucu vücutlarında, bağışıklığı düşük hayvanlarda ölüme yol açan 'sphingomonas paucimobilis' bakterisi olduğu ve bunun ölüme neden olduğu ortaya çıktı.
16.02.2021Gündem
Sivas'ta görüntülendi! Sayıları bine ulaştı
Sivas'ta görüntülendi! Sayıları bine ulaştıSivas'ın Ulaş ilçesinde bulunan Tecer Dağı'nın eteklerinde yaşayan dağ keçileri, drone ile görüntülendi. 1998'li yıllarda bir elin parmakları kadar olan dağ keçilerinin sayısı yıllar içinde binlere ulaştı.
14.02.2021 Gündem
Tecer Dağı'nda görüntülendiler! Sayıları bine ulaştı
Tecer Dağı'nda görüntülendiler! Sayıları bine ulaştıSivas'ın Ulaş ilçesinde bulunan Tecer Dağı'nın eteklerinde yaşayan dağ keçileri, drone ile görüntülendi. 1998'li yıllarda bir elin parmakları kadar olan dağ keçilerinin sayısı yıllar içinde binlere ulaştı.
14.02.2021Gündem
Hayrete düşüren görüntü! Hazine için kazdılar
Hayrete düşüren görüntü! Hazine için kazdılarAdana'nın Pozantı ilçesinde jandarmanın tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda suçüstü yakalanan biri FETÖ şüphelisi 3 kişinin dağ yamacında kazdığı derin çukuru DHA görüntüledi. Öte yandan jandarma ekiplerinin tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda çok sayıda el bombası, roketatar mühimmatı, dinamit, fünye, tüfek ve tabanca ele geçirildi.
6.01.2021Haberler
Hayrete düşüren görüntü! Hazine için kazdılar
Hayrete düşüren görüntü! Hazine için kazdılarAdana'nın Pozantı ilçesinde jandarmanın tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda suçüstü yakalanan biri FETÖ şüphelisi 3 kişinin dağ yamacında kazdığı derin çukuru DHA görüntüledi. Öte yandan jandarma ekiplerinin tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda çok sayıda el bombası, roketatar mühimmatı, dinamit, fünye, tüfek ve tabanca ele geçirildi.
6.01.2021Gündem
Tarihi eser kaçakçılarının evinden cephanelik çıktı; gözaltındaki bir kişide FETÖ şüphesi
Tarihi eser kaçakçılarının evinden cephanelik çıktı; gözaltındaki bir kişide FETÖ şüphesiAdana'nın Pozantı ilçesinde jandarma ekiplerinin tarihi eser kaçakçılarına yönelik düzenlediği operasyonda çok sayıda el bombası, roketatar mühimmatı, dinamit, fünye, tüfek ve tabanca ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 3 kişiden H.A.'nın evinde F serisi dolar ile Zaman Gazetesi'nin 36 nüshası ele geçirildi. H.A. hakkında ayrıca FETÖ/PDY üyeliğinden işlem başlatıldı.
5.01.2021Gündem
Antalya ve Isparta'daki 47 yaban hayvanı av ihalesi davalık oldu
Antalya ve Isparta'daki 47 yaban hayvanı av ihalesi davalık olduDoğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 6'ncı Bölge Müdürlüğü'nün Antalya ve Isparta'da 13 parti halinde 47 yaban keçisinin avlanmasına ilişkin ihalesinin iptali için Isparta İdare Mahkemesi'ne dava açıldı.
26.10.2020Gündem
Çobanın bulduğu kaya resimleri üzerinde çalışmalar sürüyor
Çobanın bulduğu kaya resimleri üzerinde çalışmalar sürüyorMuğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Gökçe : "Alanda farklı dönemlerde çizilmiş, karakteristik konargöçer Türk kültürünü yansıtan dağ keçisi, süvari, geyik gibi figürlerin olduğu tespit edildi. Bu figürler ilk çağlardan itibaren Türklerin bulunduğu her coğrafyada kaya resimleri ya da başka sanat eserleri üzerinde sıkça rastlanan figürlerdir" dedi.
24.09.2020Tatil
Yaban keçileri için umut veren karar
Yaban keçileri için umut veren kararSalda için Türkiye Grubu ve A Platformu’nun Antalya ve Isparta’daki av ihalesine karşı açtığı yürütmeyi durdurma davasında ara karar çıktı.
21.09.2020Gündem
70 yıllık ciplerine gözleri gibi bakıyorlar
70 yıllık ciplerine gözleri gibi bakıyorlarAYDIN'ın Koçarlı ilçesinin dağlık alandaki kırsal mahallerinde yaşayanlar, gelişen teknolojiye rağmen 70 yıllık ciplerinden vazgeçmiyor. Köylüler, yamaçlardaki çekiş gücü nedeniyle tercih edilen cipleriyle tarla ve bahçelerine rahatlıkla ulaştıkları ve 'dağ keçisi' dedikleri ciplerini sıfır araca değişmeyeceklerini söylüyor.
29.08.2020Yaşam
Erzincan’da dağ keçileri sürü halinde görüntülendi!
Erzincan’da dağ keçileri sürü halinde görüntülendi!Erzincan ile Tunceli sınırında yer alan Munzur Dağlarında, nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma altına alınan ve avlanması yasak olan dağ keçileri, yüksek kesimlerdeki sarp kayalıklarda beslenirken görüntülendi.
25.08.2020Yaşam
Erzincan’da dağ keçileri sürü halinde görüntülendi!
Erzincan’da dağ keçileri sürü halinde görüntülendi!Erzincan ile Tunceli sınırında yer alan Munzur Dağlarında, nesli tükenme tehlikesi altında olduğu için koruma altına alınan ve avlanması yasak olan dağ keçileri, yüksek kesimlerdeki sarp kayalıklarda beslenirken görüntülendi.
25.08.2020Gündem
Cezası 23 bin TL! Koruma altındaki dağ keçisi avlayıp bir de fotoğraf paylaştılar
Cezası 23 bin TL! Koruma altındaki dağ keçisi avlayıp bir de fotoğraf paylaştılarDenizli'nin Çivril ilçesinde, koruma altındaki dağ keçisini av tüfeğiyle vurup, öldürdükten sonra sosyal medya hesabında fotoğrafını paylaşan kişiye, yasa dışı avlanmaktan dolayı 23 bin 288 TL idari para cezası kesildi.
14.08.2020Gündem
Hakkari'de aç kurtlar direğe bağlı eşeği gündüz vakti parçalamaya çalıştı!
Hakkari'de aç kurtlar direğe bağlı eşeği gündüz vakti parçalamaya çalıştı!Hakkari'nin Otluca köyünde direğe bağlı eşeğe saldıran aç kurtlar, gündüz vakti eşeği parçalamaya çalıştı.
26.07.2020Gündem
Türk kaya yazıtlarını ve kaya mezarlarını defineciler talan etti
Türk kaya yazıtlarını ve kaya mezarlarını defineciler talan ettiSAMSUN'un Salıpazarı ilçesinde bulunan Runik Türk Kaya Yazıt ve Tamga'ları ile Kaya Mezarları'na defineciler dadandı. Kaya mezarlarında altın aramak için kazı yapan defineciler, tarihi alanı da talan etti.
3.06.2020Haberler
Defineciler, Türk Kaya Yazıtları ve kaya mezarlarını talan etti
Defineciler, Türk Kaya Yazıtları ve kaya mezarlarını talan ettiSon dakika haberi... Samsun'un Salıpazarı ilçesindeki Runik Türk Kaya Yazıt ve Tamga’ları ile kaya mezarları, defineciler tarafından talan edildi. Kaya mezarlarında altın aramak için kazı yapan defineciler, tarihi alanda büyük tahribata yol açtı.
3.06.2020Gündem
Doğaseverlerin dikkatini çeken o an!
Doğaseverlerin dikkatini çeken o an!Erzurum’un İspir ilçesinde koruma altındaki dağ keçisi görüntülendi.
31.05.2020Yaşam
Koruma altındaki çengel boynuzlu dağ keçileri böyle görüntülendi!
Koruma altındaki çengel boynuzlu dağ keçileri böyle görüntülendi!Erzincan’da karda yiyecek aramaya çıkan "şamua" olarak da bilinen çengel boynuzlu dağ keçileri, 3300 rakımlı Munzur Dağı'nda sürü halinde görüntülendi.
26.04.2020Gündem
Erzincan'da bir vatandaş hasta dağ keçisi yavrusunu 4 kilometre sırtında taşıdı
Erzincan'da bir vatandaş hasta dağ keçisi yavrusunu 4 kilometre sırtında taşıdıErzincan'da arazide yaralı halde bulunan yavru dağ keçisi saatler süren yolculuğun ardından milli parklar yetkililerine teslim edildi.
22.04.2020Yaşam

Benzer Haber Etiketleri

dağ keçisierzincanTuncelidefineav

Dağ Keçisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.