Dap

Dap

Son dakika DAP haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan DAP gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan DAP haber sayfamızda...

Dap

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 329 dap haberi bulunmuştur.
Gıdada ara dönem endişesi
Gıdada ara dönem endişesiTarla üretimi olmasına rağmen yaz aylarında sebze ve meyve fiyatları çok yüksek seyretti. Havaların serinlemesiyle bir süre sonra seralarda üretilenler tezgaha inecek. Ancak bu geçiş döneminde fiyatlarda yeni bir zam dalgasından endişe ediliyor.
15.09.2021Ekonomi
Sekoya Ağacı Nerede Yetişir? Kısaca Özellikleri Nelerdir?
Sekoya Ağacı Nerede Yetişir? Kısaca Özellikleri Nelerdir?Sekoya ağacı dünya üzerinde yaşayan en gelişmiş bitki türüdür. Ömürleri binlerce yıla ulaşan Sekoya Ağacının en çok bilinen özelliği ise dev olması değil, yangınlara karşı olan dirençli yapısıdır. Ülkemiz sınırları içerisinde de yetişebilmektedir. Fakat anavatanındaki kadar gelişim sağlayamamaktadır. Peki, Sekoya ağacı nerede yetişir? Kısaca özellikleri nelerdir sizin için tüm detayları ile derledik.
26.08.2021Eğitim
Peptidoglikan Nedir Ve Nerede Bulunur?
Peptidoglikan Nedir Ve Nerede Bulunur?N-asetil muramik asit ve N-asetil glikoz amin şeker molekülleri ile birlikte az sayıda D-alenin, L-alenin, lizin, D-gulutamik asit ya da diaminopimelik asitten meydana gelir. Peptidoglikan tabaka ise, sadece prokaryot hücreler içinde yer alır. Şekerin, amino asitler ve kovalent bağlar ile çapraz bağlanması ile glikan zincirler meydana gelir. Peptidoglikan nedir ve nerede bulunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.
10.06.2021Eğitim
DAP, DOKAP ve KOP bölge kalkınma idaresi başkanlıklarının görev süresi uzatıldı
DAP, DOKAP ve KOP bölge kalkınma idaresi başkanlıklarının görev süresi uzatıldıDoğu Anadolu Projesi (DAP), Doğu Karadeniz Projesi (DOKAP) ve Konya Ovası Projesi (KOP) bölge kalkınma idaresi başkanlıklarının görev süreleri 8 Haziran 2026'ya kadar uzatıldı.
4.06.2021Ekonomi
Konutta tüm zamanların rekoru kırıldı
Konutta tüm zamanların rekoru kırıldıTürkiye geneli konut satışında geçen yıl 1,5 milyon adetle tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı. Sektör temsilcileri, bu rekora en büyük katkıyı "yeni normale geçiş sürecinde kamu bankalarınca başlatılan düşük faizli destek kredisinin" sunduğu görüşünde birleşiyor.
14.01.2021Uzmanpara
Konutta 1,5 milyon adetlik satışla tüm zamanların rekoru kırıldı
Konutta 1,5 milyon adetlik satışla tüm zamanların rekoru kırıldıTürkiye geneli konut satışında geçen yıl 1,5 milyon adetle tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı. Sektör temsilcileri, bu rekora en büyük katkıyı "yeni normale geçiş sürecinde kamu bankalarınca başlatılan düşük faizli destek kredisinin" sunduğu görüşünde birleşiyor.
14.01.2021Ekonomi
Vali Bilmez: 2021'de Van Gölü kirlenmekten kurtulacak
Vali Bilmez: 2021'de Van Gölü kirlenmekten kurtulacakVan Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, kentin birçok sorunun çözümü için çalıştıklarını fakat en önemli gündem maddelerinin Van Gölü olduğunu söyledi. Vali Bilmez, "En önemli projelerimizden biri Van Gölü'nü kirletmekten alıkoyacak 'Merkez İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi' projesidir. Bitirilmesi son aşamaya geldi. Bu önemli projemiz devreye girdiğinde Van Gölü kirlenmekten kurtulacak. Biz Van'ın bir yolunu 5-10 yıl sonra da açabiliriz ama kirlenmiş bir Van Gölü'nü biz 10 yıl sonra geri getiremeyiz. Onun için tüm önceliğimizi Van Gölü'ne verdik" dedi.
3.01.2021Gündem
İnşaat sektöründe 1.7 milyon istihdam
İnşaat sektöründe 1.7 milyon istihdamTürkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) iş gücü istatistiklerine göre, eylülde geçen yılın aynı dönemine kıyasla ekonomik faaliyetlere göre istihdam edilenlerin sayısını artıran tek sektör inşaat oldu. Eylülde, geçen yılın aynı ayına göre çalışan sayısı tarımda 350 bin, sanayide 29 bin, hizmette 520 bin azalırken, inşaatta ise 166 bin artarak 1 milyon 573 binden 1 milyon 736 bine yükseldi.
13.12.2020Ekonomi
Bahçeli evlere rağbet arttı, konutta yeni talep ‘sağlıklı evler’ oldu
Bahçeli evlere rağbet arttı, konutta yeni talep ‘sağlıklı evler’ olduDünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, tüm sektörlerde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de değişiklere neden oldu. Vatandaşların artık ev alırken beklentileri değişti. Pandemi döneminde insanların bahçeli, balkonlu, doğa ile iç içe evler aramaya başladığına vurgu yapan DAP Yapı Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Çavuşoğlu, “1999 depremi gayrimenkul geliştiricileri için bir milat oldu. Bütün geliştirilen gayrimenkuller deprem kriterlerine göre yapıldı. Pandemi sonrası ise yeni kriterler ortaya çıktı. Bizlerde bu süreç içerisinde sağlık kurulu oluşturduk,‘sağlıklı evler’ tasarladık” dedi.
11.09.2020Ekonomi
Temmuz sıcakları ‘ev’de stok eritti!
Temmuz sıcakları ‘ev’de stok eritti!Konut satışları temmuz ayında yeni bir rekora imza atmaya hazırlanıyor. İlk verilere göre, konut projelerindeki stok erime hızı temmuzda yine zirveyi zorladı. Temmuzda konut stokunun erime hızı yüzde 11.7’yi aşarak son 10 yılın ikinci yüksek seviyesine ulaştı. Krediyle konut alımı yüzde 44.1 oranıyla yeni rekor kırdı.
16.08.2020Ekonomi
Konut kredisi kullanacaklar dikkat! Konut kredisi faiz oranları ne kadar, oranlar değişti mi?
Konut kredisi kullanacaklar dikkat! Konut kredisi faiz oranları ne kadar, oranlar değişti mi?Ev almayı düşünen herkesi ilgilendiriyor! Konut kredisi faiz oranlarındaki kampanyalar devam ediyor mu? Kredi kullanarak ev satın almak isteyen vatandaşlar bu sorunun yanıtını merak ediyor. Kamu bankaları kredi koşullarını ikinci el konutlar için yeniledi. Faiz oranları değişti. Peki, konut kredisi faiz oranları ne yönde değişti?
24.07.2020Gündem
Konut kredisinde avantaj 1. elde
Konut kredisinde avantaj 1. eldeKamu bankaları kredi koşullarını ikinci el konutlar için yeniledi. Faiz oranı 0.74’ten 0.79 çıktı, azami 180 ay vade 120 aya çekildi. Kredide birinci el konutlar avantajlı hale geldi
24.07.2020Ekonomi
Konut faizlerindeki indirim rekoru da beraberinde getirdi
Konut faizlerindeki indirim rekoru da beraberinde getirdiKonut sektöründe kamu bankalarının düşük maliyetli destekleri etkisini göstermeye devam ederken, ülke genelinde yaklaşık 1,5 ayda kullanılan konut kredi tutarında rekor kırıldı.
19.07.2020Ekonomi
Eve hücum
Eve hücumKamu bankalarının düşük maliyetli kredi desteği ile Emlak Konut GYO’nun kampanyası, konut satışlarında şimdiye kadarki en yüksek haziran ayı satışını getirdi. Türkiye’de konut satışı Haziran 2020’de; Haziran 2019’a göre yüzde 209.7 artarak 190 bin oldu. Banka kredili satışlara büyük talep oluşurken, en çok ikinci el konut satıldı
15.07.2020Ekonomi
Düşük faizli kampanya konutta tarihi rekorlar getirdi
Düşük faizli kampanya konutta tarihi rekorlar getirdiKamu bankalarının düşük oranlı destek kredisi başta olmak üzere sektörel kampanyalar ve normalleşme adımları haziranda konut satışlarında rekorların görülmesini sağladı.
14.07.2020Ekonomi
Kabusu anlattı! 'Seni öldüreceğim' dedi, gırtlağıma saplamaya başladı...'
Kabusu anlattı! 'Seni öldüreceğim' dedi, gırtlağıma saplamaya başladı...'DEMANS hastası 91 yaşındaki annesinin malvarlığı nedeniyle tartıştığı hekim ağabeyi Murat U. tarafından feci şekilde dövüldüğünü iddia eden, 3 gün hastanede yatıp 10 günlük rapor alan A.U., yaşadığı dehşeti DHA'ya anlattı. Annesinin gözleri önünde dap edildiğini söyleyen A.U, "Hırsını alamayıp kafamı korkuluklara çarptı. Annem üzüntüden eliyle bacaklarını dövüyor, inler gibi sesler çıkartıyordu. Üst katta oturan komşularım sayesinde kurtuldum" dedi. A.U.'nun şikayeti üzerine Murat U. hakkında İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 'yaralama' suçundan başlatılan soruşturma sürüyor
17.06.2020Gündem
Van Valisi Bilmez; 'Corona Virüs artık Van sokaklarında'
Van Valisi Bilmez; 'Corona Virüs artık Van sokaklarında'Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, katıldığı radyo programında Van’ın konularını içeren önemli bilgiler verdi.
16.06.2020Gündem
İşte ‘dört dörtlük’ tarihi kredi paketi
İşte ‘dört dörtlük’ tarihi kredi paketiKamu bankaları corona virüse karşı normalleşme adımlarını hızlandıracak 4 yeni kredi paketi açıkladı. Konut, taşıt, sosyal hayat ve tatil destek kredileri tarihi imkânlar sunuyor. Krediler tüm sektörlerde heyecan yarattı
4.06.2020Ekonomi
Yatay yapılaşma fonksiyonel ev
Yatay yapılaşma fonksiyonel evGayrimenkul geliştiriciler, değişen şehir kodlarına ilişkin planlarını hazırlıyor. Odakta ise yapay yapılaşma ve ev içinde modüler yapı oluşturma çalışmaları var. Ancak, yeni tip üretimin önünü arazi sıkıntısı tıkarken, dönüşüm alanlarının değişen hayata göre planlanması ve yeni yerleşim alanları oluşturulması öneriliyor.
29.05.2020Ekonomi
Tapuya sanal ayar, eve online ödeme
Tapuya sanal ayar, eve online ödemeÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’na bağlı Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nce yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında, 18 Mart itibariyle tapu işlemleri ‘Web Tapu’ sisteminden de yapılmaya başlandı. Tüketiciler, evlerinden çıkmadan bugüne kadar 113 bin işlem yaparken, bu süre içinde 29 bin 748 konut online olarak satıldı.
2.04.2020Ekonomi
Konut kredisi faizleri düşünce yeni projeler birbiri ardına geliyor
Konut kredisi faizleri düşünce yeni projeler birbiri ardına geliyorKonut kredisi faizlerinin düşmesi yeni emlak projelerini beraberinde getirirken, DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Son 10 yıla, hatta 20 yıla baktığınızda Türkiye’de gayrimenkulün kazandırdığını hiçbir yatırım kazandıramadı. Tüketicilerin bu dönemi iyi değerlendirmesi gerekiyor. Bundan daha uygun bir dönemin yaşanma şansı yok” dedi.
5.03.2020Ekonomi
"Güvenimiz tam yatırıma devam"
"Güvenimiz tam yatırıma devam"Piyasalardaki iyileşme gayrimenkul sektöründeki yeni yatırımların harekete geçmesini teşvik ediyor. Dap Yapı, 2020-2021’de 4 yeni proje yapacak. 8 bin istihdam oluşturacak
4.03.2020Ekonomi
Sıfır konuta ‘tarihi’ teşvik
Sıfır konuta ‘tarihi’ teşvikHazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, 1 Ocak itibariyle kamu bankalarında birinci el konutlarda kredi faizinin yüzde 0.79 olacağını açıkladı. Bu oran, konut kredisi faizlerinde tarihi düşük oranlardan biri olacak. İnşaat sektörü, ‘Yerinde bir hamle’ yorumunu yaptı
28.12.2019Ekonomi
Konutta en yüksek  getiri İzmir’den geldi
Konutta en yüksek getiri İzmir’den geldiBankaların düşen konut kredisi faizlerinden yararlanmak isteyen konut alıcıları ve düşen mevduat faizleri nedeniyle yatırımlarını yeniden gayrimenkul yönüne çeviren yatırımcılar, konut satışlarına yükselen bir ivme getirdi.
21.12.2019Ekonomi
Sulama projelerini yap-işlet-devret modeli hızlandıracak
Sulama projelerini yap-işlet-devret modeli hızlandıracakDevlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, sulama projelerinin kaynak sıkıntısından etkilenmeden hızla hayata geçirilmesini sağlamak amacıyla yap-işlet-devret (YİD) modelini uygulamaya koymaya hazırlanıyor.
5.12.2019Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

konutekonomiDAP Yapırekorsatış

Dap ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.