Gıda Fiyatları

Gıda Fiyatları

Son dakika gıda fiyatları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan gıda fiyatları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan gıda fiyatları haber sayfamızda...

Gıda Fiyatları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.964 gida fiyatlari haberi bulunmuştur.
CHP’den 15 maddelik 1 Mayıs talebi! İşçilere aşıda öncelik tanınmalı
CHP’den 15 maddelik 1 Mayıs talebi! İşçilere aşıda öncelik tanınmalıCHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, 1 Mayıs öncesinde emek bürolarının 15 talebini açıkladı.
19.04.2021Siyaset
Köy Enstitüleri ruhu Selçuk’ta yaşatılıyor
Köy Enstitüleri ruhu Selçuk’ta yaşatılıyorEfes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Sengel, Köy Enstitüleri’nin 81. kuruluş yıldönümü ve Uluslararası Çiftçi Mücadeleleri Günü olan 17 Nisan’da, Efes Tarlası Yaşam Köyü Manifestosu’nu paylaştı. “Köy Enstitüleri ruhuyla gıda egemenliğini savunacağız” diyen Sengel, “Efes Tarlası Yaşam Köyü, tamamen belediyemizin öz kaynakları ile hayata geçti.
17.04.2021Ege
Almanya'da yıllık enflasyon arttı
Almanya'da yıllık enflasyon arttıAlmanya'da şubat ayında yüzde 1,3 olan yıllık enflasyon, martta 1,7 olarak ölçüldü.
15.04.2021Uzmanpara
İftar sofraları için geri sayım
İftar sofraları için geri sayımBu yıl 4 kişilik mükellef bir iftar sofrası 410 - 630 lira arasında kuruluyor. Bu rakam 2018’de 275 - 350 lira arasındaydı. Tüketici dernekleri fiyatları maliyetinin altında satışa sunulan ‘tavşan ürün’ tuzağına karşı tüketicilere uyarıda bulundu.
8.04.2021Ekonomi
Mart Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Mart Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, mart ayında enflasyondaki yükseliş enerji, hizmet ve temel mallardan kaynaklanırken, gıda enflasyonu taze meyve ve sebze fiyatları öncülüğünde bir önceki aya kıyasla yavaşladı.
6.04.2021Uzmanpara
Dövizdeki dalgalanmayla ilgili flaş sözler... Prof. Dr. Şener: Verilen mesaj çok net
Dövizdeki dalgalanmayla ilgili flaş sözler... Prof. Dr. Şener: Verilen mesaj çok netCumhurbaşkanı Erdoğan'ın altın ve dövizlerinizi ekonomiye kazandırın çağrısını ve Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'nun açıklamalarını, CNN Türk'te İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Sefer Şener değerlendirdi.
30.03.2021Televizyon
Dövizdeki dalgalanmayla ilgili Prof. Dr. Sefer Şener'den flaş açıklama
Dövizdeki dalgalanmayla ilgili Prof. Dr. Sefer Şener'den flaş açıklamaCumhurbaşkanı Erdoğan'ın altın ve dövizlerinizi ekonomiye kazandırın çağrısını ve Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'nun açıklamalarını, CNN Türk'te İstanbul Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Dr. Sefer Şener değerlendirdi.
30.03.2021Ekonomi
75 bin çiftçi 213 organik ürün
75 bin çiftçi 213 organik ürünTürkiye organik üretim payını 2023’e kadar yüzde 3’e çıkarmaya çalışırken, destekleme ve teşvik sistemleri de gelişmeye devam ediyor. 75 bine yakın üretici organik üretim yapıyor, pazar büyüyor. Ancak ‘organik’ arkasına sığınan ‘fırsatçılar’ gıda fiyatlarının yükseldiği dönemde yeniden devreye girdi. Hem organikte güven algısı sarsılırken, hem de tüketici ödediği değerde ürüne ulaşamadı
21.03.2021Ekonomi
Yabancı stratejistlere göre Ekonomi Reform Paketi piyasa ve yatırımcı dostu
Yabancı stratejistlere göre Ekonomi Reform Paketi piyasa ve yatırımcı dostuYabancı stratejistler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Ekonomi Reform Paketi'nin, hem piyasa ve yatırımcı dostu olduğunu hem de enflasyonla mücadeleyi ön plana çıkardığını belirtti.
14.03.2021Ekonomi
‘Vatandaşın borcu  9.4 milyar TL arttı’
‘Vatandaşın borcu 9.4 milyar TL arttı’CHP TBMM Grubu tarafından hazırlanan Ekonomi Raporu’nda, “Vatandaşların borcunda yıl başından bu yana 9,4 milyar liralık artış oldu” denildi.
13.03.2021Siyaset
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı! İşte tüm ayrıntılar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı! İşte tüm ayrıntılar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Yeni dönemin dört temel üzerine oturtulacağını belirten Erdoğan bu maddelerin, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat olacağını açıkladı. 850 bin esnafa vergi muafiyetinin getirileceğini açıklayan Erdoğan, 'Elektronik defter uygulaması ile vergi kayıplarını ortadan kaldırıyoruz. Türkiye dijital vergi dairesi uygulamasını başlatıyoruz' dedi.
12.03.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı!
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ekonomi Reform Paketi'ni açıkladı!Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi'nde, Ekonomi Reformları Tanıtım Toplantısı'nda konuşma yaptı. Yeni dönemin dört temel üzerine oturtulacağını belirten Erdoğan bu maddelerin, yatırım, istihdam, üretim ve ihracat olacağını açıkladı. 850 bin esnafa vergi muafiyetinin getirileceğini açıklayan Erdoğan, 'Elektronik defter uygulaması ile vergi kayıplarını ortadan kaldırıyoruz. Türkiye dijital vergi dairesi uygulamasını başlatıyoruz' dedi.
12.03.2021Haberler
Beklenen açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni ekonomik reform paketini açıklıyor...
Beklenen açıklama! Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni ekonomik reform paketini açıklıyor...Cumhurbaşkanı Erdoğan ekonomik reform paketi kapsamında Canlı yayında açıklamalarda bulunuyor....
12.03.2021Gündem
Almanya'da yıllık enflasyon yükseldi
Almanya'da yıllık enflasyon yükseldiAlmanya'da ocak ayında yüzde 1 olan yıllık enflasyon, şubatta motor yakıtı fiyatlarındaki yükselişle yüzde 1,3 olarak ölçüldü.
12.03.2021Uzmanpara
Son Dakika: Ekonomik reform paketi nedir, pakette neler var?
Son Dakika: Ekonomik reform paketi nedir, pakette neler var?Ekonomik reform paketi nedir? Vatandaşın merakla beklediği ekonomiye ilişkin yeni paketi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıkladı.Peki, ekonomik reform paketinde neler var? İşte ekonomik reform paketinde yer alanlar.
12.03.2021Ekonomi
İTO'dan 'kısa çalışma ödeneği' açıklaması
İTO'dan 'kısa çalışma ödeneği' açıklamasıİstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, fesih yasağı ve nakdi ücret desteği uygulamalarının 2 ay süreyle uzatılması kararının, istihdam piyasasını rahatlattığını belirterek, "Burada üçlü koruma mekanizmasının en önemli halkası olan kısa çalışma ödeneğinin de 31 Mart’tan sonra devam etmesi, iş dünyamız ve milyonlarca çalışanımız için son derece önemlidir. İstihdamda üçlü koruma halkası kısa çalışma ödeneği ile tam olur.” dedi.
11.03.2021Ekonomi
'Küresel gıda fiyatları Temmuz 2014'ten beri en yüksek seviyesinde'
'Küresel gıda fiyatları Temmuz 2014'ten beri en yüksek seviyesinde'Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO), küresel gıda fiyatlarının Temmuz 2014'ten beri en yüksek seviyesinde olduğunu duyurdu.
4.03.2021Ekonomi
Merkez'den enflasyon açıklaması
Merkez'den enflasyon açıklamasıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, uluslararası emtia fiyatlarındaki yükseliş ve bazı sektörlerde belirginleşen arz kısıtlarının etkisiyle üretici fiyatlarındaki güçlü artış eğilimi devam etti.
4.03.2021Uzmanpara
Merkez Bankası Şubat Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandı
Merkez Bankası Şubat Ayı Fiyat Gelişmeleri Raporu yayımlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Aylık Fiyat Gelişmeleri Raporu'na göre, uluslararası emtia fiyatlarındaki yükseliş ve bazı sektörlerde belirginleşen arz kısıtlarının etkisiyle üretici fiyatlarındaki güçlü artış eğilimi devam etti.
4.03.2021Ekonomi
Rusların harcamaları yüksek artış kaydetti
Rusların harcamaları yüksek artış kaydettiRus vatandaşlarının harcamaları, şubatta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,6 artarak yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının başlangıcından bu yana en yüksek artışı kaydetti.
2.03.2021Uzmanpara
Rusya'da gıda fiyatları AB'yi solladı
Rusya'da gıda fiyatları AB'yi solladıRusya'da gıda fiyatları Ocak 2021'de bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 8,2 yükselerek, Avrupa Birliği'ne (AB) kıyasla 7,5 kat daha fazla artış kaydetti.
2.03.2021Uzmanpara
ISS, Türkiye’de  ‘sağlığı’ buldu
ISS, Türkiye’de ‘sağlığı’ bulduDünya çapında 30’dan fazla ülkede 60 binden fazla müşteriye hizmet veren tesis yönetim şirketi ISS, pandemi sürecinde genel kârlılığı yüzde 2.2 azalırken Türkiye’deki operasyonunda bütçe hedeflerini tutturdu, hatta reel olarak yüzde 5 büyüdü.
28.02.2021Ekonomi
Son dakika! Bakan Pakdemirli açıkladı: Ankara’nın 4, İstanbul’un 5,5 aylık suyu var!
Son dakika! Bakan Pakdemirli açıkladı: Ankara’nın 4, İstanbul’un 5,5 aylık suyu var!Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli CNN TÜRK’e özel bir röportaj verdi. Hayvan haklarından, kooperatif marketlere gündemdeki bir çok konu hakkında bilgiler veren Pakdemirli, bugünden itibaren hiç yağış almasa üç büyük şehrin kendine ne kadar yetecek suyu olduğunu da açıkladı.
26.02.2021Gündem
Bakan Pakdemirli açıkladı: Ankara’nın 4, İstanbul’un 5,5 aylık suyu var!
Bakan Pakdemirli açıkladı: Ankara’nın 4, İstanbul’un 5,5 aylık suyu var!Bir yanda gıda fiyatları bir yanda kuraklık ve hayvan haklarına ilişkin çalışma. Türkiye gündeminin bir süredir sıcak başlıklarında bu maddeler var. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli de gıda fiyatlarına Tarım Kredi Kooperatif marketleri çözümünden, hiç yağış olmasa ne kadarlık içme suyunun kaldığına kadar pek çok detayı CNN TÜRK Muhabiri Gülşen Coşkun'a anlattı.
26.02.2021Haberler
BM: Suriye'nin kuzeybatısında yetersiz beslenmeden 5 çocuk hayatını kaybetti
BM: Suriye'nin kuzeybatısında yetersiz beslenmeden 5 çocuk hayatını kaybettiBirleşmiş Milletler (BM) Suriye'de 12,4 milyon kişinin yeteri kadar güvenilir ve besleyici gıdaya erişmekte zorlandığını ve ülkenin kuzeybatısında son 2 ayda 5 çocuğun yetersiz beslenme nedeniyle hayatını kaybettiğini bildirdi.
25.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

ekonomienflasyongıdaalmanyatbmm

Gıda Fiyatları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.