Dap Yapı

Dap Yapı

Son dakika DAP Yapı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan DAP Yapı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan DAP Yapı haber sayfamızda...

Dap Yapı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 245 dap yapi haberi bulunmuştur.
Konutta tüm zamanların rekoru kırıldı
Konutta tüm zamanların rekoru kırıldı Türkiye geneli konut satışında geçen yıl 1,5 milyon adetle tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı. Sektör temsilcileri, bu rekora en büyük katkıyı "yeni normale geçiş sürecinde kamu bankalarınca başlatılan düşük faizli destek kredisinin" sunduğu görüşünde birleşiyor.
14.01.2021Uzmanpara
Konutta 1,5 milyon adetlik satışla tüm zamanların rekoru kırıldı
Konutta 1,5 milyon adetlik satışla tüm zamanların rekoru kırıldıTürkiye geneli konut satışında geçen yıl 1,5 milyon adetle tüm zamanların yıllık rekoru kırıldı. Sektör temsilcileri, bu rekora en büyük katkıyı "yeni normale geçiş sürecinde kamu bankalarınca başlatılan düşük faizli destek kredisinin" sunduğu görüşünde birleşiyor.
14.01.2021Ekonomi
İnşaat sektöründe 1.7 milyon istihdam
İnşaat sektöründe 1.7 milyon istihdamTürkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) iş gücü istatistiklerine göre, eylülde geçen yılın aynı dönemine kıyasla ekonomik faaliyetlere göre istihdam edilenlerin sayısını artıran tek sektör inşaat oldu. Eylülde, geçen yılın aynı ayına göre çalışan sayısı tarımda 350 bin, sanayide 29 bin, hizmette 520 bin azalırken, inşaatta ise 166 bin artarak 1 milyon 573 binden 1 milyon 736 bine yükseldi.
13.12.2020Ekonomi
Bahçeli evlere rağbet arttı, konutta yeni talep ‘sağlıklı evler’ oldu
Bahçeli evlere rağbet arttı, konutta yeni talep ‘sağlıklı evler’ olduDünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını, tüm sektörlerde olduğu gibi gayrimenkul sektöründe de değişiklere neden oldu. Vatandaşların artık ev alırken beklentileri değişti. Pandemi döneminde insanların bahçeli, balkonlu, doğa ile iç içe evler aramaya başladığına vurgu yapan DAP Yapı Satış ve Pazarlama Genel Müdür Yardımcısı Kayhan Çavuşoğlu, “1999 depremi gayrimenkul geliştiricileri için bir milat oldu. Bütün geliştirilen gayrimenkuller deprem kriterlerine göre yapıldı. Pandemi sonrası ise yeni kriterler ortaya çıktı. Bizlerde bu süreç içerisinde sağlık kurulu oluşturduk,‘sağlıklı evler’ tasarladık” dedi.
11.09.2020Ekonomi
Konut kredisi kullanacaklar dikkat! Konut kredisi faiz oranları ne kadar, oranlar değişti mi?
Konut kredisi kullanacaklar dikkat! Konut kredisi faiz oranları ne kadar, oranlar değişti mi?Ev almayı düşünen herkesi ilgilendiriyor! Konut kredisi faiz oranlarındaki kampanyalar devam ediyor mu? Kredi kullanarak ev satın almak isteyen vatandaşlar bu sorunun yanıtını merak ediyor. Kamu bankaları kredi koşullarını ikinci el konutlar için yeniledi. Faiz oranları değişti. Peki, konut kredisi faiz oranları ne yönde değişti?
24.07.2020Gündem
Konut kredisinde avantaj 1. elde
Konut kredisinde avantaj 1. eldeKamu bankaları kredi koşullarını ikinci el konutlar için yeniledi. Faiz oranı 0.74’ten 0.79 çıktı, azami 180 ay vade 120 aya çekildi. Kredide birinci el konutlar avantajlı hale geldi
24.07.2020Ekonomi
Eve hücum
Eve hücumKamu bankalarının düşük maliyetli kredi desteği ile Emlak Konut GYO’nun kampanyası, konut satışlarında şimdiye kadarki en yüksek haziran ayı satışını getirdi. Türkiye’de konut satışı Haziran 2020’de; Haziran 2019’a göre yüzde 209.7 artarak 190 bin oldu. Banka kredili satışlara büyük talep oluşurken, en çok ikinci el konut satıldı
15.07.2020Ekonomi
İşte ‘dört dörtlük’ tarihi kredi paketi
İşte ‘dört dörtlük’ tarihi kredi paketiKamu bankaları corona virüse karşı normalleşme adımlarını hızlandıracak 4 yeni kredi paketi açıkladı. Konut, taşıt, sosyal hayat ve tatil destek kredileri tarihi imkânlar sunuyor. Krediler tüm sektörlerde heyecan yarattı
4.06.2020Ekonomi
Yatay yapılaşma fonksiyonel ev
Yatay yapılaşma fonksiyonel evGayrimenkul geliştiriciler, değişen şehir kodlarına ilişkin planlarını hazırlıyor. Odakta ise yapay yapılaşma ve ev içinde modüler yapı oluşturma çalışmaları var. Ancak, yeni tip üretimin önünü arazi sıkıntısı tıkarken, dönüşüm alanlarının değişen hayata göre planlanması ve yeni yerleşim alanları oluşturulması öneriliyor.
29.05.2020Ekonomi
"Güvenimiz tam yatırıma devam"
"Güvenimiz tam yatırıma devam"Piyasalardaki iyileşme gayrimenkul sektöründeki yeni yatırımların harekete geçmesini teşvik ediyor. Dap Yapı, 2020-2021’de 4 yeni proje yapacak. 8 bin istihdam oluşturacak
4.03.2020Ekonomi
Konutta en yüksek  getiri İzmir’den geldi
Konutta en yüksek getiri İzmir’den geldiBankaların düşen konut kredisi faizlerinden yararlanmak isteyen konut alıcıları ve düşen mevduat faizleri nedeniyle yatırımlarını yeniden gayrimenkul yönüne çeviren yatırımcılar, konut satışlarına yükselen bir ivme getirdi.
21.12.2019Ekonomi
Ege Rallisi’ne Dap Yapı desteği
Ege Rallisi’ne Dap Yapı desteğiEge Bölgesi’nin en önemli organizasyonları arasında yer alan ve bu yıl da takvimde Türkiye Ralli Şampiyonası’nın açılış yarışı olarak yer alan 29...
12.04.2019Ege
KONUTDER başkanı yeniden Altan Elmas
KONUTDER başkanı yeniden Altan ElmasKonut Geliştiricileri ve Yatırımcıları Derneği’nde (KONUTDER) 2 yıldır başkanlık görevini sürdüren Sur Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Altan Elmas, yeniden KONUTDER Yönetim Kurulu Başkanı seçildi.
31.03.2019Ekonomi
Düsseldorf iyi geçti devamı gelsin
Düsseldorf iyi geçti devamı gelsinAlmanya’nın Düsseldorf kentinde 3 gün boyunca Türkiye’nin önde gelen gayrimenkul firmalarının projeleri ile Avrupa’da yaşayan Türk vatandaşlarını buluşturan Evim Türkiye Fuarı sıcak satış ortamı oluşturdu. Firmalar, fuarın devamının gelmesini bekliyor
12.02.2019Ekonomi
‘Konut’un getirisi başka yerde yok!
‘Konut’un getirisi başka yerde yok!Dap Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, gayrimenkulün uzun vadede en yüksek getiri sağlayan yatırım aracı olduğunu vurgularken, “İddialıyım; kısa vadede kazandığınıza bakmayın. Uzun vadede gayrimenkulden başkası kâr sağlamaz” dedi.
4.10.2018Ekonomi
‘Gurbetçiler’ TL’ye değil eve dönüyor
‘Gurbetçiler’ TL’ye değil eve dönüyorYurt dışında çalışan ve döviz kazanan Gurbetçi Türkler, yükselen dolar ve euro kuruyla birlikte, tatil için geldikleri Türkiye’nin çeşitli şehirlerinde gayrimenkul yatırımı yapıyor.
4.08.2018Ekonomi
‘Azalan taksitlerle’ yeni ödeme kampanyası geldi
‘Azalan taksitlerle’ yeni ödeme kampanyası geldiDap Yapı, konut sahibi olmak isteyenler için yeni bir kampanya başlattı. ‘Peşinatsız, ara ödemesiz ve azalan taksitlerle ödeme planı’nı devreye alan Dap Yapı, kampanyaya Teras Kule ve Dap İzmir projelerini dahil etti.
31.07.2018Ekonomi
Emlak Konut ve Dap Yapı Çekmeköy imzasını attı
Emlak Konut ve Dap Yapı Çekmeköy imzasını attıEmlak Konut GYO tarafından ihalesi gerçekleştirilen ve DAP Holding iştiraki Eltes İnşaat & İstlife Yapı İş Ortaklığı tarafından 1 milyar 111 milyon 100 bin lira bedelle kazanılan Çekmeköy arazisi için imzalar atıldı...
30.05.2018Ekonomi
Markalı konutun yeniden gözdesi
Markalı konutun yeniden gözdesiKonut alıcısının gözde ilçelerinden Beykoz, yeniden konut geliştiricilerin de radarında. Yıllardır değerini koruyan Beykoz’u şimdi yeni bir yatırım dalgası ve fiyat artışı bekliyor.
1.04.2018Ekonomi
Top oynadığı arsaya 1.1 milyar TL verdi
Top oynadığı arsaya 1.1 milyar TL verdiDap Yapı, Marmara Üniversitesi’nin Nişantaşı arazisinin ardından, Taşdelen ihalesini de kazandı. Dap Yapı Başkanı Ziya Yılmaz, “Çocukluğum bu arazi üzerinde geçmişti” dedi.
29.03.2018Ekonomi
İstMarina’da denize nazır ‘AVM’ rüzgârı!
İstMarina’da denize nazır ‘AVM’ rüzgârı!Dap Yapı, İstanbul Kartal’da İstMarina projesi içinde 250 milyon euro yatırımla hayata geçirdiği alışveriş merkezinin kapılarını bugün açıyor. AVM’de 200 mağaza yer alacak.
27.03.2018Ekonomi
Yüzük taşına 1.7 milyar TL
Yüzük taşına 1.7 milyar TLGayrimenkul firmalarının rekabetine sahne olan Marmara Üniversitesi’nin Nişantaşı Teşvikiye ihalesini Dap Yapı kazandı. Şirket, bölgenin en büyük arazisi için 1.7 milyar lira teklif sundu.
21.03.2018Ekonomi
İstanbul’un en güzel arazisine 6 şirket talip oldu
İstanbul’un en güzel arazisine 6 şirket talip oldu Emlak Konut, İstanbul Nişantaşı’ndaki Marmara Üniversitesi Kampüsü arazisini satışa çıkardı. Nişantaşı’ndaki son büyük parça araziye, dün yapılan ihalenin ilk oturumunda 6 firma talip oldu
16.03.2018Ekonomi
Marmara Üniversitesi arazisine 6 talip
Marmara Üniversitesi arazisine 6 talipEmlak Konut GYO’nun, İstanbul Nişantaşı’ndaki Marmara Üniversitesi arazisi ihalesinin birinci oturumu dün yapıldı...
15.03.2018Ekonomi
Nerede kalmıştık!
Nerede kalmıştık!Gayrimenkul sektörü 2017’de yaşanan gerginlikler sonrası durgun geçen yılın ardından 2018 yılına gerek bölgemizdeki hareketlilik gerek dünya piyasalarındaki dalgalanmayla girdi. Tüm yaşananlara karşın ‘inşaatçılar’ bu seneden umutlu. Sektörün önde gelen oyuncuları art arda yatırım kararlarını açıklarken, lüks zincirlerin Türkiye tutkusu da devam ediyor.
7.02.2018Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

konutDAP Yapıekonomirekorsatış

Dap Yapı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.