Dar

Dar

Son dakika dar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dar haber sayfamızda...

Dar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 21.971 dar haberi bulunmuştur.
Beşiktaş'ta yeni sezon hazırlıkları devam ediyor
Beşiktaş'ta yeni sezon hazırlıkları devam ediyorBeşiktaş, yeni sezon hazırlıklarına, bu akşam yaptığı antrenmanla devam etti.
30.07.2021Beşiktaş
Fenerbahçe, Greuther Fürth maçına hazır
Fenerbahçe, Greuther Fürth maçına hazırYeni sezon hazırlıklarına devam eden Fenerbahçe, günü tek idmanla noktaladı.
30.07.2021Fenerbahçe
Rusya'nın parasal tabanı daraldı
Rusya'nın parasal tabanı daraldıRusya'nın dar tanımlı parasal tabanı geçtiğimiz haftaya göre düşüş gösterdi.
30.07.2021Uzmanpara
'Doğu Akdeniz bir güvenlik meselesi'
'Doğu Akdeniz bir güvenlik meselesi'İÜ ile Türk Denizcilik ve Global Stratejiler Merkezi ortaklığında düzenlenen sempozyumda “Doğu Akdeniz, Türkiye için sadece enerji politikası veya ekonomi politik konusu olmaktan çıkmıştır, ciddi bir dış politika ve güvenlik konusu haline gelmiştir” vurgusu yapıldı...
30.07.2021Gündem
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Kolay Tekerlemeler – Söylemesi Kolay, Kısa ve Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriTekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir ve genellikle masal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde kullanılır. Masalların ve çocuk oyunlarının baş, orta ve sonunda söylenir. Çocukların dil ve konuşma gelişimine yardımcı olur. Kısa, kolay, zor ve uzun halleri ile eğlendirici özelliği bulunur. Kurmaca oldukları için genellikle yarı anlamlı ve anlamsızdırlar. Söylemesi kolay, kısa ve çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örnekleri için “Kolay Tekerlemeler” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
29.07.2021Eğlence
En Komik Tekerlemeler – Kısa, Zor, Uzun ve Komik Çocuk Tekerlemeleri
En Komik Tekerlemeler – Kısa, Zor, Uzun ve Komik Çocuk TekerlemeleriMasal, hikâye, bilmece ve halk tiyatrosu gibi edebi türlerde sıkça karşılaşılan tekerlemeler ölçülü ve basmakalıp sözlerdir. Halk edebiyatına özgür bir tür olan komik tekerlemeler çocukların gelişimine katkı sağlarken hem de eğlendiricidir. Eğitici ve eğlenceli yönü ile tekerlemeler çocukların konuşma yeteneğini geliştirmesine yardımcı olur. Ayrıca tekerlemeler büyükler tarafından da hoş vakit geçirmek ve eğlenmek için de söylenir. Kısa, zor, uzun halleri ile zorlayıcı etkisi olan tekerlemelerin genellikle anlamı ve gerçeklik payı yoktur. Kısa, zor, uzun ve komik çocuk tekerlemeleri için “En Komik Tekerlemeler” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
29.07.2021Eğlence
En Zor Tekerlemeler – Söylemesi Zor, Kısa ve Uzun Tekerleme Örnekleri
En Zor Tekerlemeler – Söylemesi Zor, Kısa ve Uzun Tekerleme ÖrnekleriHalk edebiyatına özgü bir tür olan tekerlemeler, “ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Çocukların hem eğlenmesine hem de gelişimine katkı sağlayan tekerlemeler bir çeşit laf cambazlığıdır. Söylenmesi zor olan tekerlemelerin genellikle gerçek yaşamla ilgisi yoktur. Çocukların yanı sıra yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Söylemesi zor, kısa ve uzun tekerleme örnekleri için “En Zor Tekerlemeler” içeriğimizden detaylıca öğrenebilirsiniz.
29.07.2021Eğlence
Evinizde siyah boya kullanacak kadar cesur musunuz?
Evinizde siyah boya kullanacak kadar cesur musunuz? “Işık yutan” olarak adlandırılan siyah renk, kullanılmaktan çok korkulur. Ancak yoğun düz alanlarını evinin mimarisine uyarlamayı bilenler için atmosferi değiştirmek için birçok avantajı vardır.
29.07.2021Dekorasyon
Tekerlemeler... En Zor, Kısa, Uzun, Kolay, Eğlenceli, Oyun, Komik, Diksiyon, Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme Örnekleri
Tekerlemeler... En Zor, Kısa, Uzun, Kolay, Eğlenceli, Oyun, Komik, Diksiyon, Çocuk Tekerlemeleri ve Tekerleme ÖrnekleriÇocukların gelişiminde önemli yere sahip olan tekerlemeler "ağızda yuvarlanan söz, saçma sapan söz, eş sesli kelimelerle kurulu konuşma" anlamına gelir. Halk edebiyatına özgü bir türdür. Tekerlemeler hem eğlenceli vakit geçirmede hem de çocukların konuşma kabiliyetini geliştirmede önemli rol oynar. Çocukların yanı sıra halk ozanları da şiirlerinde tekerlemelere yer vermiştir. Gerçek yaşamla ilgisi olmayan sözlerden meydana gelen en zor, kısa, uzun, kolay, diksiyon, komik, oyun, çocuk tekerlemeleri ve tekerleme örneklerine içeriğimizden detaylıca bakabilirsiniz.
29.07.2021Eğlence
Boğaz’a ‘Hülagü heykeli’ önerisi
Boğaz’a ‘Hülagü heykeli’ önerisiYaptığı özel donanımla İstanbul Boğazı’nı yürüyerek geçen Atilla Hülagü’nün heykelinin Boğaz’a dikilmesi gündemde. Sunay Akın, ‘Kentin yeni simgesi olur’ diyor.
29.07.2021Gündem
Beşiktaş'ta yeni sezon hazırlıklarına devam etti
Beşiktaş'ta yeni sezon hazırlıklarına devam ettiBeşiktaş, yeni sezon hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.
28.07.2021Beşiktaş
Dolar ne kadar? Dövizde son durum...
Dolar ne kadar? Dövizde son durum...Dolar/TL, güne düşüşle başlamasının ardından 8,56 seviyelerinde işlem görüyor.
28.07.2021Uzmanpara
Geçmeyen Boyun Ve Sırt Ağrısının Nedenleri Nelerdir?
Geçmeyen Boyun Ve Sırt Ağrısının Nedenleri Nelerdir?Özellikle fiziksel açıdan hem boyun hem de sırt kısımlarında yaygın olarak ağrılar görülür. Genelde vücudun değişik noktalarında meydana gelen fiziksel bozukluklar ağrıları neden olabilmektedir. Peki, geçmeyen boyun ve sırt ağrısının nedenleri nelerdir? İşte bu ağrılar için tüm detaylar.
27.07.2021Sağlık
Hatayspor yeni sezon hazırlıklarına Düzce'de devam ediyor
Hatayspor yeni sezon hazırlıklarına Düzce'de devam ediyorYeni sezon öncesi Düzce'de kamp yapan Atakaş Hatayspor, çift antrenmanla hazırlıklarını sürdürdü.
27.07.2021Hatayspor
Türk savunma sanayisi ilk kez kullanacak
Türk savunma sanayisi ilk kez kullanacakTürkiye'nin mavi derinliklerdeki güvenliğini artıracak yeni nesil denizaltılar milli teknolojilerle donatılıyor.
27.07.2021Teknoloji
Fenerbahçe'de Mesut Özil, Sinan Gümüş ve Serdar Aziz takımla birlikte çalıştı
Fenerbahçe'de Mesut Özil, Sinan Gümüş ve Serdar Aziz takımla birlikte çalıştıFenerbahçe Futbol Takımı, yeni sezon hazırlıklarını yaptığı antrenmanla sürdürdü.
27.07.2021Fenerbahçe
Bakan Akar'dan sınır hattında terörle mücadelede kararlılık mesajı
Bakan Akar'dan sınır hattında terörle mücadelede kararlılık mesajıMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde iki askerin şehit edildiği saldırıyla ilgili, "Gerekli operasyonları yaptık. Şu ana kadar toplam 12 terörist etkisiz hale getirildi. Bu yılın başından itibaren Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarda 1581 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.
26.07.2021Haberler
Son dakika... İki askerin şehit edilmesi! Bakan Akar: 12 terörist etkisiz hale getirildi
Son dakika... İki askerin şehit edilmesi! Bakan Akar: 12 terörist etkisiz hale getirildiMilli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Fırat Kalkanı bölgesinde iki askerin şehit edildiği saldırıyla ilgili, "Gerekli operasyonları yaptık. Şu ana kadar toplam 12 terörist etkisiz hale getirildi. Bu yılın başından itibaren Irak’ın kuzeyindeki operasyonlarda 1581 terörist etkisiz hale getirildi" dedi.
26.07.2021Gündem
Beşiktaş idmanda taktik çalıştı!
Beşiktaş idmanda taktik çalıştı!Beşiktaş, yeni sezon hazırlıklarını bu akşam yaptığı antrenmanla sürdürdü.
25.07.2021Beşiktaş
Çalımbay, Petrocub ile oynayacakları maçta futbolcularına güveniyor
Çalımbay, Petrocub ile oynayacakları maçta futbolcularına güveniyorDemir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. eleme turunda Moldova temsilcisi Petrocub ile oynayacakları rövanş maçına futbolcularının yüzde yüz konsantre olduğunu belirterek, "Hem ülke puanı, hem taraftarımız hem de kulübümüz için bu maç çok önemli." dedi.
25.07.2021Futbol
Son dakika - Sivasspor'da Petrocub maçı öncesi Rıza Çalımbay emin konuştu!
Son dakika - Sivasspor'da Petrocub maçı öncesi Rıza Çalımbay emin konuştu!Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, UEFA Avrupa Konferans Ligi 2. eleme turunda Moldova temsilcisi Petrocub ile oynayacakları rövanş maçına futbolcularının yüzde yüz konsantre olduğunu belirterek, "Hem ülke puanı, hem taraftarımız hem de kulübümüz için bu maç çok önemli." dedi.
25.07.2021Sivasspor
Şarkıcı Gülden ile eski eşi arasında sular durulmuyor
Şarkıcı Gülden ile eski eşi arasında sular durulmuyorŞarkıcı Gülden’in YouTube’daki klibinin altına tehditler yazan eski eşi Ercan Mutlu ile arasındaki gerilim bitmiyor. Gülden'in hayatında biri olduğunu duyan Mutlu, dört avukatla dava açmak için kolları sıvadı.
25.07.2021Cadde
Talak Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Talak Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerim’in 65. Sırasında Talak Suresi’ne yer verilmektedir. Toplamda 12 ayetten oluşan bu surenin ismi “boşanma” manası taşımaktadır. Sure içerisinde de boşanma ile alakalı konulara ve nafaka detaylarına yer verilmektedir.
25.07.2021Sureler
Sad Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Sad Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiSad suresi, Kur’an-ı Kerim’in 38. suresidir. Sure toplam 88 ayetten oluşur. Sad suresi Mekke’de inmiştir. Mushaftaki sıralamada otuz sekizinci, iniş sırasına göre de otuz sekizinci olmaktadır. Surede Hz. Davud’un kıssalarına yer verildiğinden dolayı Davud suresi de denilmektedir.
25.07.2021Sureler
Rad Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Rad Suresi Okunuşu ve Anlamı: Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiKur’an-ı Kerimde yer alan sureler hem buradaki sıralanışa hem de indirilme sırasına göre numaralandırılmaktadır. Bu bağlamda, Rad Suresi Kur’an-ı Kerim’in 13. Suresi olarak bilinmektedir. Toplam 43 ayet-i kerimesi bulunan surenin Mekke içeriği Mekke’de nazil olan diğer sureler ile benzerlik göstermektedir. İndirme sırasına göre Rad Suresinin önünde Muhammed Suresi, arkasında ise Rahman Suresi yer almaktadır. Surenin ismi 13. ayette bahsedilen “ra’d” sözcüğünden gelmektedir. Bu bağlamda Rad teriminin kelime anlamı gök gürültüsü manasına gelmektedir.
25.07.2021Sureler

Benzer Haber Etiketleri

AntrenmantekerlemelerkısaBeşiktaşsüper lig

Dar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.