Datça

Datça

Son dakika Datça haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Datça gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Datça haber sayfamızda...

Datça

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.400 datca haberi bulunmuştur.
Son dakika... Datça açıklarında deprem! Büyüklüğü...
Son dakika... Datça açıklarında deprem! Büyüklüğü...Geleln son dakika haberine göre; Ege Denizi'nde, Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 4.0 büyüklüğündeki ilk depremin ardından 3.6 büyüklüğünde ikinci bir sarsıntı daha yaşanırken ilk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.
26.09.2021Gündem
Korkutan soru: Ya Türkiye'deki yanardağlardan biri patlarsa?
Korkutan soru: Ya Türkiye'deki yanardağlardan biri patlarsa?İspanya'ya bağlı adalardan La Palma'da harekete geçen Cumbre Vieja Yanardağı, binlerce kişiyi evinden etti. Pek bilinmiyor ancak Türkiye'deki en son yanardağ patlaması da sadece 166 yıl önce, Tendürek Dağı'nda meydana geldi. Peki Türkiye'deki yanardağlar bir gün tekrar aktif hale gelebilir mi? Uzmanlar, "Son dönemde yaşanan Datça ve Ege depremlerinin volkan faaliyetiyle ilgili olabileceği yönünde kuşkular var" diyor ve uyarıyor.
25.09.2021Gündem
Korkutan soru: Ya Türkiye'deki yanardağlardan biri patlarsa?
Korkutan soru: Ya Türkiye'deki yanardağlardan biri patlarsa?İspanya'ya bağlı adalardan La Palma'da harekete geçen Cumbre Vieja Yanardağı, binlerce kişiyi evinden etti. Pek bilinmiyor ancak Türkiye'deki en son yanardağ patlaması da sadece 166 yıl önce, Tendürek Dağı'nda meydana geldi. Peki Türkiye'deki yanardağlar bir gün tekrar aktif hale gelebilir mi? Uzmanlar, "Son dönemde yaşanan Datça ve Ege depremlerinin volkan faaliyetiyle ilgili olabileceği yönünde kuşkular var" diyor ve uyarıyor.
25.09.2021Gündem
Son depremler listesi | Türkiye'de en son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?
Son depremler listesi | Türkiye'de en son nerede, kaç şiddetinde deprem oldu?Ülkemizde meydana gelen son depremlere ilişkin veriler Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından listelenmeye devam ediyor. Dün sabah saatlerinde Yalova açıklarında Marmara Denizinde meydana gelen deprem korku ve paniğe neden oldu. Sabah saatlerinde Kastamonu'da meydana gelen depremlerin ardından bu kez de Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında irili ufaklı üç deprem meydana geldi. Meydana gelen depremler arasında en şiddetlisi 2.4 olarak kayıtlara geçti. İşte son depremler listesi...
24.09.2021Gündem
Yaşanabilir bir dünya için pedal çevirdiler
Yaşanabilir bir dünya için pedal çevirdilerTürkiye’de ilk olarak 2013’te İzmir’de başlayan ve her yıl düzenlenen ‘Süslü Kadınlar Bisiklet Turu’ etkinliğinin 9’uncusu renkli görüntülere sahne oldu.
20.09.2021Ege
Şener Şen: Turnemiz devam ediyor
Şener Şen: Turnemiz devam ediyorGeçtiğimiz aylarda koronavirüse yakalanan ve tedavi sonrası hastalığı atlatan usta oyuncu Şener Şen, önceki gün Karaköy'de objektiflere yansıdı. Şen, ayaküstü muhabirlerle sohbet etti.
19.09.2021Cadde
Zarar veren yandı! 80 bin lira ceza kesilecek
Zarar veren yandı! 80 bin lira ceza kesilecekMuğla'nın Datça ilçesinde sahili süsleyen kum zambaklarını koparmanın veya zarar vermenin cezasının 80 bin 365 lira olduğu bildirildi.
18.09.2021Gündem
Arkeoloji neden kan kaybediyor?
Arkeoloji neden kan kaybediyor?Türkiye’nin zengin tarihi, arkeolojik kazılarla gün yüzüne çıkarılıyor. Yaklaşık 400 civarı kazı çalışması tüm hızıyla sürerken üniversitelerin arkeoloji bölümleri dolmuyor. Üniversitelerde 2 bin 27 kontenjandan bin 6’sı, yani yarısı boş kaldı. İş bulma zorluğu, ihtiyaçtan fazla kontenjan ana neden. 2008’den itibaren Sözel yerine Eşit Ağırlık puanla öğrenci alınması ise tercileri etkiledi.
17.09.2021Eğitim
Kadın üreticiye üçer kıl keçisi
Kadın üreticiye üçer kıl keçisiMuğla Büyükşehir; Fethiye, Köyceğiz, Ula, Marmaris ve Datça’da 18-45 yaş arasındaki kadın çiftçilere 2 dişi 1 erkek kıl keçisi desteği verecek
17.09.2021Ege
Serenay Sarıkaya'dan Şahmeran paylaşımı: Geliyor gelmekte olan
Serenay Sarıkaya'dan Şahmeran paylaşımı: Geliyor gelmekte olanUzun süredir ekranlara ara veren ünlü oyuncu Serenay Sarıkaya, yeni projesi Şahmeran'ın haberini resmen duyurdu. Sarıkaya, sosyal medya hesabından senaryo okurken verdiği pozları paylaştı.
16.09.2021Cadde
2055’e kadar sorun yok
2055’e kadar sorun yokDatça’da vatandaşlar ile bir araya gelen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Betçe Bölgesi’ne yapılacak ve 2055 yılına kadar; Cumalı, Mesudiye, Sındı, Yaka ve Yazı mahallelerinin içme/kullanma suyunu karşılayacak olan 30 milyon liralık projenin müjdesini verdi.
13.09.2021Ege
Son dakika... Muğla açıklarında 4.4 büyüklüğünde deprem
Son dakika... Muğla açıklarında 4.4 büyüklüğünde depremGelen son dakika haberine göre; Muğla'nın Datça açıklarında saat 16.31'de 4.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem sonrası AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden açıklama yapıldı.
11.09.2021Gündem
Su altı kazılarında Osmanlı savaş gemisi gün yüzüne çıkarılıyor
Su altı kazılarında Osmanlı savaş gemisi gün yüzüne çıkarılıyorDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deniz Bilimleri ve Teknolojisi Enstitüsü'nün bilimsel danışmanlığında ve Bodrum Sualtı Arkeoloji Müzesi başkanlığında, Muğla'nın Datça ilçesinde yürütülen arkeolojik su altı kazısında bulunan Osmanlı savaş gemisine ait eserler gün yüzüne çıkarılıyor.
11.09.2021Gündem
Özelleştirme kararları Resmi Gazete'de
Özelleştirme kararları Resmi Gazete'deÖzelleştirme İdaresi Başkanlığı ile ilgili imar planı değişikliği ve satış yöntemiyle özelleştirmeye ilişkin Cumhurbaşkanı kararları, Resmi Gazete'de yayımlandı.
9.09.2021Ekonomi
Son dakika: Meksika'da 6.9 büyüklüğünde şiddetli deprem
Son dakika: Meksika'da 6.9 büyüklüğünde şiddetli depremGelen son dakika haberine göre; Meksika'nın güneyinde 6.9 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem sonrası tsunami uyarısı yapıldı. Meksika Devlet Başkanı Andres Manuel Lopez Obrador, can kaybı bilgisinin olmadığını açıkladı.
8.09.2021Dünya
Son dakika: Datça açıklarında 4,5 büyüklüğünde deprem
Son dakika: Datça açıklarında 4,5 büyüklüğünde depremGelen son dakika haberine göre; Ege Denizi'nde, Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında, Richter ölçeğine göre, 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İlk belirlemelere göre can ve mal kaybı yaşanmadı.
8.09.2021Gündem
Datça açıklarında 21 kaçak göçmen kurtarıldı
Datça açıklarında 21 kaçak göçmen kurtarıldıMuğla'nın Datça ilçesinde, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına geri itilen 21 kaçak göçmen, Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı.
7.09.2021Gündem
Muğla açıklarında korkutan deprem
Muğla açıklarında korkutan depremEge Denizi'nde, Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada gelişmelerin takip edildiği bildirildi.
6.09.2021Haberler
Son dakika! Ege Denizi Datça açıklarında deprem
Son dakika! Ege Denizi Datça açıklarında depremSon dakika haberine göre, Ege Denizi'nde, Muğla'nın Datça ilçesi açıklarında 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada gelişmelerin takip edildiği bildirildi.
6.09.2021Gündem
Son dakika... Ege Denizi'nde deprem!
Son dakika... Ege Denizi'nde deprem!Gelen bir son dakika haberine göre, AFAD, Ege Denizi'nde saat 10:53'de 3.8 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini duyurdu.
6.09.2021Gündem
Datça'da orman yangınına nöbetçi ekipten hızlı müdahale
Datça'da orman yangınına nöbetçi ekipten hızlı müdahale Muğla'nın Datça ilçesinde çıkan orman yangını, bölgede nöbet tutan ekipler tarafından hızlı müdahale sonucu büyümeden kontrol altına alındı. Soğutma çalışmaları sürdürülüyor.
5.09.2021Gündem
Türkiye'de bir ilk! Ekolojik kurtarma operasyonu...
Türkiye'de bir ilk! Ekolojik kurtarma operasyonu...Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Muğla'da orman yangınlarından etkilenen Datça Bozburun ve Köyceğiz Dalyan Özel Çevre Koruma Bölgesi'nde, biyoçeşitlilik zarar tespiti ve alanların restorasyonu için çalışma başlattı. Tabiat Varlıklarını Koruma Genel Müdürlüğü Araştırma ve Tescil Daire Başkanı Ümit Turan "Türkiye'de ilk kez yapılan bu ekolojik restorasyon ve kurtarma operasyonu, türlerin kaybolma riskini ortadan kaldıracak. Ekiplerimiz 360 ağaç üzerinde çalışma yürütmekte" dedi.
5.09.2021Gündem
Parsiyel taşınıyoruz!
Parsiyel taşınıyoruz!Nakliyeciler, yoğunluğun eylül ortasına kadar sürmesini bekliyor. Bu dönemde ‘parsiyel taşıma’ denilen parça eşya taşıma işinin aşırı yoğun olduğu belirtiliyor...
5.09.2021Gündem
Ayda Field, Türkçe derslerine devam ediyor
Ayda Field, Türkçe derslerine devam ediyorDünyaca ünlü İngiliz şarkıcı Robbie Williams ile evli olan Ayda Field, Türkçe dersleri alıyor. Dört çocuk annesi Field, Türkçe çalışırken çektiği kareleri takipçilerinin beğenisine sundu.
3.09.2021Cadde
Altın Koza için yarışacaklar
Altın Koza için yarışacaklarBu yıl 28’ncisi düzenlenecek Uluslararası Adana Altın  Koza Film Festivali’nin Ulusal Uzun Metraj Film Yarışması’na 10 film katılıyor.

Benzer Haber Etiketleri

depremmuğladatçaEge Deniziege

Datça ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.