Demokratlar

Demokratlar

Son dakika Demokratlar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Demokratlar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Demokratlar haber sayfamızda...

Demokratlar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.025 demokratlar haberi bulunmuştur.
Bugün yapılmazsa ne zaman yapılır?
Bugün yapılmazsa ne zaman yapılır?AK Parti Grup Başkanı Bostancı, CHP’nin sivil anayasa çalışmalarına ilişkin tutumunu eleştirirken, “Esasen, ‘masaya oturmayacağız’ demek vesayetçi anayasa sisteminden o kadar da şikâyetçi olmadıkları anlamına gelir” dedi.
8.03.2021Siyaset
1,9 trilyon dolarlık destek paketi Senato'da
1,9 trilyon dolarlık destek paketi Senato'daABD Başkanı Joe Biden'ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı istediği ve daha önce Temsilciler Meclisi'nden geçen 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Senato'da görüşülmeye başlandı.
5.03.2021Uzmanpara
Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Senato'da
Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Senato'daABD Başkanı Joe Biden'ın yeni tip koronavirüse (covid-19) karşı istediği ve daha önce Temsilciler Meclisinden geçen 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi Senato'da görüşülmeye başlandı.
5.03.2021Dünya
ABD Senatosu, Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık paketini bu hafta görüşecek
ABD Senatosu, Biden'ın 1,9 trilyon dolarlık paketini bu hafta görüşecekABD Başkanı Joe Biden'ın yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı istediği 1,9 trilyon dolarlık ekonomik destek paketi bu hafta Senatoda görüşülecek.
1.03.2021Dünya
Piyasalar büyüme verisine odaklandı
Piyasalar büyüme verisine odaklandıKüresel piyasalar yoğun veri gündeminin etkili olacağı haftaya pozitif bir başlangıç yaparken, yurt içinde bugün açıklanacak 2020 yılının 4. çeyrek büyüme verisi yatırımcıların odağında bulunuyor.
1.03.2021Uzmanpara
ABD'de 1,9 trilyon dolarlık koronavirüs paketine onay
ABD'de 1,9 trilyon dolarlık koronavirüs paketine onayBaşkan Joe Biden'ın koronavirüs salgını döneminde zora giren ekonomiyi canlandırmak için açıkladığı 1,9 trilyon dolarlık teşvik paketi, Temsilciler Meclisi'nden onay aldı.
27.02.2021Dünya
Hollanda, Çin'in Uygur Türklerine yaptığı uygulamaları "soykırım" olarak tanımladı
Hollanda, Çin'in Uygur Türklerine yaptığı uygulamaları "soykırım" olarak tanımladıHollanda Temsilciler Meclisi'nde, Çin'in Uygur Türklerine yönelik uygulamalarını "soykırım" olarak tanımlayan karar kabul edildi.
25.02.2021Dünya
ABD'nin Virginia eyaletinde, idam cezasının kaldırılması tasarısı onaya sunuldu
ABD'nin Virginia eyaletinde, idam cezasının kaldırılması tasarısı onaya sunulduABD'de en fazla idam cezasını infaz etmekle bilinen Virginia'da eyalet meclisinin iki kanadı, idam cezasının kaldırılmasına yönelik yasa tasarısını onaylayarak Vali Ralp Northam'ın onayına sundu.
22.02.2021 Dünya
ABD’de Demokratlar, Teksas'taki felakete rağmen tatile giden Senatör Cruz'u istifaya çağırdı.
ABD’de Demokratlar, Teksas'taki felakete rağmen tatile giden Senatör Cruz'u istifaya çağırdı.ABD’de Demokrat Partililer, Teksas'taki "tarihi kış fırtınası" sebebiyle ısınma sorunu, su ve elektrik kesintisi yaşanmasına rağmen Meksika'nın Cancun şehrine tatile giden Teksaslı Cumhuriyetçi Senatör Ted Cruz'u istifaya çağırdı.
18.02.2021Dünya
Son dakika... Felaket büyüyor! Adeta diz çöktü, dünya hayret içinde...
Son dakika... Felaket büyüyor! Adeta diz çöktü, dünya hayret içinde...ABD'nin Teksas eyaletinde soğuk havaya bağlı yaşanan felaketler zinciri büyüyor. Isınmaya çalışan bir ailenin yaşadığı trajedi tüm ülkeyi yasa boğarken, eyalete bağlı şehirlerden birisinin belediye başkanı istifa etti. Can kayıplarının ise önüne geçilemiyor. Öte yandan Demokratlar, bu olaylar yaşanırken tatile giden Teksas'ın Cumhuriyetçi Senatörü Cruz'u istifaya davet etti.
18.02.2021Dünya
Demokratlardan 'teşvik paketi' adımı
Demokratlardan 'teşvik paketi' adımıABD'de Demokratlar gelecek hafta teşvik paketi konusunda taslak oylaması planlıyor.
16.02.2021Uzmanpara
Amerika (ABD) teşvik paketi ne zaman açıklanacak? Onaylandı mı?
Amerika (ABD) teşvik paketi ne zaman açıklanacak? Onaylandı mı?Küresel piyasaların gözü kulağı ABD teşvik paketinde... 1.9 trilyon dolarlık teşvik paketine ilişkin gelişmeler yakından takip edilirken "Amerika (ABD) teşvik paketi ne zaman açıklanacak?" soruları zaman zaman yöneltiliyor.
16.02.2021Ekonomi
ABD'de Demokratlar Kongre baskını için komisyon kuracak
ABD'de Demokratlar Kongre baskını için komisyon kuracakABD Temsilciler Meclisi Başkanı Demokrat Nancy Pelosi, 6 Ocak'taki Kongre baskınını araştırmak amacıyla 11 Eylül terör saldırılarından sonrakine benzer bir komisyon kuracaklarını açıkladı.
15.02.2021Dünya
Diyarbakır'da evlat nöbetindeki aileler: Devletimizin her zaman arkasındayız
Diyarbakır'da evlat nöbetindeki aileler: Devletimizin her zaman arkasındayızDiyarbakır'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunmasını isteyen ailelerin HDP binası önündeki oturma eylemi, 532'nci günde de sürüyor. Eylem çadırındaki aileler, Irak'ın kuzeyindeki Gara bölgesinde PKK'lı teröristlerce şehit edilen 13 kişi için yas tuttu. Bazı annelerin ağıt yaktığı, bazılarının da zaman zaman baygınlık geçirdiği çadırda, taziye ziyaretleri yapıldı. Aileler adına açıklama yapan, 2 yıl önce kaçırılan oğlu Mustafa için eşi Rauf Biçer ile birlikte oturma eylemini sürdüren kanser hastası Ayşegül Biçer, terör örgütü PKK'nın bir kere daha alçak yüzünü gösterdiğini ifade ederek, "13 masum vatandaşımız şehit oldu. Bu yapılan saldırı, tüm insanlığa yapılmıştır. Biz anne ve babalar olarak devletimizin her zaman arkasındayız" dedi.
15.02.2021Gündem
Son dakika... Öfke patlaması! Basın toplantısını bastı, ABD şokta...
Son dakika... Öfke patlaması! Basın toplantısını bastı, ABD şokta...Eski ABD Başkanı Donald Trump'ın 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla azil istemiyle yargılanıp aklanmasının ardından Demokratlar çılgına döndü. Meclis azil müdürünün oylama sonrası basın toplantısını basan Temsilciler Meclisi Başkanı Pelosi, Trump döneminin Senato Cumhuriyetçi lideri McConnell'ın konuşmasını dinlediği için geldiğini söyledi. Öfkeden titrediği fark edilen Pelosi, Cumhuriyetçiler hakkında çok ağır ifadeler kullandı.
14.02.2021Dünya
ABD'nin kritik tarihi: 6 Ocak! Sürpriz gelişme
ABD'nin kritik tarihi: 6 Ocak! Sürpriz gelişmeSon dakika haberine göre, ABD'de 6 Ocak'taki Kongre baskını dolayısıyla eski Başkan Donald Trump'ın Senatoda devam eden azil yargılamasına tanık çağırmaya karar veren Demokratlar, daha sonra bu kararlarından vazgeçti.
13.02.2021Dünya
‘Yeniden yaşanır’
‘Yeniden yaşanır’Donald Trump’ın azledilmesini isteyen Demokratlar, azil duruşmasından ceza çıkmaması durumunda 6 Ocak’taki Kongre baskınının yeniden yaşanabileceğini ifade ettiler.
13.02.2021Dünya
Son anda kurtulmuşlar!
Son anda kurtulmuşlar!ABD eski başkanı Donald Trump’ın azil davasında Demokratlar tarafından gerçekleştirilen videolu sunum büyük etki yarattı. İlk kez paylaşılan videolar, Pence’in ve bazı senatörlerin saldırganlardan kılpayı kurtulduğunu gösteriyor.
12.02.2021Dünya
Trump'ın azil yargılaması! Demokrat savcı vekiller sunumlarını tamamladı
Trump'ın azil yargılaması! Demokrat savcı vekiller sunumlarını tamamladı6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle eski ABD Başkanı Donald Trump'ın yargılandığı Senatodaki azil duruşmalarında Trump'ı suçlayan Demokrat savcı vekiller sunumlarını bitirdi. Yerel saatle cuma öğleden itibaren Trump'ın avukatları savunmalarına başlayacak.
12.02.2021Dünya
Trump'ın azil yargılamasının 2. gününe yeni açıklanan videolar damga vurdu
Trump'ın azil yargılamasının 2. gününe yeni açıklanan videolar damga vurdu6 Ocak'taki Kongre baskını nedeniyle eski ABD Başkanı Donald Trump'ın Senatodaki azil yargılamasına devam edilirken, baskının ne şekilde gerçekleştiğine ilişkin ilk kez gün yüzüne çıkan videolar kamuoyunda gündem oldu.
11.02.2021Dünya
Trump'a 'Kongre baskınının baş sorumlusu' suçlaması!
Trump'a 'Kongre baskınının baş sorumlusu' suçlaması!ABD Senatosunda azil istemiyle yargılanan eski ABD Başkanı Donald Trump, Demokrat savcı vekillerce "6 Ocak'taki Kongre baskınının baş sorumlusu olmakla" suçlandı.
10.02.2021Dünya
Biden iş insanlarıyla kurtarma paketini görüştü
Biden iş insanlarıyla kurtarma paketini görüştü ABD Başkanı Joe Biden, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkilerine yönelik 1,9 trilyon dolarlık ekonomik kurtarma paketini görüşmek üzere ülkenin önde gelen şirketlerinin üst yöneticileriyle buluştu.
10.02.2021Uzmanpara
Son dakika... Tarihi karar! Gözyaşlarına boğuldu...
Son dakika... Tarihi karar! Gözyaşlarına boğuldu...Tarihler 6 Ocak 2021'i gösterdiğinde tüm dünyayı şoke eden olay gerçekleşmiş ve dönemin ABD Başkanı Donald Trump'ın düzenlediği miting sonrası destekçileri Kongre binasını basmıştı. Görevi devretmesine 2 hafta kala yaşanan ve biri polis 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın etkileri sürüyor. Demokratlar, olaydan hemen sonra Cumhuriyetçi başkanın azledilmesi için çalışmalara başladı. Senato'dan tarihi bir karar çıktı.
9.02.2021Dünya
Biden iş insanlarıyla ekonomik kurtarma paketini görüştü
Biden iş insanlarıyla ekonomik kurtarma paketini görüştüABD Başkanı Joe Biden, yeni tip koronavirüs (covid-19) salgınının etkilerine yönelik 1,9 trilyon dolarlık ekonomik kurtarma paketini görüşmek üzere ülkenin önde gelen şirketlerinin üst yöneticileriyle buluştu.
9.02.2021Ekonomi
Son dakika... Tarihi karar! Senato yolu sonuna kadar açtı...
Son dakika... Tarihi karar! Senato yolu sonuna kadar açtı...Tarihler 6 Ocak 2021'i gösterdiğinde tüm dünyayı şoke eden olay gerçekleşmiş ve dönemin ABD Başkanı Donald Trump'ın düzenlediği miting sonrası destekçileri Kongre binasını basmıştı. Görevi devretmesine 2 hafta kala yaşanan ve biri polis 5 kişinin ölümüyle sonuçlanan olayın etkileri sürüyor. Demokratlar, olaydan hemen sonra Cumhuriyetçi başkanın azledilmesi için çalışmalara başladı. Senato azil suçlamasının Anayasa'ya uygun olduğuna hükmetti.
9.02.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdtrumpsenatoBidenjoe biden

Demokratlar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.