Deprem Fırtınası

Deprem Fırtınası

Son dakika deprem fırtınası haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan deprem fırtınası gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan deprem fırtınası haber sayfamızda...

Deprem Fırtınası

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 242 deprem firtinasi haberi bulunmuştur.
Profesörden açıklama: Bir deprem fırtınası yaşanıyor
Profesörden açıklama: Bir deprem fırtınası yaşanıyor İzmir'de Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Muğla'nın Datça ilçesinde 3-4 gün içerisinde deprem sayısının yaklaşık 300’ü geçtiğini belirtti. Prof. Dr. Sözbilir, “Bu bölgede bu büyüklükteki depremler sürekli oluyor. Korkmamıza ya da panik yapmamıza gerek yok" dedi.
4.08.2021Gündem
Son dakika! Kayseri'de korkutan deprem! Büyüklüğü...
Son dakika! Kayseri'de korkutan deprem! Büyüklüğü...Gelen bir son dakika haberine göre; Kayseri'nin Kocasinan ilçesinde Richter ölçeğine göre 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can ve mal kaybı yaşanmadı.
4.08.2021Gündem
Deprem mi oldu? En son nerede ve ne zaman deprem oldu? Son depremler listesi...
Deprem mi oldu? En son nerede ve ne zaman deprem oldu? Son depremler listesi...Ege ve Akdeniz'de art arda depremler yaşanıyor. Bu sabah Datça açıklarında 5.7'lik bir deprem yaşandı. Artçı sarsıntılar devam ederken "Deprem mi oldu? En son nerede ve ne zaman deprem oldu?" soruları peş peşe geliyor. İşte 1 Ağustos son depremler listesi...
1.08.2021Gündem
Son dakika... Dev fay hattı kırıldı! Bu kez 6.1'lik deprem
Son dakika... Dev fay hattı kırıldı! Bu kez 6.1'lik depremYeni Zelanda'ya bağlı Kermadec Adaları'nda meydana gelen sarsıntı, yerin 11 kilometre altında gerçekleşti. Issız ada grubunda Mart ayından bu yana büyüklüğü 8.1'i bulan onlarca deprem kaydedildi.
24.07.2021Dünya
Tayvan'da deprem fırtınası
Tayvan'da deprem fırtınasıGüney Asya ülkesinde bir günde en büyüğü 5.4 olan 15 sarsıntı kaydedildi, merkez üssü Hualien olan depremler başkent Taipei'de de hissedildi.
8.07.2021Dünya
Türkiye’de depremler ortalama iki hafta konuşuluyor!
Türkiye’de depremler ortalama iki hafta konuşuluyor!Bugüne kadar dünyada olan büyük depremler sıralanırken, Türkiye’de yaşanan en büyük depremin 1939’da 7,9 şiddetindeki Erzincan depremi olduğu kaydedildi. Medyada deprem ile alakalı yer alan haberler ise sadece deprem sonrasındaki iki haftalık süreçte yoğun olarak konuşulduğu görüldü.
23.06.2021Gündem
Prof. Dr. Sözbilir: Deprem fırtınası yaşanabilir
Prof. Dr. Sözbilir: Deprem fırtınası yaşanabilirİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi (DAUM) Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Muğla'nın Datça ilçesinde meydana gelen Richter ölçeğine göre 5.3 büyüklüğündeki depremle ilgili, "Bu bölgede depremlerin bitme olasılığı yok. Deprem fırtınasına dönecek deprem yoğunluğu var" dedi.
22.06.2021Gündem
ABD'de deprem fırtınası
ABD'de deprem fırtınasıAlaska'nın merkezinde meydana gelen 6.1 büyüklüğündeki sarsıntıyı çok sayıda artçı izledi, USGS depremin geniş bir alanda hissedildiğini bildiriyor.
31.05.2021Dünya
Prof. Dr. Sözbilir açıkladı! Depremler, Datça'da tsunami tehlikesine yol açabilir
Prof. Dr. Sözbilir açıkladı! Depremler, Datça'da tsunami tehlikesine yol açabilirİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Jeoloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Sözbilir, Ege Denizi’nde meydana gelen depremlere ilişkin değerlendirmede bulundu. Bölgede hem volkanik hem de diri fay hareketliliği olduğunu belirtti. Sözbilir, "Datça'da güney kesimlerinde tsunami tehlikesine yol açabilir" dedi.
14.04.2021Gündem
Son dakika... Bir haftada 17 bin deprem oldu! Eli kulağında...
Son dakika... Bir haftada 17 bin deprem oldu! Eli kulağında...Son dakika haberlere göre deprem fırtınasına yakalandılar, bilim insanları dev fay hattının ikiye böldüğü ülkede her an bir patlama veya büyük bir sarsıntı bekliyor. Kameralar kuran yerel medya ise, canlı yayın için hazır.
4.03.2021Dünya
Ege'deki depremler diğer fayları etkiliyor mu? Flaş açıklama
Ege'deki depremler diğer fayları etkiliyor mu? Flaş açıklamaAFAD'ın geçtiği bilgiye göre, bugün belli zaman dilimleri arasında İzmir'de 4, 3.8 ve 3.7 büyüklüklerinde depremler meydana geldi. Yaşanan son depremin ardından Prof. Dr. Naci Görür bölgede yaşanan hareketlilikle ilgili olarak bir değerlendirmede bulundu.
11.02.2021Gündem
Son dakika! Ege'de deprem fırtınası
Son dakika! Ege'de deprem fırtınasıGelen bir son dakika haberine göre; İzmir'in Bergama ilçesi açıklarında 3.7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Aynı bölgede sabah saat 11.45'te 4.0 büyüklüğünde bir deprem daha meydana gelmişti.
11.02.2021Gündem
Son dakika! AFAD'dan İzmir depremi açıklaması
Son dakika! AFAD'dan İzmir depremi açıklamasıGelen bir son dakika haberine göre; Dün sabah saatlerinde İzmir açıklarında meydana 5.1 büyüklüğündeki depremden sonra oluşan artçılarla ilgili AFAD bir açıklama yayınladı.
2.02.2021Gündem
Son dakika deprem haberi: Türkiye beşik gibi! Bir deprem daha
Son dakika deprem haberi: Türkiye beşik gibi! Bir deprem dahaGelen bir son dakika haberine göre; Türkiye sallanmaya devam ediyor. Muş'ta 4.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Dün sabah İzmir'de başlayan sarsıntılar gece saatlerine kadar sürdü. Beşik gibi sallanan İzmir'in ardında bir deprem de Kayseri de meydana geldi.
2.02.2021Gündem
Son dakika! İzmir açıklarında korkutan bir deprem daha
Son dakika! İzmir açıklarında korkutan bir deprem dahaSon dakika haberine göre Ege Denizi'nde, İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında 4,8 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
1.02.2021 Gündem
İzmir'deki deprem fırtınası sonrasıProf. Dr. Ahmet Ercan'dan uyarı
İzmir'deki deprem fırtınası sonrasıProf. Dr. Ahmet Ercan'dan uyarıİzmir'de peş peşe meydana gelen depremlerle ilgili  değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan "Yazlıklarınıza gidin" açıklaması geldi.
1.02.2021Haberler
İzmir'deki deprem fırtınası sonrası ünlü uzmandan uyarı
İzmir'deki deprem fırtınası sonrası ünlü uzmandan uyarıİzmir'de peş peşe meydana gelen depremlerle ilgili  değerlendirmelerde bulunan Prof. Dr. Ahmet Ercan'dan "Yazlıklarınıza gidin" açıklaması geldi.
1.02.2021Gündem
Son Dakika: Ege'de şiddetli deprem! İstanbul'da da hissedildi
Son Dakika: Ege'de şiddetli deprem! İstanbul'da da hissedildiGelen bir son dakika haberine göre; Ege'de bir deprem daha. Sabah saatlerinde Ege'de peş peşe meydana gelen depremlerin ardından, İstanbul ve çevre illerden hissedilen bir deprem meydana geldi. Peş peşe sarsıntıların olduğu bölgede 5.1 büyüklüğündeki deprem endişe yarattı. Öte yandan saat 16.10'da Ayvalık açıklarında 4.6 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. İşte detaylar...
1.02.2021Gündem
Son dakika... Ege'de deprem fırtınası! İzmir, Balıkesir ve çevre illerde...
Son dakika... Ege'de deprem fırtınası! İzmir, Balıkesir ve çevre illerde...Gelen son dakika haberine göre, Ege sabah saatlerinde 3 depremle sarsıldı. AFAD tarafından yapılan açıklamada Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 08.03'te 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiği belirtildi. Kandilli Rasathanesi'nden gelen son dakika haberine göre ise saat 08.47'de 5.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. İkinci depremin büyüklüğü daha sonra 4.8 olarak revize edildi. Ardından 09.34'te 4.2 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger de depreme ilişkin açıklamalarda bulundu.
1.02.2021Gündem
Son dakika haberi: Bakan Kurum'dan İzmir depremi açıklaması
Son dakika haberi: Bakan Kurum'dan İzmir depremi açıklamasıİzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında saat 08.46'da 5,1, bir dakika sonra 4,8 büyüklüğünde iki deprem kaydedildi. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum deprem sonrası sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
1.02.2021Gündem
Bakanlık harekete geçti! O bölge yerleşime kapandı
Bakanlık harekete geçti! O bölge yerleşime kapandıDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) Deprem Araştırma ve Uygulama Merkezi’nden (DAUM) bir grup deprem uzmanı, Manisa'nın Akhisar ilçesinde, geçen yıl 22 Ocak'ta meydana gelen 5.4 büyüklüğündeki depremin ardından 8 bin deprem üreten Kırkağaç fayında inceleme yaptı. Uzmanlar, fayın yıkıcı depremlere neden olabileceğini bildirdikleri raporu, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'na sundu. Bunun üzerine fay hattı üzerine yapılaşma yasağı getirildi.
22.01.2021Gündem
Ege’de fırtına yaşanıyor!
Ege’de fırtına yaşanıyor!İzmir gece boyu art arda sallandı. AFAD’a göre en büyüğü saat 02.37’de meydana gelen 4.5 olmak üzere toplam 19 artçı sarsıntı yaşandı.
22.01.2021Ege
Son dakika... Yunanistan'da deprem fırtınası
Son dakika... Yunanistan'da deprem fırtınasıÜlkenin orta kesimindeki Aegio bölgesinde dünden bu yana arka arkaya meydana gelen sarsıntılar, büyük korkuya yol açtı. En büyüğü 5.2 olan depremler başkent Atina'da da hissedildi.
13.01.2021Dünya
Hırvatistan'da deprem fırtınası! Artçı sarsıntıya böyle yakalandı
Hırvatistan'da deprem fırtınası! Artçı sarsıntıya böyle yakalandıPazartesi günü 5.2 ve 5 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Balkan ülkesinde, bugün aynı noktada 6.3'lük deprem meydana geldi. Amerikan Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS) verilerine göre, şiddetli sarsıntı aralarında Almanya, Çekya, İtalya ve Avusturya'nın da bulunduğu 15 ülkede hissedildi. Yerel medya çok bir can kaybı ve çok sayıda yaralı olduğunu duyurdu, ilk gelen görüntüler Hırvatistan'da birçok binanın yıkıldığını gösteriyor. Bir yerel televizyon muhabiri, artçı şoka canlı yayın sırasında yakalandı. Hırvatistan'ın kuzey komşusu Slovenya, depremin ardından nükleer santralini kapattı.
29.12.2020Haberler
Hırvatistan'da deprem fırtınası! 6.3 büyüklüğünde deprem oldu
Hırvatistan'da deprem fırtınası! 6.3 büyüklüğünde deprem olduPazartesi günü 5.2 ve 5 büyüklüğündeki depremlerle sarsılan Balkan ülkesinde, bugün aynı noktada 6.3'lük deprem meydana geldi. İlk verilere göre, şiddetli sarsıntı aralarında Avusturya'nın da bulunduğu beş ülkede hissedildi.
29.12.2020Haberler

Benzer Haber Etiketleri

depremizmirson depremlerdeprem haberlerideprem mi oldu

Deprem Fırtınası ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.