Ders

Ders

Son dakika ders haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ders gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ders haber sayfamızda...

Ders

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 30.160 ders haberi bulunmuştur.
Okullar ne zaman 2021, hangi tarihte kapanacak? Karneler ne zaman verilecek? İşte takdir - teşekkür hesaplama adımları
Okullar ne zaman 2021, hangi tarihte kapanacak? Karneler ne zaman verilecek? İşte takdir - teşekkür hesaplama adımları2020-2021 Eğitim - öğretim yılı ile ilgili sorular araştırılmaya başladı. Haziran ayının üçüncü haftasına girmemizle birlikte okullar ne zaman kapanacak, karneler ne zaman verilecek soruları yoğun ilgi görmeye başladı. Karne günü gelene kadar karne notu ortalamasını hesaplamak isteyen öğrenciler, takdir - teşekkür belgesi puanı hesaplama yöntemlerini öğrenmek istiyor. İşte haberimizin içeriğinde hem karnelerin verileceği tarih hem de okulların kapanacağı tarihi belirttik. Aynı zamanda takdir - teşekkür hesaplama detaylarına da yer verdik.
14.06.2021Gündem
AÖF yaz okulu kayıt 2021 ne zaman? AÖF sınav takvimi ve mezuniyet sorgulama
AÖF yaz okulu kayıt 2021 ne zaman? AÖF sınav takvimi ve mezuniyet sorgulamaAçık öğretim fakültesinde eğitim gören öğrenciler yaz okulu sınavları, kayıt yenileme tarihine ilişkin araştırmalar yapıyor. Dönemin sonuna gelinmesiyle birlikte Anadolu Üniversitesi AÖF sınav takvimini paylaştı. Peki, AÖF yaz okulu sınavları ne zaman?
14.06.2021Gündem
e okul VBS giriş: Karne sorgulama, not ve devamsızlık bilgisi...
e okul VBS giriş: Karne sorgulama, not ve devamsızlık bilgisi...Karne ve başarı belgeleri, 18 Haziran'dan itibaren e-Okul'dan erişime açılacak. Öğrenci ve veliler not ve devamsızlık bilsini öğrenmek için e-Okul'a giriş yapmak istiyorlar. Peki e-Okul VBS girişi nasıl yapılır?
14.06.2021Gündem
Hakan Çalhanoğlu: Hedefimizde sapma yok
Hakan Çalhanoğlu: Hedefimizde sapma yok2020 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2020) A Grubu ikinci maçında 16 Haziran Çarşamba günü Galler ile karşılaşacak A Milli Takımı'nın oyuncusu Hakan Çalhanoğlu, İtalya karşısında alınan yenilgiye rağmen hedeften sapma olmadığını söyledi.
14.06.2021Türkiye
Almanya maske zorunluluğunu kaldırmayı tartışıyor
Almanya maske zorunluluğunu kaldırmayı tartışıyorAlmanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının azalmasının ardından maske takma zorunluluğunun kaldırılması tartışılıyor.
14.06.2021Dünya
Kurtulmuş: Türkiye'siz NATO'nun düşünülmesi mümkün değil
Kurtulmuş: Türkiye'siz NATO'nun düşünülmesi mümkün değil AK Parti Genel Başkan Vekili Numan Kurtulmuş, Türkiye'nin NATO'nun çok eski ortaklığı olduğunu belirterek, "Türkiye bu ortaklığın en önemli ülkesinden biridir. Türkiye yıllar içerisinde çok büyük külfetler çekmiş bir ülkedir. Barışı sağlama misyonlarında Somali'den, Afganistan'a kadar NATO'nun yükünü çekmiş bir ülkedir. NATO'da diğer bütün ülkeler kadar Türkiye'nin ciddi bir yeri vardır, Türkiye'siz bir NATO'nun düşünülmesi mümkün değildir" dedi.
14.06.2021Siyaset
Karne şiiri - Busenaz Çınar
Karne şiiri - Busenaz ÇınarOkullarda eğitim yılı kapandığında öğrencilere ders durumlarını göstermek için karneler dağıtılır. Karne almak için bekleyen öğrenciler büyük heyecan duyarlar. Başarılarına göre öğrencilere taktir ve teşekkür belgeleri kimi zaman onur belgeleri takdim edilir. Eğitim yılı kapanış törenlerinde öğrenciler şiirler okurlar.
14.06.2021Şiirler
Hakimden ibretlik ceza
Hakimden ibretlik cezaSıradan bir 'hırsızlık' vakası olarak başlayıp 'ibretlik' cezaya dönüşen olay İstanbul Maltepe'de yaşandı. Bir giyim mağazasından 7 mont çalan 21 ve 18 yaşlarındaki iki hırsız, yakalanınca 'yardım yapacaktık' dedi. Hırsızlık suçundan tutuklanan iki genç hakkında hakim, ders niteliğinde bir karara imza attı.
14.06.2021Gündem
Son dakika... MEB'den karne kararı! Gözler 18 Haziran'da e-Okul'a çevrildi
Son dakika... MEB'den karne kararı! Gözler 18 Haziran'da e-Okul'a çevrildiGelen son dakika haberine göre; 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin gözler 18 Haziran'a çevrildi. Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin merakla beklediği karnelerle ilgili yeni bir gelişme yaşandı. İşte haberin ayrıntıları...
14.06.2021Gündem
‘Kendimi işe yaramaz hissediyorum’
‘Kendimi işe yaramaz hissediyorum’İş bulamadıkları için evlerine kapanmak zorunda kalan gençlerin umutsuzluğu her geçen gün artıyor. Gençler, ‘Ailemizden sürekli maddi olarak bir şey beklemek psikolojik olarak yıpratıyor’ diyor. Durumlarını, ‘Kendimizi işe yaramaz gibi hissediyorduz. Evde oturmak bizim tercihimiz değil. İş başvurularımız hep yanıtsız kalıyor. Artık iş bulabilme inancımız azaldı’ diye özetliyorlar.
14.06.2021Gündem
Altı ilde telafi programı belli oldu
Altı ilde telafi programı belli olduOkullarda 5 Temmuz-31 Ağustos tarihleri arasında uygulanacak telafi eğitimleriyle ilgili ayrıntıların yer aldığı “Telafide Ben de Varım” programının internet sitesi faaliyete geçti. Program kapsamında 21 Haziran-2 Temmuz 2021 tarihleri arasında il bazlı başvuru ve planlama işlemleri yapılacak.
14.06.2021Eğitim
Planlama Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?
Planlama Nedir, Tdk Sözlük Anlamı Ne Demek?Günlük hayatta pek sık karşılaşılan bir sözcüktür planlama sözcüğü. Hükümetin açıklanan ekonomik planlarını televizyon haberlerinde dinlerken, çocuğun haftalık ders planına göz atarken, o yılın tatil planını yaparken hep kullanılan bir sözcüktür "planlama" sözcüğü. Plan ve planlama kapsamlı kavramlardır. İşte planlama sözcüğü hakkında ayrıntıları sizler için derledik.
14.06.2021Eğitim
İl milli eğitim müdürlüklerine gönderildi! Liselerde hiç kimse sınıfta kalmayacak
İl milli eğitim müdürlüklerine gönderildi! Liselerde hiç kimse sınıfta kalmayacakMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk imzasıyla il milli eğitim müdürlüklerine gönderilen “2020-2021 Eğitim ve Öğretim Yılı Yılsonu İşlemleri” konulu yazıyla sınıf geçmeyle ilgili detaylar paylaşıldı.
13.06.2021Gündem
Yönetmelik değişikliği! Kurs bitirme belgeleri e-Devlet'ten alınacak
Yönetmelik değişikliği! Kurs bitirme belgeleri e-Devlet'ten alınacakMilli Eğitim Bakanlığı (MEB) Hayat Boyu Öğrenme Kurumları yönetmeliğinde yapılan değişiklikle bürokrasi ve kırtasiyeciliğin azaltılması, e-Devlet uygulamalarına entegrasyon sağlanması amacıyla basılı verilen yıllık ortalama 8 milyon kurs bitirme belgesi elektronik ortama taşınarak, kâğıt ve basım maliyetinden tasarruf sağlanacak.
12.06.2021Ekonomi
Edirne'de lavanta tarlasında yoga yaptılar
Edirne'de lavanta tarlasında yoga yaptılarEDİRNE'de bu yıl 4'ncüsü düzenlenen lavanta tarla günleri etkinlikleri kapsamında, 20 kişilik grup mor renkli çiçekler içinde yoga yaptı.
12.06.2021Yaşam
SSB Başkanı Demir: Savunma sanayi ciromuz 10 milyar dolarları aştı
SSB Başkanı Demir: Savunma sanayi ciromuz 10 milyar dolarları aştıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ciromuz 10 milyar dolarları aştı, ihracatımız 3 milyar dolarları aştı." dedi.
12.06.2021Ekonomi
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir: İHA'larımız, SİHA'larımız herkesin dilinde
Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. Demir: İHA'larımız, SİHA'larımız herkesin dilindeCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, "Bugün savunma sanayii ciromuz 10 milyar dolarları aştı, ihracatımız 3 milyar dolarları aştı." dedi.
11.06.2021Ekonomi
Son dakika: Bakan Selçuk canlı yayında duyurdu! Öğretmen atamaları için flaş açıklama
Son dakika: Bakan Selçuk canlı yayında duyurdu! Öğretmen atamaları için flaş açıklamaMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında 6 Haziran'da yapılan merkezi sınava yönelik iddialara ilişkin, "Her çocuğumuz için bir imkan oluşturduk ve soru paketleri ulaştırılıyor. Çocuğun her türlü erişim imkanı var. 'Bazı çocuklar hiçbir şekilde bir öğretmen veya ders görmedi.' diyemeyiz. Öyle bir şey asla söz konusu değil, bunu çok iddialı söylüyorum." dedi. Selçuk, ek öğretmen ataması beklentilerine ilişkin soruya da yanıt verdi. İşte detaylar...
11.06.2021Gündem
Öğrenciler dikkat! MEB'den illere yazı: Karneler...
Öğrenciler dikkat! MEB'den illere yazı: Karneler...Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), lise öğrencilerine yönelik 2020-2021 eğitim öğretim yılı sonuna ilişkin karne, teşekkür, takdir, onur ve üstün başarı belgelerinin dağıtımı dijital ortamda yapılacak.
12.06.2021Gündem
Henüz koronavirüs salgını bitmedi ama... Uyarı geldi!
Henüz koronavirüs salgını bitmedi ama... Uyarı geldi!ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri (CDC) Baş Direktör Yardımcısı Anne Schuchat, tutarlı ve uzun vadeli halk sağlığı finansmanı olmadan ABD'nin bir sonraki yeni tip koronavirüs (Kovid-19) benzeri salgına yine hazırlıksız yakalanacağı konusunda uyardı.
11.06.2021Dünya
Son dakika... Genç hemşirenin sır ölümü! 'İntihar etmesi mümkün değil'
Son dakika... Genç hemşirenin sır ölümü! 'İntihar etmesi mümkün değil'İstanbul’da 29 yaşındaki Hemşire Şebnem Köker, Kadıköy’de kaldığı pansiyonun 5’inci kattaki odasından demir korkuluklar üzerine düşerek can verdi. Köker’in aynı pansiyonda kaldığı erkek arkadaşı Timuçin B. tanık olarak ifade verdikten sonra serbest bırakıldı. Şebnem Köker’in babası Abdullah Köker, Timuçin B.’nin tanık olarak ifade verip serbest bırakılmasına isyan ederek, “Aynı odada iki kişi kalıyor. Biri şüpheli şekilde ölüyor, diğerinin tanık olarak ifadesini alıp bırakıyorlar” dedi. Kızının kardeşinin yanına Kanada’ya gitmek için hazırlık yaptığını söyleyen baba Köker, “İntihar etmesi mümkün değil” dedi.
11.06.2021Gündem
Fayanstaki Kurumuş Derz Nasıl Temizlenir? Fayans Ders Arası Nasıl Silinir?
Fayanstaki Kurumuş Derz Nasıl Temizlenir? Fayans Ders Arası Nasıl Silinir?Fayansların arasında yer alan derzlerin kirli görünmesi hem uygulanan alanın kalitesini bozar hem de görüntü kirliliğine yol açar. Derzlerin arasının temiz kalması düzenli temizlemek ile mümkün olmaktadır. Bu durum özellikle görsellik açısından çok önemlidir. Peki fayanstaki kurumuş derz nasıl temizlenir? Fayans ders arası nasıl silinir? Sizlere fayans derz arası temizliği hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.
11.06.2021Eğitim
'Aşkın Tarifi'nin Fırat Şef'i Kadir Doğulu'dan çok özel yemek tarifleri
'Aşkın Tarifi'nin Fırat Şef'i Kadir Doğulu'dan çok özel yemek tarifleriKanal D ekranında 7 Haziran'da yayın hayatına başlayan 'Aşkın Tarifi'nde, dizide pişen yemeklerin tarifleri izleyici ile paylaşılıyor. 'Fırat Şef' karakterine hayat veren Kadir Doğulu, 'Aşkın Tarifi’nin Youtube kanalında bu tarifleri izleyicilere aktarıyor.
11.06.2021Cadde
Kasaba’nın kızları yolu yarıladı
Kasaba’nın kızları yolu yarıladıManisa’nın tek kadın basketbol takımı olarak Bölgesel Basketbol Ligi Finalleri’nde Ankara’da mücadele eden Turgutlu Belediyesi oynadığı 3. maçından da salondan galibiyetle ayrıldı.
11.06.2021Ege
'21. yüzyılın gençleri Ekin’de yetişiyor'
'21. yüzyılın gençleri Ekin’de yetişiyor'Ekin Anadolu Lisesi’nde, öğrencilerin 21. yüzyıl becerileriyle donatılmasına önem verdiklerini belirten Kurucu Genel Müdür Yasemin Reşitoğlu, “İletişim becerisi yüksek, çok yönlü, yaratıcı, eleştirel düşünebilen, cesur ve girişimci bireyler yetiştiriyoruz” diye konuştu.
11.06.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

karnemeblisene zamannasıl

Ders ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.