Ders

Ders

Son dakika ders haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ders gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ders haber sayfamızda...

Ders

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 32.139 ders haberi bulunmuştur.
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
15.08.2022Oyun
‘Kamplaşan bir ülke istemiyoruz’
‘Kamplaşan bir ülke istemiyoruz’28 Şubat mağdurları ile kamudaki işlerinden atılan bir grup vatandaşla buluşan Kılıçdaroğlu “Kamplaşmayı, siyaset kurumu yapıyorsa geniş kitlelerde derin yaralar açıyor” dedi ve kucaklaşma çağrısını tekrarladı.
15.08.2022Siyaset
Türkiye çözdü, Almanlar hayran kaldı! 'Olmayacak şeyi yaptınız'
Türkiye çözdü, Almanlar hayran kaldı! 'Olmayacak şeyi yaptınız'Milliyet'in, BTK raporu üzerinden açtığı “telefon dolandırıcılığı” dosyasında dikkat çeken detaylar var.
15.08.2022Gündem
Seferihisar, sanatın yanında
Seferihisar, sanatın yanındaSeferihisar Belediyesi’nin Kaleiçi’nde gerçekleştirdiği “Türkiye 2.Yüzyıla Hazır mı” söyleşilerinin bu haftaki konukları; Grup Gündoğarken, gazeteci Sedat Bozkurt ve gazeteci Savaş Kerimoğlu oldu.
15.08.2022Ege
Açıköğretim ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri ne zaman? 2022-2023 Anadolu Üniversitesi AÖF-AUZEF-ATA AÖF kayıt tarihi
Açıköğretim ilk kayıt ve kayıt yenileme tarihleri ne zaman? 2022-2023 Anadolu Üniversitesi AÖF-AUZEF-ATA AÖF kayıt tarihiAÖF kayıt tarihleri araştırılıyor. Binlerce açıköğretim öğrenci adayı, 2022-2023 kayıt yenileme ve kayıt tarihlerini sorguluyor. Anadolu Üniversitesi AÖF, İstanbul Üniversitesi AUZEF ve Atatürk Üniversitesi ATA AÖF ilk kayıt ve kayıt yenileme süreçleri belli oldu. Peki, kayıtlar ne zaman başlıyor?
14.08.2022Bilgi Rehberi
Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim Örnekleri ve Anlamları
Deyimler ve Anlamları Sözlüğü: Kısa ve Kalıplaşmış En Çok Kullanılan Deyim Örnekleri ve AnlamlarıKalıplaşmış söz öbekleri olarak da bilinen deyimler kendilerine özgü anlamlar taşır. İfadelerin daha zengin ve kapsamlı aktarılmasına büyük olanak sağlayan deyimler özellikle ilk öğretim derslerinde sıklıkla karşılaşılan konulardan bir tanesidir. Türkçe’de oldukça fazla bulunan deyimlerin birden fazla anlamları bulunmaktadır. Bazı deyimlerin anlamı kolayca anlaşılabilse de bazılarınınkini anlamak zor olabiliyor. Kısa ve kalıplaşmış deyimler, anlamları ve örnekleri için içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.08.2022Eğitim
Netflix Türk Dizileri 2022: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri Listesi
Netflix Türk Dizileri 2022: Netflix’te Yayınlanan En İyi Türk Dizileri ListesiDünya genelinde milyonlarca izleyicisi bulunan yerli ve yabancı yapımları ile izleyenleri ekrana kilitleyen Netflix platformunda birbirinden güzel Türk dizileri yer alıyor. Netflix orijinal yapımı içeriklerinin yanı sıra yayın hakları satın alınan dizilerde var. Yayınlandıkları andan itibaren popüler olan ve günümüzde halen sevilen pek çok Türk dizileri Netflix’te izlenebiliyor. Netflix’te yayınlanan en iyi Türk dizileri listesi için “Netflix Türk Dizileri 2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.08.2022Kültür Sanat
Kemal Kılıçdaroğlu: Kavga eden bir Türkiye istemiyoruz
Kemal Kılıçdaroğlu: Kavga eden bir Türkiye istemiyoruzCumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP İstanbul İl Başkanlığında düzenlenen helalleşme buluşmasında yaptığı konuşmada, "Kamplaşan bir Türkiye istemiyoruz. Kavga eden bir Türkiye istemiyoruz. Barış içinde, huzur içinde yaşamak istiyoruz" diye konuştu.
14.08.2022Siyaset
Grup İsimleri 2022: Arkadaş, Aile WhatsApp, Instagram, Facebook Grupları İçin En Güzel, İyi ve Komik İsimler
Grup İsimleri 2022: Arkadaş, Aile WhatsApp, Instagram, Facebook Grupları İçin En Güzel, İyi ve Komik İsimlerHayatımızda çok önemli bir yere sahip olan WhatsApp hiç şüphesiz en çok kullanılan iletişim araçlarından birisi haline geldi. Sosyal, özel ve iş yaşantımızın tam merkezinde yer alan WhatsApp üzerinden oluşturulan okul, iş, aile veya arkadaş grupları üzerinden gündelik yaşantımızı sürdürüyoruz. Arkadaş, aile, iş ve okul için oluşturulan WhatsApp gruplarında havalı, komik, ilgi çekici isimler bulmak bazen zor olabiliyor. Bu yüzden arkadaş, aile, iş, okul WhatsApp grupları için en güzel, iyi ve komik isimler nelerdir? ‘WhatsApp Grup İsimleri 2022’ içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.08.2022Sosyalmedya
Engelini avantaja çevirdi, LGS'de derece yaptı!
Engelini avantaja çevirdi, LGS'de derece yaptı!Bursa’da yaşayan skolyoz hastası bedensel engelli Yücehan Kermen (14), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) Sınavı'ndan 482 puan alarak, Türkiye genelinde 3 bin 700'üncü oldu. 30 ameliyat geçiren ancak her şeye rağmen engelini avantaj çevirerek, Nilüfer Borsa İstanbul Fen Lisesi'ni kazanan Kermen, "İlk önce günde ders başına 20 soru çözerek başladım. Daha sonra bunu gittikçe artırdım. Günlük 600 soruya çıktım" dedi.
14.08.2022Gündem
İngilizce İsimler ve Anlamları: En Güzel Yabancı Erkek-Kadın İsimleri ve Türkçe Karşılığı
İngilizce İsimler ve Anlamları: En Güzel Yabancı Erkek-Kadın İsimleri ve Türkçe KarşılığıDünya üzerinden en çok konuşulan dil hiç şüphesiz İngilizce’dir. Küresel dil olan İngilizce başta Amerika olmak üzere İngiltere, Yeni Zelanda ve İskoçya gibi ülkelerin de resmi dilidir. İngilizce öğrenme aşamasında olan kişilerin ders veya metin yazımı için kendilerine İngilizce takma ad seçmeleri gerekebilir. Anne veya baba adayları kız veya erkek bebeklerine İngilizce isim vermek isteyebilir. İngilizce’de erkek ve kadınlar için birbirinden güzel isimler bulunur. Bazılarının Türkçe karşılığı benzerken bazılarının anlamı farklıdır. En güzel yabancı erkek-kadın isimleri ve Türkçe karşılığı için “İngilizce İsimler ve Anlamları” içeriğimize göz atabilirsiniz.
14.08.2022Yaşam
A’raf Suresi Oku: A’raf Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
A’raf Suresi Oku: A’raf Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiA’raf Suresi Mekke döneminde indirildiği düşünülen ve okunduğunda da farklı faziletleri içerisinde barındıran bir suredir. Surenin ismi, içerisinde yer alan 46. ve 48. Ayetler ile bağlantılıdır. Bu bağlamda A’raf, “Cennet ve Cehennem arasında kalan dağ” anlamına gelmektedir. Bu kelime, sure içerisinde el-A’raf şeklinde geçirilmiştir. A’raf Suresi, içerisinde bazı peygamberler hakkındaki kıssalara yer verilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda dini hüküm ve emir de kullara aktarılmaktadır. A’raf Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 7. sırada bulunmakta ve toplamda 206 ayetten oluşmaktadır. A’raf Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, konusu, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali ile ilgili bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
13.08.2022Sureler
Celal Bayar'ın Kurtuluş savaşı sırasında çektiği kritik telgraflar müzede
Celal Bayar'ın Kurtuluş savaşı sırasında çektiği kritik telgraflar müzedeAnkara Üniversitesi Veteriner Fakültesi yerleşkesinde, veteriner hekimlik tarihinin geçmişten günümüze anlatıldığı müzede Kurtuluş Savaşı sırasında dönemin İktisat Vekili Celal Bayar'ın, kapatılan Eskişehir Serum Dâr’ül-istihzârı (laboratuvar) müdürü Şefik Kolaylı'ya gönderdiği telgraflar özenle korunuyor. Bayar, kaleme aldığı telgraflarda "Hayvanatı kurtarmak için faal bulunmak ömrümüzün en mühim vazifesidir" ifadesi ile Anadolu'da o dönem yayılan sığır vebası salgını nedeniyle kurumun serum üretmek üzere tekrar faaliyete geçirilmesini istiyor.
13.08.2022Gündem
Bakan Kurum'dan 'Sosyal Konut Projesi' açıklaması: Kiralar düşmeye başladı, daha da düşecek!
Bakan Kurum'dan 'Sosyal Konut Projesi' açıklaması: Kiralar düşmeye başladı, daha da düşecek!Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Şahinbey Belediyesi tarafından yapılan Yeşilvadi 3 Katlı Köprülü Kavşak projesinin temel atma törenine katıldı. Bakan Kurum, Sosyal Konut Projesinin açıklanmasıyla kira fiyatlarının düştüğünü ve daha da düşmeye devam edeceğini belirtti.
12.08.2022Ekonomi
50 metrelik uçurumdan motosikletiyle yuvarlandı!
50 metrelik uçurumdan motosikletiyle yuvarlandı!Adana’da arkadaşlarıyla birlikte doğa gezisine çıkan şahıs, yaklaşık 50 metrelik uçurumdan motosikletiyle düştü. Kaza anı cep telefonu kamerasına yansıdı.
12.08.2022Haberler
50 metrelik uçurumdan motosikletiyle yuvarlandı!
50 metrelik uçurumdan motosikletiyle yuvarlandı!Adana’da arkadaşlarıyla birlikte doğa gezisine çıkan şahıs, yaklaşık 50 metrelik uçurumdan motosikletiyle düştü. Kaza anı cep telefonu kamerasına yansıdı.
12.08.2022Gündem
Altay Bayındır: Fedakarlık yapıp oynayan oyuncular var
Altay Bayındır: Fedakarlık yapıp oynayan oyuncular varFenerbahçe kaptanı Altay Bayındır, "Kazanmamız gereken bir maçtı. Her maça kazanma parolasıyla çıkıyoruz. Artık bir üst tura, bir sonraki rakibimize odaklanacağız" dedi.
12.08.2022Fenerbahçe
İnsan Suresi Oku - İnsan Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti, Tefsiri ve Diyanet Meali
İnsan Suresi Oku - İnsan Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı, Fazileti, Tefsiri ve Diyanet Mealiİnsan Suresi, Kur'an-ı Kerim'in 76. suresidir ve toplamda 31 ayetten oluşur. Medine döneminde indirildiğine inanılmaktadır. Sure adını 1. ayette yer alan “insan” teriminden alan bir suredir. Surede insanın yaratılması ve inanan insanların cennetle mükafatlandırılacağından bahsedilmektedir. Bunun dışında Allah’a ve onun emirlerine inanmayan insanların durumu da İnsan Suresi içerisinde yer almaktadır. Sure içerisinde Müslümanların Allah’ın verdiği nimetlere şükretmesi öğütlenmektedir. Bu kapsamda İnsan Suresi, Müminler için oldukça önemli anlamlar içermektedir. Okuması oldukça faziletli sureler arasında yer almaktadır. İnsan Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, fazileti, tefsiri ve diyanet meali ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
11.08.2022Sureler
Fecr Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Fecr Suresi Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet Meali
Fecr Suresi Okunuşu Ve Anlamı: Fecr Suresi Türkçe Tefsiri, Arapça Yazılışı, Fazileti, Diyanet MealiFecr Suresi Mekke'de inmiştir. Fecr Suresi toplamda 30 ayettir. Fecr kelimesi birinci ayette geçmekte ve tan yerinin ağarması, sabah aydınlığı anlamına gelmektedir. Toplum içerisinde ''Velfecr, Fecir'' suresi olarak da adlandırılır. Mustaf tertibine göre ise 89. suredir. İniş sırasına göre ise 10. sure olmaktadır. Mekke'de inen Fecr Suresi Leyl suresinden sonra inmiştir. Ayrıca Duha suresinden önce inmiştir. Fecr Suresinde bahsedilen konu ise Allah'a ve ahirete imana ve Allah'a kulluk ve teslimiyete çağrıldığı anlatılmaktadır. Kıyametin korkunç manzaralarından kesitler sunarak, mü'minlerin ve kafirlerin akıbetleri haber verilmektedir.
11.08.2022Sureler
Bakan Özer paylaştı! Sakarya'ya 1 milyar 638 milyon liralık eğitim yatırımı
Bakan Özer paylaştı! Sakarya'ya 1 milyar 638 milyon liralık eğitim yatırımıSakarya'da değerlendirme toplantısına katılan Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "Sakarya'ya 658 milyon TL’lik yatırıma ilave olarak 980 milyonluk yeni yatırım yapma kararı aldık. Böylece Sakarya'mızın eğitim yatırımlarını 1 milyar 638 milyona çıkartmış bulunuyoruz" dedi.
11.08.2022Gündem
AÖF YAZ OKULU sınav giriş belgesi 2022 ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI | AÖF yaz okulu sınavı ne zaman?
AÖF YAZ OKULU sınav giriş belgesi 2022 ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI | AÖF yaz okulu sınavı ne zaman?Anadolu Üniversitesi AÖF yaz okulu sınavı yüz yüze gerçekleştirilecek. Sınava sayılı zaman kala, AÖF sınav yerleri de erişime açıldı. Sınava katıalcak adaylar, aosogrenci.anadolu.edu.tr adresinden sınav giriş belgelerini elde edebilecek. Peki, AÖF 2022 yaz okulu sınavı hagi gün?
10.08.2022Bilgi Rehberi
Kürşad Arat kimdir kaç yaşında? Kürşad Arat hayatı ve kariyeri...
Kürşad Arat kimdir kaç yaşında? Kürşad Arat hayatı ve kariyeri...Kürşad Arat kimdir sorusu araştırma konusu oluyor. SGK başkanlığı görevine atanan Kürşat Arat'ın hayatı ve kariyeri merak ediliyor. Halen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'nda Müsteşar Yardımcısı olan Kürşad Arat'ın SGK başkanlığı görevine getirilmesinin ardından araştırmalar hız kazandı. İşte hayatı ve kariyeri hakkında merak edilenler...
10.08.2022Bilgi Rehberi
Bakan Özer, çırak ve kalfa sayısını açıkladı! İşte rakamlar...
Bakan Özer, çırak ve kalfa sayısını açıkladı! İşte rakamlar...Mesleki eğitim merkezleri ile ilgili önemli mesajlar veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Aralık 2021'de 159 bin olan çırak ve kalfa sayısının son durumunu açıkladı.
10.08.2022Siyaset
Yasemin Yürük'ten 'Hepsi' cevabı: Herkesin hayat akışı başka bir noktada
Yasemin Yürük'ten 'Hepsi' cevabı: Herkesin hayat akışı başka bir noktadaBir döneme damga vuran Hepsi grubunun üyelerinden Yasemin Yürük, uzun bir aradan sonra müzik sektörüne geri döndü. Geçtiğimiz gün Nişantaşı'nda görüntülenen ünlü isim, ayaküstü muhabirlerle konuştu. Yeni şarkısından ve Hepsi grubundan bahseden şarkıcı, dikkat çeken açıklamalarda bulundu.
10.08.2022Cadde
‘Tüm ders kitapları illere gönderildi’
‘Tüm ders kitapları illere gönderildi’Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Uşak’ta dün bir dizi ziyarette bulundu. Ortaköy Köy Yaşam Merkezi’nin açılış törenine katılan Bakan Özer, yeni eğitim öğretim yılına dair çalışmalarla ilgili bilgi vererek, “2022-2023 eğitim öğretim yılında sadece ders kitaplarını ücretsiz olarak dağıtmıyoruz, aynı zamanda tüm yardımcı kaynakları da ücretsiz olarak dağıtacağız. Bugün itibarıyla, yardımcı kaynakların basımı da sonlandı ve illerimize yolcu edilmeye başlandı” diye konuştu.
10.08.2022Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Ders ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.