Devamsızlık

Devamsızlık

Son dakika Devamsızlık haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Devamsızlık gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Devamsızlık haber sayfamızda...

Devamsızlık

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.552 devamsızlık haberi bulunmuştur.
Sınava girenin 20 tercih hakkı var
Sınava girenin 20 tercih hakkı varLiselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında sınava giren öğrencilerin devlet okulları arasında merkezi sınav puanı, yerel yerleştirme ve pansiyonlu okullar olmak üzere 3 grupta tercih hakkı bulunuyor. Sınava girenlerin, yerel yerleştirme ile 5, merkezi sınavla öğrenci alan okullar arasından 10, pansiyonlu okullar arasından da 5 olmak üzere 20 tercih hakkı var.
2.07.2022Eğitim
LGS tercihleri ne zaman yapılacak? MEB duyuru: 2022 LGS lise tercih kılavuzu ve merkezi/yerel yerleştirme
LGS tercihleri ne zaman yapılacak? MEB duyuru: 2022 LGS lise tercih kılavuzu ve merkezi/yerel yerleştirmeLiselere Geçiş Sistemi (LGS) sonuçları açıklandı. MEB tarafından erişime açılan LGS sonuçlarının ardından adaylar tercih işlemleri ile ilgili detayları araştırıyor. İstediği liseye yerleşebilmek için okulların kontenjan ve yüzdelik dilimlerini sorgulayan adaylar LGS tercih kılavuzuna göre tercih işlemlerini yapacak. Peki, LGS tercihleri ne zaman, nasıl yapılacak? İşte LGS lise haberleri.
1.07.2022Gündem
LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı! İşte sonuçların açıklanacağı tarih
LGS tercih ve yerleştirme kılavuzu yayımlandı! İşte sonuçların açıklanacağı tarihLGS tercih ve yerleştirme kılavuzu "http://meb.gov.tr"den yayımlandı. Lise tercihleri ve yerleştirme sonuçlarıyla ilgili tarihler de belli oldu.
30.06.2022Gündem
Bakan Özer açıkladı: 81 ilde 100 noktaya ekmek fabrikası kuracağız
Bakan Özer açıkladı: 81 ilde 100 noktaya ekmek fabrikası kuracağızMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 15 okulda ekmek fabrikası kurduklarını ve günlük 250 bin ekmek kapasitesine ulaştıklarını belirterek, “81 ilde 100 noktaya ekmek fabrikası kuracağız ve günlük 1 milyon ekmek üretim kapasitesiyle liselerin çıkışındaki satış büfelerinde vatandaşımızın düşük fiyatla ekmekle buluşmasını sağlayacağız” dedi.
26.06.2022Siyaset
E okul kapandı mı? E OKUL VBS giriş: E okul karne notu görüntüleme
E okul kapandı mı? E OKUL VBS giriş: E okul karne notu görüntülemeE Okul kapandı mı? Milyonlarca öğrenciyi karne heyecanı sardı. 17 Haziran Cuma günü karne alacak öğrenciler e okul sistemini takip etmeye başladı. Devamsızlık, sınav sonuçları ve karne notları e okul VBS sistemi üzerinden öğrenilecek. Peki, E okul kapanacak mı, ne zaman kapanıyor?
17.06.2022Gündem
E okul ne zaman kapanıyor 2022, 2.dönem e okul VBS karne notuna nasıl bakılır? E okul karne notu görüntüleme ekranı TIKLA!
E okul ne zaman kapanıyor 2022, 2.dönem e okul VBS karne notuna nasıl bakılır? E okul karne notu görüntüleme ekranı TIKLA!E okul kapanış tarihi ve karne notu görüntüleme ekranı ile ilgili detaylar merak ediliyor. 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 17 Haziran 2022 tarihinde sona erecek. e-Okul VBS üzerinden karneler ile beraber takdir ve teşekkür belgelerine erişim sağlanabilecek. Peki e okul ne zaman kapanıyor 2022? 2.dönem e okul VBS karne notuna nasıl bakılır?
15.06.2022Gündem
Korkutan araştırma: Derslere katılım azaldı
Korkutan araştırma: Derslere katılım azaldıKovid-19 sonrası öğrenciler tarafından derslere katılımın azaldığı ortaya çıktı. İngiltere’deki araştırma sınıf içi derslerdekorkutan rakamları ortaya çıkardı
13.06.2022Cadde
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022
9. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları MEB Yayınları 2021-2022Eğitim öğretim hayatında öğrencilerin en çok karşısına çıkan derslerden birisi de matematiktir. İlkokul döneminde başlayan matematik dersleri üniversite dönemine kadar sürmektedir. Özellikle LGS, YKS oturumları TYT-AYT ve memur sınavları gibi KPSS'de öğrencilerin ihtiyaç duyduğu alanlardan bir tanesidir. Matematik ders konuları MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 9. sınıf matematik ders kitabında öğrencilerin kendisini geliştirmesi için çeşitli örnekler ve etkinlikler yer almaktadır. 2021-2022 yılında 9. sınıf matematik ders kitabı cevapları MEB yayınlarını öğrenmek istiyorsanız içeriğimize göz atabilirsiniz.
10.06.2022Eğitim
E Okul ne zaman kapanıyor, kapandı mı? E OKUL giriş not/devamsızlık, karne sorgulama
E Okul ne zaman kapanıyor, kapandı mı? E OKUL giriş not/devamsızlık, karne sorgulamaE okul VBS giriş ile öğrencinin not, karne notu, devamsızlık sorgulaması yapılabilir. MEB tarafından oluşturulan e okul sistemi okulların kapanmasına kısa bir süre kala not sorgulaması ile yoğunluk yaşıyor. Peki, e okul kapandı mı, ne zaman kapanıyor? E okul giriş nasıl yapılır?
9.06.2022Gündem
Çalışanlar dikkat! Yargıtay'dan emsal izin kararı
Çalışanlar dikkat! Yargıtay'dan emsal izin kararıYargıtay, işçinin mazerete dayanan bir kaç saatlik izin talebinin karşılanmaması üzerine yine de erken çıkmak istediğini açıklayınca, 'bir daha işyerine gelme' demeyi işveren feshi saydı. Yüksek Mahkeme; bu tür durumlarda kovulan işçinin ihbar ve kıdem tazminatına hak kazanacağına hükmetti.
9.06.2022Ekonomi
Bakan Özer’den 12. sınıflara müjde
Bakan Özer’den 12. sınıflara müjdeEğitime dair müjdeler veren Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 12. sınıf öğrencilerini devamsızlıktan sınıfta bırakmayacaklarını; 470 bin öğretmenin 3600 ek göstergeden yararlanacağını; öğretmen atamalarının yeni eğitim yılına yetişeceğini kaydetti.
8.06.2022Eğitim
Sınıfta kalma kalktı mı, 12. sınıfta devamsızlıktan kalma var mı? Lise sonda sınıf tekrarı kalktı mı?
Sınıfta kalma kalktı mı, 12. sınıfta devamsızlıktan kalma var mı? Lise sonda sınıf tekrarı kalktı mı?Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer 12. sınıflar hakkında çok merak edilen soruyu cevapladı. Üniversite hazırlığında olan 12. sınıf öğrencilerinin devamsızlık durumu hakkında açıklama yapan Bakan Özer, lise son sınıf öğrencilerini meraklandırdı. Öğrenciler ise 12. sınıfta kalma var mı, lise sonda devamsızlıktan kalma olur mu sorularını araştırıyor. İşte Bakan açıklaması...
7.06.2022Gündem
2021-2022 Takdir Teşekkür hesaplama: Takdir Teşekkür puanları nasıl hesaplanır? 1. Dönem/ 2. Dönem karne notu...
2021-2022 Takdir Teşekkür hesaplama: Takdir Teşekkür puanları nasıl hesaplanır? 1. Dönem/ 2. Dönem karne notu...2021-2022 eğitim yılı devam ederken milyonlarca öğrenci karne hesaplamasını araştırıyor. Öğrenciler ise karne alana dek merakını gidermek için karne notu hesaplama arayışına girdi. Takdir belgesi veya teşekkür belgesi puanları hesaplamak isteyenler için Karne notu ,ortalaması nasıl hesaplanır? sorusunu haberimizde cevapladık. İşte Takdir Teşekkür puanları hesaplama 2021-2022...
6.06.2022Gündem
CHP’den vekillere ‘yoklama’ uyarısı
CHP’den vekillere ‘yoklama’ uyarısıCHP, TBMM Genel Kurulu’nun yoklama ile açılmasının ardından milletvekillerinden Meclis’e devam hususunda hassasiyet göstermelerini istedi.
6.06.2022Siyaset
'Okul devamsızlığının nedeni mide gribi olabilir'
'Okul devamsızlığının nedeni mide gribi olabilir'Okulların tatil olmasına sayılı günler kala bazı öğrenciler sınav ve sözlülerle ter dökerken, bazı öğrencilerin bu dönemde yaşadığı en büyük sorunun devamsızlık olduğunu söyleyen İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa- Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Gastroenteroloji, Hepatoloji ve Beslenme Bilim Dalı'ndan Doç. Dr. Ömer Faruk Beşer, “Devamsızlığın nedeni ise mide gribi olabilir. Çocuğun mide bulantısı, karın krampları, kas ağrıları ve ateş şikayeti varsa mide gribi olarak da bilinen Viral Gastroenterit yaşıyor olabilir” dedi.
4.06.2022Sağlık
Meclis'te 'Semra Güzel' hamlesi! Vekilliği düşecek
Meclis'te 'Semra Güzel' hamlesi! Vekilliği düşecekAK Parti ve MHP grupları sürpriz bir hamleyle Meclis Genel Kurulu birleşimlerini, bir süredir yürütülen "müşahede" ile açma yöntemi yerine genel usul olan "yoklama" ile açma kararı aldı. Karar, PKK'lı bir teröristle fotoğrafları ortaya çıkan ve dokunulmazlığı kaldırılarak hakkında yakalama kararı çıkarılan HDP Diyarbakır Milletvekili Semra Güzel'in milletvekilliğinin bu dönem içinde Meclis İçtüzüğü'nün "1 ayda toplam 5 birleşime katılmayan milletvekilinin üyeliği düşürülür" hükmü uyarınca düşürülmesi ve Meclis çalışmalarına katılma konusunda "isteksiz" davranan milletvekillerine uyarı niteliğinde bir hamle olduğu şeklinde yorumlandı.
31.05.2022Siyaset
E OKUL VBS ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI: E Okul not görüntüleme, karne ve devamsızlık sorgulama
E OKUL VBS ÖĞRENCİ GİRİŞ EKRANI: E Okul not görüntüleme, karne ve devamsızlık sorgulamaE okul sistemi ile öğrencinin okul durumu ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak mümkün. MEB tarafından oluşturulan E okul sisteminde karne notu ve devamsızlık sorgulaması yapılabilir. Okulların kapanmasına kısa bir süre kala öğrenciler notların e okul sistemine girilip girilmediğini sorguluyor. Peki, e okul giriş nasıl yapılır?
31.05.2022Gündem
E OKUL VBS GİRİŞ EKRANI: MEB E-Okula nasıl girilir, karne notu sorgulama nasıl yapılır?
E OKUL VBS GİRİŞ EKRANI: MEB E-Okula nasıl girilir, karne notu sorgulama nasıl yapılır?E okul giriş nasıl yapılır? Okulların kapanmasına kısa bir süre kala karne notlarını merak eden öğrenciler e okul sistemine giriş yaparak karne notları sisteme girildi mi, sorgulamak istiyor. Karne notlarının girilmesi ile e okul ne zaman kapanacak sorusu da gündemde. Peki, e okul kapanacak mı?
25.05.2022Gündem
LGS 2022 NE ZAMAN? MEB, LGS tarihini duyurdu: Sınav giriş belgesi yayımlandı mı? e Okul giriş sistemi
LGS 2022 NE ZAMAN? MEB, LGS tarihini duyurdu: Sınav giriş belgesi yayımlandı mı? e Okul giriş sistemiMilli Eğitim Bakanlığı tarafından uygulanacak olan LGS 2022 hakkında meraklı arayış başladı. LGS tarihine kısa bir süre kala LGS sınav giriş belgesi yayımlandı mı sorusu gündeme geliyor. e Okul sistemi üzerinden öğrenilecek olan LGS sınav giriş belgesi için tarih açıklandı. Peki LGS ne zaman, LGS sınav giriş belgesi hangi gün e okul üzerinden erişime açılacak?
12.05.2022Gündem
‘Çocuklar yalnız öğretmenler dertli’
‘Çocuklar yalnız öğretmenler dertli’Suriyeli göçmen çocukların eğitimine odaklanan araştırmaya göre, Türkiye’de yaklaşık 500 bin göçmen çocuk okula gitmiyor. Sebebi ise okulda kendilerini yalnız hissetmeleri. Öğretmenler ise yabancı öğrenci sayısından dolayı güçlük yaşıyor.
11.05.2022Gündem
Bayramda dönüş bileti bulamadı, işten kovuldu! Yargıtay'dan emsal karar
Bayramda dönüş bileti bulamadı, işten kovuldu! Yargıtay'dan emsal kararGeçtiğimiz yıl Ramazan Bayramı'na sayılı günler kala milyonları, memlekete gitme telaşı sardı .Özel bir şirkette engelli kadrosunda çalışan genç, bir senenin ardından otobüsle memkeletine gitti. Bayram dönüşü otobüs bileti bulamayan engelli işçi, gecikmeli gittiği işyerinde hayatının şokunu yaşadı.
5.05.2022Ekonomi
Yargıtay'dan emsal karar! Hile yapan satış müdürü tazminatsız kovuldu
Yargıtay'dan emsal karar! Hile yapan satış müdürü tazminatsız kovulduYargıtay 9. Hukuk Dairesi, verdiği emsal nitelikteki kararla doğruluk ve bağlılıkla bağdaşmayan harekette bulunan işçinin tazminatsız kovulmasının önünü açtı.
1.05.2022Ekonomi
İşe gitmedi, tazminatsız kovuldu! Mahkemeden sevindiren karar
İşe gitmedi, tazminatsız kovuldu! Mahkemeden sevindiren kararHasta köpeğini veteriner hekime götürmek için işe gitmeyen genç kadın, mazeretsiz devamsızlık sebebiyle tazminatsız kovuldu. Mahkeme, çalışanın köpeğinin rahatsızlığı nedeni ile işe gelemediğine, bunun iş ortamında da bilindiğine, sebepsiz devamsızlığının söz konusu olmadığına dikkat çekerek yapılan feshin haklı nedene dayanmadığına hükmetti.
26.03.2022Ekonomi
Rapor alıp düğüne gitti, tazminattan oldu
Rapor alıp düğüne gitti, tazminattan olduArkadaşının düğününe giderek, görüntüleri de sosyal medya hesabından paylaşan işçi, tazminatsız işten atıldı. Yıllar süren davaya son noktayı koyan Yargıtay; işe gelmediği gün düğüne katılarak görüntülerini sosyal medyada yayınlayan işçinin sunduğu sağlık raporu geçersiz olup, tazminata hak kazanamayacağına hükmetti.
22.03.2022Ekonomi
Zam talebi geri çevrilen işçiye kötü haber
Zam talebi geri çevrilen işçiye kötü haberÖzel bir eğitim kurumunda çalışan işçi, mazeretli olmasına rağmen devamsızlık yaptığı gerekçesiyle işten atıldı. Mağdur işçi, işe iade davası açtı. Dava sürerken, kurum işçiyi mesaiye yeniden davet etti. Ücretin eksik yatırıldığını öne süren işçi istifa etti. Mahkemeye taşınan bu süreçte Yargıtay 9. Hukuk Dairesi emsal bir karara imza attı. İşte o çalışanın hikayesi...
20.03.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Devamsızlık ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.