Devlet Su İşleri

Devlet Su İşleri

Son dakika Devlet Su İşleri haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Devlet Su İşleri gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Devlet Su İşleri haber sayfamızda...

Devlet Su İşleri

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 5.889 devlet su işleri haberi bulunmuştur.
Prof. Dr. Arık: 16 ilde obruk risk haritası oluşturulması planlanıyor
Prof. Dr. Arık: 16 ilde obruk risk haritası oluşturulması planlanıyor Konya Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Fetullah Arık, Konya ile özdeşleşen obrukların 16 farklı il için de risk oluşturduğunu, bu şehirlerde de Konya'daki gibi obruk risk haritasının planlandığının belirterek, "Karaman, Aksaray, Niğde yine Konya kuzeyindeki Ankara'da, Eskişehir'de, Sivas, Çankırı, Yozgat, Çorum'da, daha Doğu'ya doğru Bitlis'te, Siirt'te, Batman'da, Diyarbakır'da, daha batıya gittiğimizde Afyonkarahisar'da, Denizli'de, Manisa'da obruklar oluyor, olmaya devam ediyor" dedi.
8.04.2024 Haberler
Uzmanlar 16 ili uyardı! Yer çöküyor: Dev obrukların sayısı 700'ü buldu
Uzmanlar 16 ili uyardı! Yer çöküyor: Dev obrukların sayısı 700'ü buldu Konya Teknik Üniversitesi'nden Prof. Dr. Fetullah Arık, Konya ile özdeşleşen obrukların 16 farklı il için de risk oluşturduğunu, bu şehirlerde de Konya'daki gibi obruk risk haritasının planlandığını söyledi.
8.04.2024 Gündem
Keban’a güneş tarlası
Keban’a güneş tarlası Tarım ve Orman Bakanlığı, güneş enerjisi toplayan panellerin ağırlıklı olarak tarım arazilerine kurulması ve böylece arazilerin tarım dışına itilmesi sebebiyle, durgun sularda “Yüzer Güneş Enerjisi Santrali”ni devreye aldı.
27.03.2024 Ekonomi
Yumaklı: Su zengini değiliz
Yumaklı: Su zengini değiliz Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen Dünya Su Günü Programı’nda, iklim olaylarında rekor artışlar yaşandığını belirterek, “Bu durumun bir yansıması olarak ülkemizde bir yandan kuraklık, bir yandan orman yangınları diğer yandan sel felaketleriyle sık sık karşılaşıyoruz. Hatta aynı gün içinde bir yerde sel başka bir yerde orman yangınlarıyla mücadele ediyoruz” dedi.
26.03.2024 Ekonomi
'2050'de yüzde 55 daha fazla suya ihtiyacımız olacak'
'2050'de yüzde 55 daha fazla suya ihtiyacımız olacak' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "2030’da ülkemizde su kaynakları yüzde 20 oranında azalırken, nüfusumuzun yüzde 10 oranında artması bekleniyor. 2050’de artan nüfusla birlikte gıda ihtiyacını karşılamak için yüzde 65-70 daha fazla gıdaya, bu gıdayı üretmek için de yüzde 55 daha fazla suya ihtiyacımız olacak" dedi.
25.03.2024 Ekonomi
Sahte avukatın oyunu böyle bitti: Eski sevgilime özendim
Sahte avukatın oyunu böyle bitti: Eski sevgilime özendim Adana’da adliyede sahte avukatlık yaparken yakalanan ve tutuklanan şüpheli kadının ifadesinde, ”Önceki sevgilim avukattı, bende yanında katiplik yaptım. Avukatlığa özendim” dedi. Sahte avukatın 4 kişiden 3 milyon lira aldığı öne sürüldü.
25.03.2024 Gündem
Simav Çayı için düğmeye basıldı
Simav Çayı için düğmeye basıldı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve DSİ’den söz alan Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Simav Çayı için düğmeye bastı.
23.03.2024 Ege
Bakan Özhaseki sektör temsilcileri ile bir araya geldi
Bakan Özhaseki sektör temsilcileri ile bir araya geldi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Trabzon'un Yomra ilçesindeki mitingin ardından Devlet Su İşleri Müdürlüğü toplantı salonunda gerçekleştirilen 'Sektör Temsilcileri Buluşması'na katıldı.
23.03.2024 Gündem
‘Akıllı sulama’ ile yüzde 65 tasarruf
‘Akıllı sulama’ ile yüzde 65 tasarruf Devlet Su İşleri 6. Bölge Müdürlüğü, Adana’da 2 bin 400 çiftçinin faydalanabileceği tarımsal sulama ünitelerine entegre ettiği yapay zeka destekli sistemle suyun en fazla kullanıldığı alan olan tarımsal sulamada yüzde 65’e varan tasarruf sağlıyor.
22.03.2024 Ekonomi
Çiftçiler tarlalarını 2 ay önce sulamaya başladı
Çiftçiler tarlalarını 2 ay önce sulamaya başladı Eskişehir’de kendini hissettiren sıcak havalar ve yağışların az olması çiftçilerin normalden 2 ay önce tarlalarını sulamaya başlamalarına neden olurken yeraltı suyu 150 metreye kadar çekildi.
21.03.2024 Ekonomi
Hamza Dağ Ödemiş'te tarım ve hayvancılık projelerini tanıttı! İlk yapacağı işi açıkladı
Hamza Dağ Ödemiş'te tarım ve hayvancılık projelerini tanıttı! İlk yapacağı işi açıkladı AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye başkan adayı Hamza Dağ, Ödemiş'te projelerini tanıttığı tarım lansmanı düzenledi. Lansmana Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı da katıldı.
16.03.2024 Gündem
Arıtılan sular tarıma akacak
Arıtılan sular tarıma akacak Evsel atık su arıtmada Türkiye’nin en büyük projesi, Afyonkarahisar’da hayata geçirildi. 1300 futbol sahası büyüklüğündeki tarım arazisine can olacak, ekonomiye yıllık 56 milyon TL’lik katkı sağlayacak. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Suyun her damlası değerlendirilecek” dedi.
15.03.2024 Ekonomi
Bakan Yumaklı: Suyun da yüzde 77'sini tarım kullanmakta
Bakan Yumaklı: Suyun da yüzde 77'sini tarım kullanmakta Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, "İnanıyorum ki etkin ve verimli politikalar üreterek, sektör paydaşlarının azmiyle, hep birlikte ülkemizi tarımda daha ileri taşıyacağız. Tabii bunun için en önemli argümanımız, tarımsal Ar-Ge'ye yaptığımız yatırımlardır" dedi.
14.03.2024 Gündem
Bakan Yumaklı kuraklık tehlikesi ile ilgili konuştu
Bakan Yumaklı kuraklık tehlikesi ile ilgili konuştu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, kuraklık tehlikesine dikkat çekerek, “Akdeniz havzasında olmamız sebebiyle hepinizin malumu, küresel iklim değişikliğinden en çok etkilenecek ülkeyiz” dedi.
14.03.2024 Haberler
Bakan Yumaklı kuraklık tehlikesi ile ilgili konuştu
Bakan Yumaklı kuraklık tehlikesi ile ilgili konuştu Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, kuraklık tehlikesine dikkat çekerek, “Akdeniz havzasında olmamız sebebiyle hepinizin malumu, küresel iklim değişikliğinden en çok etkilenecek ülkeyiz” dedi.
14.03.2024 Ekonomi
Korkuluklara çarpan otomobilin altında kalmaktan saniyelerle kurtuldu
Korkuluklara çarpan otomobilin altında kalmaktan saniyelerle kurtuldu Adana'da kaygan yolda sürücüsünün kontrolünü yitirdiği otomobil, sulama kanalının demir korkuluklarına çarptı. Bu sırada kaldırımda yürüyen kadın, otomobilin altında kalmaktan saniyelerle kurtuldu. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.
6.03.2024 Haberler
Mansur Yavaş: Kimseyi işten atmadık
Mansur Yavaş: Kimseyi işten atmadık Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında Yenimahalle ilçesinde esnafı ziyaret etti.
2.03.2024 Gündem
Su rezervleri kritik seviyede: Hedef her damlayı bilinçli kullanmak
Su rezervleri kritik seviyede: Hedef her damlayı bilinçli kullanmak Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlı Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü (DSİ), performans programında, su kaynaklarının korunması, geliştirilmesi ve mevcut suyun her damlasının bilinçli kullanılmasına yönelik planlarını ortaya koydu.
25.02.2024 Gündem
'Taşkınlarla mücadelenin hepimiz tarafından benimsenmesi gerekir'
'Taşkınlarla mücadelenin hepimiz tarafından benimsenmesi gerekir' Samsun'da Mert Irmağı’nın ıslah çalışması temel atma töreninde konuşan Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, “Son yıllarda özellikle iklim değişikliğiyle beraber yağış rejiminin değiştiğini ve önceki yıllara nazaran çok farklı yağış biçimlerinin geldiğini görüyoruz. Bundan sonra da devam edeceğinin hepimiz tarafından bilinmesi gerekir. Tüm bu faktörleri birlikte değerlendirdiğimizde, taşkınlarla mücadelenin hepimiz tarafından benimsenmesi ve gereğinin yerine getirilmesi gerekmektedir" dedi.
16.02.2024 Ekonomi
Meteoroloji haritayı güncelledi! Antalya dahil olmak üzere birçok ile uyarı
Meteoroloji haritayı güncelledi! Antalya dahil olmak üzere birçok ile uyarı Meteoroloji yeni hava durumu tahmin raporunu yayımladı. Antalya dahil olmak üzere birçok ile uyarı verildi.
13.02.2024 Gündem
Depremzedelere 600 bin konut
Depremzedelere 600 bin konut Depremin yol açtığı hasarların giderilmesi ve bölgedeki vatandaşların ihtiyaçları için bu yıl bütçede 1 trilyon 28 milyar liralık kaynak ayrıldı. Bölgede konut seferberliğiyle de toplamda 600 bin 41 afet konutu depremzede hak sahiplerine teslim edilecek.
6.02.2024 Gündem
Bakan Yumaklı açıkladı: 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı
Bakan Yumaklı açıkladı: 14 milyar lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldı Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde çalışmalarının felaketin ilk anından itibaren aralıksız sürdüğünü belirterek, tarımsal üretimde ülkenin can damarı olan bölgede, üretimin aksamadan devam etmesi için üreticilere 2023 yılında toplam 14 milyar 150 milyon lira tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.
5.02.2024 Ekonomi
'Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı'
'Depremzedelere 14 milyar TL tarımsal destek ödemesi yapıldı' Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerde felaketin ilk anından itibaren çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirterek, üreticilere 2023 yılında toplam 14 milyar 150 milyon TL tarımsal destekleme ödemesi yapıldığını bildirdi.
4.02.2024 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Devlet Su İşleri ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.