Dezenfektan

Dezenfektan

Son dakika dezenfektan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dezenfektan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dezenfektan haber sayfamızda...

Dezenfektan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.614 dezenfektan haberi bulunmuştur.
Mers Virüsü Nedir? Orta Doğu Solunum Sendromu (Mers Cov) Nasıl Bulaşır?
Mers Virüsü Nedir? Orta Doğu Solunum Sendromu (Mers Cov) Nasıl Bulaşır?Koronavirüs tespit edildiğinden bu yana yaşam tarzımızda pek çok şeyi değiştirdik. Alınan önlemler kapsamında ve araştırmalar sonucunda koronovirüsün etkilerini azaltmaya başladık. Fakat virüs gelişmeye ve evrim geçirmeye devam ediyor. Bu süreçte Mers Cov olarak yeni bir koronavirüs tespit edildi. Peki, Mers cov nedir, nasıl bulaşır ve belirtileri nelerdir? İşte, tüm detaylar.
6.03.2021Sağlık
El ele verdiler!
El ele verdiler!Konak Belediyesi, dar gelirli öğrencilere kırtasiyelerde harcamak üzere 150 liralık kart dağıtacak. Pamukkale Belediyesi de, çocuklara özel dergi hazırladı. Salihli Belediye Başkanı Kayda da, maske ve dezenfektan ulaştırdı
6.03.2021Ege
Bornova’da işletmeler yeni önlemlere uyuyor
Bornova’da işletmeler yeni önlemlere uyuyorBornova Belediyesi, işyerlerinde denetimlere başladı.
6.03.2021Ege
Edirne Valisi: 2 ay süreyle hayırsız evlat olun
Edirne Valisi: 2 ay süreyle hayırsız evlat olunKoronavirüs'te 'çok yüksek riskli' iller arasında bulunan Edirne'de Vali Ekrem Canalp, vatandaşlardan tedbirlere uymalarını istedi. Canalp, "Lütfen, herkes nisan ayının sonuna kadar kendi komşusunu hiç ziyaret etmesin. Hatta bizim kültürümüzde anne babasını ziyaret eden evlat hayırlı evlattır. Evlatlar, istirham ediyorum 2 ay süreyle hayırsız evlat olsunlar ve 2 ay boyunca anne ve babasını dahi ziyaret etmesinler. Kardeşler, birbirlerini 2 ay süreyle ziyaret etmesinler, komşularımızı 2 ay süreyle hiçbir şekilde ziyaret etmeyelim" dedi.
5.03.2021Gündem
Yer: Çanakkale! 'Koronavirüs yok gibi yaşıyorlar'
Yer: Çanakkale! 'Koronavirüs yok gibi yaşıyorlar'Koronavirüs risk haritasında ‘yüksek riskli’ kategoride bulunan Çanakkale’de, sıcak havanın etkisiyle sokak ve caddelerde yoğunluk yaşandı. Turuncu kategoride yer alan kentte, vaka sayısının daha da artıp, rengin kırmızıya dönmemesi için denetimlerini sürdüren polis ekipleri, vatandaşları megafon ile tedbirlere uymaları yönünde uyardı.
5.03.2021Gündem
El Dezenfektanı Nedir, İçeriğinde Neler Bulunur? El Dezenfektanları Nasıl Kullanılır?
El Dezenfektanı Nedir, İçeriğinde Neler Bulunur? El Dezenfektanları Nasıl Kullanılır?Son zamanlarda pek çok kişi tarafından merak edilen konulardan birisi de alkol bazlı dezenfektanların içerikleri konusunda olmaktadır. Bu durumun temel nedeni son zamanlarda bireylerin sık sık ellerini dezenfekte etmesinden dolayı kaynaklanmaktadır. Bu nedenle pek çok bireyin El dezenfektanı nedir, içeriğinde neler bulunur? El dezenfektanları nasıl kullanılır? Soruları gelmektedir. İşte, tüm detaylar.
4.03.2021Sağlık
Kadıköy'de toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi!
Kadıköy'de toplu taşıma araçlarında koronavirüs denetimi!İstanbul Kadıköy’de koronavirüs tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarına yönelik denetim yapıldı. Ekipler, araç içerisinde bulunan yolculara, sosyal mesafe, maske takma ve dezenfektan konusunda bilgi verdi.
4.03.2021Gündem
Dezenfeksiyon Nedir? Tıp Dilinde Dezenfeksiyon Hangi Anlamlarda Kullanılır?
Dezenfeksiyon Nedir? Tıp Dilinde Dezenfeksiyon Hangi Anlamlarda Kullanılır?Dezenfeksiyon çevremizde bulunan mikroorganizmalardan arınma işlemine verilen addır. Evrende mikroorganizmaların yaşaması söz konusudur. Mekânların içindeki tüm eşyalar bakteri ve virüs barındırır. Bu bakteri ve virüslerle baş edebilmek içinde dezenfeksiyon işlemine ihtiyaç vardır. Cerrahi işlemler sırasında ise dezenfeksiyon işlemi ayrı bir önem taşır. Normalde kullanılan malzemeler tam temizlik için yeterli değildir. İşte, merak edilen tüm detaylar.
3.03.2021Eğitim
Öğretmenler aşıyı soruyor
Öğretmenler aşıyı soruyorOkullarda yüz yüze eğitim başladı ancak öğretmenlerin ne zaman aşılanacağı merak konusu.
3.03.2021Gündem
Uşak maske taktı kazandı
Uşak maske taktı kazandıSağlık Bakanlığı’nın açıkladığı Kovid-19 risk değerlendirme haritasında, batı illeri arasındaki tek mavi renkli il olan Uşak’ta, vatandaşlar, kontrollü normalleşme sürecinin mutluluğunu yaşıyor
3.03.2021Gündem
Son dakika... Salgın tedbirleri kapsamında ertelenen YÖKDİL yapıldı
Son dakika... Salgın tedbirleri kapsamında ertelenen YÖKDİL yapıldıÖlçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2021'e ertelenen Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil Sınavı (YÖKDİL/2) gerçekleştirildi.
28.02.2021Gündem
Meslek liseleri artık ihracat yapıyor
Meslek liseleri artık ihracat yapıyorMilli Eğitim Bakanlığı’nca (MEB) verilen desteklerle, Kovid-19 salgını ile mücadelede ihtiyaç duyulan ürünleri üreterek ülkenin ihtiyaçlarının karşılamasına katkı veren meslek liseleri talep üzerine ilk kez yurt dışına da ihracat yapmaya başladı.
28.02.2021Gündem
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması: Kararımız devam ediyor
Son dakika haberi: Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması: Kararımız devam ediyorMilli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Edirne'de yüz yüze eğitime ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Şehit Cem Havale İlk ve Ortaokulu'nu ziyaret ederek, öğrenci ve öğretmenlerle bir araya gelen Bakan Selçuk önemli mesajlar verdi. 'Okullarımızı peyderpey açmak noktasında kararımız da devam ediyor' diyen Milli Eğitim Bakanı'nın açıklamaları haberimizde...
25.02.2021Gündem
Edirne'de mutasyonlu virüs paniği! Süresiz karantina başladı
Edirne'de mutasyonlu virüs paniği! Süresiz karantina başladıEdirne'nin Keşan ilçesine bağlı Beyendik beldesi, mutant virüs vakası görülmesi üzerine karantinaya alındı. Belediye Başkanı Muhammet Örnek, süresiz karantina uygulanmaya başlandığını vurgulayarak, "Bölgeye giriş çıkışlar kontrollü sağlanıyor. Mümkün olduğunca beldeye giriş çıkış yapılmamasına gayret ediliyor.” dedi.
24.02.2021Gündem
E-ticarette 3 milyar TL’lik okul alışverişi heyecanı
E-ticarette 3 milyar TL’lik okul alışverişi heyecanıMilyonlarca öğrenci 1 Mart’ta yüz yüze eğitime hazırlanırken, kırtasiye ürünlerine talep de artmaya başladı.
23.02.2021Ekonomi
Dezenfektan sürdü, ehliyetine el konuldu!
Dezenfektan sürdü, ehliyetine el konuldu!Mersin’de dezenfektan kullandıktan sonra kamyonetiyle girdiği uygulama noktasında yapılan kontrolde 0,26 promil alkollü çıkan Ferit Aslan'a 1128 TL para cezası kesilip, ehliyetine 6 ay süreyle el konuldu. 2 saat sonra gittiği hastanede yaptırdığı kan testinde sıfır promil çıkan Aslan, hukuk mücadelesi başlattı
21.02.2021Haberler
Son dakika... 81 ilde ALES yoğunluğu!
Son dakika... 81 ilde ALES yoğunluğu!Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2021 yılına ertelenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020- ALES/2) 81 ilde ve 88 sınav merkezinde gerçekleştiriliyor. Adaylar, erken saatte sınavın yapılacağı okullarda yoğunluk oluştu.
21.02.2021Gündem
Dezenfektan sürdü, ehliyetine el konuldu!
Dezenfektan sürdü, ehliyetine el konuldu!Mersin’de dezenfektan kullandıktan sonra kamyonetiyle girdiği uygulama noktasında yapılan kontrolde 0,26 promil alkollü çıkan Ferit Aslan'a 1128 TL para cezası kesilip, ehliyetine 6 ay süreyle el konuldu. 2 saat sonra gittiği hastanede yaptırdığı kan testinde sıfır promil çıkan Aslan, hukuk mücadelesi başlattı
21.02.2021Gündem
ALES'e girecekler sokağa çıkma yasağından muaf mı? İşte sokağa çıkma yasağından muaf olanlar...
ALES'e girecekler sokağa çıkma yasağından muaf mı? İşte sokağa çıkma yasağından muaf olanlar...Sokağa çıkma yasağı uygulaması devam ediyor. Koronavirüs salgını nedeniyle hafta sonu uygulanan sokağa çıkma yasağından kimler muaf, araştırılıyor. Cuma akşamı saat 21.00 Pazartesi saat 05.00 arasında sokağa çıkma yasağında belgelemek suretiyle muaf olan kişiler İçişleri Bakanlığı tarafından açıklandı. Peki, ALES'e girecek olanlar sokağa çıkma yasağından muaf mı? İşte hafta sonu sokağa çıkabilecek kişiler.
20.02.2021Gündem
Normalleşmeye en yakın il!  'Dört gözle 1 Mart’ı bekliyoruz'
Normalleşmeye en yakın il!  'Dört gözle 1 Mart’ı bekliyoruz'Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından pazartesi günü açıklanan tabloya göre, normalleşmeye en yakın olan kentler arasında yer alan Şırnak'taki lokanta ve kafelerde hazırlıklara başlandı. Esnaf, 1 Mart’ta başlayacak yeni dönemde koronavirüs tedbirlerine daha çok dikkat edeceklerini ve eskiye dönmemek için tüm önlemleri alacaklarını belirtti. Bölge esnafı, şimdiden iş yerlerinin girişlerine ateş ölçerler, dezenfektanlar ve sosyal mesafe uyarı etiketleri yapıştırdı.
20.02.2021Gündem
Ertelenen ALES bu hafta sonu yapılacak
Ertelenen ALES bu hafta sonu yapılacakGelen bir son dakika haberine göre, Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezince (ÖSYM) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında 2021 yılına ertelenen Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2020- ALES/2) bu hafta sonu düzenlenecek.
19.02.2021Gündem
Turizm sektörü dev buluşmaya hazırlanıyor
Turizm sektörü dev buluşmaya hazırlanıyorTurizm sektörü büyük buluşmaya hazırlanıyor. Turizmde, toplantı, teşvik etkinlikleri, konferans ve fuar etkinliklerinin çatısı olan MICE sektörü, 2-4 Haziran 2021 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek ACE of MICE kapsamında 8. kez bir araya geliyor.
19.02.2021Ekonomi
Vatandaş ve esnafa  maske, dezenfektan
Vatandaş ve esnafa maske, dezenfektanKuşadası Belediyesi, pandemi kapsamında son olarak 50. Yıl Caddesi ile Bahçearası Sokak’ta faaliyet gösteren esnafa ve vatandaşlara maske ve dezenfektan ulaştırdı.
19.02.2021Ege
Pandemi  e-ticareti  patlattı
Pandemi e-ticareti patlattıPandemide büyüme rekoru kıran e-ticaret ekonomiye de can simidi oldu. GittiGidiyor Genel Müdürü ve eBay MENA Bölge Direktörü Öget Kantarcı, 2020’ye yüzde 40’lık bir büyüme hedefiyle girdiklerini ancak pandeminin etkisiyle yılı yüzde 50 büyümeyle kapattıklarını söyledi.
19.02.2021Ekonomi
Hidrojen Peroksit Nedir, Ne İşe Yarar? Hidrojen Peroksit Hangi Alanlarda Kullanılır?
Hidrojen Peroksit Nedir, Ne İşe Yarar? Hidrojen Peroksit Hangi Alanlarda Kullanılır?Hidrojen peroksit, oksijenli su olarak da bilinmektedir. Bu sıvı, sudan daha yoğun olan bir bileşen olarak karşımıza çıkar. Hidrojen peroksit iyi bir oksitleyici olması ile de bilinen bir üründür. En fazla yaraların temizlenmesi dezenfekte edilmesi işlemlerinde bu sıvı tercih edilmektedir. Hidrojen peroksit nedir, ne işe yarar? Hidrojen peroksit hangi alanlarda kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.
18.02.2021Eğitim

Benzer Haber Etiketleri

Koronavirüsgazeteizmiregeedirne

Dezenfektan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.