Dezenfektan

Dezenfektan

Son dakika dezenfektan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dezenfektan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dezenfektan haber sayfamızda...

Dezenfektan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.846 dezenfektan haberi bulunmuştur.
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleri
Periyodik Tablo: Periyodik Cetvelde Yer Alan Elementler ve Özellikleri Nelerdir? Periyodik Sistem ve Grup İsimleriKimyasal elementlerin sınıflandırılması ile oluşan periyodik tablo özellikle lise öğrencilerinin karşısına çıkan konulardan bir tanesidir. Özellikle p, k, s elementi en çok merak edilen elementlerdendir. Periyodik cetvel, periyodik çizelge, periyodik sistem, element tablosu gibi pek çok farklı isimle de bilinmektedir. Periyodik tablo grup, periyot ve bloklara göre ayrılmaktadır. Artan atom numaralarına göre sıralanan elementler atom yarıçapı, iyonlaşma enerjisi, elektronegatiflik özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Periyodik cetveldeki elementlerin özellikleri nelerdir? Periyodik tablo ve grup isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
19.05.2022Eğitim
Tarımda yılda 26 milyon ton kaybın önüne geçilecek proje
Tarımda yılda 26 milyon ton kaybın önüne geçilecek projeTarım ve Orman Bakanlığı'nın desteğiyle Sağlık Bilimleri Üniversitesi tarafından yaş meyve ve sebzelerin tarladan rafa kayba uğramasının önlenmesi amacıyla yeni proje geliştiriliyor. Kimyasal madde içermeyen yeni ürünün tarımda geniş ölçekli kullanımı test edilecek. Proje tamamlandığında yılda yaklaşık 26 milyon ton yaş meyve ve sebze kaybının önüne geçileceği belirtiliyor.
9.05.2022Ekonomi
Çin'de karantina endişesi! Sırada Pekin mi var?
Çin'de karantina endişesi! Sırada Pekin mi var?Çin'in başkenti Pekin'de yetkililerin neredeyse tüm kent sakinlerinden Covid testi yaptırmalarını istemesi halk arasında panik yarattı. Pekinliler, yeni bir kapanma geleceği konusunda endişeli.
28.04.2022Dünya
Son dakika: Bakan Özer'den maske açıklaması: Yarından itibaren öğretmenler de öğrenciler de takmayacak
Son dakika: Bakan Özer'den maske açıklaması: Yarından itibaren öğretmenler de öğrenciler de takmayacakGelen son dakika haberine göre; Milli Eğitim Bakanı Özer, "Yarından itibaren öğretmen ve öğrenciler maske takmayacak" ifadelerini kullandı. Özer, "Cumhurbaşkanımız sağlık bilim kurulunun toplantısından sonra artık kapalı mekanlarda maske kullanım zorunluluğunu kaldırdığını açıkladı. Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak yarından itibaren okul öncesinden ilkokula, ilkokuldan orta okula, ortaokuldan liseye kadar 18 milyon öğrencimizin eğitim aldığı tüm okullarda artık kapalı mekanlarda maske kullanımını hem öğrencilerimizden hem de öğretmenlerimizden kaldırmış bulunuyoruz" ifadelerini kullandı.
26.04.2022Gündem
Mariupol'den kaçış! Canını kurtaranlar 'toplama kamplarını' anlattı
Mariupol'den kaçış! Canını kurtaranlar 'toplama kamplarını' anlattıUkrayna'nın güneydoğusundaki liman kenti Mariupol, haftalardır devam eden bombardımandan sonra neredeyse tamamen Rusya'nın kontrolüne geçti. Şehirden kaçanlar, tahliye edilmeden önce işlemleri için tutuldukları kamplardaki kötü koşulları anlatıyor.
25.04.2022Dünya
Fabrika gibi okul, 25 çeşit ürünle 3.3 milyon lira ciro elde ettiler
Fabrika gibi okul, 25 çeşit ürünle 3.3 milyon lira ciro elde ettilerZonguldak'ta 26 bin liralık eğitim desteği ile dezenfektan, çamaşır suyu ve kolonya üretimine başlayan Eren Enerji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, salgın sürecinde ihtiyaçları karşıladı. Ürün yelpazesini 25 çeşide çıkartan okul, 3.3 milyon lira ciroya ulaştı. Okul bu kez de defne yaprağı işleme tesisi kurarak yeni bir üretim alanı ortaya koydu.
25.04.2022Haberler
Fabrika gibi okul, 25 çeşit ürünle 3.3 milyon lira ciro elde ettiler
Fabrika gibi okul, 25 çeşit ürünle 3.3 milyon lira ciro elde ettilerZonguldak'ta 26 bin liralık eğitim desteği ile dezenfektan, çamaşır suyu ve kolonya üretimine başlayan Eren Enerji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, salgın sürecinde ihtiyaçları karşıladı. Ürün yelpazesini 25 çeşide çıkartan okul, 3.3 milyon lira ciroya ulaştı. Okul bu kez de defne yaprağı işleme tesisi kurarak yeni bir üretim alanı ortaya koydu.
25.04.2022Ekonomi
İsmail Filiz: Yeni projelerimiz var
İsmail Filiz: Yeni projelerimiz varOyuncu İsmail Filiz, geçtiğimiz gün bir AVM'de görütülendi. Çıkışta gazetecilerle konuşmayı ihmal etmeyen Filiz, yeni projeleri olduğunu söyledi.
24.04.2022Cadde
Koronavirüs salgını yazın nasıl bir seyir izleyecek?
Koronavirüs salgını yazın nasıl bir seyir izleyecek? Yaz yaklaşıp mevsim değişirken koronavirüs salgınında bizi neler bekliyor? Son dönemlerde yaşanan Covid-19 vakalarını değerlendiren Prof. Dr. Hakan Oğuztürk, “Önümüzdeki yaz döneminin önceki Covid yaz dönemlerine göre mukayese edilemeyecek kadar rahat bir yaz dönemi olacağını ümit ediyorum ve o şekilde de düşünüyorum” dedi.
15.04.2022Gündem
TBMM Genel Sekreterliği'nden, 'kolonya' ve 'dezenfektan' açıklaması
TBMM Genel Sekreterliği'nden, 'kolonya' ve 'dezenfektan' açıklamasıTBMM Genel Sekreterliğince, "TBMM Başkanlığı İdari Teşkilatı bünyesinde yapılan tüm mal ve hizmet alımları mevzuat hükümlerine uygun şekilde gerçekleştirilmekte olup, alım süreçlerinde hiçbir firmaya özel bir yaklaşım uygulanması söz konusu değildir" açıklaması yapıldı.
14.04.2022Gündem
Tülin Şahin: Hayatta her şey bir denge
Tülin Şahin: Hayatta her şey bir dengeSon dönemde kızının babası Portekizli Pedro de Noronha ile arasında sular durulmayan ve karşılıklı açtıkları davalarla gündeme gelen model Tülin Şahin, 'N Alaçatı Dergisi'ne verdiği röportajda anne olduktan sonra hayatındaki önceliklerin değiştiğini anlattı.
13.04.2022Cadde
Ağzımızın tadını kaçıran sonuç! 30 örneğin çoğunda tespit edildi
Ağzımızın tadını kaçıran sonuç! 30 örneğin çoğunda tespit edildiBüyük, küçük hepimizin keyifle yediği dönerin yanında servis edilen garnitürle ilgili bir yıldır sürdürülen araştırmadan tatsız sonuçlar çıktı. 30 örneğin çoğunda sağlığa zararlı bakteri türleri tespit edildi.
10.04.2022Gündem
Tülin Şahin'e dava açan Pedro de Noronha'ya ret kararı!
Tülin Şahin'e dava açan Pedro de Noronha'ya ret kararı!Manken Tülin Şahin ile çocuğunun babası Portekizli Pedro de Noronha ile arasında sular durulmuyor. Tülin Şahin, kızının babası Portekizli iş insanı Pedro de Noronha tarafından darp edildiğini ileri sürerek, koruma kararı aldırmıştı. Pedro de Noronha, çocuğunu kendisine göstermediği için Tülin Şahin’e altı ay zorlama hapsi talepli dava açmıştı. Davanın kararı sonuçlandı.
2.04.2022Cadde
Milli Eğitim Bakanı Özer'den meslek liseleri vurgusu
Milli Eğitim Bakanı Özer'den meslek liseleri vurgusuMilli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, geçmişte çok tartışılan meslek liseleri kaygısının ortadan kalktığını belirterek, “Bir zamanlar ne olacak bu meslek liselerinin halinden gelinen nokta artık herkesin yer almak istediği, bir taraftan istihdamla ilişkiyi güçlendiren, diğer taraftan gelir kazandıran, diğer taraftan ülkenin gelişmesine katkı veren bir meslek lisesi” dedi.
1.04.2022Siyaset
81 ilde etiketler değişiyor! KDV indirimi bugün itibarıyla başladı
81 ilde etiketler değişiyor! KDV indirimi bugün itibarıyla başladıTemel ihtiyaç maddelerinde KDV yüzde 8'e düşürüldü. Düzenleme bugünden itibaren etiketlere yansıyacak. İndirim, deterjandan sabuna, tuvalet kağıdından bebek bezine kadar birçok ürünü kapsayacak.
1.04.2022Haberler
Son dakika: 81 ilde etiketler değişiyor! KDV indirimi bugün itibarıyla başladı
Son dakika: 81 ilde etiketler değişiyor! KDV indirimi bugün itibarıyla başladıTemel ihtiyaç maddelerinde KDV yüzde 8'e düşürüldü. Düzenleme bugünden itibaren etiketlere yansıyacak. İndirim, deterjandan sabuna, tuvalet kağıdından bebek bezine kadar birçok ürünü kapsayacak.
1.04.2022Ekonomi
Zincir marketlerden 'KDV indirimi' açıklaması! 26 bin üründe etiketler değişecek
Zincir marketlerden 'KDV indirimi' açıklaması! 26 bin üründe etiketler değişecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temel ihtiyaç malzemelerinde KDV oranının yüzde 8'e indirileceğini duyurmuştu. Yeni KDV düzenlemesi yarın yürürlüğe girecek. Peki kaç adet üründe indirim yapılacak? Dört zincir market indirim yapılacak ürün sayısını milliyet.com.tr'ye açıkladı.
31.03.2022Ekonomi
KDV indiriminin ardından vatandaşlara önemli uyarı! Etiket fiyatları nasıl değişecek?
KDV indiriminin ardından vatandaşlara önemli uyarı! Etiket fiyatları nasıl değişecek?Hükümet fahiş fiyatlara karşı harekete geçerek birçok üründe KDV indirimi uyguladı. 1 Nisan'dan itibaren geçerli olacak karar için Tüketici Konfederasyonu Başkanı Aydın Ağaoğlu önemli açıklamalarda bulundu. Peki etiket fiyatları nasıl değişecek? işte detaylar...
30.03.2022Ekonomi
Palandöken: 'Vergi indirimi talebimizin karşılık bulması sevindirici oldu'
Palandöken: 'Vergi indirimi talebimizin karşılık bulması sevindirici oldu'TESK Başkanı Bendevi Palandöken, dile getirdikleri bez, sabun gibi çeşitli hijyen ürünlerindeki vergi indirimi taleplerinin karşılık bulmasının sevindirici olduğunu belirterek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hijyen ürünlerindeki KDV’yi yüzde 18’den yüzde 8’e indirme kararı için teşekkür ettiğini kaydetti.
29.03.2022Ekonomi
Hijyen ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı
Hijyen ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalıTürkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu Genel Başkanı Bendevi Palandöken, temizlik ve hijyen ürünlerinde ÖTV'nin sıfırlanıp, yüzde 18'lik KDV oranının düşürülmesini istedi.
27.03.2022Ekonomi
TESK: “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli”
TESK: “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli”Temizlik ürünlerinin lüks tüketim olmadığını ve ÖTV’nin sıfırlanıp KDV oranının düşürülmesi gerektiğini hatırlatan Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Temizlik ürünlerinde ÖTV sıfırlanmalı KDV düşürülmeli” dedi.
26.03.2022Ekonomi
Putin'e 'güç pozu'nu öğretti! 30 yıllık sırları tek tek anlattı
Putin'e 'güç pozu'nu öğretti! 30 yıllık sırları tek tek anlattıPutin'in bu ciddi değişimi ve sert mizacı kimileri tarafından "Üçüncü Dünya Savaşı'nın" ayak sesleri olarak yorumlanırken, Rus liderle ilgili sayısız yorum yapılıyor. Son olarak Vladimir Putin'i 30 yıldır yakından tanıyan beden dili koçu, korkutan bir uyarıda bulundu.
24.03.2022Dünya
Putin'in suikast korkusu! Soğuğa dayanıklı, sıcakta terlemeyen koruma ordusu...
Putin'in suikast korkusu! Soğuğa dayanıklı, sıcakta terlemeyen koruma ordusu...Tüm dünya tarafından tepki gören ve bir an önce savaşı sona erdirmesi istenen Rus Vladimir Putin, suikast planlarını engellemek için korumalar, dublörler ve yiyecek tadımcıları kullanıyor. Sağlık durumu hakkında da spekülasyonlar yapılan Rus liderin yakınındaki çılgın koruma ordusunda kimler yok ki...
7.03.2022Dünya
İstanbul'da ilaca dirençli uyuz tehlikesi
İstanbul'da ilaca dirençli uyuz tehlikesiCerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi ve Dermatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof.Dr. Zekayi Kutlubay, Kovid-19 salgınıyla birlikte cilt sorunlarında da artış görüldüğünü belirterek, son 1 yıldır ilaca dirençli uyuz vaka sayısında adeta patlama yaşandığını açıkladı.
25.02.2022Gündem
Fabrika gibi lisenin cirosu 2021’de 1 milyon lirayı aştı
Fabrika gibi lisenin cirosu 2021’de 1 milyon lirayı aştıŞehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, kimya ve mobilya sektöründe yaptığı ürünlerle 2021 yılında 1 milyon 280 bin lira ciro yaptı.
28.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Dezenfektan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.