Dijital Dönüşüm

Dijital Dönüşüm

Son dakika dijital dönüşüm haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dijital dönüşüm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dijital dönüşüm haber sayfamızda...

Dijital Dönüşüm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.063 dijital dönüşüm haberi bulunmuştur.
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç: Ortak ağlara dikkat edin
Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Koç: Ortak ağlara dikkat edinCumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "Kurumsal bile olsa güvenlik boyutunun önemini düşünerek bedava olan wifilere bağlanmamamız gerektiğini düşünmeniz lazım. Ortak ağlara dikkat edin" dedi.
13.05.2022Gündem
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar: Öğrenci affı için yetki Meclis'te
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar: Öğrenci affı için yetki Meclis'teYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, öğrenci affı olup olmayacağı konusunda yetkinin Meclis'te olduğunu belirterek, "Netice itibarıyla Yükseköğretim Kurulu olarak, Türkiye'deki yükseköğretim alanı içine giren milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren konularda duyarsız kalamaz" dedi.
13.05.2022Gündem
Diyanet İşleri Başkanı duyurdu: Hac işlemleri için yeni uygulama
Diyanet İşleri Başkanı duyurdu: Hac işlemleri için yeni uygulamaDiyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, "9 Mayıs 2022 tarihinden itibaren hac organizasyon tercihi ve hac kesin kayıt işlemleri e-Devlet üzerinden yapılabilmektedir" dedi.
11.05.2022Gündem
İletişim Başkanı Altun: Hiçbir şekilde fırsat vermeyeceğiz
İletişim Başkanı Altun: Hiçbir şekilde fırsat vermeyeceğizCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, "Maruz kaldığımız sistematik dezenformasyon ve toplumsal mühendislik girişimlerinin son hedefi, ülkemizin göçmen politikası oldu." dedi.
11.05.2022Gündem
13. IDC Türkiye CIO Zirvesi sektör liderlerini Sapanca’da buluşturacak
13. IDC Türkiye CIO Zirvesi sektör liderlerini Sapanca’da buluşturacakTürkiye’nin önde gelen kamu ve özel sektör kurumlarının BT yöneticileri ‘13. IDC Türkiye CIO Zirvesi’nde bir araya gelecek. 13-14 Mayıs tarihlerinde Sapanca’da düzenlenecek International Data Corporation (IDC) Türkiye’ye 200'den fazla BT lideri katılacak ve dijital inovasyon çağına ait deneyim ve öngörüler paylaşılacak.
10.05.2022Ekonomi
Türkiye’nin en çok patent başvurusu yapan şirketi Turkcell oldu
Türkiye’nin en çok patent başvurusu yapan şirketi Turkcell olduBilgi ve iletişim teknolojileri alanındaki Ar-Ge faaliyetlerini yürüten Turkcell Teknoloji şirketi, geçtiğimiz yıl toplam 565 ulusal patent başvurusu yaparak ulusal başvuru sayısında Türkiye’nin patent şampiyonu oldu.
9.05.2022Kobi
Rus uzay ajansı başkanı ile Musk birbirine girdi, annesi sinirlendi!
Rus uzay ajansı başkanı ile Musk birbirine girdi, annesi sinirlendi!Tesla CEO'su Elon Musk, Ukrayna'ya internet hizmeti sağlama girişimleri nedeniyle Rusya'nın uzay ajansı başkanı tarafından tehdit edildi. Bu tehditle dalga geçen Musk, annesi tarafından azarlandı. Ukrayna'nın etkili SİHA saldırılarında Musk'ın Starlink'inin önemli payı olduğu kaydediliyor.
9.05.2022Dünya
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SU
İşte Türki̇ye’nin EN ETKİN 50 CHRO’SUDataExpert iş birliğinde BMI tarafından yürütülen ‘En Etkin 50 CHRO’ araştırması kapsamında, Türkiye’de açıklanan 500 listeleri, borsaya kote şirketler, holdingler ve araştırmaya yapılan başvurular baz alınarak 1.500’ün üzerinde organizasyon belirlendi. Cirosal büyüklüğü, aktif büyüklüğü, çalışan sayısı, organizasyonun sektördeki repütasyonu yönlerinden araştırmaya dahil edilen 1.000’in üzerinde organizasyonun en üst düzey İnsan Kaynakları yöneticisine ulaşıldı. Adaylar belirlenirken, görev süresi 1 yıldan kısa olan ve araştırmada yer almak istemeyen CHRO’lar kapsam dışı bırakıldı. Adaylardan, performans ve iş deneyimlerine ek olarak; pandemi döneminde üstlendikleri sorumluluklar ve geçirdikleri değişimlere ilişkin bilgiler temin edildi. Temin edilen bilgiler, danışma kurulu tarafından analiz edildi. Danışma kurulunun oylama ve değerlendirmeleri sonucunda performanslarıyla dikkat çeken Türkiye’nin En Etkin 50 İK Yöneticisi belirlendi.
İlk çeyrekte 570 bini aşkın yeni müşteri
İlk çeyrekte 570 bini aşkın yeni müşteriTurkcell yılın ilk çeyreğinde 577 bin müşteri kazanarak toplam 40 milyon müşteriye ulaştı.
30.04.2022Ekonomi
‘LPG temiz enerji olarak öne çıkıyor’
‘LPG temiz enerji olarak öne çıkıyor’İpragaz 60’ıncı kuruluş yıl dönümünü kutluyor. İpragaz’ın 60’ıncı kuruluş yıl dönümüne yönelik düzenlediği basın toplantısı, İpragaz CEO’su Eyüp Aratay’ın ev sahipliğinde ve SHV Energy Yönetim Kurulu Üyesi Steven Sels ile Hollanda İstanbul Başkonsolosu Arjen Uijterlinde’nin katılımlarıyla gerçekleşti.
30.04.2022Ekonomi
Turkcell 2022’ye  güçlü başladı
Turkcell 2022’ye güçlü başladıTurkcell Grubu, 2022 yılının ilk üç ayında geçen yılın aynı dönemine kıyasla, yüzde 36.7 artışla 10.7 milyar TL gelir elde etti.
30.04.2022Ekonomi
Uygulama başladı! Sürücü belgesi alımında yeni dönem
Uygulama başladı! Sürücü belgesi alımında yeni dönemSürücü belgesi alacaklar dikkat! Bakanlık ehliyet alacak vatandaşlar için yeni bir uygulama başlattı. İşte detaylar...
28.04.2022Ekonomi
ASELSAN ilk çeyreği büyümeyle tamamladı
ASELSAN ilk çeyreği büyümeyle tamamladıAskeri Elektronik Sanayi'nin (ASELSAN) 2022 yılı ilk çeyrek finansal sonuçları açıklandı. ASELSAN'ın 3 aylık cirosu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38 büyüyerek 4,4 milyar TL'ye ulaştı. Yatırımlarıyla sürdürülebilir büyümesine devam etti.
27.04.2022Uzmanpara
2,8 milyon dolar değerindeki NFT buhar oldu
2,8 milyon dolar değerindeki NFT buhar olduBored Ape Yacht Club'a ait yaklaşık 2,8 milyon dolar değerindeki 91 adet NFT, Instagram üzerinden yapılan kimlik avı saldırısıyla çalındı.
27.04.2022Ekonomi
‘Genç Liderler’ listesine girdi
‘Genç Liderler’ listesine girdiEczacıbaşı Holding Yönetim Kurulu Üyesi Esra Eczacıbaşı Coşkun, Dünya Ekonomik Forumu tarafından her yıl belirlenen Genç Küresel Liderler (Young Global Leaders) arasında yer aldı.
27.04.2022Ekonomi
Tanker dolumlarında temassız hizmet
Tanker dolumlarında temassız hizmetTüpraş, teknoloji yatırımlarıyla müşteri deneyimini farklı bir boyuta taşıyor...
26.04.2022Vitrin
Banka bağımsız dijital cüzdan
Banka bağımsız dijital cüzdanAxess Mobil, Juzdan ismiyle banka bağımsız yeni bir dijital cüzdana dönüştü. Bu dönüşümle birlikte tüm bankaların banka ve kredi kartları Juzdan’a eklenebiliyor.
26.04.2022Ekonomi
Eşitlik yatırımlarıyla 299 milyon yeni iş
Eşitlik yatırımlarıyla 299 milyon yeni işUluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yayınlanan rapora göre, cinsiyetlere yönelik eşit izin imkânları, herkes için genel çocuk bakımı ve uzun süreli bakım hizmetlerine yapılacak yatırımlar sayesinde 2035 yılına kadar 299 milyon yeni iş yaratılabilecek.
25.04.2022Ekonomi
Gastro dopingle daha çok turizm ve büyüme
Gastro dopingle daha çok turizm ve büyümeYemeği iyi yeme merakı, yani gastronomi, turizmde sürdürülebilir bir ekonomik büyüme modeli olarak masaya yatırılıyor.
22.04.2022Ekonomi
İstanbul’da Sorbonne MBA programı düzenlenecek
İstanbul’da Sorbonne MBA programı düzenlenecekParis Sorbonne Üniversitesi ve BMI Business School İstanbul iş birliğinde Türkiye'de International Executive MBA programı düzenlenecek. Sorbonne Üniversitesi’nin Paris, Pekin, Rio de Janeiro gibi önemli başkentlerdeki üniversiteler ile düzenlediği International Executive MBA programı eylül ayında İstanbul’da başlayacak. Kurumların üst ve orta düzey yöneticilerini, değişen dünyanın rekabetçi ortamında vizyoner bakış açısına sahip yetkin liderlere dönüştürmek için özel olarak tasarlanan program, Paris ve İstanbul arasında bir gelişim köprüsü kurmayı hedefliyor.
21.04.2022Ekonomi
Esra Eczacıbaşı Coşkun, “Genç Küresel Liderler” listesinde
Esra Eczacıbaşı Coşkun, “Genç Küresel Liderler” listesindeEczacıbaşı Topluluğu Dijital Dönüşüm Koordinatörü ve Holding Yönetim Kurulu Üyesi Esra Eczacıbaşı Coşkun, Dünya Ekonomik Forumu tarafından her yıl belirlenen Genç Küresel Liderler (Young Global Leaders) arasında yer aldı.
20.04.2022Vitrin
Sorbonne Üniversitesi ile birlikte Türkiye’deki ilk International Executive MBA programı
Sorbonne Üniversitesi ile birlikte Türkiye’deki ilk International Executive MBA programıTürkiye’de bir ilk olarak Paris Sorbonne Üniversitesi ve BMI Business School İstanbul iş birliğinde International Executive MBA programı düzenleniyor. Sorbonne Üniversitesi’nden ve Türkiye’den dünyaca ünlü akademisyenlerin dersler vereceği ve ağırlıklı olarak İstanbul’da gerçekleştirilecek olan International Executive MBA programı Eylül’de başlayacak.
20.04.2022Vitrin
Bilgisayar mühendisinin manda tutkusu
Bilgisayar mühendisinin manda tutkusuTokatlı bilgisayar mühendisi ne mesleğinden nede dede mesleği mandacılıktan vazgeçebildi
16.04.2022Haberler
Sigorta ürünleri tek platformda
Sigorta ürünleri tek platformdaTürkiye Sigorta'nın kullanıma açtığı 'Müşteri Platformu' ile tüm kullanıcılar, tek bir uygulama üzerinden farklı ürün ve hizmetleri hızlı, güvenilir ve pratik şekilde deneyimleyebilecekler. Türkiye Sigorta Genel Müdürü Atilla Benli, uygulama hakkında şu bilgileri verdi:
15.04.2022Sigorta
Çocuklara tarımı öğretip sevdirecek
Çocuklara tarımı öğretip sevdirecekİzmir Ticaret Borsası’nın (İTB) “Gelecek Toprakta, Toprağımız Emin Ellerde” sloganıyla 2017 yılında başlattığı “Toprak ve Çocuk” programı kapsamında, İzmir İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile olan işbirliğinin süresinin uzatılması amacıyla hazırlanan protokolü İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli ve İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Murat Mücahit Yentür imzaladı.
15.04.2022Ege

Benzer Haber Etiketleri

Dijital Dönüşüm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.