Diplomat

Diplomat

Son dakika diplomat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan diplomat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan diplomat haber sayfamızda...

Diplomat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.078 diplomat haberi bulunmuştur.
11 Eylül Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
11 Eylül Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuGünümüzde 12 ay içinde doğum tarihlerine göre farklı burçlar yer almaktadır. Bunların içinden 11 Eylül hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nedir? Sizler için detaylı olarak derledik.
11.05.2021Astroloji
27 Ağustos Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç Yorumu
27 Ağustos Hangi Burç Oluyor? Özellikleri, Yükseleni Ve Burç YorumuBurçlar bir insanın dünyaya geldiği anda Güneşin hangi pozisyonda olduğuna göre belirlenirler. Temel de 12 burç bulunmaktadır. Kişinin doğrum tarihine göre belirlenmiş burçlardan birine sahip olduğu biliniyor. 27 Ağustos hangi burç oluyor? 27 Ağustos burç özellikleri nelerdir? İşte 27 Ağustos burç özellikleri, yükseleni, burç yorumu ve tüm detaylar.
11.05.2021Astroloji
Son dakika... Diplomat binadan düşüp öldü!
Son dakika... Diplomat binadan düşüp öldü!İran'da İsviçre Büyükelçiliği'nin başkatibi olarak görev yapan diplomatın, evinin bulunduğu 20 katlı binadan düşerek hayatını kaybettiği açıklandı.
4.05.2021Dünya
Çekya-Rusya arasında 'diplomat krizi' sürüyor
Çekya-Rusya arasında 'diplomat krizi' sürüyorÇekya'da hükümetin, ülkede 2014'te meydana gelen bir patlamayla bağlantısı olduğu gerekçesiyle 18 Rus diplomatı sınır dışı etme kararı sonrasında Rusya'nın da 20 Çek diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etmesi, iki ülke ilişkilerini temelden sarsan son yılların en derin krizinin yaşanmasına yol açtı.
3.05.2021Dünya
Rusya Avrupa ile iyice uzaklaşıyor
Rusya Avrupa ile iyice uzaklaşıyorMoskova ile çoğu Avrupa Birliği üyesi Baltık ülkeleri arasında yaşanan gerilim sürerken, Rusya’nın Avrupa ile ilişkilerinin Soğuk Savaş döneminden bile daha kötü olduğu belirtiliyor
2.05.2021Dünya
Bir dönemin sonu
Bir dönemin sonuABD’nin Afganistan’dan asker çekme süreci dün resmen başladı. Ancak ülkenin geleceğiyle ilgili belirsizlik sürerken; ABD’nin ise özellikle Çin ile yaşadığı yüksek gerilim, küresel barış hayallerinin önünde duruyor
2.05.2021Dünya
Gizemli hastalık 'Havana Sendromu' yeniden gündemde
Gizemli hastalık 'Havana Sendromu' yeniden gündemdeAdını, ortaya çıktığı Küba'nın başkenti Havana'dan alan gizemli hastalık, ilk olarak 2016-2017 yıllarında Küba'da görev yapan Kanadalı ve ABD'li diplomatlar ile ailelerinde görüldü.
1.05.2021Dünya
Son dakika... AB, Avrupalı yetkililere giriş yasağı koyan Rusya'yı kınadı
Son dakika... AB, Avrupalı yetkililere giriş yasağı koyan Rusya'yı kınadıAvrupa Birliği (AB), Rusya'nın Avrupa Parlamentosu (AP) Başkanı David Sassoli ve AB Komisyonu Başkan Yardımcısı Vera Jourova dahil 8 Avrupa ülkesi yetkilisine giriş yasağı getirmesini "en güçlü şekilde" kınadı.
30.04.2021Dünya
Son dakika... Çekya’da Cumhurbaşkanı Zeman karşıtı gösteri düzenlendi!
Son dakika... Çekya’da Cumhurbaşkanı Zeman karşıtı gösteri düzenlendi!Çekya’nın başkenti Prag’da binlerce gösterici, ülkenin Rusya’yla yaşadığı "diplomat krizinde" Cumhurbaşkanı Milos Zeman’ı "Moskova yanlısı bir tutum sergilediği" gerekçesiyle protesto etti.
29.04.2021Dünya
Rusya-Bulgaristan krizi büyüyor
Rusya-Bulgaristan krizi büyüyorBulgaristan ile Rusya arasında siyasi gerginlik tırmanırken Rusya'nın Sofya Büyükelçiliğinde görev yapan bir diplomat daha "istenmeyen kişi" ilan edildi.
29.04.2021Dünya
Rehber Star emekli  oldu
Rehber Star emekli olduAnkara dipomatlarının renkli siması Büyükelçi Moore’un eşine eşlik eden rehber köpeği Star emekli oldu. Moore yaptığı paylaşımda Star’ın VIP bulaşmalara tanıklık ettiğine vurgu yaptı
29.04.2021Gündem
Çocuk dostu turizm için atak başlıyor
Çocuk dostu turizm için atak başlıyorKüresel salgından ciddi şekilde etkilenen Türk turizminin ülke ekonomisinin lider sektörlerinden olma özelliğini önümüzdeki dönemde yeniden kazanmak için atacağı adımlardan biri de Çocuk Dostu Turizm Projesi’ne destek vermek olacak.
28.04.2021Ekonomi
Ortak zemin aranacak
Ortak zemin aranacakBirleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde 27-29 Nisan’da Cenevre’de düzenlenecek gayriresmi Kıbrıs konferansı bugün başlıyor. Konferansta taraflar arasında Kıbrıs meselesinde yakın gelecekte kalıcı bir çözümü müzakere etmek için “ortak zeminin” olup olmadığı belirlenecek. Toplantıya, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres de katılacak.
27.04.2021Dünya
Son dakika... Rusya, bir Ukraynalı diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti!
Son dakika... Rusya, bir Ukraynalı diplomatı "istenmeyen kişi" ilan etti!Rusya Dışişleri Bakanlığı, mütekabiliyet gereği Ukrayna’nın Moskova Büyükelçiliğinde çalışan bir diplomatı sınır dışı etme kararı aldı. Açıklamada, Ukrayna tarafının Rus diplomatlara karşı "düşmanca eylemlerde bulunmaya devam etmesi halinde" Rusya’da bulunan Ukraynalı diplomatlara yönelik ilave önlemler alınacağı ifade edildi.
26.04.2021Dünya
Son dakika... İletişim Başkanı Altun'dan Biden'a 'soykırım' tepkisi: Hadsiz ve hükümsüz bir açıklama
Son dakika... İletişim Başkanı Altun'dan Biden'a 'soykırım' tepkisi: Hadsiz ve hükümsüz bir açıklamaCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun açıklamasında, 'Türkiye'yi kendilerince istedikleri yola çekmek için terörden yaptırıma kadar türlü tehditlere başvuranlar, başarıya ulaşamadı, ulaşamayacak Allah'ın izniyle. Terör örgütü PKK’nın emri ve siyasi uzantılarının çağrısı sonucunda, özellikle sivil insanlara yönelik kanlı katliamlara sahne olan 6-8 Ekim olayları da yine böylesine bir girişimdir.' dedi. ABD Başkanı Joe Biden'ın 'soykırım' ifadesine tepki gösteren Altun, 'Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlayan açıklamasını talihsiz, hadsiz ve hükümsüz olarak addediyoruz ve reddediyoruz.' açıklamasını yaptı.
26.04.2021Siyaset
Şehit Diplomatlar Sergisi
Şehit Diplomatlar SergisiCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar anısına düzenlenen Şehit Diplomatlar Sergisi Sirkeci Garı’nda açıldı.
25.04.2021Siyaset
İletişim Başkanlığınca düzenlenen 'Şehit Diplomatlar Sergisi' açıldı
İletişim Başkanlığınca düzenlenen 'Şehit Diplomatlar Sergisi' açıldıCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca, Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar anısına düzenlenen "Şehit Diplomatlar Sergisi" açıldı.
24.04.2021Gündem
Nükleer anlaşma kaygısı ABD’ye heyet yollatıyor!
Nükleer anlaşma kaygısı ABD’ye heyet yollatıyor!ABD’nin, İran’la nükleer anlaşmaya geri dönmesine ilişkin görüşmeler sürerken, İsrail, üst düzey diplomat ve savunma yetkililerinden oluşan bir heyeti, önümüzdeki hafta bu konudaki kaygıları ABD’li yetkilere iletmek üzere Washington’a göndermeyi kararlaştırdı. Kararın, Başbakan Binyamin Netanyahu’nun düzenlediği toplantıda alındığı kaydedilirken, heyetin askeri güvenlik ve stratejik siyasi olmak üzere iki ekipten oluşacağı vurgulanıyor.
24.04.2021Dünya
Son dakika... Çin'den İngiltere'ye 'soykırım' tepkisi!
Son dakika... Çin'den İngiltere'ye 'soykırım' tepkisi!Gelen son dakika haberine göre, Pekin yönetimi, İngiltere Parlamentosunun Çin'in Uygur Türklerine yönelik baskılarını "soykırım" olarak tanımasını kınadı.
23.04.2021Dünya
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan 'Şehit Diplomatlar Sergisi'
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı'ndan 'Şehit Diplomatlar Sergisi'ASALA ve JCAG gibi Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Los Angeles’ta ve İstanbul’da 24 Nisan’da eş zamanlı olarak açılacak sergi ile anılacak.
23.04.2021Siyaset
İsrail’e üç yıl sonra resmi davet
İsrail’e üç yıl sonra resmi davetDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İsrail Enerji Bakanı Yuval Steinitz’i Antalya’da düzenlenecek Diplomasi Forumu’na resmen davet etti. Davet, Türkiye ile İsrail arasında 2018’den bu yana ilk olma özelliği taşıyor.
23.04.2021Siyaset
İletişim Başkanlığı'ndan 'Şehit Diplomatlar Sergisi'
İletişim Başkanlığı'ndan 'Şehit Diplomatlar Sergisi'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı, 24 Nisan'da Los Angeles ve İstanbul'da eş zamanlı olarak, ASALA ve JCAG gibi Ermeni terör örgütlerinin şehit ettiği Türk diplomatlar için 'Şehit Diplomatlar Sergisi' açacak.
22.04.2021Siyaset
Son dakika... Slovakya'dan flaş 'Rus diplomat' kararı!
Son dakika... Slovakya'dan flaş 'Rus diplomat' kararı!Slovakya, "Çekya'da 2014'te bir mühimmat deposunda meydana gelen patlamaya Rus diplomatların karıştığı" yönündeki iddialara tepki olarak 3 Rus diplomatın sınır dışı edilmesine karar verdi.
22.04.2021Dünya
Son dakika... İngiltere'den Çin için 'soykırım' kararı!
Son dakika... İngiltere'den Çin için 'soykırım' kararı!İngiltere Parlamentosu, Çin'in Uygur Türklerine yönelik baskı ve uygulamalarını soykırım olarak tanıyarak, hükümeti Pekin'e yönelik baskıyı artırmaya çağırdı.
22.04.2021Dünya
Son dakika... Çekya, Rus diplomatları sınır dışı etmeye devam kararı aldı
Son dakika... Çekya, Rus diplomatları sınır dışı etmeye devam kararı aldıÇekya Dışişleri Bakanı Jakub Kulhanek, 20 Çekya diplomatını sınır dışı etme kararı alan Rusya'nın verdiği bu kararını değiştirmemesi üzerine ülkesinin daha fazla Rus diplomatı sınır dışı etme kararı aldığını söyledi.
22.04.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

diplomatRusyaÇekyaabdÇin

Diplomat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.