Dış Politika

Dış Politika

Son dakika dış politika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dış politika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dış politika haber sayfamızda...

Dış Politika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 8.905 dış politika haberi bulunmuştur.
Reisi'nin ölümü sonrası iç ve dış politikada olası senaryolar: İran içinde güç mücadelesi!
Reisi'nin ölümü sonrası iç ve dış politikada olası senaryolar: İran içinde güç mücadelesi! İran Cumhurbaşkanı Reisi ve beraberindeki heyetin helikopter kazasında ölmesinin yankıları devam ediyor. Seçime hazırlanan İran 28 Haziran'da yeni Cumhurbaşkanını seçecek. Peki İran'ın iç ve dış politikasını neler bekliyor? TEPAV Dış Politika Programı Direktörü ve eski diplomat Gülru Gezer milliyet.com.tr'ye değerlendirdi.
21.05.2024 Dünya
Erdoğan'dan kumpas iddialarıyla ilgili son dakika açıklaması: Buradayız, sapasağlam ayaktayız
Erdoğan'dan kumpas iddialarıyla ilgili son dakika açıklaması: Buradayız, sapasağlam ayaktayız Partisinin grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Bize süre biçenler oldu, 'bu iş bitti' deyip yolunu değiştirenler oldu, bu davaya ihanet edenler oldu. Ama Allah'a hamdolsun biz buradayız, dimdik, sapasağlam ayaktayız. Dava burada, inşallah yarın da burada olacak.' dedi.
15.05.2024 Haberler
Erdoğan'dan kumpas iddialarıyla ilgili son dakika açıklaması: Buradayız, sapasağlam ayaktayız
Erdoğan'dan kumpas iddialarıyla ilgili son dakika açıklaması: Buradayız, sapasağlam ayaktayız AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, son dönemde gündeme gelen her olayı dikkatle takip ettiklerini belirterek 'Kanunun dışına çıkan, hatası olan kim varsa hukuk zemininde hesabını mutlaka soruyoruz' ifadelerini kullandı. Erdoğan, 'Bize süre biçenler oldu, 'bu iş bitti' deyip yolunu değiştirenler oldu, bu davaya ihanet edenler oldu. Ama Allah'a hamdolsun biz buradayız, dimdik, sapasağlam ayaktayız. Dava burada, inşallah yarın da burada olacak.' dedi. Erdoğan toplantı çıkışında yakın zamanda CHP'yi ziyaret edeceğini de açıkladı.
15.05.2024 Gündem
Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla komplo devrededir
Bahçeli: Birkaç emniyet müdürünün açığa alınmasıyla komplo devrededir Geçtiğimiz günlerde İsveç'in ev sahipliğinde gerçekleştirilen Eurovision şarkı yarışması ve İsviçre'nin kazanmasına ilişkin MHP lideri Bahçeli açıklama yaptı. Bahçeli, bir soruşturma kapsamında Ankara Emniyeti'nde 3 üst düzey memurun görevden uzaklaştırılmasıyla ilgili de, 'Tüm kanun dışı irtibat ve ilişki ağının farkındayız. Bir komplo devrededir. Hedef AK Parti, MHP ve Cumhur İttifakı'dır. Maşa kullananları takipteyiz.' dedi.
14.05.2024 Gündem
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Küba Devlet Başkanı Yardımcısı ile görüştü
Meclis Başkanı Kurtulmuş, Küba Devlet Başkanı Yardımcısı ile görüştü TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Küba’nın başkenti Havana’da, Küba Devlet Başkan Yardımcısı Salvador Valdes Mesa ve Küba Başbakanı Manuel Marrero Cruz ile bir araya geldi.
9.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe önemli kabuller! 'İsrail katliam dozunu artırdı'
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan peş peşe önemli kabuller! 'İsrail katliam dozunu artırdı' Cumhurbaşkanı Erdoğan peş peşe önemli kabuller gerçekleştirdi. Erdoğan, İsrail’in katliamın dozunu artırdığını, Ukrayna için savunulan ilke ve kuralların Gazze için de geçerli olması gerektiğini ifade etti.
8.05.2024 Gündem
Kuveyt ile 6 anlaşma imzalandı! Erdoğan'dan İslam dünyasına çağrı: Filistin Devleti için çalışın!
Kuveyt ile 6 anlaşma imzalandı! Erdoğan'dan İslam dünyasına çağrı: Filistin Devleti için çalışın! Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kuveyt Emiri Meşal el-Ahmed el-Cabir es-Sabah'ın görüşmesinin ardından iki ülke arasında 6 anlaşma imzalandı. İletişim Başkanlığı'ndan görüşmeye ilişkin açıklama yapıldı.
7.05.2024 Gündem
Erdoğan'dan Hamas'ın ateşkes kararı ile ilgili son dakika açıklaması
Erdoğan'dan Hamas'ın ateşkes kararı ile ilgili son dakika açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine toplantısı sonrası yaptığı açıklamada Hamas'ın ateşkes kararını değerlendirdi. Aynı adımın İsrail tarafından da atılması gerektiğini belirten Erdoğan, Batılı ülkelere çağrıda bulundu. Erdoğan ayrıca ekonomi, yabancı düşmanlığı, terörle mücadele ve kamuda tasarruf tedbirleriyle ilgili konuştu.
6.05.2024 Gündem
Son dakika.... Kabine toplantısı sona erdi! Öğretmenlerin gözü Beştepe'de
Son dakika.... Kabine toplantısı sona erdi! Öğretmenlerin gözü Beştepe'de Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde saat 16.30'da başladı. Yaklaşık 3.30 saat süren toplantı sona erdi.
6.05.2024 Gündem
Öğretmen adaylarının gözü Kabine’de olacak
Öğretmen adaylarının gözü Kabine’de olacak Son toplantısını 16 Nisan’da yapan Kabine, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanacak.
6.05.2024 Haberler
Öğretmen adaylarının gözü Kabine’de olacak
Öğretmen adaylarının gözü Kabine’de olacak Son toplantısını 16 Nisan’da yapan Kabine, bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde toplanacak.
6.05.2024 Gündem
‘Zirve CHP açısından çok verimli geçti’
‘Zirve CHP açısından çok verimli geçti’ CHP, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkan Özgür Özel arasındaki tarihi bulaşmaya ilişkin vekillerini bilgilendirdi.
5.05.2024 Gündem
LGS KONULARI 2024 MEB KILAVUZU✍ Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav giriş belgesi yayımlandı mı, LGS sınavı ne zaman?
LGS KONULARI 2024 MEB KILAVUZU✍ Liselere Geçiş Sistemi (LGS) sınav giriş belgesi yayımlandı mı, LGS sınavı ne zaman? Liselere Geçiş Sistemi (LGS) 2024 sınavı için nefesler tutuldu! Ortaöğretim kurumlarında eğitim hayatını sürdürecek öğrenciler LGS sınav giriş belgesi için bekleyişe geçti. MEB 2024 LGS sınavı ne zaman, konular neler? İşte, LGS konuları...
4.05.2024 Bilgi Rehberi
8 yıl aradan sonra tarihi buluşma! Karşılıklı hediye jesti
8 yıl aradan sonra tarihi buluşma! Karşılıklı hediye jesti Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinde CHP lideri Özgür Özel’i kabul etti. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde 8 yıllık aranın ardından bir CHP lideriyle ilk kez yeniden bir araya geldiği görüşme, 1 saat 35 dakika sürdü.
3.05.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı iadei ziyarette bulunacak
Cumhurbaşkanı iadei ziyarette bulunacak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile CHP lideri Özel’in tarihi buluşması sonrası açıklama yapılmadı ancak AK Parti kaynakları, görüşme için “çok olumlu geçmiş” değerlendirmesini aktarırken, Özel de yakın kurmaylarına, “Çok verimli geçti. Bundan sonrası için iyimserim” dedi. Erdoğan’ın, CHP liderine iadei ziyarette bulunacağı öğrenildi.
3.05.2024 Gündem
8 yıl aradan sonra tarihi buluşma! Karşılıklı hediye jesti
8 yıl aradan sonra tarihi buluşma! Karşılıklı hediye jesti Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin genel merkezinde CHP lideri Özgür Özel’i kabul etti. Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı döneminde 8 yıllık aranın ardından bir CHP lideriyle ilk kez yeniden bir araya geldiği görüşme, 1 saat 35 dakika sürdü.
3.05.2024 Gündem
Erdoğan başkanlığında toplanan YİK'te 'yeni anayasa' vurgusu: Türkiye’nin ihtiyacı var
Erdoğan başkanlığında toplanan YİK'te 'yeni anayasa' vurgusu: Türkiye’nin ihtiyacı var Çankaya Köşkü'nde Yüksek İstişare Kurulu Toplantısı yapıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlık ettiği toplantı basına kapalı yapıldı. Yapılan açıklamada, 'Yeni anayasa çalışmaları toplantıda ele alındı; Türkiye’nin sivil, demokratik, özgürlükçü ve kuşatıcı bir anayasaya olan ihtiyacı vurgulandı.' denildi.
1.05.2024 Gündem
Ankara'da Erdoğan-Bahçeli görüşmesi başladı! İşte masadaki konular
Ankara'da Erdoğan-Bahçeli görüşmesi başladı! İşte masadaki konular Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir görüşme gerçekleştiriyor.
29.04.2024 Haberler
Erdoğan ile Bahçeli'den sürpriz görüşme
Erdoğan ile Bahçeli'den sürpriz görüşme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün saat 15.00'te görüşme gerçekleştirecek.
29.04.2024 Haberler
Erdoğan ile Bahçeli'den sürpriz görüşme
Erdoğan ile Bahçeli'den sürpriz görüşme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli bugün görüşme gerçekleştirecek.
29.04.2024 Gündem
Hollanda Başbakanı Rutte NATO Genel Sekreterliği desteği için Türkiye'de
Hollanda Başbakanı Rutte NATO Genel Sekreterliği desteği için Türkiye'de Cumhurbaşkanı Erdoğan, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ile ortak basın toplantısında konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan NATO Genel Sekreterliği seçimi için "Kararımızı stratejik akıl ve hakkaniyet çerçevesinde vereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı. Mark Rutte yaptığı açıklamada 'NATO'nun güney kanadının Türkiye'ye ihtiyacı var, Türkiye'nin liderliğine ihtiyacı var' sözlerine yer verdi.
26.04.2024 Gündem
Arjantin, İran İçişleri Bakanı için Interpol'den kırmızı bülten çıkardı
Arjantin, İran İçişleri Bakanı için Interpol'den kırmızı bülten çıkardı Arjantin'de bir mahkeme Bakan Vahidi'nin 1994 yılında Buenos Aires'te bir Yahudi cemaati merkezine düzenlenen saldırıların sorumlularından biri olduğuna hükmetti.
24.04.2024 Dünya
Gerilim yaratan konular masada
Gerilim yaratan konular masada Almanya Cumhurbaşkanı Frank-Walter Steinmeier’ın üç günlük Türkiye ziyareti başladı. Steinmeier’ın Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde Gazze, AB’ye üyelik süreci, Eurofighter alımı, Almanya’da terör örgütlerinin etkinliği gibi konular ele alınacak.
23.04.2024 Gündem
Erdoğan'dan Erbil'de çok net PKK mesajı: Artık gündemden çıkarılmalı
Erdoğan'dan Erbil'de çok net PKK mesajı: Artık gündemden çıkarılmalı Cumhurbaşkanı Erdoğan Irak ziyaretinin ikinci durağı olan Erbil'de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani ve IKBY Başbakanı Mesrur Barzani ile ikili ve heyetler arası görüşme gerçekleştirdi. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan, KDP Başkanı Mesut Barzani ile de bir araya geldi.
22.04.2024 Gündem
Fed anketinde faiz ve enflasyona dikkat çekildi
Fed anketinde faiz ve enflasyona dikkat çekildi ABD Merkez Bankası'nın (Fed) anketi ısrarcı enflasyon ve yüksek faizi finansal istikrar için temel riskler olarak işaret etti.
22.04.2024 Uzmanpara

Benzer Haber Etiketleri

Dış Politika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.