Dış Politika

Dış Politika

Son dakika dış politika haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dış politika gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dış politika haber sayfamızda...

Dış Politika

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 7.452 dis politika haberi bulunmuştur.
Son dakika... Rusya, ABD'li 10 diplomatı sınır dışı edeceğini açıkladı!
Son dakika... Rusya, ABD'li 10 diplomatı sınır dışı edeceğini açıkladı!Gelen son dakika haberine göre, Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD'nin Rus diplomatları sınır dışı etme kararına karşılık, ABD'li 10 diplomatı sınır dışı edeceklerini bildirdi.
16.04.2021 Dünya
Biden: Rusya'nın zararlı eylemleri ABD ekonomisine tehdit
Biden: Rusya'nın zararlı eylemleri ABD ekonomisine tehditABD Başkanı Joe Biden, Rusya'nın seçimlere müdahalesi, Kırım konusundaki adımları, siber saldırılar gibi eylemlerinin ABD'nin ulusal güvenliği, dış politikası ve ekonomisine yönelik sıra dışı tehdit arz ettiğini açıkladı.
15.04.2021Dünya
Der Spiegel: Protokol olayının kaynağı Michel ve Leyen arasındaki anlaşmazlık
Der Spiegel: Protokol olayının kaynağı Michel ve Leyen arasındaki anlaşmazlıkAlman Der Spiegel dergisi Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen ve AB Konseyi Başkanı Charles Michel'in Ankara'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşmeleri sırasında yaşanan protokol olayıyla ilgili Türkiye'nin suçu olmadığını yazdı.
9.04.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan yerli aşı açıklaması!
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'dan yerli aşı açıklaması!Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Türkiye'deki Kovid-19 aşılarından 3'ünün insan uygulamalarına başlanma aşamasına geldiğini, 4'ünün de laboratuvar ve hayvan denekleri aşamasının tamamlandığını bildirdi.
9.04.2021Siyaset
ABD 7 Çinli kuruluşu kara listeye aldı
ABD 7 Çinli kuruluşu kara listeye aldıABD Ticaret Bakanlığı, Çin'in askeri modernizasyon çabaları ve kitle imha silahları programlarını destekledikleri gerekçesiyle 7 Çinli teknoloji merkezi ve şirketinin kara listeye eklendiğini duyurdu.
8.04.2021Ekonomi
Son dakika... AB'den kritik görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamaları
Son dakika... AB'den kritik görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamalarıGelen son dakika haberine göre; AB Konseyi Başkanı Michel ve AB Komisyonu Başkanı von der Leyen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü. Görüşme sonrası peş peşe Türkiye açıklamaları yapıldı.
7.04.2021Dünya
Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe görevden alındı
Sağlık Bakan Yardımcısı Meşe görevden alındı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan kararla, Sağlık Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Emine Alp Meşe görevinden alındı.
4.04.2021Siyaset
Resmi Gazete'de yayımlandı! Yeni büyükelçi atamaları
Resmi Gazete'de yayımlandı! Yeni büyükelçi atamalarıSon dakika haberine göre, Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararlarıyla 10 büyükelçi merkeze alındı, 13 ülkeye yeni büyükelçi atandı.
3.04.2021Gündem
ABD halkının yüzde 73'ü Biden'ı başarılı buldu
ABD halkının yüzde 73'ü Biden'ı başarılı bulduABD'de yapılan bir ankette, Başkan Joe Biden’a yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadelede yüzde 73 destek çıktı.
31.03.2021Dünya
Çin Hong Kong'da istediğini aldı! Seçim değişikliği onaylandı
Çin Hong Kong'da istediğini aldı! Seçim değişikliği onaylandıÇin Halk Kongresi Daimi Komitesi, Hong Kong Özel İdare Bölgesi'nde seçim sistemini revize eden yasal değişiklikleri onayladı.
30.03.2021Dünya
Bolsonaro kabinesindeki 6 değişikliği açıkladı
Bolsonaro kabinesindeki 6 değişikliği açıkladıBrezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, aralarında istifa eden savunma bakanı ile istifa ettiği iddia edilen dışişleri bakanı da olmak üzere, kabinesindeki 6 değişikliği duyurdu.
30.03.2021Dünya
Bolsonaro kabinesindeki 6 değişikliği açıkladı
Bolsonaro kabinesindeki 6 değişikliği açıkladıBrezilya Devlet Başkanı Jair Bolsonaro, aralarında istifa eden savunma bakanı ile istifa ettiği iddia edilen dışişleri bakanı da olmak üzere, kabinesindeki 6 değişikliği duyurdu.
30.03.2021Dünya
Son dakika... Brezilya Savunma Bakanı istifa etti!
Son dakika... Brezilya Savunma Bakanı istifa etti!Brezilya Savunma Bakanı Fernando Azevedo e Silva'nın görevini bıraktığı açıkland
29.03.2021Dünya
Brezilya Dışişleri Bakanı Araujo'nun istifa ettiği öne sürüldü
Brezilya Dışişleri Bakanı Araujo'nun istifa ettiği öne sürüldüBrezilya Dışişleri Bakanı Ernesto Araujo'nun, parlamenterlerin baskısı nedeniyle Devlet Başkanı Jair Bolsonaro'ya istifasını sunduğu iddia edildi.
29.03.2021Dünya
ABD Başkanı Biden AB liderleri ile çevrim içi görüştü
ABD Başkanı Biden AB liderleri ile çevrim içi görüştü ABD Başkanı Joe Biden, Avrupa Birliği (AB) üyesi ülkelerin liderleri ile yaptığı görüşmede, ABD-AB ilişkilerinin yeniden canlandırılması mesajı verdi.
26.03.2021Dünya
TBMM Başkanı Şentop, 'iş birliğine hazırız' deyip açıkladı
TBMM Başkanı Şentop, 'iş birliğine hazırız' deyip açıkladıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Ulaştırma, altyapı, lojistik, ticaret ve enerji alanlarında bölgesel bağlantılılığı arttıracak büyük ölçekli altyapı projelerini de destekliyoruz. Ülkelerimiz arasında ve bölgemizde bağlantılılığın geliştirilmesini teminen ulaştırma başta olmak üzere her alanda iş birliğine hazırız." dedi.
25.03.2021Siyaset
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...
Son Dakika Haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan vatandaşlara döviz ve altın çağrısı! 30 Haziran'a kadar...Gelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti 7. Olağan Büyük Kongresi'nde konuştu. Vatandaşlara çağrıda bulunan Erdoğan, 'Son birkaç gündür piyasalarda yaşanan dalgalanmalar, Türkiye ekonomisinin temellerini gerçek dinamiklerini, taşıdığı potansiyeli ve yarınını yansıtmıyor. Vatandaşlarımızın evlerindeki döviz ve altını çeşitli finansla araçlarına yatırarak, ekonomiye ve üretime kazandırmalarını istiyorum. İş insanlarımıza da, 30 Haziran'a kadar devam eden varlık barışından yararlanarak, yurt dışındaki kaynaklarını ülkemize getirebileceklerini tekrar hatırlatıyorum.' dedi.
24.03.2021Siyaset
Ömer Çelik kimdir, nereli? AK Parti MKYK üyesi Ömer Çelik kaç yaşında?
Ömer Çelik kimdir, nereli? AK Parti MKYK üyesi Ömer Çelik kaç yaşında?Ömer Çelik kimdir? sorusunun cevabı merakla araştırılıyor. Bugün AK Parti MKYK listesi açıklandı. AK Parti 7'nci Olağan Kongresi'nde 75 kişilik MKYK listesinde Ömer Çelik de yer aldı. Peki AK Parti MKYK üyesi Ömer Çelik kaç yaşında?
24.03.2021Gündem
Biden, 25 Mart'ta AB Zirvesine çevrim içi katılacak
Biden, 25 Mart'ta AB Zirvesine çevrim içi katılacakABD Başkanı Joe Biden, 25 Mart'ta düzenlenecek Avrupa Birliği (AB) Zirvesi'ne çevrim içi olarak katılacak.
23.03.2021Dünya
İngiliz ordusu sil baştan! Uçaklar out, SİHA'lar in...
İngiliz ordusu sil baştan! Uçaklar out, SİHA'lar in...Önümüzdeki dört yılda 85 milyar sternlin harcayacak Londra yönetimi, çok sayıda savaş uçağını emekli edip orduyu SİHA'lar ve robotlarla donatacak. Yeni savunma strateji belgesinde, SİHA'ların Libya ve Dağlık Karabağ'da hava savunma sistemlerine meydan okduğu da yer aldı.
23.03.2021Dünya
Son dakika... Selahattin Demirtaş'a, 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezası verildi
Son dakika... Selahattin Demirtaş'a, 'Cumhurbaşkanı'na hakaret' suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezası verildiGelen son dakika haberine göre; Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 2015 yılında Atatürk Havalimanı'nda yaptığı bir açıklamada, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı davada, "Cumhurbaşkanı'na hakaret" suçundan 3 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.
22.03.2021Gündem
İngilizlerden Rusya’ya ‘elektronik harp’ iddiası
İngilizlerden Rusya’ya ‘elektronik harp’ iddiasıRusya’nın, Güney Kıbrıs Rum Kesimi’ndeki Akrotiri üssünde bulunan İngiliz uçaklarının kalkışına engel olabilecek sinyal karıştırma girişiminde bulunduğu ve İngiltere’ye karşı elektronik harp eylemi gerçekleştirmeye çalıştığı iddia edildi.
20.03.2021Dünya
İstanbul ve Atina arasında "iyi niyet protokolü" imzalandı
İstanbul ve Atina arasında "iyi niyet protokolü" imzalandıİstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Atina Belediye Başkanı Kostas Bakoyannis, şehirler arasında "iyi niyet protokülü" imzaladı.
19.03.2021Gündem
Senatodan onay alan Burns, CIA'in yeni direktörü oldu
Senatodan onay alan Burns, CIA'in yeni direktörü olduABD Senatosu, Başkan Joe Biden'ın Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörlüğüne aday gösterdiği eski diplomat William Burns'e onay verdi.
18.03.2021Dünya
Rusya'dan İngiltere'nin nükleer başlık artırma kararına tepki
Rusya'dan İngiltere'nin nükleer başlık artırma kararına tepkiKremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, İngiltere'nin nükleer savaş başlığı sayısını artırma planlarına tepki göstererek, "Bu uluslararası istikrara ve stratejik güvenliğe zarar veren bir karardır." dedi.
17.03.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

abdrusyaÇinbidenBrezilya

Dış Politika ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.