Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu

Son dakika Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu haber sayfamızda...

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.935 disisleri bakani cavusoglu haberi bulunmuştur.
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kuveytli ve Zambiyalı mevkidaşlarıyla görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kuveytli ve Zambiyalı mevkidaşlarıyla görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Kuveyt Dışişleri ve Kabine İşlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Şeyh Ahmed Nasir El Muhammed El Sabah ve Zambiya Dışişleri Bakanı Joseph Malanji ile telefon görüşmeleri gerçekleştirdi.
12.05.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'dan Tataristan Cumhurbaşkanına taziye telefonu
Bakan Çavuşoğlu'dan Tataristan Cumhurbaşkanına taziye telefonuDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Rusya Federasyonu Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov'u telefonla arayarak, başkent Kazan’daki bir okulda düzenlenen saldırıda hayatını kaybedenler için taziye dileklerini iletti.
11.05.2021Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İdlib'de şehit olan asker için başsağlığı diledi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İdlib'de şehit olan asker için başsağlığı dilediDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İdlib'de Bahar Kalkanı Harekat bölgesinde şehit düşen asker için başsağlığı mesajı yayımladı.
11.05.2021Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Suudi Arabistan’da
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Suudi Arabistan’daDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi temaslarda bulunmak üzere Suudi Arabistan'a geldi.
10.05.2021Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Macar ve Sırp mevkidaşlarıyla telefonda görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Macar ve Sırp mevkidaşlarıyla telefonda görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Macaristan Dışişleri ve Dış Ticaret Bakanı Peter Szijjarto ve Sırbistan Dışişleri Bakanı Nikola Selakoviç ile ayrı ayrı telefonda görüştü.
8.05.2021Siyaset
Son dakika: İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısına sert tepkiler: Şiddetle telin ediyoruz
Son dakika: İsrail'in Mescid-i Aksa saldırısına sert tepkiler: Şiddetle telin ediyoruzGelen son dakika haberine göre; İsrail polisi, Mescid-i Aksa’ya girerek ses bombalarıyla cemaate saldırdı. Dışişleri Bakanlığı'ndan "İsrail güvenlik güçlerinin Mescid-i Aksa’da ibadet eden Filistinlilere yönelik gerçekleştirdiği saldırıları şiddetle kınıyoruz' açıklaması geldi. Saldırıya Türkiye'den tepkiler peş peşe geldi. İletişim Başkanı Altun, "İsrail'in kutsallarımıza saldırması asla kabul edilemez. İlk kıblemiz Mescid-i Aksa'ya ses bombalarıyla yapılan baskını şiddetle telin ediyoruz" açıklamasını yaptı.
8.05.2021Dünya
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e 'Doğu Kudüs' tepkisi
Son dakika: Bakan Çavuşoğlu'ndan İsrail'e 'Doğu Kudüs' tepkisiGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ankara’da Filistin Dışişleri Bakanı Riyad el-Maliki ile ortak basın toplantısı düzenledi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, İsrail'in Doğu Kudüs'te yasa dışı yerleşim yerleri açma yönündeki adımlarından vazgeçmesini istedi.
7.05.2021Siyaset
Son dakika... AB ile yaşanan protokol krizine Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklama
Son dakika... AB ile yaşanan protokol krizine Bakan Çavuşoğlu'ndan açıklamaGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile Almanya Dışişleri Bakanı Heiko Maas heyetler arası görüşmenin ardından ortak basın toplantısı düzenledi. Protokol kriziyle ilgili Bakan Çavuşoğlu, 'Ben de gördüğümde şaşırdım fakat teyit ettiler. Orada iki kurum arasındaki rekabet ve kavgayı görmekten biz üzüntü duyduk. Kadının siyasette, iş hayatında toplumda bizde önemi büyüktür. Kendi aralarındaki kavga ve çekişmeyi Türkiye'ye yansıtmasınlar. Umarım AB için de bu tekerrür etmez.' dedi.
6.05.2021Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Almanya'ya çalışma ziyareti gerçekleştirecek
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Almanya'ya çalışma ziyareti gerçekleştirecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun, Almanya'ya çalışma ziyaretinde bulunacağı bildirildi.
5.05.2021Gündem
Çavuşoğlu: Birçok Batı ülkesinde İslamofobik ve anti-semitik saldırılar artışta
Çavuşoğlu: Birçok Batı ülkesinde İslamofobik ve anti-semitik saldırılar artıştaDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, AB ülkelerinin bazılarında insan hakları alanında sorunlar oluşmaya başladığını, İslamofobik ve anti-semitik saldırıların artışta olduğunu söyledi.
4.05.2021Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Slovenya İslam Toplumu Başkanı Grabus'la bir araya geldi
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Slovenya İslam Toplumu Başkanı Grabus'la bir araya geldiDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, resmi ziyaret için bulunduğu Slovenya'da, İslam Toplumu Başkanı Müftü Nedzad Grabus’la görüştü.
4.05.2021Siyaset
Libya’ya sürpriz destek ziyareti
Libya’ya sürpriz destek ziyaretiMilli Savunma Bakanı Akar, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Genelkurmay Başkanı Güler ve MİT Başkanı Fidan’dan oluşan heyet, dün Libya’ya sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. Çavuşoğlu, ziyaretin amacının Libya’ya desteği yinelemek ve iş birliğini güçlendirmek olduğunu belirtti
4.05.2021Siyaset
Bakan Çavuşoğlu'ndan Libya açıklaması
Bakan Çavuşoğlu'ndan Libya açıklamasıDışişleri Bakanı Çavuşoğlu "Libya'nın bütünlüğü, egemenliği, bağımsızlığı ve siyasi birliğinin muhafazasına önem veriyoruz" açıklamasında bulundu.
3.05.2021Haberler
Son dakika: Çavuşoğlu'ndan Libya açıklaması!
Son dakika: Çavuşoğlu'ndan Libya açıklaması!Son dakika haberine göre, Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu "Libya'nın bütünlüğü, egemenliği, bağımsızlığı ve siyasi birliğinin muhafazasına önem veriyoruz" açıklamasında bulundu.
3.05.2021Dünya
Son dakika: Mevlüt Çavuşoğlu ve Ersin Tatar'dan önemli açıklamalar
Son dakika: Mevlüt Çavuşoğlu ve Ersin Tatar'dan önemli açıklamalarSon dakika haberine göre, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar ve Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cenevre'de ortak basın toplantısı düzenledi.
29.04.2021Dünya
Son dakika: Cenevre'de kritik görüşme! Tatar'dan 6 maddelik öneri
Son dakika: Cenevre'de kritik görüşme! Tatar'dan 6 maddelik öneriGelen son dakika haberine göre; İsviçre'nin Cenevre kentinde devam eden 5+1 formatındaki gayriresmi Kıbrıs konulu konferansında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Kıbrıs'ta kalıcı çözüm için 6 maddeden oluşan öneriyi BM Genel Sekreteri Guterres'e sundu. Öte yandan KKTC Cumhurbaşkanlığı, 6 maddelik önerinin Rum basınına sızdırılmasıyla ilgili "Bu belgeyi sızdıranlara, Kıbrıs meselesinin adil, gerçekçi ve sürdürülebilir bir şekilde çözülmesine yönelik Kıbrıs Türk tarafının önerisinin tanıtılmasında yardımcı oldukları için teşekkür ederim" açıklamasını yaptı. Konferansın ikinci gününde sabah yapılan ilk oturum ve ikili görüşmelerin ardından TSİ 20.00'ye kadar ara verildi.
28.04.2021Dünya
Bakan Çavuşoğlu, BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen ile görüştü
Bakan Çavuşoğlu, BM Suriye Özel Temsilcisi Pedersen ile görüştüDışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Cenevre kentinde düzenlenen 5+1 gayriresmi Kıbrıs konferansının ikinci gününde BM'nin Suriye Özel Temsilcisi Geir O. Pedersen ile bir araya geldi.
28.04.2021Siyaset
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres'le görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, BM Genel Sekreteri Guterres'le görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Antonio Guterres'le görüştü.
28.04.2021Dünya
Ortak zemin aranacak
Ortak zemin aranacakBirleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde 27-29 Nisan’da Cenevre’de düzenlenecek gayriresmi Kıbrıs konferansı bugün başlıyor. Konferansta taraflar arasında Kıbrıs meselesinde yakın gelecekte kalıcı bir çözümü müzakere etmek için “ortak zeminin” olup olmadığı belirlenecek. Toplantıya, BM Genel Sekreteri Antonio Guterres de katılacak.
27.04.2021Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Çek mevkidaşı Kulhanek ile görüştü
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Çek mevkidaşı Kulhanek ile görüştüDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Çekya Dışişleri Bakanlığına getirilen Jakub Kulhanek ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.
26.04.2021Dünya
Son dakika! Biden'ın skandal açıklamasına sert yanıt! "Sözcükler tarihi değiştiremez, yeniden yazamaz"
Son dakika! Biden'ın skandal açıklamasına sert yanıt! "Sözcükler tarihi değiştiremez, yeniden yazamaz"Son dakika haberine göre ABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin 'soykırım' demesi üzerine Türkiye'den peş peşe tepkiler geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlamasına tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz. Siyasi fırsatçılık barış ve adalete karşı en büyük ihanettir" dedi.
25.04.2021Gündem
Son dakika: Biden, 1915 olayları için 'soykırım' dedi! Türkiye'den peş peşe sert açıklamalar
Son dakika: Biden, 1915 olayları için 'soykırım' dedi! Türkiye'den peş peşe sert açıklamalarGelen son dakika haberine göre; ABD Başkanı Joe Biden, 1915 olaylarını 'soykırım' ifadesini kullandı. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu açıklamanın ardından, "Tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz. Siyasi fırsatçılık barış ve adalete karşı en büyük ihanettir." ifadelerini kullandı. Öte yandan Biden’ın 1915 olaylarıyla ilgili açıklaması nedeniyle Türk Dışişlerine çağrılan ABD Büyükelçisi Satterfield'a Türkiye'nin tepkisi iletildi.
25.04.2021Dünya
Biden'ın skandal açıklamasına Türkiye'den sert tepkiler
Biden'ın skandal açıklamasına Türkiye'den sert tepkilerABD Başkanı Joe Biden'ın 1915 olaylarına ilişkin 'soykırım' demesi üzerine Türkiye'den peş peşe tepkiler geldi. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD Başkanı Biden'ın 1915 olaylarını 'soykırım' olarak tanımlamasına tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Tarihimiz hakkında kimseden ders alacak değiliz. Siyasi fırsatçılık barış ve adalete karşı en büyük ihanettir" dedi.
24.04.2021Televizyon
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile görüştü
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, Biden ile görüştüSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Başkanı Joe Biden ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Erdoğan ile Biden görüşmesine dair Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı ve Beyaz Saray'dan açıklama geldi. İki lider, Haziran ayında düzenlenecek NATO Liderler Zirvesi’nin marjında görüşme konusunda anlaşmaya vardı.
24.04.2021Siyaset
Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı ile görüştü
Son dakika: Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı ile görüştüGelen son dakika haberine göre; Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken ile telefon görüşmesi yaptı.
23.04.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

mevlüt çavuşoğluDışişleri BakanıÇavuşoğlulibyabiden

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.