Diyerek

Diyerek

Son dakika diyerek haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan diyerek gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan diyerek haber sayfamızda...

Diyerek

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 103.875 diyerek haberi bulunmuştur.
Angelina Jolie ile Brad Pitt arasındaki şiddet davasında yeni detaylar!
Angelina Jolie ile Brad Pitt arasındaki şiddet davasında yeni detaylar!Yaklaşık altı yıl önce yollarını ayıran oyuncu Angelina Jolie ve Brad Pitt'in arasında sular durulmuyor. Daha önce Miraval Şatosu konusunda yaşadıkları anlaşmazlıkla konuşulan ikili, şimdi ise aktrisin isimsiz bir şekilde FBI'a dava açtığını ortaya çıkaran ve 2016'da özel jetlerinde yaşadıkları kavganın detaylarını ortaya çıkaran belgelerle gündeme geldi. Sızırılan raporlar kısa sürede magazin dünyasında büyük yankı uyandırırken; Pitt'e yakın bir kaynak, Jolie'nin eski eşine acı çektirmek istediğini dile getirdi. İşte detaylar...
18.08.2022Cadde
Dünya Sanna Marin'i konuşuyor... Başbakan'ın görüntüleri sızdırıldı!
Dünya Sanna Marin'i konuşuyor... Başbakan'ın görüntüleri sızdırıldı!Dünyanın adından en çok söz ettiren siyasetçilerinin başında gelen Finlandiya Başbakanı, bir kez daha manşetlerde... Hafta başında, katıldığı müzik festivalinde giydiği ikinci el elbiseyle konuşulan Sanna Marin'in yeni görüntüleri sızdırıldı.
18.08.2022Haberler
Sahte altın çakmak dolandırıcıları işbaşında! 'Sana ucuza vereyim'
Sahte altın çakmak dolandırıcıları işbaşında! 'Sana ucuza vereyim'İstanbul'da "Elimde altın çakmak var acil satmam gerekiyor. Sana ucuza vereyim" diye sarı renge boyadıkları çakmakları altın diyerek sattıkları iddia edilen iki şüpheli yakalandı.
18.08.2022Haberler
Kur'an-ı Kerim'de Geçen Secde Ayetleri Nelerdir? Tilavet Secdesi Nedir, Nasıl Yapılır?
Kur'an-ı Kerim'de Geçen Secde Ayetleri Nelerdir? Tilavet Secdesi Nedir, Nasıl Yapılır?Kur’an-ı Kerim’de geçen secde ayetlerinin okunması veya duyulması haline yapılan secdeye tilavet secdesi denir. Tilavet secdesi, secde ayetleri okunduğu zaman yapılmalıdır. Toplamda 14 secde ayeti bulunur. Bu ayetler Kur’an-ı Kerim’in farklı surelerinde yer alır. Secde ayetlerinin yapılması vaciptir. Ancak bu ayetlerin hecelemeden duraksamadan okunması gerekir. Her birinin farklı meali bulunmaktadır. Tilavet secdesi secde ayetinin okunması, işitilmesi ve imama uyma halinde yapılır. Secde ayetleri nelerdir? Tilavet secdesi nedir, nasıl yapılır? içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
Dünya Sanna Marin'i konuşuyor... Başbakan'ın görüntüleri sızdırıldı!
Dünya Sanna Marin'i konuşuyor... Başbakan'ın görüntüleri sızdırıldı!Dünyanın adından en çok söz ettiren siyasetçilerinin başında gelen Finlandiya Başbakanı, bir kez daha manşetlerde... Hafta başında, katıldığı müzik festivalinde giydiği ikinci el elbiseyle konuşulan Sanna Marin'in yeni görüntüleri sızdırıldı.
18.08.2022Dünya
Yatsı Namazı Nasıl Kılınır? Yatsı Namazı Kaç Rekat? Yatsı Namazının Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Yatsı Namazı Nasıl Kılınır? Yatsı Namazı Kaç Rekat? Yatsı Namazının Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerMüslümanlara 5 vakit namaz farz kılınmıştır. İnsanı manevi olarak Allha'a yakınlaştıran ibadettir. İslam'ın 5 şartından ikincisi olan namaz kılmak vaktinde kılınmalıdır. Günde 5 vakit namaz vardır. Bunlar sabah namazı, öğle namazı, ikindi namazı, akşam namazı ve yatsı namazıdır. Yatsı namazı beş vakit namazdan sonuncusudur. Toplam 13 rekattır, 4'ü sünnet, 4'ü farz, 2'si son sünnet 3 rekâtta vitir vacip namazı kılınmaktadır. Yatsı namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Yatsı namazı diyanet kılınışı, okunan dualar ve tesbihatı ile ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
Vitir Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Vitir Vacip Namazı Kılınışı, Okunan Sureler ve Dualar
Vitir Namazı Nasıl Kılınır, Kaç Rekat? Vitir Vacip Namazı Kılınışı, Okunan Sureler ve DualarMüslümanlara günde 5 vakit namaz ibadeti farz kılınmıştır. İslam'ın 5 şartından ikinci olan namaz ibadeti dinin direği olarak kabul edilir. Sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı namazı olarak günde 5 vakittir. Yatsı namazının ardından hemen kılınan vitir namazı ise vacip olarak kabul edilmektedir. Vitir namazı 3 rekattır. Kılınışı diğer namazlarla aynıdır. Bu namazın 3. rekatında tekbir getiriler ve ardından kunut duaları okunur. Vitir namazı nasıl kılınır, kaç rekat? Vitir vacip namazı kılınışı ve okunan sureler ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
Sahte altın çakmak dolandırıcıları işbaşında! 'Sana ucuza vereyim'
Sahte altın çakmak dolandırıcıları işbaşında! 'Sana ucuza vereyim'İstanbul'da "Elimde altın çakmak var acil satmam gerekiyor. Sana ucuza vereyim" diye sarı renge boyadıkları çakmakları altın diyerek sattıkları iddia edilen iki şüpheli yakalandı.
18.08.2022Gündem
Öğle Namazı Nasıl Kılınır? Öğle Namazı Kaç Rekat? Öğle Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Öğle Namazı Nasıl Kılınır? Öğle Namazı Kaç Rekat? Öğle Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerKur'an-ı Kerim'de Müslümanlara 5 vakit namaz farz kılınmıştır. İslam'ın ikinci şartı olan namaz vakitleri sabah, öğle, akşam ve yatsı şeklindedir. Dinin diğeri olarak kabul edilen 5 vakit namaz rekatları birbirinden farklıdır. Öğle namazı 5 vakit namaz içerisinde ikinci kılınan namazdandır. Toplamda 10 rekat olan öğle namazının 4 rekatı sünnet, 4 rekatı farz ve son 2 rekatı ise son sünnet şeklindedir. Sabah, ikindi, akşam ve yatsı namaz vakitlerinde olduğu gibi okunan dualar aynıdır. Öğle namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Öğle namazı kılınışı ve okunan dualar ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
İkindi Namazı Kaç Rekattır? İkindi Namazı Nasıl Kılınır? İkindi Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
İkindi Namazı Kaç Rekattır? İkindi Namazı Nasıl Kılınır? İkindi Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerNamaz Müslüman alemine farz kılınan ibadetlerdendir. İslam'ın 5 şartından bir tanesidir. Dinin direği olarak kabul edilen namaz günde 5 vakit kılınır. Kur'an-ı Kerim'de namaz kılmak ile ilgili pek çok emir yer almaktadır. Sabah, öğle, akşam, ikindi ve yatsı şeklindedir. İkindi namazı gün içerisinde kılınan 5 vakit namazdan üçüncüsüdür. Toplam 8 rekattan oluşur. 4'ü sünnet 4'ü farz olarak kılınır. Namazda sonra dua etmek ve tesbihat yapmak sünnettir. İkindi namazı kaç rekat, nasıl kılınır? İkindi Namazı kılınışı, okunan dualar ve tesbihatı ile ilgili detaylı bilgi için içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cinayetinde yeni gelişme! İfadesini değiştirdi
Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun cinayetinde yeni gelişme! İfadesini değiştirdiEce Erken’in eşi avukat Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun öldürülmesine ilişkin sanıkların yargılanmasına üçüncü günde de devam ediliyor. Davanın üçüncü günü müştekilerin dinlenmesiyle başladı. İddianamedeki bir numaralı müşteki olan Ece Erken duruşmaya katılmadı. Şafak Mahmutyazıcıoğlu’nun ağabeyi Celal Mahmutyazıcıoğlu 'Acı gerçekle 1 hafta sonra yüzleştim' diyerek cinayet sonrasını anlattı.
18.08.2022Gündem
Elif Ada Tatlıses: Canım babam elleriyle besler
Elif Ada Tatlıses: Canım babam elleriyle beslerİbrahim Tatlıses’in Ayşegül Yıldız’dan olan kızı Elif Ada Tatlıses, önceki gün İbrahim Tatlıses ile birlikte çekilen fotoğrafını, "Canım babam elleriyle besler" ifadeleriyle Instagram'dan paylaştı. Tatlıses'in en küçük çocuğu olan Elif Ada Tatlıses annesi Ayşegül Yıldız ile yaşıyor.
18.08.2022Cadde
Akşam Namazı Nasıl Kılınır? Akşam Kaç Rekat? Akşam Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve Sureler
Akşam Namazı Nasıl Kılınır? Akşam Kaç Rekat? Akşam Namazı Kılınışı, Okunan Dualar ve SurelerNamaz ibadeti İslam'ın 5 şartından ikincisidir. Günde sabah, öğle, ikindi, akşam ve yatsı olmak üzere 5 vakit namaz kılınır. Akşam namazı diğer namaz vakitlerine göre farklıdır. Önce farz ardından sünneti kılınır. Toplam 5 rekattan akşam namazı 3'ü farz 2'si sünnet şeklindedir. Namazlardan sonra dua etmek ve tesbihat sünnettir. Akşam namazı kaç rekat, nasıl kılınır? Akşam namazı kılınışı, okunan dualar ve tesbihatı ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
18.08.2022Dini Bilgiler
Serdar Ortaç hayatının film olacağını açıkladı! 'Japon'a benzeyen biri oynasın'
Serdar Ortaç hayatının film olacağını açıkladı! 'Japon'a benzeyen biri oynasın'İrlandalı model Chloe Loughnan ile 2014-2019 yılları arasında evli kalan, meslektaşı Seçil Gür'le birlikteliği Haziran 2021'de biten Serdar Ortaç, uzun süredir 'nafaka' ve 'borç' haberleriyle magazin gündemine geliyordu. Pop müziğin başarılı ismi, son olarak Etiler'de görüntülendi. Yeni bir şarkı yaptığını söyleyen oyuncu, hayatının filme uyarlanacağını da açıkladı.
18.08.2022Cadde
Serenay Sarıkaya'dan milyonlarca TL'lik yatırım!
Serenay Sarıkaya'dan milyonlarca TL'lik yatırım!Son dönemde işletmeci Umut Evirgen ile yaşadığı aşkla gündeme gelen başarılı oyuncu Serenay Sarıkaya'nın, kazancını arsa almak için kullandığı ortaya çıktı. Ünlü oyuncunun, Assos'tan toprak aldığı ve milyonlarca TL değerinde yatırım yaptığı iddia edildi. İşte detaylar...
18.08.2022Cadde
Yıldırım çarpması hayatını değiştirdi! Birkaç saat önceden ne olacağını biliyor
Yıldırım çarpması hayatını değiştirdi! Birkaç saat önceden ne olacağını biliyorFırtınalı ve yağmurlu bir günün sabahında kızını hastaneye götürmek için yola çıkan Kristoffer Green'in hayatı tamaman değişti. Yaşadığı olaydan sonra birtakım psişik güçler kazandığını söyleyen genç adamın anlattıkları ise duyanları hayrete düşürdü.
18.08.2022Dünya
Kovid oldu, iyileşemeyince anlaşıldı! 'Ekmeği koltuğun altına sakladığını görünce kahrolduk'
Kovid oldu, iyileşemeyince anlaşıldı! 'Ekmeği koltuğun altına sakladığını görünce kahrolduk'Ailecek koronavirüs oldular. Sonra iyileştiler ancak ailenin en küçük üyesi Batu bir türlü iyileşemediği gibi durumu daha da kötüye gitmeye başladı. Canan-Eren Genç çiftinin bir tahmini vardı ancak konduramıyordu. Hastalığın fiziksel boyutu bir yana Batu'nun anne-babasının tutumuna karşı gösterdiği tepkiler de yüreklerini paramparça etti. Küçük Batu'nun ve ailesinin yaşadıklarından yola çıkarak sorularımızı yönelttiğimiz uzmanların ise hayati önem taşıyan uyarıları var.
18.08.2022Gündem
Yaptıklarını savundu
Yaptıklarını savunduAvustralya’da Kovid-19 pandemisi sırasında 5 kilit bakanlığa gizlice kendini atadığı ortaya çıkan eski başbakan Scott Morrison, “Ulusal çıkarlar gereği doğru olanı yaptım” diyerek kendini savundu ve parlamentodan istifa çağrılarına karşı çıktı.
18.08.2022Dünya
TFF Başkanı Büyükekşi: ‘Bu düzen böyle yürümez’
TFF Başkanı Büyükekşi: ‘Bu düzen böyle yürümez’Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Büyükekşi, dün Riva’daki yemekte, 4 büyüklere dayalı bir futbol yapısından rahatsızlığını dile getirdi, “Bu düzen böyle yürümez” dedi. Gündemin ana konusu, Beşiktaş Başkanı Çebi’nin ziyareti oldu.
18.08.2022Beşiktaş
Kovid oldu, iyileşemeyince anlaşıldı! 'Ekmeği koltuğun altına sakladığını görünce kahrolduk'
Kovid oldu, iyileşemeyince anlaşıldı! 'Ekmeği koltuğun altına sakladığını görünce kahrolduk'Ailecek koronavirüs oldular. Sonra iyileştiler ancak ailenin en küçük üyesi Batu bir türlü iyileşemediği gibi durumu daha da kötüye gitmeye başladı. Canan-Eren Genç çiftinin bir tahmini vardı ancak konduramıyordu. Hastalığın fiziksel boyutu bir yana Batu'nun anne-babasının tutumuna karşı gösterdiği tepkiler de yüreklerini paramparça etti. Küçük Batu'nun ve ailesinin yaşadıklarından yola çıkarak sorularımızı yönelttiğimiz uzmanların ise hayati önem taşıyan uyarıları var.
17.08.2022Haberler
Yıldırım çarpması hayatını değiştirdi! Birkaç saat önceden ne olacağını biliyor
Yıldırım çarpması hayatını değiştirdi! Birkaç saat önceden ne olacağını biliyorFırtınalı ve yağmurlu bir günün sabahında kızını hastaneye götürmek için yola çıkan Kristoffer Green'in hayatı tamamen değişti. Yaşadığı olaydan sonra birtakım psişik güçler kazandığını söyleyen genç adamın anlattıkları ise duyanları hayrete düşürdü.
17.08.2022Haberler
Mark van Bommel'den itiraf! 'Frey ile konuştum, bana ipuçları verdi'
Mark van Bommel'den itiraf! 'Frey ile konuştum, bana ipuçları verdi'Royal Antwerp Teknik Direktörü Mark van Bommel, "Kimseyi küçümsemiyoruz. Başakşehir, kolay bir takım değil. Oldukça zor bir maç olacak, iyi bir sonuç almaya çalışacağız" dedi.
17.08.2022Basaksehir
Bakan Soylu: Kadına şiddetle mücadelede eğitim-bilgilendirme çalışmalarına devam ediliyor
Bakan Soylu: Kadına şiddetle mücadelede eğitim-bilgilendirme çalışmalarına devam ediliyorİçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı son paylaşımda 'Kadına el kalkamaz' diyerek "Aile içi ve kadına şiddetle mücadelede eğitim-bilgilendirme çalışmalarına devam ediliyor." açıklamasında bulundu.
17.08.2022Gündem
YÖK Başkanı Özvar: 'Vakıf üniversitelerinin ekstra bir indirim kampanyası yapması faydalı olacaktır'
YÖK Başkanı Özvar: 'Vakıf üniversitelerinin ekstra bir indirim kampanyası yapması faydalı olacaktır'Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yükseköğretim Meclisi İstişare Toplantısı, TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun ev sahipliğinde Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar’ın katılımıyla başladı. YÖK Başkanı Özvar, vakıf yükseköğretim kurumlarının ücretlerinde indirim talepleri geldiğini belirterek, “Vakıf üniversitelerinin ekstra bir indirim kampanyası yapması faydalı olacaktır” dedi.
17.08.2022Gündem
Minik kız sahilde bir anda kayboldu! Anne gözyaşlarına boğuldu
Minik kız sahilde bir anda kayboldu! Anne gözyaşlarına boğulduAntalya'nın Alanya ilçesinde plajda kaybolan 5 yaşındaki kız çocuğu, 1 kilometre uzaklıktaki bir otelin plajında bulundu. Güvenlik görevlilerinin bulup getirdiği çocuğuna kavuşan anne, sevinç gözyaşlarına boğuldu.
17.08.2022Haberler

Benzer Haber Etiketleri

Diyerek ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.