Doğal Afet

Doğal Afet

Son dakika doğal afet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan doğal afet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan doğal afet haber sayfamızda...

Doğal Afet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.390 doğal afet haberi bulunmuştur.
İstanbul'da beyaz esaret! 5 kilometre battaniyeye sarılı taşındı
İstanbul'da beyaz esaret! 5 kilometre battaniyeye sarılı taşındı İstanbul'da kar yağışının en yoğun olduğu yerlerden olan Arnavutköy'de hayat durma noktasına geldi. 62 yaşındaki diyaliz hastasını, yakınları hastaneye battaniyeye sararak 4 saatte taşıdı.
26.01.2022Gündem
Son dakika! Hadımköy yolu araçların çekilmesiyle trafiğe açıldı
Son dakika! Hadımköy yolu araçların çekilmesiyle trafiğe açıldıİstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Hadımköy ve Arnavutköy arasında park edilmiş kamyon ve TIR'ların araç sürücülerine çağrıda bulundu. Acilen bölgeden araçların çekilmesi gerektiğini belirten Yerlikaya, 'Çekilmediği takdirde araçlar görevlilerce çekilecektir' dedi. Vali'nin açıklamasının ardından yollarda kalan araçlar çekilerek yol trafiğe açıldı.
26.01.2022Gündem
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.01.2022Oyun
'TARSİM, 2022 yılında da büyüyecek'
'TARSİM, 2022 yılında da büyüyecek'Katıldığı bir televizyon programında konuşan TARSİM Genel Müdürü Serpil Günal, TARSİM’in 2022 yılında da büyüyeceğini belirtirken, Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi hakkında açıklamalarda bulundu.
19.01.2022Ekonomi
4 bin yaşında insan ve köpek iskeleti bulundu!
4 bin yaşında insan ve köpek iskeleti bulundu!İzmir’de Çeşme-Bağlararası kazısında yerleşim yerinde bulunan insan ve köpek iskeletinin M.Ö. 2 bin yıl öncesine ait olduğu düşünülürken, konuyla ilgili makale ise dünya çapında ses getirdi.
19.01.2022Gündem
İsrail Hakkında Bilgiler; İsrail Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
İsrail Hakkında Bilgiler; İsrail Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkıİsrail veya resmi adı ile İsrail Devleti, Batı Asya'da ve Kızıldeniz'in kuzeyinde yer alan bir ülkedir. Kuzeyinde Lübnan, kuzeydoğusunda Suriye, doğusunda Ürdün ve hem batı hem de doğusunda yer alan Filistin toprakları Gazze Şeridi ve Bati Şeridinin de aynı zamanda komşusudur. İsrail'in yüz ölçümü küçük olmasına rağmen içerisinde farklı coğrafi çeşitlikler görünmektedir. İsrail'in teknoloji ve bilim merkezi Tel Aviv, başkenti ise Kudüs'tür. Ancak İsrail Devletinin Kudüs üzerindeki gücü birçok devlet tarafından tanınmamakta ve yok sayılmaktadır. İşte, İsrail hakkında merak edilen tüm detaylar.
5.01.2022Dünya
Tsunamide kayboldu, Türkiye'de bulundu! Tarihin en büyük doğa olayının sırrı çözüldü...
Tsunamide kayboldu, Türkiye'de bulundu! Tarihin en büyük doğa olayının sırrı çözüldü...Ankara Üniversitesi araştırmacılarının İzmir'deki Çeşme - Bağlararası'nda yaptığı arkeolojik kazılarda tarihe ışık tutacak bir keşfe imza atıldı. Santorini'deki volkan patlamasıyla oluşan tsunamide kaybolan bir kişiye ait kalıntılar tam 3 bin 600 yıl sonra bulundu. Daha önce uzmanlar, büyük bir doğal afet olarak görülen Thera Yanardağı’nın patlaması yüzünden hayatını kaybettiği düşünülen hiçbir insan kalıntısına ulaşamamıştı...
3.01.2022Gündem
Tsunamide kayboldu! Türkiye'de bulundu… Tarihin en büyük doğa olayının sırrı çözüldü
Tsunamide kayboldu! Türkiye'de bulundu… Tarihin en büyük doğa olayının sırrı çözüldüAnkara Üniversitesi araştırmacılarının İzmir'deki Çeşme - Bağlararası'nda yaptığı arkeolojik kazılarda tarihe ışık tutacak bir keşfe imza atıldı. Santorini'deki volkan patlamasıyla oluşan tsunamide kaybolan bir kişiye ait kalıntılar tam 3 bin 600 yıl sonra bulundu. Daha önce uzmanlar, büyük bir doğal afet olarak görülen Thera Yanardağı’nın patlaması yüzünden hayatını kaybettiği düşünülen hiçbir insan kalıntısına ulaşamamıştı...
31.12.2021Haberler
2021’de doğal afetler pahalıya patladı
2021’de doğal afetler pahalıya patladıİngiliz yardım kuruluşu "Christian Aid", bu yıl dünyanın en pahalı 10 doğal afetinin toplam maliyetinin 170 milyar dolar olduğunu açıkladı.
28.12.2021Gündem
Ebeveynini kaybetmiş çocukları desteklemek için özel rehber
Ebeveynini kaybetmiş çocukları desteklemek için özel rehberAile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, doğal afet, hastalık, trafik kazası veya başka nedenlerle ebeveynini kaybetmiş çocuklara psikolojik destek, yasal işlemler ve bu durumdaki çocuklara devlet tarafından sunulan hizmetlerle ilgili konuları içeren rehber hazırladı.
25.12.2021Gündem
İletişim Başkanı Altun: Basın mensuplarının çalışma şartlarını iyileştirmek için çalışıyoruz
İletişim Başkanı Altun: Basın mensuplarının çalışma şartlarını iyileştirmek için çalışıyoruzCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, basın mensuplarının çalışma şartlarının iyileştirilmesi, meslek hayatlarında kolaylaştırılması, mesleki gelişimlerine katkı sunulması ve mesleklerini icra ederken karşılaştıkları sorunları ortadan kaldırılması için birçok faaliyet ve proje gerçekleştirdiklerini söyledi.
22.12.2021Haberler
Bakan Karaismailoğlu'ndan Türksat 5B uydusu açıklaması
Bakan Karaismailoğlu'ndan Türksat 5B uydusu açıklamasıUlaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "Kendi uydusunu üreten dünyadaki on ülke arasında yer alıyoruz." ifadelerini kullandı.
18.12.2021Ekonomi
Bursa'da gerçeğini aratmayan deprem tatbikatı!
Bursa'da gerçeğini aratmayan deprem tatbikatı!Bursa'da Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri deprem tatbikatı yaptı. AFAD ile koordineli olarak gerçekleştirilen tatbikatta, yaralı depremzedeler enkazdan kurtarıldı.
17.12.2021Haberler
Bursa'da gerçeğini aratmayan deprem tatbikatı!
Bursa'da gerçeğini aratmayan deprem tatbikatı!Bursa'da Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timleri deprem tatbikatı yaptı. AFAD ile koordineli olarak gerçekleştirilen tatbikatta, yaralı depremzedeler enkazdan kurtarıldı.
17.12.2021Gündem
İşte felaketin ayak sesleri! Konya'daki obrukların sayısı 20 yılda 1’den, 1 yılda 10’a çıktı
İşte felaketin ayak sesleri! Konya'daki obrukların sayısı 20 yılda 1’den, 1 yılda 10’a çıktıKonya'da oluşan obrukların sayısı son yapılan araştırmalara göre 2 bine ulaştı. Prof. Dr. Yaşar Eren ve Doç. Dr. Bülent Özmen, bölgede yaşamı tehdit eden tehlikeye dikkat çekti.
12.12.2021Gündem
ABD'de hortum faciası! En az 50 kişi öldü
ABD'de hortum faciası! En az 50 kişi öldüABD'nin Kentucky eyaletinde çıkan hortum nedeniyle en az 50 kişi hayatını kaybetti.
11.12.2021Haberler
Sosyal Risk Nedir, Özellikleri Nelerdir? Sosyal Risk Türleri Nelerdir?
Sosyal Risk Nedir, Özellikleri Nelerdir? Sosyal Risk Türleri Nelerdir?Sosyal risk ne zaman gerçekleşeceği bilinmemekle beraber ileride oluşabilecek ve buna maruz kalabilecek kişilerin mal varlıklarında oluşabilecek eksilme ve zarar olarak tanımlanmaktadır. Sosyal risk konusu gelecekte henüz gerçekleşmemiş fakat gerçekleşmesi muhtemel olan varsayımları önceden belirlemektedir. Sosyal risk nedir ve özellikleri nelerdir? Sosyal risk türleri nelerdir detayları ile derledik.
10.12.2021Eğitim
Doç. Dr. Uludağ: Nehir yatağı temizlenerek taşkın önlenemez
Doç. Dr. Uludağ: Nehir yatağı temizlenerek taşkın önlenemezTrakya Üniversitesi Doğal Afet Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı Doç. Dr. Musa Uludağ, özellikle son yıllarda iklim değişikliğiyle birlikte meydana gelen ani nehir taşkınlarının daha çok insan kaynaklı olduğunu söyledi. Nehir yatağı temizlemenin taşkını önlemeyeceğini belirten Uludağ, "Yatak temizlemek kısa vadede taşkını önler ama uzun vadede akarsuyun şöyle bir özelliği vardır; akarsu aşındırır, taşır gücünün yettiği kadar ve gücünün bittiği yerde biriktirir ve buna bağlı olarak da bir ekosistem geliştirir. Biz yatağı temizleyerek aslında o ekosistemi bozuyoruz. Biriktirme yapması gereken yerde aşınıma dönüştürüyoruz" dedi.
6.12.2021Gündem
Hiç kimseyi geride bırakmayacağız
Hiç kimseyi geride bırakmayacağızBM Kadın Birimi tarafından hazırlanan ‘İş Dünyasında ve Üniversite Kampüslerinde Engelli Kadınlara Yönelik Cinsel Taciz’ raporu, engelli kadınların cinsel tacize uğrama ihtimalinin, engelli olmayan kadınlara kıyasla daha yüksek olduğunu gözler önüne serdi. Çalışmada engelli kadınların ve kız çocuklarının sorunlarının çözümü için kapsayıcı bir yaklaşım sergilenmesi istenirken, “Onların, bizimle ilgili hiçbir şey, biz olmadan olmaz! çağrısını dikkate almamız gerekir” denildi
3.12.2021Gündem
‘Koca Yusuf’tan ‘kocaman’ gelir
‘Koca Yusuf’tan ‘kocaman’ gelirBirçok temel parçası Türkiye'de üretilen ve ‘Koca Yusuf’ olarak bilinen A400M nakliye uçaklarından elde edilen gelir 1 milyar dolara ulaşacak.
2.12.2021Gündem
Beklentiler, COP27’ye ertelenmiş görünüyor
Beklentiler, COP27’ye ertelenmiş görünüyorGezegen için “son umut” olarak görülen COP26 kararlarını başarılı bulanlar da var bulmayanlar da. 2030’da yüzde 45 oranında emisyon azaltımı hedefinin altına tüm ülkelerin imza atması en önemli karar olarak dikkat çekiyor. Ancak genel olarak beklentiler, önümüzdeki sene Mısır’da gerçekleştirilecek COP27’ye ertelenmiş görünüyor.
30.11.2021Vitrin
Tekirdağ'da deniz şehre taştı
Tekirdağ'da deniz şehre taştıTekirdağ'da fırtınada kıyıya vuran dalgalarla sahil sular altında kaldı. Gördükleri manzara karşısında şoke olan vatandaşlar, tsunamiyi andıran görüntüleri çekmek için telefonlarına sarıldı.
29.11.2021Haberler
Şoke eden anlar! 'İlk defa görüyorum'
Şoke eden anlar! 'İlk defa görüyorum'Tekirdağ'da fırtınada kıyıya vuran dalgalarla sahil sular altında kaldı. Gördükleri manzara karşısında şoke olan vatandaşlar, tsunamiyi andıran görüntüleri çekmek için telefonlarına sarıldı.
29.11.2021Gündem
Bu evi yıkmak neredeyse imkansız! Deprem ve kasırgaya dayanıklı
Bu evi yıkmak neredeyse imkansız! Deprem ve kasırgaya dayanıklıDoğal afetlerden etkilenmeyen bir ev yapmak mümkün mü? Büyükannelerinden kalan evleri 2018'deki Kaliforniya yangınında küle dönen Mike-Jennifer Petersen çiftinin, bu soru için dikkat çeken bir cevabı var...
23.11.2021Emlak
‘Haklarınızı sonuna kadar savunacağım’
‘Haklarınızı sonuna kadar savunacağım’Birleşmiş Milletler’in Çocuk Haklarına dair sözleşmesini oldukça önemli gördüklerini belirten Bakan Yanık, “Haklarınızı sonuna kadar savunacağıma ve sizlere güzel bir dünya bırakmak için çalışacağıma söz veriyorum” dedi
21.11.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Doğal Afet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.