Doğal Afet

Doğal Afet

Son dakika doğal afet haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan doğal afet gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan doğal afet haber sayfamızda...

Doğal Afet

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.928 doğal afet haberi bulunmuştur.
BES’in yarısı nasıl kayıpsız çekilebilir? Yeni dönem temmuzda başlıyor, işte şartlar...
BES’in yarısı nasıl kayıpsız çekilebilir? Yeni dönem temmuzda başlıyor, işte şartlar... 1 Temmuz’dan itibaren BES’teki birikmiş tutarın yarısı evlenme, konut satın alma ve doğal afet gibi durumlarda sistemden çıkmadan ve hak kaybına uğramadan çekilebilecek. İşte şartlar...
9.04.2024 Ekonomi
Rusya: Ülkeyi sel vurdu, 10 bin ev sular altında
Rusya: Ülkeyi sel vurdu, 10 bin ev sular altında Rusya’nın Orenburg bölgesinde görülen sel felaketinde Orsk şehrindeki barajın patlamasıyla en az 10 bin ev sular altında kalırken, 230 bin nüfuslu şehirde 6 bin 100 kişi tahliye edildi.
8.04.2024 Dünya
Kazakistan: Yaşanan selde en az iki ölü
Kazakistan: Yaşanan selde en az iki ölü Kazakistan’da şiddetli yağış ve karların erimesiyle meydana gelen selde en az iki kişi hayatını kaybederken, tahliye edilenlerin sayısı 72 bin 29 oldu.
7.04.2024 Haberler
Kazakistan: Yaşanan selde en az iki ölü
Kazakistan: Yaşanan selde en az iki ölü Kazakistan’da şiddetli yağış ve karların erimesiyle meydana gelen selde en az iki kişi hayatını kaybederken, tahliye edilenlerin sayısı 72 bin 29 oldu.
7.04.2024 Dünya
Tayvan’da 7.2 büyüklüğündeki depremin yeni görüntüleri ortaya çıktı
Tayvan’da 7.2 büyüklüğündeki depremin yeni görüntüleri ortaya çıktı Tayvan’da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı en az 12’ye yükseldi.
5.04.2024 Haberler
Tayvan depremi: Can kaybı en az 12
Tayvan depremi: Can kaybı en az 12 Tayvan’da meydana gelen 7.2 büyüklüğündeki depremde hayatını kaybedenlerin sayısı en az 12’ye yükseldi.
5.04.2024 Dünya
Tayvan depreme nasıl bu kadar hazırlıklı olabildi?
Tayvan depreme nasıl bu kadar hazırlıklı olabildi? 2018'de yedi kişinin hayatını kaybettiği 6,4 büyüklüğündeki depremden sonra afete müdahale ve yardım için yerel yetkililerle, hükümet birimleri ve sivil toplum kuruluşları arasındaki koordinasyon güçlendirildi.
5.04.2024 Dünya
Ali Erbaş: Birbirimize karşı güven duymalıyız
Ali Erbaş: Birbirimize karşı güven duymalıyız Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, Edirne'de 'Selimiye Gölgesinde Edirne- Balkan Buluşması' iftar programına katıldı. Erbaş, "Toplum olarak, millet olarak ve insanlık olarak sevgi, saygı, sadakat ve sabır ile hareket edersek insanlık olarak selamete ulaşırız. Ramazan ayı bize bunları öğretiyor" dedi.
4.04.2024 Gündem
Görüntüler Endonezya’dan: Merapi Yanardağı’nda patlama!
Görüntüler Endonezya’dan: Merapi Yanardağı’nda patlama! Endonezya’nın Java Adası’nda yer alan Merapi Yanardağı’nda patlama meydana geldi.
3.04.2024 Dünya
Tarih farklı, facia aynı! 29 kişiye mezar olan gece kulübünde ölümcül eksik
Tarih farklı, facia aynı! 29 kişiye mezar olan gece kulübünde ölümcül eksik İstanbul Gayrettepe’de yaşanan yangın faciası tarihte bir ilk değildi. 1982’de yine İstanbul Ataköy'deki gece kulübünde benzer bir yangın kayıtlara geçmiş ve saniyeler içinde pek çok kişi alevler arasında kalarak hayatını kaybetmişti. 2002 yılına dikkat çeken Prof. Dr. Füsun Demirel, "Eksikler var. Dayanımı yüzde 50 düşüyor" diyerek yangın ile yangının çıktığı binaya dair ölümcül gerçeği anlattı.
3.04.2024 Gündem
Köprüde 7.4 kabusu! Tayvan'da çeyrek asrın en şiddetli depremi: Dünya izliyor
Köprüde 7.4 kabusu! Tayvan'da çeyrek asrın en şiddetli depremi: Dünya izliyor Tayvan'ın doğu kıyılarında, ülkeyi son 25 yıldır etkileyen en büyük sarsıntı olan, 7.4 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Sarsıntı yerel saatle 07.58'de, yerin 15.5 kilometre altında gerçekleşti. Adayı 25 yıl içinde vuran en güçlü sarsıntı, büyük heyelanlarla sarsılan Tayvan'ın dağlık iç kesimlerinde de hissedildi.
3.04.2024 Dünya
İsviçre’de çığ felaketi: Arama kurtarma çalışmaları sürüyor
İsviçre’de çığ felaketi: Arama kurtarma çalışmaları sürüyor İsviçre'nin Alp Dağları’nda gerçekleşen çığ felaketinde en az üç kişi hayatını kaybetti.
2.04.2024 Dünya
Taciz, kaza, savaş, göç, doğal afet! Travmalar genler yoluyla mı aktarılıyor?
Taciz, kaza, savaş, göç, doğal afet! Travmalar genler yoluyla mı aktarılıyor? Kuşaklararası travma aktarımı, bir önceki kuşağın yaşadığı travmanın etkilerinin diğer kuşağa geçmesidir. Peki diğer nesli de etkileyen travma nedir? Travma genel anlamda savaş, göç, doğal afet, soykırım, taciz veya kaza gibi olaylara verilmiş duygusal bir tepkidir. Ancak travma için sadece göç, savaş veya doğal afet olmasına gerek yoktur. “Kişinin benliğini sarsan, kişide derin izler bırakan ve baş etmesinde zorlandığı her olay travmadır” diyen Psikiyatri Uzmanı Doç. Dr. Cemil Çelik, kuşaklararası travma aktarımı hakkında önemli bilgiler verdi.
1.04.2024 Genel Sağlık
“Üreticide 3 lira 50 kuruş olan limon markette 16 lira 73 kuruşa satıldı”
“Üreticide 3 lira 50 kuruş olan limon markette 16 lira 73 kuruşa satıldı” Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, üretici ile market arasındaki makasa işaret ederek, arasındaki “Üreticide 3 lira 50 kuruş olan limon markette 16 lira 73 kuruşa satıldı” dedi.
29.03.2024 Ekonomi
BES’te kısmi ödeme temmuzda başlıyor! Resmi Gazete’de yayımlandı
BES’te kısmi ödeme temmuzda başlıyor! Resmi Gazete’de yayımlandı Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından hazırlanan yönetmelik değişikliği, Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna göre BES’ten çıkmadan nakit ihtiyaçlarına çözüm sunması amaçlanan ve 26 Mart’ta başlaması planlanan “kısmi nakit çekme” uygulaması 1 Temmuz’a ertelendi.
26.03.2024 Sigorta
Rusya’da çığ felaketi: İki ölü
Rusya’da çığ felaketi: İki ölü Rusya’nın Kamçatka Yarımadası’nda bir kayak ekibinin bulunduğu bölgede çığ düşmesi sonucu iki kişi hayatını kaybetti.
19.03.2024 Dünya
İzlanda'da yanardağ patlaması, acil durum ilan edildi
İzlanda'da yanardağ patlaması, acil durum ilan edildi İzlanda’da Reykjanes Körfezi’nde Aralık’tan bu yana dördüncü kez yaşanan yanardağ patlaması nedeniyle ülkenin güneyinde acil durum ilan edildi.
18.03.2024 Dünya
İzlanda'da yanardağ patlaması, acil durum ilan edildi
İzlanda'da yanardağ patlaması, acil durum ilan edildi İzlanda’da Reykjanes Körfezi’nde Aralık’tan bu yana dördüncü kez yaşanan yanardağ patlaması nedeniyle ülkenin güneyinde acil durum ilan edildi.
17.03.2024 Dünya
İzlanda'da aralık ayından bu yana 4. yanardağ patlaması
İzlanda'da aralık ayından bu yana 4. yanardağ patlaması İzlanda’nın Reykjanes Yarımadası’ndaki yanardağ, aralık ayından bu yana 4. kez lav ve kül püskürtürken ülkenin güneyinde acil durum ilan edildi.
17.03.2024 Haberler
Gazze'de bilanço her geçen gün ağırlaşıyor: En az 31 bin 272 ölü
Gazze'de bilanço her geçen gün ağırlaşıyor: En az 31 bin 272 ölü İsrail'in son 24 saatte Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 88 Filistinlinin hayatını kaybetmesi sonucu 7 Ekim'den bu yana toplam can kaybı sayısı en az 31 bin 272’ye yükseldi.
13.03.2024 Dünya
Yunan profesör İstanbul'da 7.8 büyüklüğünde deprem bekliyor: Son bir parça kaldı
Yunan profesör İstanbul'da 7.8 büyüklüğünde deprem bekliyor: Son bir parça kaldı Yunanistan Jeoloji ve Doğal Afet Yönetimi Profesörü Efthymios Lekkas, beklenen İstanbul depreminin büyüklüğü ve zamanı hakkında açıklamalarda bulundu.
7.03.2024 Dünya
NASA'dan Dr. Emre Havazlı: Yerel deprem merkezleri kurmalıyız
NASA'dan Dr. Emre Havazlı: Yerel deprem merkezleri kurmalıyız Kahramanmaraş merkezli depremler sonrasında bir araya gelen 5 Türk araştırmacı, Türkiye'nin deprem algısını araştırıp, deprem kültürü oluşturulması ve gerekli tedbirlerin alınmasına yönelik 5 maddeden oluşan önerilerini sıraladı. Sismoloji ve deprem bilimi alanında hakemli araştırmaları yayınlayan Seismica dergisinde yer alan makaleye ilişkin bilgi veren ABD Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı'nden (NASA) Dr. Emre Havazlı, "Yerel deprem merkezleri kurmalıyız " dedi.
7.03.2024 Gündem
İran’da 5.6 büyüklüğünde deprem
İran’da 5.6 büyüklüğünde deprem İran’ın Sistan ve Belucistan eyaletine bağlı Fenuc şehrinde 5.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.
5.03.2024 Dünya
500 milyon TL'lik saray yavrusu uçurumun kıyısında!
500 milyon TL'lik saray yavrusu uçurumun kıyısında! ABD, Pasifik Okyanusu kıyısındaki malikaneyi konuşuyor. 16 milyon dolarlık evin yanı sıra bölgedeki diğer evler uçurumun kıyısında sallanırken, sahipleri ise taşınmayı kabul etmiyor.
26.02.2024 Dünya
Akşener'den kaçak ve sığınmacı açıklaması: Minyatür Suriyeler kurmasına izin vermeyeceğiz
Akşener'den kaçak ve sığınmacı açıklaması: Minyatür Suriyeler kurmasına izin vermeyeceğiz İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Biz İYİ Parti olarak yetkiyi devraldığımız şehirlerimizde kaçak ve sığınmacıların, şehirlerimizde gettolar oluşturup kurdukları işletmelerle, sadece birbirlerine hizmet ettikleri etnik yaşam adacıkları, minyatür Suriyeler kurmalarına asla izin vermeyeceğiz" şeklinde konuştu.
24.02.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Doğal Afet ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.