Doğu

Doğu

Son dakika Doğu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Doğu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Doğu haber sayfamızda...

Doğu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 109.793 doğu haberi bulunmuştur.
Tatilcilerin batan tekne merakı, cankurtaranı bezdirdi
Tatilcilerin batan tekne merakı, cankurtaranı bezdirdiAntalya’nın Konyaaltı ilçesinde kıyıya yakın noktada batan tekne, meraklı tatilcilerin ilgi odağı haline geldi. Kimi tatilciler tekneyi cep telefonlarıyla görüntülerken, bazı tatilcilerse şişme deniz yatağı ve yüzerek yanına kadar gittikleri teknenin durumunu yakından inceledi. Cankurtaranlar ise ikinci bir kaza olmaması için sık sık tatilcilere tekneye yanaşmaması konusunda uyarılarda bulundu.
13.08.2022Haberler
Tatilcilerin batan tekne merakı, cankurtaranı canından bezdirdi
Tatilcilerin batan tekne merakı, cankurtaranı canından bezdirdiAntalya’nın Konyaaltı ilçesinde kıyıya yakın noktada batan tekne, meraklı tatilcilerin ilgi odağı haline geldi.
13.08.2022Gündem
Tatilcilerin batan tekne merakı, cankurtaranı canından bezdirdi
Tatilcilerin batan tekne merakı, cankurtaranı canından bezdirdiAntalya’nın Konyaaltı ilçesinde kıyıya yakın noktada batan tekne, meraklı tatilcilerin ilgi odağı haline geldi. Kimi tatilciler tekneyi cep telefonlarıyla görüntülerken, bazı tatilcilerse şişme deniz yatağı ve yüzerek yanına kadar gittikleri teknenin durumunu yakından inceledi. Cankurtaranlar ise ikinci bir kaza olmaması için sık sık tatilcilere tekneye yanaşmaması konusunda uyarılarda bulundu.
13.08.2022Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan zincir marketlere çağrı: Kendilerini buna göre ayarlayacak
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan zincir marketlere çağrı: Kendilerini buna göre ayarlayacakTarım Kredi Kooperatiflerindeki indirimlerle ilgili önemli mesajlar veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, zincir marketlere de çağrıda bulundu.
13.08.2022Siyaset
A’raf Suresi Oku: A’raf Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet Meali
A’raf Suresi Oku: A’raf Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Arapça Yazılışı ve Diyanet MealiA’raf Suresi Mekke döneminde indirildiği düşünülen ve okunduğunda da farklı faziletleri içerisinde barındıran bir suredir. Surenin ismi, içerisinde yer alan 46. ve 48. Ayetler ile bağlantılıdır. Bu bağlamda A’raf, “Cennet ve Cehennem arasında kalan dağ” anlamına gelmektedir. Bu kelime, sure içerisinde el-A’raf şeklinde geçirilmiştir. A’raf Suresi, içerisinde bazı peygamberler hakkındaki kıssalara yer verilmektedir. Bunun yanı sıra çok sayıda dini hüküm ve emir de kullara aktarılmaktadır. A’raf Suresi, Kur’an-ı Kerim’in 7. sırada bulunmakta ve toplamda 206 ayetten oluşmaktadır. A’raf Suresi Türkçe okunuşu, anlamı, konusu, Arapça yazılışı, fazileti, diyanet meali ile ilgili bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
13.08.2022Sureler
Kırık bacakla köprüden atladı, polisten özür diledi: Kusura bakma!
Kırık bacakla köprüden atladı, polisten özür diledi: Kusura bakma!Antalya’da alçıdaki kırık ayağıyla yaya üst geçidine çıkarak intihar teşebbüsünde bulunan genç, itfaiye ekiplerinin açtığı şişme brandaya atladı.
13.08.2022Haberler
Kırık bacakla köprüden atladı, polisten özür diledi: Kusura bakma!
Kırık bacakla köprüden atladı, polisten özür diledi: Kusura bakma!Antalya’da alçıdaki kırık ayağıyla yaya üst geçidine çıkarak intihar teşebbüsünde bulunan genç, itfaiye ekiplerinin açtığı şişme brandaya atladı.
13.08.2022Gündem
'Kim Milyoner Olmak İster'de herkesi güldüren soru!
'Kim Milyoner Olmak İster'de herkesi güldüren soru!Sunucu koltuğunda oyuncu Kenan İmirzalıoğlu'nun oturduğu fenomen yarışma 'Kim Milyoner Olmak İster', 12 Ağustos Cuma akşamı yeni bölümüyle ATV'de yayınlandı. 100 bin TL ödüllü dokuzuncu sorunun cevap şıkları hem ekranları başındaki izleyicileri, hem yarışmacıyı hem de İmirzalıoğlu'nu güldürdü. İşte Kim Milyoner Olmak İster'e damga vuran o anlar...
13.08.2022Cadde
Meme kanserinde beslenme şekli hastalığı yavaşlatıyor
Meme kanserinde beslenme şekli hastalığı yavaşlatıyorMeme kanseriyle mücadelede doğru beslenmenin olumlu, yanlış beslenmenin ise olumsuz yönde etkisi olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Bülent Çitgez, “Yoğun tuz tüketimi, salamura besinler, işlenmiş gıdalar, kızartılmış et tüketimi önerilmiyor. Meyve ve sebzeler zengin vitamin ve mineral içeriği bakımından meme kanseriyle mücadelede tüketilmesi gereken yiyeceklerin başında geliyor. Kanser hastalarında doğru beslenme hastalığı yavaşlatabiliyor" dedi.
Rum Suresi Oku - Rum Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti ve Diyanet Meali
Rum Suresi Oku - Rum Suresi Okunuşu, Türkçe Anlamı, Fazileti ve Diyanet MealiKur'an-ı Kerim'in 30. suresi olan Rum Suresi toplamda 60 ayetten oluşur. Mekke döneminde inen Rum suresi, adını ikinci ayetten almaktadır. Okuması oldukça faziletli olan bu surede genel olarak kıyametten Allah'ın varlı ve birliğine inanmayan ve Kureyş kabilesinin İslâm’a karşı olumsuz tutumu ele almıştır. Rum Suresi okunuşu, Türkçe anlamı, fazileti ve diyanet meali ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
13.08.2022Sureler
Rehine krizinin perde arkası! 'Hesabına 2 milyon lira havale yaptırmak istedi'
Rehine krizinin perde arkası! 'Hesabına 2 milyon lira havale yaptırmak istedi'Antalya'nın Kepez ilçesinde, bankanın şube müdürünü, etkisiz hale getirdiği güvenliğe ait tabancayla rehin alan Mehmet Reşit D.'nin (36) sebze- meyve ticareti ile uğraştığı, işleri kötü gidince borca girdiği ortaya çıktı. Mehmet Reşit D. ifadesinde; "Ne yapacağımı bilmiyordum. Bankanın şubesine gidip, hesabıma 2 milyon lira havale ettirmek istedim. Bir anda her şey kontrolden çıktı. Böyle olacağını düşünmüyordum" dedi.
13.08.2022Haberler
Rehine krizinin perde arkası!  'Hesabına 2 milyon lira havale yaptırmak istedi'
Rehine krizinin perde arkası! 'Hesabına 2 milyon lira havale yaptırmak istedi'Antalya'nın Kepez ilçesinde, bankanın şube müdürünü, etkisiz hale getirdiği güvenliğe ait tabancayla rehin alan Mehmet Reşit D.'nin (36) sebze- meyve ticareti ile uğraştığı, işleri kötü gidince borca girdiği ortaya çıktı. Mehmet Reşit D. ifadesinde; "Ne yapacağımı bilmiyordum. Bankanın şubesine gidip, hesabıma 2 milyon lira havale ettirmek istedim. Bir anda her şey kontrolden çıktı. Böyle olacağını düşünmüyordum" dedi.
13.08.2022Gündem
Motosiklet elektrikli bisiklete kafa kafaya çarptı; 3 yaralı
Motosiklet elektrikli bisiklete kafa kafaya çarptı; 3 yaralıDenizli’de kontrolsüz şekilde karşı yola geçmeye çalışan elektrikli bisiklet ile ana yolda seyir halinde olan motosiklet kafa kafaya çarpıştı. Güvenlik kamerasına yansıyan o anlarda metrelerce savrulan 3 kişi yaralandı.
13.08.2022Haberler
Ulucak Höyüğü'ndeki kazılarda bulunmuştu! Ne olduğu belirlendi
Ulucak Höyüğü'ndeki kazılarda bulunmuştu! Ne olduğu belirlendiİzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, Ulucak Höyüğü'ndeki kazılarda ortaya çıkarılan yapının ne olduğu ortaya çıktı.
13.08.2022Gündem
8 bin yıllık parmak izi
8 bin yıllık parmak iziİzmir'in Kemalpaşa ilçesinde, Ulucak Höyüğü'ndeki kazılarda ortaya çıkarılan yapının, en eski seramik üretim atölyesi olduğu anlaşıldı. Seramik üretiminde kullanılan hamurların üzerinde, kentin 8 bin yıl öncesinde yaşamış seramik ustalarına ait parmak izlerine de rastlanıldı. Kazı başkanı Prof. Dr. Özlem Çevik, seramik üretiminde ilk uzmanlaşmayı fiziksel olarak göstermesi açısından atölyenin çok önemli olduğunu belirtti.
13.08.2022Gündem
Bağcılar'da panelvan araç ile servis minibüsü çarpıştı: 5 yaralı
Bağcılar'da panelvan araç ile servis minibüsü çarpıştı: 5 yaralıBağcılar’da panelvan araç ile servis minibüsünün çarpışması sonucu meydana gelen kazada 5 kişi yaralandı.
13.08.2022Gündem
Ünlüler tatilde! Bodrum ve Çeşme'den tatil manzaraları
Ünlüler tatilde! Bodrum ve Çeşme'den tatil manzaralarıYoğun geçen sezonun ardından oyuncular Eylül Öztürk, Hayal Köseoğlu, Esra Sönmezer ve Özgü Kaya, tatil için rotalarını yaz aylarının vazgeçilmez adresi Bodrum'a çevirdi. Cemiyet hayatının tanınan simalarından Ayşe Kucuroğlu ise İzmir Çeşme'yi tercih etti. Ünlü isimler, masmavi denizin ve güneşin tadını doyasıya çıkardılar. İşte objektiflere yansıyan renkli kareler...
13.08.2022Cadde
Otel yatırımlarında büyük yükseliş
Otel yatırımlarında büyük yükselişOtel yatırımları, pandemi daralmasının ardından yatırımcıların yeniden en fazla ilgi gösterdiği alanlardan biri oldu.
13.08.2022Ekonomi
‘Yunanistan’da 8-10 bin FETÖ mensubu olabilir’
‘Yunanistan’da 8-10 bin FETÖ mensubu olabilir’Dış politika gündeminde Yunanistan ile ilişkilerdeki gerilimin düzeyi, ters düşülen konu başlığı sayısındaki artışa paralel olarak yükseliyor. Karasularının uzunluğundan, Doğu Akdeniz’e, Kıbrıs’tan göç akınına, Adaların silahlandırılmasından, terör örgütlerine ev sahipliğine uzanan sorun yumağını Yunanistan uluslararası arenada Türkiye’yi zora sokacak zamanlamayla kullanmaya çalışıyor.
13.08.2022Siyaset
Son süper ay
Son süper ayD CEMAL YURTTAŞ Milliyet- Yılın son Süper Ay’ı dünyanın farklı yerlerinde gökyüzünde şov yaptı...
13.08.2022Dünya
Mevsimlik değil sürekli çalışan
Mevsimlik değil sürekli çalışanTarlada, bahçede, bağda çalışacak işçi bulmak giderek zorlaşıyor; bu konuda yakın zamanda üretici bölgelerde profesyonel hizmet ofislerinin hayata geçirilmesi bekleniyor.
13.08.2022Ekonomi
İngiltere’de resmen kuraklık ilan edildi: Şişe su alımına kısıtlama
İngiltere’de resmen kuraklık ilan edildi: Şişe su alımına kısıtlamaİngiliz hükümeti benzeri görülmemiş sıcaklıklar ve rekor düzeyde düşük yağışların ardından dün resmi olarak kuraklık ilan etti. Vatandaşlar su krizi nedeni ile marketlere akın etti. Ülkede şişe su satışlarına kısıtlama getirildi.
13.08.2022Dünya
Chloe sunacak
Chloe sunacakChloe Loughnan’ın sunumuyla ‘Magazin D Pazar’ canlı yayınla Kanal D’de her pazar saat 09.45’te ekrana geliyor.
13.08.2022Cadde
Öğle vakti ortaya çıkan bu sineğe dikkat! Püskürterek kör edebiliyor
Öğle vakti ortaya çıkan bu sineğe dikkat! Püskürterek kör edebiliyorSon zamanlarda tüm Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri sivrisinekler. Sivrisinekler belli rahatsızlıklara yol açarken, insanları kör edecek kadar tehlikeli olan başka sinek türleri de var. Göze yumurta kurdunu bırakarak körlüğe yol açan Oestrus Ovis türü sineklerin sayısında son yıllarda artış olduğunu, 150’nin üzerinde vakaya rastlandığını söyleyen Mikrobiyoloji Uzmanı Doç. Dr. Erdal Polat önemli açıklamalarda bulundu.
13.08.2022Gündem
Kontrolden çıkan otomobil alt geçide düştü
Kontrolden çıkan otomobil alt geçide düştüKonya’da kontrolden çıkan otomobilin alt geçide düşmesi sonucu 2 kişi yaralandı.
13.08.2022Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Doğu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.