Donbas

Donbas

Son dakika donbas haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan donbas gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan donbas haber sayfamızda...

Donbas

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 527 donbas haberi bulunmuştur.
SON DAKİKA: Taktik değişti! Amerikan savaş uçağıyla Rus zaferi
SON DAKİKA: Taktik değişti! Amerikan savaş uçağıyla Rus zaferiSon dakika haberlere göre, işgalin ilk günlerinde Rusların ele geçirdiği Melitopol'de Rus askerlerini taşıyan tren havaya uçuruldu, Pentagon Rus komutanların Donbas'ta taktik değiştirdiğini bildiriyor. Ukrayna sınırına yakın konumdaki bir şehre asılan poster ise, Rusya'yı dünya çapında alay konusu haline getirdi.
19.05.2022Dünya
‘Türkiye’nin itirazı milli çıkarına uygun’
‘Türkiye’nin itirazı milli çıkarına uygun’Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliklerine karşı çıkan, bunun bölgedeki güvenliği artırmayacağını savunan Rusya, Türkiye’nin de bu konudaki itirazlarına yönelik yorum getirmemişti. Rusya’nın İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov, konuya ilişkin bir soru üzerine, Türkiye’nin söz konusu iki ülkenin NATO’ya girişine karşı çıkmasının kendi milli çıkarları doğrultusunda alınmış bir karar olduğunu belirtti.
18.05.2022Dünya
Gün yüzü gördüler! Kalan askerlerin son durumu belli değil
Gün yüzü gördüler! Kalan askerlerin son durumu belli değilAzovstal fabrikasında sıkışan Ukraynalı askerlerin bir kısmı, Rusya ile sağlanan anlaşma sonrası tahliye edildi. Kalan askerlerin akıbeti ise bilinmiyor
18.05.2022Dünya
Rusya Başkonsolosu'ndan flaş iddia: Ukrayna taarruz planlıyordu
Rusya Başkonsolosu'ndan flaş iddia: Ukrayna taarruz planlıyorduRusya’nın İstanbul Başkonsolosluğu, bugün basın mensuplarına Donbas’ta son 8 yıldır yaşananları içeren ‘Donbass’ belgeselinin özel gösterimini yaptı. Belgesel sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Rusya’nın İstanbul Başkonsolosu Andrey Buravov, İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyeliği konusunda “Rusya, İsveç ve Finlandiya için bir tehlike oluşturmadı” dedi. Buravov, Rusya tarafından askeri harekat yapılmasaydı, 8 Mart’ta Ukrayna ve onu destekleyen Batı’nın Donbas’a taarruz yapacaklarına dair bulgular olduğunu belirtti.
17.05.2022Dünya
Son dakika... Rus TV'sini izleyenler buz kesti! 'Kurtulmalıyız, daha da kötüye gidecek'
Son dakika... Rus TV'sini izleyenler buz kesti! 'Kurtulmalıyız, daha da kötüye gidecek'Son dakika haberlere göre, Ukrayna'da giderek hezimete sürüklenen Rusya lideri Putin ile Genelkurmay Başkanı Gerasimov, bir tuğgeneral ya da albay tarafından alınması gereken kararları vermeye başladı. Medyada Putin'in Ukrayna'da zafere koştuğunu dile getiren uyduruk anlatı, Pazartesi akşamı Rus devlet televizyonunda yayınlanan programla yerle bir oldu.
17.05.2022Dünya
Rus sınırına dayandılar!
Rus sınırına dayandılar!Rus birliklerine karşı saldırılarını sürdüren Ukrayna ordusu, özellikle Harkov ve çevresindeki bölgeleri geri almaya devam ediyor. Harkov Valisi Oleh Sinegubov, Ukrayna askerlerinin Rusya sınırına geldiğini duyururken, 227. müfrezenin askerlerinin sınırdaki bir tabelayı tekrar diktiğini belirtti. Ukrayna Savunma Bakanlığı da, müfrezenin sınıra ulaştığını belirtti, Rusya güçlerinin geri çekilmeye zorlandığını ve sınıra ulaşıldığını açıkladı.
17.05.2022Dünya
Son dakika haberler... Putin'den İsveç ve Finlandiya'ya gözdağı: Tepki vereceğiz!
Son dakika haberler... Putin'den İsveç ve Finlandiya'ya gözdağı: Tepki vereceğiz!Ukraynalı yetkililer, ülkenin en büyük ikinci kenti Harkov'u savunan askeri güçlerin Rusya ordusunu püskürttüğünü açıkladı. Rusya lideri Putin ise, İsveç ve Finlandiya'nın aldığı NATO kararı ile ilgili sert bir açıklama yaparak gözdağı verdi.
16.05.2022Dünya
Son dakika... Nehirde ikinci felaket! 1000'i aşkın Rus askeri öldü
Son dakika... Nehirde ikinci felaket! 1000'i aşkın Rus askeri öldüBiolhorivka köyünden geçen Donets Nehri'ni ikinci kez geçmeyi deneyen Rus birlikleri, bir kez daha hezimet yaşadı. uydu görüntüleri, Rus ordusuna ait suya batmış yeni yüzer köprüleri ortaya çıkardı. İki teşebbüste toplam 70'ten fazla tank ve zırhlı aracın yok edildiği bildiriliyor.
15.05.2022Dünya
Mücadele doğuda
Mücadele doğudaUkrayna ordusu Harkov’da ilerlerken, Rusların da Donbas’ta kazanım elde ettiği belirtiliyor. Çatışmalar şiddetlenirken, Ukrayna bir Rus taburunu nehri geçerken imha etti.
14.05.2022Dünya
Son dakika... Rus ordusu dağıldı! Köprüde pusu, yüzlerce ölü var
Son dakika... Rus ordusu dağıldı! Köprüde pusu, yüzlerce ölü varSon dakika haberlere göre, Ukrayna'nın doğusundaki Donets Nehri'ni geçmeyi deneyen Rus birlikleri, bir tuzak kurulduğundan habersizdi. Yüzer köprüden düşman mevzilerine geçen onlarca tank ve zırhlı araç, köprünün havaya uçurulmasıyla geri dönemedi. Ukrayna ordusunun yayınladığı fotoğraflarda, bir gün süren muharebenin ardından yok edilmiş 58 Rus tankı ve aracı sayıldı. Rusya açısından köprüdeki felaketi manşetlerine taşıyan İngiliz medyası, 'Putin'in harp meydanındaki son utancı' başlıklarını attı.
12.05.2022Dünya
Rusya'nın ölüm treni: Rus askerlerinin ceplerinden çıkanlar dehşete düşürdü
Rusya'nın ölüm treni: Rus askerlerinin ceplerinden çıkanlar dehşete düşürdüRusya tarafından işgal edilen topraklarını korumaya çalışan Ukrayna ordusu, gazetecilere Kiev yakınlarındaki soğutuculu trenin vagonuna erişim izni verdi. Vagonun içinde, Rus askerlerinin cesetleriyle dolu düzinelerce beyaz ceset torbası vardı.
12.05.2022Dünya
Rus işbirlikçisi bodrumda saklanırken yakalandı! Esir asker 'Kargo 200'ü anlattı
Rus işbirlikçisi bodrumda saklanırken yakalandı! Esir asker 'Kargo 200'ü anlattıUkraynalı bir köy meclis üyesi, 'vatan haini' suçlamasıyla özel kuvvetler tarafından tutuklandı. Esir bir Rus asker de 'Kargo 200' kodunun ne olduğunu ve savaşı kaldıramayanların intiharlarını anlattı.
12.05.2022Dünya
Son dakika... Putin Esad'a götürdü! Ukrayna'dan çalındı, Suriye'de belirdi
Son dakika... Putin Esad'a götürdü! Ukrayna'dan çalındı, Suriye'de belirdiSon dakika haberlere göre, Rusya'nın Ukrayna işgalini adım adım izleyen uydular, son olarak Karadeniz'den yola çıkıp İstanbul Boğazı'nı geçen ve Akdeniz'e açılan bir Rus gemisini Lazkiye'de yakaladı. Geminin kimliğini belirleyen AP haber ajansı, dünyaya ilan etti.
12.05.2022Dünya
Putin ‘uzun savaşa’ hazırlanıyor
Putin ‘uzun savaşa’ hazırlanıyorABD istihbaratı, Ukrayna’da istediği sonuca ulaşamayan Rusya lideri Putin’in ‘uzun savaşa hazırlandığını’ öne sürdü.
12.05.2022Dünya
'Putin daha yeni başlıyor!' ABD istihbaratından korkutan uyarı ve Rus liderin amacı
'Putin daha yeni başlıyor!' ABD istihbaratından korkutan uyarı ve Rus liderin amacıSon dakika haberlere göre ABD istihbaratı, Vladimir Putin'in Ukrayna'da uzun bir savaşa hazırlandığını ve doğudaki zaferin bile potansiyel olarak çatışmayı sona erdirmeyeceği konusunda uyararak 'gerçek niyetinin' ne olduğunu anlattı.
11.05.2022Dünya
Son dakika... Rusya savaşı kaybediyor mu? Ünlü Rus muhabir itiraf etti
Son dakika... Rusya savaşı kaybediyor mu? Ünlü Rus muhabir itiraf ettiUkrayna'da kırkıncı albayı da öldürülen Rus ordusunun verdiği kayıplar AP tarafından fotoğraflandı. Rus lider Putin'in Kızıl Meydan'da topalladığı anlar televizyon yayınlarıyla ortaya çıktı. Kremlin propagandisti muhabir ise, Donbas'ta Rus ordusunun başarısız olduğunu söyleyip komutanları suçladı.
10.05.2022Dünya
Dağ fare doğurdu
Dağ fare doğurduRusya Devlet Başkanı Putin, 9 Mayıs ‘Zafer Günü’nde “beklenen büyük açıklamayı” yapmazken, konuşmasında, Ukrayna’ya yönelik müdahaleyi haklı göstermeye çalıştı.
10.05.2022Dünya
Rusya Suriye’deki askerlerini çekiyor
Rusya Suriye’deki askerlerini çekiyorUkrayna’da planladığı gibi kısa zamanda zafer ilan edemeyen Rusya’nın, Ukrayna’daki birliklerini desteklemek için Suriye’de bulunan bazı birliklerini geri çektiği öne sürüldü.
10.05.2022Dünya
Rusya Zafer Günü’nü askeri geçit töreniyle kutladı
Rusya Zafer Günü’nü askeri geçit töreniyle kutladıSon dakika haberlere göre, Kızıl Meydan'daki Zafer Günü törenlerinde kürsüye çıkan Putin, Ukrayna'yı cehenneme çeviren kararını "Başka planları vardı, bizi dinlemediler. NATO bizim sınırlarımıza tehlike yarattı" diyerek savundu.
9.05.2022Haberler
Son dakika... Rus büyükelçiye kırmızı boyalı saldırı! Mezarlıkta 'Katil' sloganları
Son dakika... Rus büyükelçiye kırmızı boyalı saldırı! Mezarlıkta 'Katil' sloganlarıSon dakika haberlere göre, Kızıl Meydan'daki Zafer Günü törenlerinde kürsüye çıkan Putin, Ukrayna'yı cehenneme çeviren kararını "Batı topraklarımızı işgale hazırlanıyordu. Başka planları vardı, bizi dinlemediler" diyerek savundu. Polonya'da ise mezarlığa çiçek bırakan Rus Büyükelçi kimsenin beklemediği bir protestoya uğradı.
9.05.2022Dünya
Rusya'nın okul saldırısında korkunç bilanço! Sığınak olarak kullanılıyordu
Rusya'nın okul saldırısında korkunç bilanço! Sığınak olarak kullanılıyorduLuhansk Valisi Rus güçlerin sığınağa dönüştürülen bir okula düzenlediği hava saldırısı sonucu yaşanan facia hakkında bilgi verdi. Rusya'nın işgali ettiği İzyum'dan kaçmayı başaranlar ise yaşadıkları dehşeti anlattı.
8.05.2022Dünya
Kimin zaferi?
Kimin zaferi?Rus ordusu, yarın kutlanacak ‘zafer günü’ öncesinde ciddi kayıp vermeye devam ediyor. Özellikle Harkov çevresinin Ukrayna ordusu tarafından geri alınabileceği ifade ediliyor.
8.05.2022Dünya
Son dakika... Rus askerlerini gözleri bantlı getirdiler!
Son dakika... Rus askerlerini gözleri bantlı getirdiler!Ukrayna'nın en büyük ikinci şehri Harkov çevresinden püskürtülen Rus ordusu, bugün füze saldırılarında sivilleri vurdu. Yerel medya ise, Rus işgalcilerden geri alınan bir köyden ses getirecek fotoğraflar paylaştı.
7.05.2022Dünya
Direniş de sürüyor hazırlıklar da...
Direniş de sürüyor hazırlıklar da...Ukrayna askerlerinin Azovstal fabrikasındaki direnişi sürerken, Rusya’nın Mariupol’de büyük “Zafer Günü” geçidi için hazırlandığı ortaya çıktı.
7.05.2022Dünya
Son dakika... Karadeniz'de batırılan Rus savaş gemisini ABD 'belirledi!'
Son dakika... Karadeniz'de batırılan Rus savaş gemisini ABD 'belirledi!'Son dakika haberlere göre Amerikan medyası, cephe hattındaki Rus generallerinin koordinatlarını Ukrayna ile paylaşan ABD istihbaratının Karadeniz sularına gömülen Moskva'nın batışındaki rolü açığa çıktı. Putin'in işgal emri vermesiyle gönüllü olarak orduya katılan kadın askerin öldüğü ise, üç hafta sonra doğrulandı.
6.05.2022Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Donbas ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.