Döner Sermaye

Döner Sermaye

Son dakika döner sermaye haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan döner sermaye gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan döner sermaye haber sayfamızda...

Döner Sermaye

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.161 doner sermaye haberi bulunmuştur.
65 sözleşmeli personel alınacak
65 sözleşmeli personel alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre Hacettepe Üniversitesi 65 sözleşmeli personel alacak.
30.04.2021Ekonomi
Hurdaya ayrılan geminin yerine inşa edilecek yeni gemi için teşvik verilecek
Hurdaya ayrılan geminin yerine inşa edilecek yeni gemi için teşvik verilecekUlaştırma ve Altyapı Bakanlığı, ticari yük taşımacılığında kullanılan ve hurdaya ayrılan 20 yaş ve üzeri gemilerin yerine inşa edilecek gemi için teşvik verecek.
28.04.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile iki yeni bakanlık kuruldu! İşte görev ve yetkileri...
Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile iki yeni bakanlık kuruldu! İşte görev ve yetkileri...Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı kuruldu.
20.04.2021Siyaset
‘Mutsuz ve umutsuz...’
‘Mutsuz ve umutsuz...’Pandemi savaşçılarıyla yapılan araştırma sonuçlarının iç açıcı olmadığını belirten Sağlık-Sen İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Özdemir, “Yüzde 27’si istifa düşünüyor” dedi
21.04.2021Ege
Son dakika: Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildi
Son dakika: Turizmi Teşvik Kanunu komisyonda kabul edildiGelen son dakika haberine göre; Turizmi Teşvik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonunda kabul edildis
6.04.2021Siyaset
YÖK ve Sayıştay arasında eğitim iş birliği protokolü
YÖK ve Sayıştay arasında eğitim iş birliği protokolüYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı ile Sayıştay Başkanlığı arasında, üniversite personellerine yönelik gerçekleştirilmesi planlanan eğitimlere ilişkin kapsam ve koşulların düzenlenmesi amacıyla iş birliği protokolü imzalandı.
1.04.2021Gündem
Döner sermaye ve özel hesap uygulamaların tamamı yıl sonuna kadar tamamlanacak
Döner sermaye ve özel hesap uygulamaların tamamı yıl sonuna kadar tamamlanacakEkonomi Reform Paketi'ne ilişkin takvim kapsamında, döner sermayeler ve özel hesap uygulamalarının bütçeye alınmasına yönelik adımların tamamı yıl sonuna kadar atılacak.
24.03.2021Ekonomi
İzmir'deki meslek lisesi ürettiği dezenfektanlarla ihracata başladı
İzmir'deki meslek lisesi ürettiği dezenfektanlarla ihracata başladıİzmir'deki MOPAK Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde talebin hızla arttığı dezenfektan ve temizlik ürünlerinde yaptığı kaliteli üretimle Belçika ve Libya'ya ihracat yaparak dış pazara açıldı.
23.03.2021Ekonomi
AÖL 2. dönem sınavları ne zaman 2021? AÖL sınavı nasıl olacak, online mı yapılacak?
AÖL 2. dönem sınavları ne zaman 2021? AÖL sınavı nasıl olacak, online mı yapılacak?AÖL 2. Dönem sınavlarına ilişkin kılavuz yayımlandı. AÖL sınavları iptal mi, ertelendi mi, nasıl olacak? gibi sorular da yanıt buldu. MEB tarafından paylaşılan AÖL kılavuzunda sınav tarihleri ve AÖL sınavlarının uygulanış şekli belirtildi. Öğrenciler ise harekete geçti. Peki AÖL 2. Dönem sınavları ne zaman ve nasıl olacak, online mı? İşte AÖL sınav tarihleri 2021 yılı 2. Dönem....
23.03.2021Gündem
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesine 100 milyon lira sermaye tahsis edilecek
Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesine 100 milyon lira sermaye tahsis edilecekSanayi ve Teknoloji Bakanlığı Döner Sermaye İşletmesine 100 milyon lira sermaye tahsis edilmesine ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.
20.03.2021Ekonomi
Vehbi Koç Vakfı Koç özel ilkokulu ve ortaokulu seviye tespit sınavı ne zaman? Vehbi Koç Vakfı sınavı başvuru şartları ve ücreti nedir? (VKVİO - 2021)
Vehbi Koç Vakfı Koç özel ilkokulu ve ortaokulu seviye tespit sınavı ne zaman? Vehbi Koç Vakfı sınavı başvuru şartları ve ücreti nedir? (VKVİO - 2021)Vehbi Koç Vakfı Koç Özel İlkokulu ve Ortaokulu (VKVİO) 3. ve 5. sınıflarında öğrenim görecek öğrencilerin belirlenmesi amacıyla yapılacak olan seviye tespit sınavı ile ilgili bugün Milli Eğitim Bakanlığı tarafından duyuru paylaşıldı. Sınava katılım sağlamak isteyen öğrenciler ise Vehbi Koç Vakfı Koç özel ilkokulu ve ortaokulu seviye tespit sınavı ne zaman? Vehbi Koç Vakfı sınavı başvuru şartları ve ücreti nedir? sorularına yanıt aramaya başladı. İşte MEB'in paylaştığı Vehbi Koç Vakfı Koç özel ilkokulu ve ortaokulu seviye tespit sınavı kılavuzu...
17.03.2021Gündem
Reformun yol haritası haftaya açıklanıyor
Reformun yol haritası haftaya açıklanıyorCumhurbaşkanı Erdoğan’ın geçen hafta duyurduğu Ekonomi Reform Paketi’nde takvim belli oluyor. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, ekonomi reformunda yol haritasının haftaya açıklanacağını, büyükelçilerle detayları paylaşacakları toplantılar da yapacaklarını söyledi
17.03.2021Ekonomi
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...
Son dakika haberi | Vergide yeni dönem! Bakan Elvan açıkladı: Kalıcı olacak...Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Ekonomi Reform Paketi"nin ayrıntılarını paylaştı. Bakan Elvan "850 bin esnafa vergi muafiyeti istisna uygulamamız 2021 yılı kazançlarıyla başlayacak ve kalıcı olarak uygulanacak. dedi. Kripto para ve altın ile ilgili de açıklamalarda bulunan Elvan, "Dijital para ile kriptoyu karıştırmamak lazım. TL karşılığı dijital paradan bahsediyoruz. Kripto paralarla ilgili çok ciddi kaygılarımız var. Altına yönelik bazı tedbirler aldık, tüm aktörleriyle yeniden düzenlenecek. Piyasada kayıt dışılığın azaltılması konusunda tedbirler almaya başladık ve bunlara devam edeceğiz." dedi.
16.03.2021Ekonomi
Döner Sermaye Nedir, Nasıl Hesaplanır? Döner Sermaye Ücreti Nasıl Ödenir?
Döner Sermaye Nedir, Nasıl Hesaplanır? Döner Sermaye Ücreti Nasıl Ödenir?Döner sermaye sözcüğü günlük yaşamda sıklıkla karşılaşılan bir tabirdir. Televizyonlarda, gazetelerde, dergi ve kitaplarda rastlanılan bu deyime sosyal medyada da denk gelmek mümkündür. Bunun yanında birçok kamu kurum ya da kuruluşunda da döner sermaye ifadesi ile karşılaşmak olanaklıdır. Döner sermaye neyi anlatır, tam olarak döner sermaye nedir sorusu merak uyandırmaktadır. İşte sizler için döner sermaye konusunda bilgileri derledik.
14.03.2021Eğitim
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İşte Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm detaylar
Cumhurbaşkanı Erdoğan duyurmuştu! İşte Ekonomi Reform Paketi'ndeki tüm detaylarCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan "Ekonomi Reformları" için hazırlanan kitapçık, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinde yayımlandı.
12.03.2021Ekonomi
Ar-Ge’ye en fazla bütçe ayıran Gazi Üniversitesi
Ar-Ge’ye en fazla bütçe ayıran Gazi ÜniversitesiYükseköğretim Kurulu (YÖK) üniversitelerin performansının değerlendirildiği “Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2020”deki kriterler arasında yer alan üniversitelerin bütçe ve finansmanına ilişkin verileri açıkladı.
26.02.2021Eğitim
AÇIKLANDI! Ticaret Bakanlığı sürekli işçi kura sonuçları belli oldu
AÇIKLANDI! Ticaret Bakanlığı sürekli işçi kura sonuçları belli olduTicaret Bakanlığı Döner Sermaye Teşkilatı birimlerinde Sürekli İşçi Kadrosunda çalıştırılmak üzere sürekli işçi alınacak. Kura çekilişi 11'de başladı. Gözler sonuçlarda... "Ticaret Bakanlığı sürekli işçi kura sonuçları açıklandı mı?" sorusu soruluyordu ki adaylara müjdeli haber duyuruldu.
25.02.2021Gündem
Kitap basım hizmeti alınacak
Kitap basım hizmeti alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre, Diyanet İşleri Başkanlığı kitap basım hizmeti alınacak.
24.02.2021Ekonomi
Mülakatla 50 İşçi alınacak
Mülakatla 50 İşçi alınacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Konser Alanları İşletme Müdürlüğünde istihdam edilmek üzere mülakatla 50 İşçi alınacak.
21.02.2021Ekonomi
Preseli lif pamuk satışı yapılacak
Preseli lif pamuk satışı yapılacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre; preseli lif pamuk satışı yapılacak.
15.02.2021Ekonomi
Askerlik kaç ay 2021, uzadı mı, 6,9,12,18 ay mı? Yeni askerlik düzenlemesi neler?
Askerlik kaç ay 2021, uzadı mı, 6,9,12,18 ay mı? Yeni askerlik düzenlemesi neler?Askerlik süresi ile ilgili detaylar gündemde yer alıyor. Yeni askerlik düzenlemesi, TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edildi. Düzenlemede, uzman erbaşların emeklilik yaş haddi ile ilgili ayrıntılar yer aldı. Askerliğin 12 ve 18 ay olacağı ile ilgili iddialar gündemde yer alıyor. Peki askerlik kaç ay 2021, uzadı mı?
11.02.2021Gündem
115 sürekli işçi alımı yapacak
115 sürekli işçi alımı yapacakBasın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan. gov. tr'de yer alan duyuruya göre, Ticaret Bakanlığı 115 sürekli işçi alımı yapacak.
10.02.2021Ekonomi
Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman 2021, kadrolar neler? Ticaret Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılacak?
Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman 2021, kadrolar neler? Ticaret Bakanlığı işçi alımı başvurusu nasıl yapılacak?Ticaret Bakanlığı personel alımı ile ilgili detaylara gündeme geldi. Ticaret Bakanlığı, Döner Sermaye Teşkilatı birimlerinin sürekli işçi kadrosunda çalıştırılmak üzere 115 sürekli işçi alımı yapılacak. Başvuru tarihleri belli oldu. Peki Ticaret Bakanlığı personel alımı başvurusu ne zaman 2021, kadrolar neler?
10.02.2021Gündem
Döner Sermaye Teşkilatı birimlerine 115 sürekli işçi alacak
Döner Sermaye Teşkilatı birimlerine 115 sürekli işçi alacakTicaret Bakanlığı, Döner Sermaye Teşkilatı birimlerinin sürekli işçi kadrosunda çalıştırılmak üzere 115 sürekli işçi alımı gerçekleştirecek.
10.02.2021Ekonomi
Askerlik kaç ay oldu, 6,9,12,18 ay mı, uzadı mı 2021? Yeni askerlik düzenlemesi son dakika gelişmeleri neler?
Askerlik kaç ay oldu, 6,9,12,18 ay mı, uzadı mı 2021? Yeni askerlik düzenlemesi son dakika gelişmeleri neler?Askerliğin uzadığına dair iddialar gündemde yer alıyor. Askerliğin 12 ya da 18 aya çıkacağı iddialara ile ilgili yeni bir detay ortaya çıktı. Diğer taraftan ise TBMM Milli Savunma Komisyonunda kabul edilen yeni askerlik düzenlemesinin ayrıntıları merak konusu. Peki askerlik kaç ay oldu, uzadı mı? İşte yeni askerlik düzenlemesi ile ilgili ayrıntılar...
7.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

2021işçialımbakanlıkizmir

Döner Sermaye ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.