Dönüşüm

Dönüşüm

Son dakika dönüşüm haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan dönüşüm gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan dönüşüm haber sayfamızda...

Dönüşüm

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 15.295 donusum haberi bulunmuştur.
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Kelime Oyunu Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır? A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
23.07.2021Oyun
Milliyet Enerji dergisi enerji sektörünün rotasını paylaşıyor
Milliyet Enerji dergisi enerji sektörünün rotasını paylaşıyorTürkiye ve dünyadaki enerji sektörüne dair gelişmeleri, sektörün önde gelen isimleriyle değerlendiren Milliyet Enerji dergisi, dördüncü sayısında sektörün önde gelen isimleriyle “Enerji yatırımları ve yeni finansal dinamikler odağında” özellikle Covid-19 sonrasında enerji yatırımlarının yeni rotasını ve finansmanda yeni dönemi ele alıyor.
23.07.2021Ekonomi
Tokyo Olimpiyat Oyunları sessiz sedasız başlıyor
Tokyo Olimpiyat Oyunları sessiz sedasız başlıyorSalgın nedeniyle seyircisiz düzenlenecek olan Tokyo Olimpiyat Oyunları’nın açılışı bugün yapılacak. Törende Türk Bayrağını Merve Tuncel ile Berke Saka taşıyacak. Katı kuralların uygulanacağı organizasyonda sporcular madalyalarını kendileri takacak.
Derviş Zaim’e  ABD’den ödül
Derviş Zaim’e ABD’den ödülTürkiye sinemasının ustalarından Derviş Zaim’in yeni filmi “Flaşbellek”, ABD Arizona’da düzenlenen 27. Sedona Uluslararası Film Festivali’nden En İyi Uluslararası Film Ödülü’nü kazandı.
23.07.2021Kültür Sanat
Rize ve Artvin’i yine sel vurdu
Rize ve Artvin’i yine sel vurduDoğu Karadeniz’de yine sağanak yağış vardı. 8 gün sonra yeniden sele teslim olan Rize’nin Ardeşen, Çamlıhemşin ile Fındıklı ilçelerinde ve Artvin Arhavi’de dereler taştı. Her iki kentte de ev, iş yerlerini su bastı. Araçlarda ve evlerinde mahsur kalanlar kurtarıldı. Artvin Murgul’da bir kişinin kayıp olduğu bildirildi
23.07.2021Gündem
G20 Çevre Bakanları sonuç bildirisi kabul edildi! Bir ilk gerçekleşti
G20 Çevre Bakanları sonuç bildirisi kabul edildi! Bir ilk gerçekleştiG20 Dönem Başkanı İtalya'nın ev sahipliğinde bir araya gelen G20 ülkeleri Çevre Bakanları, iklim değişikliği, biyolojik çeşitlilik kaybı, kirlilik, habitat kaybı ve çölleşme, doğal kaynakların sürdürülemez kullanımı gibi konulardaki zorluklarla mücadelede çabalarını arttırarak sürdüreceklerini taahhüt etti. İtalya Ekolojik Dönüşüm Bakanı Roberto Cingolani, 'G20, ilk kez iklim, çevre, enerji ve yoksulluk arasındaki bağlantıyı tanıdı. Şimdiye kadar bunlar birbirinden ayrı düşünülen sektörlerdi' dedi.
22.07.2021Dünya
Son dakika: Rusya'dan Türkiye itirafı! 'Bölgesel güç haline geldi'
Son dakika: Rusya'dan Türkiye itirafı! 'Bölgesel güç haline geldi'Rus uzmanlar, Türkiye'nin uluslararası alanda önemli rol oynadığını ve bölgesel güç haline dönüştüğünü belirtti. Rusya'daki Çağdaş Türkiye Araştırmaları Merkezi Müdürü Amur Gadjiyev Türkiye'nin milli çıkarları doğrultusunda hareket ettiğinin altını çizerek, "Türkiye, son 5 yılda bölgedeki konumunu güçlendirdi ve komşu ülkeler üzerinde etkisini artırdı." ifadesini kullandı.
23.07.2021Dünya
Rize'de sel riski altındaki 665 yapı için harekete geçildi
Rize'de sel riski altındaki 665 yapı için harekete geçildiKaradeniz'de şiddetli yağışların yol açtığı can ve mal kayıplarına neden olan sel ve heyelanlarla ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nca hazırlanan 'İklim Değişikliği Eylem Planı' için harekete geçildi. Son sel afetinde 6 kişinin öldüğü, 2 kişinin kaybolduğu Rize'de plan kapsamında sel riski taşıyan 'acil ve öncelikli boşaltılması' gereken 665 yapı tespit edildi. Bayramdan sonra yapılacak tebligatların ardından tahliye edilecek yapılar yıkılacak, sahipleri kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilecek yeni konutlara taşınacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Demirören Haber Ajansı'na (DHA) yaptığı açıklamada, "Dere güzergahında kalan yapıları netleştirdik. Vatandaşlarımıza bayramdan sonra tebligatlarımızı yapacağız" dedi.
22.07.2021Gündem
Hurda gemi dönüşümüyle 157 milyon dolar gelir
Hurda gemi dönüşümüyle 157 milyon dolar gelirÇevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın kontrolünde 2021’in ilk altı ayında 60 hurda geminin geri dönüşümüyle ekonomiye 157 milyon dolar katkı sağlandı. Ekonomik ömrünü tamamlayarak seferden çekilen gemilerin yüzde 98’i çelikten oluşuyor ve bunun çoğunluğu geri dönüştürülebiliyor. Geri dönüşümün ardından elde edilen hurda parçaları, çelik hammaddesi olarak demir çelik fabrikalarına kazandırılıyor.
22.07.2021Ekonomi
Yılın ilk yarısında hurda gemilerden ekonomiye 157 milyon dolar katkı sağlandı
Yılın ilk yarısında hurda gemilerden ekonomiye 157 milyon dolar katkı sağlandıÇevre ve Şehircilik Bakanlığınca yılın ilk yarısında 60 hurda geminin geri dönüşümü gerçekleştirildi.
21.07.2021Ekonomi
Yeşil dönüşüm için kobalta hücum var
Yeşil dönüşüm için kobalta hücum varEnerji dönüşümünde ihtiyaç duyulan ekipmanın imalatında ve batarya teknolojilerinde kullanılan kobalt ve nadir elementlerin üretimi geçen yılın sonunda arttı, lityum, doğal grafit gibi minerallerin üretimi ise azaldı.
21.07.2021Ekonomi
2. TÜRKİYE LİDER MARKA ÖDÜLLERİ TÖRENİ MUHTEŞEM BİR GECEYLE SAHİPLERİNİ BULDU
2. TÜRKİYE LİDER MARKA ÖDÜLLERİ TÖRENİ MUHTEŞEM BİR GECEYLE SAHİPLERİNİ BULDUKazananların Strongbosses.com ve Yerliara.com kullanıcılarının oylarıyla belirlendiği, 2. Türkiye Lider Marka Ödülleri Töreni, 13 Temmuz Salı akşamı İstanbul Hilton Bomonti Hotel’de gerçekleşti.
20.07.2021Advertorial
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 7-24 kesintisiz sağlanacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 7-24 kesintisiz sağlanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lefkoşa'da toplu açılış ve temel atma töreninde önemli açıklamalarda bulundu. KKTC Veri Merkezi ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kamu kurum ve kuruluşlarının bilgi teknolojileri alanındaki hizmet sunumuna ait altyapı ihtiyaçları 7-24 kesintisiz ve güvenli şekilde karşılanacaktır.' dedi.
20.07.2021Haberler
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 7-24 kesintisiz sağlanacak
Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan müjdeyi verdi: 7-24 kesintisiz sağlanacakCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Lefkoşa'da toplu açılış ve temel atma töreninde önemli açıklamalarda bulundu. KKTC Veri Merkezi ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan, 'Kamu kurum ve kuruluşlarının bilgi teknolojileri alanındaki hizmet sunumuna ait altyapı ihtiyaçları 7-24 kesintisiz ve güvenli şekilde karşılanacaktır.' dedi.
20.07.2021Siyaset
Kobaltta üretim arttı, lityumda azaldı
Kobaltta üretim arttı, lityumda azaldıEnerji dönüşümünde ihtiyaç duyulan ekipmanın imalatında ve batarya teknolojilerinde kullanılan kobalt ve nadir elementlerin üretimi geçen yılın sonunda arttı, lityum, doğal grafit gibi minerallerin üretimi ise azaldı.
20.07.2021Uzmanpara
Enerjide stratejik öneme sahip kobaltta üretim arttı, lityumda azaldı
Enerjide stratejik öneme sahip kobaltta üretim arttı, lityumda azaldıEnerji dönüşümünde ihtiyaç duyulan ekipmanın imalatında ve batarya teknolojilerinde kullanılan kobalt ve nadir elementlerin üretimi geçen yılın sonunda arttı, lityum, doğal grafit gibi minerallerin üretimi ise azaldı.
20.07.2021Ekonomi
Son Dakika Haberi: Tüm Türkiye'ye yayılacak! Ücretsiz dağıtılması planlanıyor...
Son Dakika Haberi: Tüm Türkiye'ye yayılacak! Ücretsiz dağıtılması planlanıyor...Diyarbakır Kayapınar Belediyesi, pazar gıdalarını hiçbir ek maliyete girmeden ‘yerinde’ ayrıştırıp yenilebilir olanları turşu konserve yapıyor. Yenilmeyenler ise kompost haline dönüştürülüyor. Proje sayesinde iki ayda 139 ton atık gıda toplandı. Pilot projenin yurt geneline yayılması hedefleniyor.
20.07.2021Ekonomi
Manisa'da makilik alanda yangın! Ekipler müdahaleye başladı
Manisa'da makilik alanda yangın! Ekipler müdahaleye başladıManisa'nın Yunusemre ilçesindeki makilik alanda yangın çıktı. Ekipler, havadan ve karadan yangına müdahale başlattı.
18.07.2021Gündem
Son dakika... Tekirdağ’da, geri dönüşüm fabrikasında yangın!
Son dakika... Tekirdağ’da, geri dönüşüm fabrikasında yangın!Gelen bir son dakika haberine göre, Tekirdağ’ın Ergene ilçesindeki plastik granül geri dönüşüm fabrikasında yangın çıktı. İtfaiye ekiplerinin müdahelesi sonucu çıkan yangın söndürüldü.
18.07.2021Gündem
Türkiye'de yeşil OSB'ler hayata geçirilecek
Türkiye'de yeşil OSB'ler hayata geçirilecekTürkiye'nin yeşil ekonomiye yönelik hedefleri kapsamında, yeşil organize sanayi bölgeleri (OSB) ve endüstri bölgelerinin hayata geçirilmesi çalışmaları tamamlanacak, bu bölgelere yönelik sertifikasyon sistemi uygulamaya alınacak.
18.07.2021Ekonomi
Son Dakika Depremler: 18 Temmuz Kandilli - AFAD deprem mi oldu?
Son Dakika Depremler: 18 Temmuz Kandilli - AFAD deprem mi oldu?Son depremler listesi güncelleniyor. Sabah saatlerinde Girit Adası'nda deprem meydana geldi. İşte Kandilli Rasathanesi ve AFAD tarafından yayınlanan son depremler listesine göre 18 Temmuz'da yaşanan depremler.
18.07.2021Gündem
Dikkat çeken rapor Meclis’e sunuldu! KDV indirimi şart...
Dikkat çeken rapor Meclis’e sunuldu! KDV indirimi şart...İstanbul başta deprem riski olan şehirlere yoğun göçün durdurulması ve kırsala dönüşün canlandırılması istenen TBMM deprem raporunda kentsel dönüşüm için, “İmar değer artışı kentsel dönüşüme harcansın” gibi öneriler getirildi. Raporda faiz desteği ve KDV indirimi ile ilgili de tavsiyelerde bulunuldu.
18.07.2021Gündem
Korku dolu anlar! Sokak sakinleri dışarı fırladı
Korku dolu anlar! Sokak sakinleri dışarı fırladıAvcılar'da kentsel dönüşüm kapsamında geçen hafta boşaltılan ve içindeki parçaların sökümüne başlanan 4 katlı binanın çatısında çıkan yangın korku ve paniğe neden oldu. Yangının bitişiğinde trafo ve binalara sıçramaması için itfaiye ekipleri büyük çaba harcadı.
17.07.2021Gündem
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında tarih verdi: 2023'e kadar bitireceğiz
Son dakika haberi! Cumhurbaşkanı Erdoğan, canlı yayında tarih verdi: 2023'e kadar bitireceğizGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, ‘Erzurum Şehir Hastanesi, İl Emniyet Müdürlüğü Hizmet Binası, Canlı Hayvan Pazarı ile Yapımı Tamamlanan Diğer Projelerin Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan, 'Oltu Köprülü Kavşak ve bağlantı yolları ile Erzurum Havalimanı pist tadilatı işlerinin açılışını gerçekleştiriyoruz. Ovit Tüneli ile ilgili adımı da 2023'e kadar bitireceğiz. Sadece bu yatırımların rayiç tutarı 6.8 milyar lirayı buluyor.' dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rize'de sele maruz kalan alanların Afet Bölgesi ilan edileceğini bildirirken, ' O bölgeler afet bölgesi olacak ve yapacağımız ilk kabine toplantısında da bunu teminat altına alacağız' açıklamasını yaptı.
17.07.2021Siyaset
Avcılar'da alarma geçiren olay! 'Beyaz elbiseli, uzun boylu kadın binaya girip yaktı'
Avcılar'da alarma geçiren olay! 'Beyaz elbiseli, uzun boylu kadın binaya girip yaktı'Olay Avcılar'da yedi aydan bu yana kentsel dönüşüm nedeniyle boşaltılan binada meydana geldi. Binaya giren kadın elindeki poşetleri ateşe veren kadın bölgeden hızla kaçtı. İtfaiye yangını söndürürken, çevre sakinlerinin 'delilleri yok etmek istedi' iddiası üzerine yanan eşyalar arasında inceleme yapıldı.
17.07.2021Haberler

Benzer Haber Etiketleri

kobaltyangınselrizetürkiye

Dönüşüm ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.