Dünya Kadınlar Günü

Dünya Kadınlar Günü

Son dakika Dünya Kadınlar Günü haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Dünya Kadınlar Günü gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Dünya Kadınlar Günü haber sayfamızda...

Dünya Kadınlar Günü

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.564 dunya kadinlar gunu haberi bulunmuştur.
Gökçe Kırgız: Finalde herkes susacak, o benim son konuşmam olacak!
Gökçe Kırgız: Finalde herkes susacak, o benim son konuşmam olacak!Yaklaşık bir yıldır birlikte olduğu Yılmaz Taner ile geçtiğimiz günlerde nikah masasına oturan Gökçe Kırgız; evlilik kararını erkene çekme nedeni, pandemi dönemi, yeni projeleri ve 8 Mart Dünya Kadınlar Günü hakkında konuştu. 32 yaşındaki şarkıcı, sosyal medyada hakkında yazılan yorumlara ilişkin de mahkeme sürecine vurgu yapıp çarpıcı açıklamalar yaptı.
3.03.2021Cadde
Kadınlar Günü ne zaman 2021 hangi gün? Kadınlar Günü tarihi nasıl ortaya çıktı?
Kadınlar Günü ne zaman 2021 hangi gün? Kadınlar Günü tarihi nasıl ortaya çıktı?Mart ayına girmemizle birlikte yılın en anlamlı günleri arasında yer alan Kadınlar Günü tarihi merak edilmeye başladı. Her yıl düzenli olarak kutlanan ve Kadınlar Günü'nün önemini herkese ifade etmek isteyen vatandaşlar, şimdiden arayışa koyuldu. Öncelikle Kadınlar Günü ne zaman 2021 sorusuna cevap almak isteyenler ardından Kadınlar Günü nasıl ortaya çıktı aramasını yapıyor. İşte Mart ayının en önemli günü olan Kadınlar Günü hakkında bilinmesi gerekenler ve kaçırılmaması gereken o önemli tarih...
3.03.2021Gündem
Kadın valilerin korona başarısı
Kadın valilerin korona başarısıTürkiye’nin iki kadın valisinin görev yaptığı Uşak ve Nevşehir, koronavirüsle mücadelede başarılı bir tablo çizerek, kısıtlamalarda esnemeye giden iller arasında yer aldı. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü arifesinde, koronavirüsle mücadelede kadın valilerin başarısı göz doldurdu.
3.03.2021Gündem
TİM Başkanı Gülle ihracat rakamlarını değerlendirdi
TİM Başkanı Gülle ihracat rakamlarını değerlendirdiTürkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, 2021 yılının ilk iki ayında ihracatta rekor tazelemenin gururunu yaşadıklarını belirterek, “İyi başladığımız bu dönemde yıl sonu ihracat hedefimiz olan 184 milyar dolar ve üzerini gerçekleştireceğimize ihracat ailesi olarak yürekten inanıyoruz.” dedi.
2.03.2021Uzmanpara
Şubat ayı dış ticaret rakamları açıklandı
Şubat ayı dış ticaret rakamları açıklandıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, şubatta ihracatın yüzde 9,6 artışla 16 milyar 12 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirterek, "Böylelikle tüm zamanların en yüksek şubat ayı ihracat rakamını yakaladık." dedi.
2.03.2021Uzmanpara
Bakan açıkladı! Tüm zamanların en yüksek şubat ayı ihracatı
Bakan açıkladı! Tüm zamanların en yüksek şubat ayı ihracatıTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, şubatta ihracatın yüzde 9,6 artışla 16 milyar 12 milyon dolar olarak gerçekleştiğini belirterek, "Böylelikle tüm zamanların en yüksek şubat ayı ihracat rakamını yakaladık." dedi.
2.03.2021Ekonomi
Cinsiyet eşitsizliğiyle nasıl mücadele edebiliriz?
Cinsiyet eşitsizliğiyle nasıl mücadele edebiliriz?En anlamlı günlerden biri olan Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir açıklama yapan Psikolog Aynur İlhan, hukuki açıdan kadın ve erkek eşit görünse de cinsiyet eşitsizliğinin ne yazık ki her alanda devam ettiğini vurguladı. Kadınlara seslenerek, “Kimsenin cinsiyetine göre sınıflandırılmadığı ve yargılanmadı bir dünya için önce tüm kadınların herkesten ve her şeyden bağımsız bir şekilde kendisine değer vermeyi öğrenmesi gerekir” diyen İlhan, cinsiyet eşitsizliğine karşı çözüm önerilerini de altı maddede topladı.
1.03.2021Yaşam
Kadınlar Günü 2021 ne zaman? Dünya Kadınlar Günü tarihi nedir?
Kadınlar Günü 2021 ne zaman? Dünya Kadınlar Günü tarihi nedir?Mart ayına girmemizle birlikte Dünya Kadınlar Günü'nün ne zaman olduğu merak konusu oldu. Her yıl düzenli olarak Mart ayında kutlanan Dünya Kadınlar Günü tarihi ne zaman? Kadınlar Günü için heyecanlanan ve o güne özel plan hazırlamak isteyen vatandaşlar, Dünya Kadınlar Günü tarihini öğrenmek istiyor. Peki bu yıl Kadınlar Günü hangi güne denk geliyor? İşte 2021 Kadınlar Günü tarihi...
1.03.2021Gündem
Kadınlara  özel  proje
Kadınlara özel projeYazdığı şiirlerle de adından söz ettiren Tuğba Ünal, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel bir proje hazırladı.
27.02.2021Cadde
Destek projesi
Destek projesiKanaat önderi ve iyi yaşam gönüllüsü Şah Yaycı, koronavirüsle ilgili farkındalık yaratmayı amaçlayan bir projeye imza attı.
27.02.2021Cadde
Çiçek sektörü ihracatta yüz güldürüyor
Çiçek sektörü ihracatta yüz güldürüyorTürkiye'nin 1 Ocak-21 Şubat 2021 döneminde yaptığı çiçek ihracatı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 19 artış gösterdi.
25.02.2021Ekonomi
Kadınlar Günü ne zaman? (2021) Kadınlar Günü neden kutlanır? İşte tarihi...
Kadınlar Günü ne zaman? (2021) Kadınlar Günü neden kutlanır? İşte tarihi...Şubat ayının sona ermesine sayılı günler kala gelecek ay olan Mart için heyecan başladı. Mart ayı denilince akla ilk gelen tabii ki Kadınlar Günü'nün önemi oldu. Her yıl düzenli olarak Mart ayında kutlanan Kadınlar Günü ne zaman? 2021 Yılında Kadınlar Günü hangi güne denk geliyor, ayın kaçında kutlanacak? Anlam ve önemi oldukça büyük olan Kadınlar Günü neden kutlanır, tarihi nedir? İşte Kadınlar Günü hakkında merak edilenler ve bilinmesi gerekenler...
24.02.2021Gündem
5 - 6 - 7 Mart’ta Dünya Kadınlar Festivali
5 - 6 - 7 Mart’ta Dünya Kadınlar FestivaliDünya Kadınlar Festivali İstanbul, WOW Vakfı ortaklığında, British Council ve Sabancı Vakfı işbirliğiyle dijital olarak düzenlenecek. Festivalin ana teması ‘Şehirde Kadın Olmak’
19.02.2021Gündem
Çiçek sektöründen 83 ülkeye 107 milyon dolarlık ihracat
Çiçek sektöründen 83 ülkeye 107 milyon dolarlık ihracatTürkiye, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) rağmen 83 ülkeye yaklaşık 107 milyon dolarlık çiçek ihraç etti, sektörün 2021 yılki ihracat hedefi ise 125 milyon dolar olarak belirlendi.
8.01.2021Ekonomi
Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay: 2020 yılına damga vurduk
Satranç Federasyonu Başkanı Gülkız Tulay: 2020 yılına damga vurdukTürkiye Satranç Federasyonu (TSF) Başkanı Gülkız Tulay, "Tüm olumsuz koşullara karşın, 2020 yılının en etkin federasyonu olduk. Bu süreçte 'önce sağlık' mottosu ile ilerledik, dijital dünyada ve açık alanlarda gerçekleştirdiğimiz turnuvalar, etkinlikler ve ses getiren projeler ile 2020 yılına damga vurduk" dedi.
31.12.2020Diğer
Dünya Kadın Hakları günü mesajları, Atatürk fotoğrafları | Dünya Kadın Hakları Günü sözleri
Dünya Kadın Hakları günü mesajları, Atatürk fotoğrafları | Dünya Kadın Hakları Günü sözleriBugün Dünya Kadın Hakları Günü! Yaptıkları ile bizlere her zaman gurur kaynağı olan hayatımızda çok özel anlamlar ifade eden Türk Kadınlarına 5 Aralık 1934 tarihinde Mustafa Kemal Atatürk tarafından seçme seçilme hakkı verilmiş ve bu özel gün Türkiye ve Dünya'da Dünya Kadın Hakları Günü olarak kutlanmaya başlanmıştır. İşte 5 Aralık Dünya Kadın Hakları Gününe özel fotoğraflar ve mesajlar haberimizde...
5.12.2020Gündem
Kadın dostu markaya tüketici özel ödülü
Kadın dostu markaya tüketici özel ödülüToplumsal fırsat eşitliğini ilke edinmiş, kız çocuklarını sporla güçlendirmeyi hedef almış, kadının güçlendirilmesi, desteklenmesi amacıyla çalışan markalar ödüllendirilecek
5.12.2020Ekonomi
WOW Festival İstanbul’da
WOW Festival İstanbul’daİngiltere’de Women of the World (WOW) vakfının kurucusu Jude Kelly tarafından Dünya Kadınlar Günü’nün 100’üncü yılında başlatılan WOW Festivali, 2021 yılında İstanbul’da British Council Sanat Direktörü Esra A...
25.11.2020Kültür Sanat
İstanbullular hafta sonu spora doydu
İstanbullular hafta sonu spora doyduİstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul, 24 Ekim Cumartesi günü Tarihi Yarımada Bisiklet Turu ve 25 Ekim Pazar(bugün) günü gerçekleştirilen ‘İstanbul’u Koşuyorum’ Caddebostan Etabı Gazi Koşusu ile tüm İstanbulluları hafta sonunda spora doyurdu. Yüzlerce sporcunun katıldığı etkinliklerde keyifli anlar yaşandı.
25.10.2020Gündem
İstanbullular hafta sonu spora doyacak
İstanbullular hafta sonu spora doyacakİstanbul Yarı Maratonu’nda uyguladığı pandemi tedbirleriyle dünyadaki yarışlarda standart belirleyen ve diğer ülkelere örnek gösterilen İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul, Cumartesi günü Tarihi Yarımada Bisiklet Turu ve Pazar günü gerçekleştirilecek ‘İstanbul’u Koşuyorum’ Caddebostan Etabı Gazi Koşusu ile tüm İstanbullulara bu hafta sonunda spor imkânı sunuyor.
23.10.2020Gündem
Konak’ta şiddet son bulacak
Konak’ta şiddet son bulacakKonak Belediyesi, Küresel Belediye Başkanları Parlamentosu’nun (Global Parliament of Mayors), 2030 yılına kadar şiddetin yarı yarıya azaltılması amacıyla başlattığı projeye katıldı...
18.10.2020Ege
Spor İstanbul'dan Bakırköy'de pazar sporu
Spor İstanbul'dan Bakırköy'de pazar sporu15. İstanbul Yarı Maratonu’nda uyguladığı pandemi tedbirleriyle dünyadaki yarışlarda standart belirleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul, ‘İstanbul’u Koşuyorum’ etkinliklerinin bu yıl ki ikinci yarışı olan Bakırköy Etabı’nı 11 Ekim Pazar günü 400 İstanbullunun katılımı ile gerçekleştirdi.
11.10.2020Gündem
Üretici kadınlara bakanlık desteği
Üretici kadınlara bakanlık desteğiMerkezefendi Belediyesi ortaklığıyla, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde hizmete açılan Kadın Girişimi Üretimi ve İşletme Kooperatifi, Ticaret Bakanlığı’nca başlatılan KOOP-DES Hibe Programı’na sunduğu ‘Sağlıklı Nesiller İçin Sağlıklı Besin ve Uygun Paketleme’ projesiyle hibe almaya hak kazandı.
10.10.2020Ege
'İstanbul'u Koşuyorum' Bakırköy etabında 400 İstanbullu yarışacak
'İstanbul'u Koşuyorum' Bakırköy etabında 400 İstanbullu yarışacakİstanbul Yarı Maratonu’nda uyguladığı pandemi tedbirleriyle dünyadaki yarışlarda standart belirleyen İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki Spor İstanbul, ‘İstanbul’u Koşuyorum’ etkinliklerinin Bakırköy Etabı’nda trafiğe kapalı ve araçsız alanda sporculara yarış imkânı sunacak.
9.10.2020Gündem
Nusret Gökçe'den yardım çağrısı
Nusret Gökçe'den yardım çağrısıNusr-Et’in ortaklarından Nusret Gökçe, Beyrut’ta meydana gelen patlamanın ardından Lübnan halkına destek olmak amacıyla ‘Biz Bir Aileyiz’ sloganıyla uluslararası bir yardım kampanyası başlattı.
5.09.2020Cadde

Benzer Haber Etiketleri

gününe zamantürkiyeihracatistanbul

Dünya Kadınlar Günü ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.