Kadın Hakları

Kadın Hakları

Son dakika kadın hakları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan kadın hakları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan kadın hakları haber sayfamızda...

Kadın Hakları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 6.095 kadin haklari haberi bulunmuştur.
Bayramlaşmada  ‘aşı olun’ çağrısı
Bayramlaşmada ‘aşı olun’ çağrısı Partiler arası bayramlaşma bu yıl da uzaktan gerçekleşti. Geçmişteki yüz yüze bayramlaşmalarda yaşanan siyasi atışmaların yerine dünkü uzaktan bayramlaşmada temel konu salgından kurtuluş oldu
22.07.2021Siyaset
Kadın hakları savunucusu oldu
Kadın hakları savunucusu olduBirçok kadın hakları derneğine ücretsiz danışmanlık yapan avukat Batuhan Demircan, şiddete maruz kalanların yanında yer alıyor.
21.07.2021Cadde
Afganistan’da çatışmalar devam ediyor
Afganistan’da çatışmalar devam ediyorAfganistan’da barış süreci belirsizliğini korurken güvenlik güçleri ile Taliban arasındaki şiddetli çatışmalar devam ediyor.
18.07.2021Dünya
Türk edebiyatının ‘farklı’ kalemleri
Türk edebiyatının ‘farklı’ kalemleriNahid Sırrı Örik tarafından 1927’de Fransızca kaleme alınan ve 94 yıl sonra Türkçede yayımlanan “Kibar Fahişe Zeynep”ten yola çıkarak Türk edebiyat tarihinde yabancı dillerde yazan yazarlara bir yolculuk yaptık.
15.07.2021Kültür Sanat
Gürül gürül sesin birer parçasıyız
Gürül gürül sesin birer parçasıyızSon romanı “Ev” ile Duygu Asena Roman Ödülü’nün sahibi olan Nermin Yıldırım “Hepimiz büyümesine ve yayılmasına katkı sağlamaya çalıştığımız gürül gürül bir sesin parçasıyız” diyor
11.07.2021Kültür Sanat
Varbanova Meclis komisyonunda konuştu: Kadına şiddet gölge pandemi
Varbanova Meclis komisyonunda konuştu: Kadına şiddet gölge pandemiTBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Belirlenmesi Araştırma Komisyonu, AK Parti Malatya Milletvekili Öznur Çalık başkanlığında toplandı. Komisyonda dün Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Birimi Türkiye Direktörü Asya Varbanova, BM Kalkınma Programı Türkiye Mukim Temsilcisi Louisa Vinton ve BM Nüfus Fonu Türkiye Temsilcisi Hassan Mohtashami dinlendi.
8.07.2021Gündem
Çin, Kanada'da yerli halka yönelik insan hakları için çağrıda bulundu
Çin, Kanada'da yerli halka yönelik insan hakları için çağrıda bulunduÇin, Kanada'da kadınlar ve çocuklar da dahil olmak üzere yerli halka yönelik insan hakları ihlallerine ilişkin "kapsamlı ve adil soruşturma" çağrısı yaptı.
7.07.2021Dünya
Milliyet Gazetesi'ne BM'den önemli misyon
Milliyet Gazetesi'ne BM'den önemli misyonMilliyet Gazetesi, Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Birimi'nin Nesiller Boyu Eşitlik Forumu'nda yer alan ilk medya kuruluşu oldu. Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, bu platformda yer almak için BM kriterlerine uyumlu bir gazetecilik anlayışına sahip olduklarını belirterek, "Birleşmiş Milletlerin dünya genelinde kadınların sorunları konusunda dile getirdiği hassasiyetlerin, önceliklerin ve eylem planlarının bir parçası olduk" dedi.
7.07.2021Haberler
Milliyet Gazetesi'ne BM'den önemli misyon
Milliyet Gazetesi'ne BM'den önemli misyonMilliyet Gazetesi, Birleşmiş Milletler (BM) Kadın Birimi'nin Nesiller Boyu Eşitlik Forumu'nda yer alan ilk medya kuruluşu oldu. Milliyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mete Belovacıklı, bu platformda yer almak için BM kriterlerine uyumlu bir gazetecilik anlayışına sahip olduklarını belirterek, "Birleşmiş Milletlerin dünya genelinde kadınların sorunları konusunda dile getirdiği hassasiyetlerin, önceliklerin ve eylem planlarının bir parçası olduk" dedi.
7.07.2021Gündem
Aile Bakanı Derya Yanık’tan Elmalı Davası açıklaması: Çizim ve yazışmalar  bu dosyaya ait değil
Aile Bakanı Derya Yanık’tan Elmalı Davası açıklaması: Çizim ve yazışmalar bu dosyaya ait değilAile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Elmalı davasıyla ilgili, “Davayla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil” dedi.
7.07.2021Gündem
Son dakika: Bakan Yanık'tan Elmalı davası açıklaması: Dosyaya ait değil
Son dakika: Bakan Yanık'tan Elmalı davası açıklaması: Dosyaya ait değilSon dakika haberine göre, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Elmalı'daki istismar iddialarıyla ilgili, "Davayla ilgili olduğu söylenen birtakım ses kayıtları, yazışmalar, çizimler bu dosyaya ait değil." dedi.
5.07.2021Gündem
Cinsiyet eşitliğine 40 milyar $ yatırım
Cinsiyet eşitliğine 40 milyar $ yatırımDünya liderleri, uluslararası kuruluşlar ve özel sektör temsilcileri, Paris’teki “Nesiller Boyu Eşitlik Forumu”nda (Generation Equality Forum) küresel düzeyde cinsiyet eşitliğini artırmak için 40 milyar dolar yatırım sözü verdi.
2.07.2021Dünya
Enerji yönetiminde kadınlar güçleniyor
Enerji yönetiminde kadınlar güçleniyorÜlke yöneticilerinin yüzde 100’ü Birleşmiş Milletler Kadını Güçlendirme İlkeleri’ne uyum sözü veren Schneider Electric’in 15 yıl önce, üst düzey bin yöneticisinin sadece yüzde 5’i kadınken, bugün küresel ölçekte bu oran yüzde 30’a ulaştı. Türkiye’de de Schneider Electric yönetim kadrosunun yüzde 30’u kadın yöneticilerden oluşuyor.
28.06.2021Ekonomi
‘İstanbul Sözleşmesi yoksa CEDAW 35 var’
‘İstanbul Sözleşmesi yoksa CEDAW 35 var’İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle geri çekilen İstanbul Sözleşmesi’ni temel alan “Mor Zirve Toplantıları’nı başlattı.
26.06.2021Gündem
Kadına şiddete karşı kararlılık mesajı
Kadına şiddete karşı kararlılık mesajıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kadına Karşı Şiddetle Mücadele İstişare Toplantısı’na başkanlık etti.
25.06.2021Siyaset
Ay Yıldız var göğsümüzde!
Ay Yıldız var göğsümüzde!Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Karşıyaka’ya geldiği ve KSK formasına ay yıldız armağan ettiği 24 Haziran 1926 tarihinin yıl dönümü, kentte büyük coşku ve heyecanla kutlanacak.
22.06.2021Ege
Bağımlılığa karşı yürüyüş
Bağımlılığa karşı yürüyüşKarşıyaka Kaymakamlığı tarafından madde bağımlılığıyla mücadele konusunda farkındalık yaratmak amacıyla yürüyüş düzenlendi.
18.06.2021Ege
Profesöre tacizden soruşturma! 'Saplantılı aşık oldu'
Profesöre tacizden soruşturma! 'Saplantılı aşık oldu'Ankara Barosu avukatlarından N.S., 2006'da Konya'da avukatlık stajı sırasında tanıştığı, 2017'de ise babasının şüpheli ölümü nedeniyle adli tıp işlemleri için tekrar görüşmeye başladığı, Necmettin Erbakan Üniversitesi Adli Tıp Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şerafettin D.  hakkında 'taciz', 'tehdit', 'şantaj' dahil 7 suçtan 9 suç duyurusunda bulundu. Şerafettin D. hakkında 'şantaj' suçundan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açılırken, diğer suçlarla ilgili soruşturmalar ise sürüyor. Şerafettin D. hakkında ayrıca 6 ay N.S.'ye yaklaşmama tedbiri uygulandı.
16.06.2021Gündem
Hedef, kadını güçlü kılmak
Hedef, kadını güçlü kılmakBM Kadın Birimi’nin Türkiye’de kadın haklarının ve toplumsal cinsiyet eşitliğinin gelişmesine katkıda bulunmak için geliştirdiği üç yıllık proje kapsamında kadın sivil toplum kuruluşlarına 4.5 milyon euro’luk destek sağlanacak...
12.06.2021Gündem
Son dakika! Nişantaşı'nda başörtülü akademisyene saldırıya tepkiler büyüyor
Son dakika! Nişantaşı'nda başörtülü akademisyene saldırıya tepkiler büyüyorİstanbul Nişantaşı'nda bir arkadaşı ile parkta oturan başörtülü araştırma görevlisi Neşe Nur Akkaya, Eray Çakın'ın saldırısına uğradı. Darp raporu alan Akkaya, Çakın'dan şikayetçi oldu. Kısa sürede gözaltına alınan şüpheli, suçunu itiraf etti. Öte yandan saldırıya siyaset dünyasından ve STK'lardan peş peşe tepkiler geldi.
9.06.2021Gündem
700 yıllık kalenin varisi olan aile, yeni bir kale için devrede
700 yıllık kalenin varisi olan aile, yeni bir kale için devredeTrabzon'da, 13’üncü yüzyılda Cenevizliler döneminde inşa edilen Güzelhisar Kalesi’nin tapusunun kendilerine verilmesi için açtıkları davayı kazanan Üçüncüzade Ömer Paşa'nın torunları, bu kez de Gümüşhane'nin Torul ilçesindeki Manastır Kalesi'nin kendilerine ait olduğunu iddia etti.
9.06.2021Ekonomi
Medeni Hukuk Nedir? Kısaca Medeni Hukuk Anlatımı
Medeni Hukuk Nedir? Kısaca Medeni Hukuk AnlatımıMedeni hukuk, kişinin doğumundan vefatına kadar aile ve borç ilişkilerini kapsayan hukuk dalıdır. Yurttaşlık hukuku adıyla da bilinen medeni hukukta borç, miras ve eşyaların kişiler arasında paylaşılması gibi iktisadi konular ağırlıktadır. Suç ve ceza kavramlarının yer almadığı medeni hukuk, hukuk fakültelerinin 1. sınıfında ders olarak okutulmaktadır. Medeni hukuk nedir? Medeni hukuk dalları ve temel ilkeleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.
9.06.2021 Eğitim
İletişim Başkanı Altun: Bu ülkeyi kalpleri nefretten kararmış olanlara bırakmayacağız
İletişim Başkanı Altun: Bu ülkeyi kalpleri nefretten kararmış olanlara bırakmayacağızCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, İstanbul Nişantaşı'nda yaşanan şiddet olayını telin ederek, "Bu ülkeyi kalpleri nefretten kararmış olanlara bırakmayacağız." ifadesini kullandı.
8.06.2021Siyaset
Sır ölümde külotlu çorap detayı! Babası tek tek anlattı
Sır ölümde külotlu çorap detayı! Babası tek tek anlattıKars'ın Kağızman ilçesine bağlı Akören köyünde yaşayan Yonca Aladağ(20), geçen Ocak'ta, baza kapağının altında ölmüş olarak bulundu. Birkaç ay önce "Zorunlu" olarak evlendiği ortaya çıkan Yonca'nın babası Fevzi Aladağ, kızının kazayla ölmediğini, cinayete kurban gittiğini öne sürdü.
7.06.2021Gündem
Kadın girişimciler için destek programı
Kadın girişimciler için destek programıKadın girişimciler, toplumda sürdürülebilir bir kalkınma için hayati önem taşıyor. Finans teknolojileri şirketi iyzico, iş ortakları Google, Good4Trust, IdeaSoft, Paraşüt ve Mükellef ile birlikte hayata geçirdiği iyzico Kadın GirisDestek Programı ile kadın girişimcilerin gücünü “iyiden iyiye” artırmayı hedefliyor.
7.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Milliyet GazetesiMete BelovacıklıBMegeizmir

Kadın Hakları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.