Durmuş Yılmaz

Durmuş Yılmaz

Milliyetçi Hareket Partisi Uşak 1 .sıra Adayı.Durmuş Yılmaz 1947 yılında Uşak’ta doğdu. İlk ve orta eğitimini Uşak’ta, lise eğitimini Ankara Tapu ve Kadastro Meslek Lisesi’nde yatılı olarak eğitim aldı. 1969 yılında Muğla’da harita ve kadastro teknisyeni olarak çalışmaya başlayan Yılmaz, Muğla Turgut Reis Lisesi’ni dışardan bitirdikten sonra Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni kazandı. Üç yıl hukuk eğitimi alan Yılmaz, 1970 yılında Milli Eğitim Bakanlığı’nın açtığı devlet bursu sınavını kazanarak İngiltere’ye Ticaret Bakanlığı adına iktisat öğrenimi için gönderildi. The City Üniversity of London’da ekonomi dalında lisans, Üniversity College, Üniversity of London’da lisans üstü eğitimini tamamladı. Eğitimini tamamladıktan sonra Türkiye’ye dönen Yılmaz, Ticaret Bakanlığı’nda çalışmaya başladı. 1980 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Kambiyo Genel Müdürlüğünde göreve başlayan Yılmaz, Dış Borç Erteleme, Döviz Kurları ve Döviz Rezerv Yönetimi alanlarında çalıştı. 1993 yılında Döviz İşlemleri Müdürlüğü Müdür Yardımcısı, 1995 yılında Bankalararası Para Piyasası Müdürü, 1996 yılında Ödemeler Dengesi Müdürü, 1997 yılında Döviz Risk Yönetimi, Krediler, Döviz ve Efektif Piyasaları ile Açık Piyasa İşlemlerinden sorumlu Piyasalar Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı, 2002 yılında İşçi Dövizleri Genel Müdürü olan Yılmaz, 7 Nisan 2003 tarihinde yapılan Banka Genel Kurulunda Banka Meclisi Üyeliğine seçildi. 2006 yılında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanlığına atanan Yılmaz, 2009 yılında Euromoney dergisi tarafından "Yılın Merkez Bankası Başkanı" seçildi. 2011 yılına kadar bu görevi yürüten Yılmaz, görevinin tamamlanmasının ardından Nisan 2011’ de 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün başdanışmanlığı görevini üstlendi. Yılmaz evli ve 3 çocuk babası.

Durmuş Yılmaz

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.516 durmuş yılmaz haberi bulunmuştur.
Togg'da heyecanlandıran gelişme! Avrupa'daki ilk durağı belli oldu
Togg'da heyecanlandıran gelişme! Avrupa'daki ilk durağı belli olduTürkiye’nin yerli otomobil girişimi Togg, Avrupa pazarına açılmak için harekete geçti. Togg tarafından Almanya’nın Stuttgart şehrinde bir temsilcilik açıldı. İşte detaylar…
29.01.2022Otomobil
BDDK'dan 26 kişi hakkında suç duyurusu
BDDK'dan 26 kişi hakkında suç duyurusuBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kur korumalı TL mevduat sistemine ilişkin yaptıkları açıklamalar nedeniyle Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer'in aralarında bulunduğu 26 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.
27.12.2021Haberler
Son dakika: BDDK'dan 26 kişi hakkında suç duyurusu
Son dakika: BDDK'dan 26 kişi hakkında suç duyurusuBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kur korumalı TL mevduat sistemine ilişkin yaptıkları açıklamalar nedeniyle Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer'in aralarında bulunduğu 26 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.
27.12.2021Ekonomi
BDDK'dan 5 kişi hakkında suç duyurusu
BDDK'dan 5 kişi hakkında suç duyurusuBankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) kur korumalı TL mevduat sistemine ilişkin yaptıkları açıklamalar nedeniyle Durmuş Yılmaz, Güldem Atabay, Burhanettin Bulut, Emin Çapa ve Selçuk Geçer hakkında suç duyurusunda bulundu.
27.12.2021Haberler
BBP Genel Sekreteri Tunç: Alınan önlemlerin netice vereceğine inanıyorum
BBP Genel Sekreteri Tunç: Alınan önlemlerin netice vereceğine inanıyorumBüyük Birlik Partisi (BBP) Genel Sekreteri Üzeyir Tunç, "Ekonomik olarak zor günlerden geçiyoruz ama eksiğimize, hatamıza rağmen alınan önlemlerin 1-2 ay içinde netice vereceğine inanıyorum. Zaman içinde raflara, marketlere yansıyacağına da inanıyorum" dedi.
24.12.2021Siyaset
‘Erken seçim yok noktayı koydum!’
‘Erken seçim yok noktayı koydum!’Muhalefetin erken seçim çağrısına yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu ülke bir hukuk devletidir. Belirlenen tarih neyse o tarihte seçim yapılacaktır... Erken seçim yok. Bay Kemal, noktalı virgül değil ha! Nokta koydum" dedi
23.12.2021Siyaset
MHP, Balıkesir'den Türkiye'ye mesaj verdi
MHP, Balıkesir'den Türkiye'ye mesaj verdiMilliyetçi Hareket Partisi Genel Merkezi’nin “Adım Adım 2023: İl İl Anadolu” Programı kapsamında düzenlenen toplantı Balıkesir’de gerçekleştirildi. Balıkesir’deki programa MHP Grup Başkan Vekili Erkan Akçay gündeme dair değerlendirmeler yaparken MHP’nin 53 yıllık geçmişinde her zaman devletin yanında olduklarına değindi.
4.12.2021Siyaset
Resmi Gazete paylaşımı tutmadı! 'Bu gece bir şeyler olabilir' dedi, ortalık karıştı
Resmi Gazete paylaşımı tutmadı! 'Bu gece bir şeyler olabilir' dedi, ortalık karıştıHDP Kocaeli Milletvekili Ömer Faruk Gergerlioğlu, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz'ın Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 'Bu gece saat 00.00 da Resmi Gazeteyi takip edin, ekonomi açısından olağanüstü bir şey olacak' dedi' sözlerini paylaştı. Bu andan itibaren tüm gözler Resmi Gazete'ye çevrilirken, konuyla ilgili CHP, İYİ Parti ve HDP'li isimlerden açıklama geldi. Yılmaz'ın Resmi Gazete iddiaları gece yarısı gerçekleşmezken, büyük tepki topladı. CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla, "Bu ucube sistem, artık bir siteyi bile çalıştıramıyor." diyerek Yılmaz'a destek verdi ama Yılmaz bugün bir özür paylaşımı yaptı.
20.11.2021Siyaset
Millet İttifakı’nın ‘stres testi’
Millet İttifakı’nın ‘stres testi’Cumhurbaşkanlığı adaylığı, Suriye tezkeresi ve özellikle HDP konusunda CHP ve İYİ Parti’den gelen farklı açıklamalar, Millet İttifakı’ndaki görüş ayrılıklarını ortaya çıkardı. Ancak iki partinin kurmayları, ‘Ayrışsak da beraberiz’ mesajını verdi.
5.11.2021Siyaset
İYİ Parti’de tezkereye ret oyu veren Yılmaz: ‘Bir sıkıntı yok’
İYİ Parti’de tezkereye ret oyu veren Yılmaz: ‘Bir sıkıntı yok’İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz, Genel Başkan Meral Akşener’in Irak ve Suriye tezkeresine “evet oyu” verileceğini açıklamasına karşılık, “ret oyu” kullandığını sosyal medyadan yaptığı açıklamayla duyurdu. “İYİ Parti’de tezkere çatlağı” olarak yorumlanan gelişmeye karşılık Yılmaz, “Mümkün değil. İYİ Parti’de siyasete başladım, İYİ Parti’de siyaseti bitireceğim. Bir sıkıntı yok” dedi.
28.10.2021Siyaset
İYİ Parti'de 'tezkere' çatlağı! İlk açıklamalar geldi
İYİ Parti'de 'tezkere' çatlağı! İlk açıklamalar geldiİYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, Irak ve Suriye'de TSK’nın 2 yıl daha görevinin uzatılmasına ilişkin tezkereye 'hayır' oyu vermesine ilişkin "Demokraside her şey mümkün. Herkesin aynı şeyi düşünmesi şart değil" dedi. İYİ Parti'den de Durmuş Yılmaz'ın kararıyla ilgili açıklama geldi.
27.10.2021Haberler
İYİ Parti'de 'tezkere' firesi! İlk açıklamalar geldi
İYİ Parti'de 'tezkere' firesi! İlk açıklamalar geldiİYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Durmuş Yılmaz, Irak ve Suriye'de TSK’nın 2 yıl daha görevinin uzatılmasına ilişkin tezkereye 'hayır' oyu vermesine ilişkin "Demokraside her şey mümkün. Herkesin aynı şeyi düşünmesi şart değil" dedi. İYİ Parti'den de Durmuş Yılmaz'ın kararıyla ilgili açıklama geldi.
27.10.2021Siyaset
MHP'li Akçay: Anlaşmazlık içinde oldukları anlaşılıyor
MHP'li Akçay: Anlaşmazlık içinde oldukları anlaşılıyorMHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in, Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun cumhurbaşkanlığı adaylıklarına itiraz etmeyeceklerine ilişkin sözleri ile ilgili, "Öyle görünüyor ki zillet ittifakı arasında ciddi anlaşmazlık ve çatlaklar olduğu, birbirlerine çelme takmaya yönelik birtakım durumlar içerisinde oldukları ve bu konuda anlaşmazlık içinde oldukları anlaşılıyor" dedi.
27.10.2021Siyaset
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dedi
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dediIrak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon ile asker gönderme konusunda hükümete yetki veren tezkerinin süresi iki yıl daha uzatıldı. AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla Meclis’te kabul edilen tezkere için CHP ve HDP ‘hayır’ oyu kullandı. Günlerdir "hayır" oyu için çağrı yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, oylamada yanlışlıkla "Evet" oyu için elini kaldırması ise dikkatlerden kaçmadı.
27.10.2021Haberler
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dedi
Oylamada dikkat çeken an! HDP'li Buldan tezkereye yanlışlıkla "evet" dediIrak ve Suriye’ye sınır ötesi operasyon ile asker gönderme konusunda hükümete yetki veren tezkerinin süresi iki yıl daha uzatıldı. AK Parti, MHP ve İYİ Parti’nin oylarıyla Meclis’te kabul edilen tezkere için CHP ve HDP ‘hayır’ oyu kullandı. Günlerdir "hayır" oyu için çağrı yapan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, oylamada yanlışlıkla "Evet" oyu için elini kaldırması ise dikkatlerden kaçmadı.
27.10.2021Siyaset
Merkez Bankası 90 yaşında
Merkez Bankası 90 yaşındaTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), bugün 90'ıncı kuruluş yıl dönümünü kutluyor.
3.10.2021Ekonomi
Son dakika: Yapılandırma teklifi kabul edildi
Son dakika: Yapılandırma teklifi kabul edildiAK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması İle Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına İlişkin Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.
27.05.2021Ekonomi
AK Parti’den ‘128 milyar dolar” açıklamaları
AK Parti’den ‘128 milyar dolar” açıklamaları‘Bir varlıktan diğerine dönüşür’TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Cevdet Yılmaz,  TBMM Genel Kurulu’ndaki görüşmelerde muhalefetin yönelttiği “128 milyar dolar nerede?” sorusuna yanıt verdi...
16.04.2021Siyaset
TBMM yerleşkesinde İYİ Partili Durmuş Yılmaz ve eşi trafik kazası geçirdi
TBMM yerleşkesinde İYİ Partili Durmuş Yılmaz ve eşi trafik kazası geçirdiİYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ve eşi Duriye Yılmaz, TBMM yerleşkesindeki trafik kazasında yaralandı.
8.04.2021Haberler
Son dakika... TBMM yerleşkesinde hareketli anlar! Vekil ve eşi yaralandı
Son dakika... TBMM yerleşkesinde hareketli anlar! Vekil ve eşi yaralandıİYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ve eşi Duriye Yılmaz, TBMM yerleşkesindeki trafik kazasında yaralandı.
8.04.2021Siyaset
Son dakika... TBMM yerleşkesinde İYİ Partili Durmuş Yılmaz ve eşi trafik kazası geçirdi
Son dakika... TBMM yerleşkesinde İYİ Partili Durmuş Yılmaz ve eşi trafik kazası geçirdiGelen son dakika haberine göre; İYİ Parti Ankara Milletvekili Durmuş Yılmaz ve eşi Duriye Yılmaz, TBMM yerleşkesindeki trafik kazasında yaralandı.
8.04.2021Siyaset
‘Türk ekonomisine adeta itibar suikastı yapıldı’
‘Türk ekonomisine adeta itibar suikastı yapıldı’İYİ Parti TBMM Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, “Merkez Bankası Başkanı’nın değişimiyle krizdeki Türkiye’nin tekrar savrulmaya sürüklendiğini gördük. Merkez Bankası’ndaki 128 milyar dolarlık rezervin nasıl kaybolduğunu beklerken Merkez Bankası üzerinden Türk ekonomisine adeta bir itibar suikastı yapıldığını gördük” dedi.
27.03.2021Siyaset
Son dakika... Erdoğan'ın mesajı ittifaka davet mi siyasi nezaket mi?
Son dakika... Erdoğan'ın mesajı ittifaka davet mi siyasi nezaket mi?Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, İYİ Parti’nin 3. kuruluş yıl dönümü için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’e gönderdiği mesaj, parti içinde farklı değerlendirmelere yol açtı. Mesajı, Cumhur İttifakı’na davet olarak yorumlayıp tepki gösterenlerin yanı sıra “siyasi nezaket” gereği görüp olumlu bulanlar da oldu.
27.10.2020Siyaset
Akşener: Türkiye o masalarda kardeşinin yanında oturmalı
Akşener: Türkiye o masalarda kardeşinin yanında oturmalıİYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Moskova’da kurulan masada alınan ateşkes kararının ardından sivil yerleşimleri bombalayan Ermenistan’a tepki gösterirken, “Kardeşimizin vurulduğu bir savaşla ilgili masa, bizim için ar meselesidir. Şüphesiz bundan sonra da başka masalar kurulacak. Bir kez daha uyarıyorum ki Türkiye o masalarda kardeşinin yanı başında oturmalıdır” dedi.
14.10.2020Siyaset
'Azerbaycan konusunda doğru duruş sergiliyor'
'Azerbaycan konusunda doğru duruş sergiliyor'İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri’nin işgal altındaki topraklarını kurtarmak için başlattığı harekata ilişkin “İktidar, Azerbaycan’a destek konusunda doğru bir duruş sergiliyor. Bu duruşu destekliyoruz. Umarım ki bu vesileyle gözlerini, gönüllerini ve akıllarını, ihvan coğrafyasından alıp, Türk Dünyası’na çevirirler. Desteğimizle birlikte, aynı zamanda iktidarı uyarmak istiyorum; bu konuda, tek bir devletle değil, taraf olabilecek tüm devletler ve kuruluşlarla diplomasi yürütülmeli” dedi.
7.10.2020Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Durmuş Yılmaz ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.