Ebso

Ebso

Son dakika EBSO haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan EBSO gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan EBSO haber sayfamızda...

Ebso

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.287 ebso haberi bulunmuştur.
Türkiye’nin sesini  dünyaya duyuruyor
Türkiye’nin sesini dünyaya duyuruyorEge’den siyaset ve iş dünyası temsilcileri, Anadolu Ajansı’nın (AA) 101. kuruluş yıl dönümünü kutladı.
7.04.2021Ege
Hedefe odaklanınca başarı kendi geliyor
Hedefe odaklanınca başarı kendi geliyorİZSİAD’ın pandemi döneminde gelenekselleştirdiği ‘Başarı Hikayeleri Sohbetleri’ne bu hafta, Gökçüoğlu Makina Sanayi ve Ticaret A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Vekili, aynı zamanda EBSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı H.İbrahim Gökçüoğlu konuk oldu.
5.04.2021Ege
‘Sağlık ordusuna teşekkür ederiz’
‘Sağlık ordusuna teşekkür ederiz’Türkiye Kalite Derneği (KalDer) İzmir Şubesi’nin 2020 yılı Olağan Mali Genel Kurulu, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Meclis Salonu’nda yapıldı.
31.03.2021Ege
1.1 milyar dolar dışsatım
1.1 milyar dolar dışsatımEge İhracatçı Birlikleri’nin (EİB) şubat ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 16 artarak 1 milyar 172 milyon dolar olarak kayıtlara geçti...
3.03.2021Ege
Sanayinin taleplerini dinledi
Sanayinin taleplerini dinlediCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir programı kapsamında İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Özgener ve Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar ile görüştü.
23.02.2021Ege
Küçük parmaklara tablet
Küçük parmaklara tabletTürkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) öncülüğünde 81 ilde 30 bin ihtiyaç sahibi öğrenci için başlatılan “Küçük Parmaklar” kampanyası kapsamında, İzmir’de 449 klavyeli tablet bilgisayar, İl Milli Eğitim Müdürlüğü yetkililerine teslim edildi.
19.02.2021Ege
Verimliliğin ipuçları
Verimliliğin ipuçlarıİlk sertifikalarını veren Model Fabrika, sanayicinin kârlılık sorununu çözecek, İzmir ekonomisine önemli katkı koyacak
16.02.2021Ege
Üretimde yüksek faiz engeli
Üretimde yüksek faiz engeliYatırım ortamını güçleştiren yüksek faiz oranları ile zor bir dönemeçten geçen reel sektörün durumu hakkında değerlendirmede bulunan Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “Ulusal tasarruflar daha çok ve daha düşük faiz ile yatırımlara kanalize edilmelidir. Bu, küresel rekabette başarılı olabilmenin de zorunlu önkoşuludur. Yüzde 20’ye dayanan faizler ile ne iç ne de küresel pazarlarda ayakta kalmak mümkün değil” diye konuştu.
29.01.2021Ege
Yarışmaya davet
Yarışmaya davetEge Bölgesi Sanayi Odası’nın, ekonomi gazeteciliğini desteklemek, başarılı çalışmaları ödüllendirmek amacıyla düzenlediği ‘EBSO Aytaç Sefiloğlu Gazetecilik Yarışması’na başvurular başladı.
19.01.2021Ege
Büyümek isteyen borsaya açılsın
Büyümek isteyen borsaya açılsınİZSİAD’ın Başarı Hikayeleri Sohbetleri’nin 2021’deki ilk konuğu Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Üyesi ve Dinamik Isı Yönetim Kurulu Başkanı Metin Akdaş oldu.
11.01.2021Ege
Karşıyaka  unutmayacak
Karşıyaka unutmayacakİlçenin eski belediye başkanı Kemal Baysak, koronovirüs nedeniyle hayata veda etti. Başkan Cemil Tugay, “Adını bu kentin unutulmaz değerleri arasına altın harflerle yazdırmıştır” dedi
9.01.2021Ege
EBSO’nun atıkları geri dönüşüme hazır
EBSO’nun atıkları geri dönüşüme hazır2018 yılında Sıfır Atık Porjesi’nin pilot uygulama kurumu olan, 2019 yazında yürürlüğe giren Sıfır Atık Yönetmeliği’nin ardından da geri dönüşüm çalışmalarını daha kapsamlı hale getiren Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü denetimlerini başarıyla geçip Sıfır Atık Belgesi aldı
26.12.2020Ege
‘Su, yarın altından kıymetli olabilir’
‘Su, yarın altından kıymetli olabilir’Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “Sokaklarda özgürce yürüyebilmenin değerini, onu kaybettiğimiz pandemide nasıl anladıysak, dilerim benzer bir bedeli su için ödemeyiz...
7.12.2020Ege
Dışsatıma doping etkisi
Dışsatıma doping etkisiİzmir iş dünyası temsilcileri, Alsancak Limanı’nın yeniden Ro-Ro operasyonlarına açılmasının, kent ve bölge ihracatına çok büyük katkısı olacağını dile getirdi
5.12.2020Ege
Toparlanmayı sürdürmeliyiz
Toparlanmayı sürdürmeliyizEge Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, 2020 yılının üçüncü çeyreğindeki 6.7’lik ekonomik büyümeyi değerlendirdi.
5.12.2020Ege
İzmir’in yüz akı
İzmir’in yüz akıMenemen Plastik İhtisas OSB’de yeni yönetim büyük hedeflerle göreve başladı. Yatırımların tamamlanmasıyla istihdam 5 bin kişiye çıkacak
4.12.2020Ege
Birlik teşekkürü
Birlik teşekkürüEge Bölge Sanayi Odasındaki (EBSO) “Tarım ve Orman Sektörlerindeki Hedefler ile Konulara Yönelik Çözüm Önerileri Toplantısı’na katılan Tarım Ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, İzmir depremindeki ive uyuma değindi.
14.11.2020Ege
Dev destek
Dev destek‘Birlikten İzmir Doğar’ kampanyasına katkı koyan TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu, 10 milyona okul yatırımı yapacaklarını belirtti.
8.11.2020Ege
İş dünyası kenetlendi
İş dünyası kenetlendiMeslek odalarının ‘Birlikten İzmir Doğar’ kampanyasına Folkart’tan 2 milyon lira destek geldi. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu da, oda başkanlarıyla Soyer’i ziyaret etti, depremin yaralarını sarmaya hazır olduklarını belirtti
7.11.2020Ege
Dünyaya örnek olan mücadele
Dünyaya örnek olan mücadeleEBSO Başkanı Ender Yorgancılar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Atatürk’ün tüm dünyayı etkileyen başarısına dikkat çekti.
28.10.2020Ege
Doktorlar kurban olmasın
Doktorlar kurban olmasınEge Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) meclisi, pandemi süreciyle birlikte her biri birer kahramana dönüşen sağlık çalışanlarına destek çağrısında bulundu.
13.10.2020Ege
İşbirliği artacak
İşbirliği artacakAlmanya İzmir Başkonsolosluğu’na atanan Dr. Detlev Wolter, Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar’ı ziyaret etti.
17.09.2020Ege
‘Ekonominin de bağımsızlığı kazanıldı’
‘Ekonominin de bağımsızlığı kazanıldı’Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkanı Ender Yorgancılar, İzmir’in işgalden kurtulduğu 9 Eylül 1922 tarihinin, yıllar süren mücadelenin meyvesinin alındığı, savaş ortamının barışa ve tam bağımsızlığa erdiği bir dönüm noktası olduğunu ifade etti.
9.09.2020Ege
‘30 Ağustos mücadele ve zafer ruhu’
‘30 Ağustos mücadele ve zafer ruhu’EBSO Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, “26 Ağustos’ta başlayıp 30 Ağustos’ta tarihimize altın harflerle yazılan, Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi Zaferi’ni, 98. yıldönümünde aynı heyecan ve gururla kutluyoruz” dedi.
29.08.2020Ege
‘Stratejik bir adım’
‘Stratejik bir adım’Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ender Yorgancılar, Karadeniz’de doğalgaz rezervi bulunmasının milli enerji ve maden politikasının geleceği için stratejik bir adım olduğunu belirtti...
23.08.2020Ege

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirgazeteaamanşet

Ebso ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.