Girişimcilik

Girişimcilik

Son dakika Girişimcilik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Girişimcilik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Girişimcilik haber sayfamızda...

Girişimcilik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.249 girişimcilik haberi bulunmuştur.
TOGG CEO'su net konuştu! İşte aracın caddelere çıkacağı tarih
TOGG CEO'su net konuştu! İşte aracın caddelere çıkacağı tarihSon dakika haberlere göre, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) CEO'su Mehmet Gürcan Karakaş, yeni otomobilin caddelere çıkacağı tarihi açıkladı.
19.05.2022Ekonomi
Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili Fuat Oktay'dan açıklama
Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili Fuat Oktay'dan açıklamaCumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Atatürk Havalimanı tartışmalarıyla ilgili son dakika açıklamalarda bulundu. Oktay, "Biz; uzay çalışmaları, veri madenciliği, 10 Unicorn hedefi diyoruz, muhalefet hala kafa olarak ilk çağda yaşıyor. Atatürk Havalimanı yeri, bir yeşil koridora dönüştürülüp milletin kullanımına sunulacak diye yaygara kopartıyorlar. Ülkenin gündemini değiştirmeye çalışıyorlar." dedi.
18.05.2022Siyaset
Denize +1 Nefes projesi başladı! Marmara Denizi’ne mercan nakli yapıldı
Denize +1 Nefes projesi başladı! Marmara Denizi’ne mercan nakli yapıldıGelecek nesiller için sürdürülebilir bir dünya hedefiyle Anadolu Efes ve Deniz Yaşamını Koruma Derneği iş birliği ile Denize +1 Nefes projesi başlatıldı. Proje kapsamında dernek başkanı Volkan Narcı ve gönüllüler Tavşan Adası yakınlarında mercan nakli yaptı. Sarı gorgon türüyle yapılan nakil, suyun 30 metre altında gerçekleştirildi. İstanbul Üniversitesi Su Bilimleri Öğretim Üyesi Doç. Dr. Nur Eda Topçu danışmanlığında yürütülen proje kapsamında, doğal ortamından kopmuş mercanlar aşılama yoluyla korunması gereken hassas alan ilan edilen Tavşan Adası’na nakledilecek ve yeni mercan bahçeleri oluşturulacak.
18.05.2022Gündem
Kimya Teknoloji Merkezi için imzalar atıldı
Kimya Teknoloji Merkezi için imzalar atıldıTürkiye ihracatının lokomotif sektörlerinden kimya alanında test ve analiz ihtiyacını yerli ve milli imkanlarla karşılayacak ve yeni nesil bir ekosistemi oluşturacak Kimya Teknoloji Merkezi (KTM) için imzalar atıldı.
14.05.2022Ekonomi
İZVAK mali genel kurulu yaptı
İZVAK mali genel kurulu yaptıİzmir Spor Kulüpleri Birliği Vakfı’nın (İZVAK) olağan mali genel kurulunda Ali Erten başkanlığındaki yönetimin faaliyet ve denetim kurulu raporları, tüm üyelerin oy birliği ve alkışlarla ibra edildi.
11.05.2022Ege
12 Ekim Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
12 Ekim Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç YorumuGünümüzde 12 Ekim tarihinde doğmuş pek çok sayıda kişi vardır. Bu nedenle sizler için detaylı olarak 12 Ekim hangi burç oluyor? Özellikleri, yükseleni ve burç yorumu nedir? Tüm detayları ile derledik.
10.05.2022Astroloji
30 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu
30 Ocak Hangi Burç Oluyor? 2022 Özellikleri, Yükseleni ve Burç Yorumu30 Ocak tarihinde doğan kişilerin hayal güçleri ile hayatını değiştirmekte özellikle bir yetenekleri bulunmaktadır. 30 Ocak tarihinde doğan kişilerin burç özellikleri ile hayatlarını uyumlu bir hale getirmesi ile hayatlarında denge sunulmaktadır. Dünya insanı olarak pozitif kimseler olmaktadırlar. Hava gurubunun içinde yer alan burçları ile hayatları huzurlu geçmektedir. 30 Ocak tarihinde doğan kişi, hangi burçtur? İşte, tüm detaylar.
9.05.2022 Astroloji
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sığınmacılarla ilgili net mesaj: Bu topraklardan kovmayacağız
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan sığınmacılarla ilgili net mesaj: Bu topraklardan kovmayacağızCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MÜSİAD'ın 32. Kuruluş Yıl Dönümü Programı ve Geleneksel MÜSİAD Türkiye'nin Gücü Ödülleri Töreni'nde konuşma yaptı. Sığınmacılarla ilgili net konuşan Erdoğan, 'Siz ne derseniz deyin. Biz bu konutları da onun için yapıyoruz. Birileri çıkmış laf salatası yapıyorlar. Kapımız açık ev sahipliği yapmaya devam edeceğiz. Onları katillerin kucağına atmayacağız, onları bu topraklardan kovmayacağız.' dedi.
9.05.2022Haberler
'Hayat, tekamül sanatı!'
'Hayat, tekamül sanatı!'Cemiyet hayatının ünlü ismi Esra Oflaz, son kitabı ‘Yen’in hikayesinde okuyucuya hayata dair önemli ipuçları paylaştığını ifade etti
7.05.2022Cadde
‘Yara bandı çözümlerden uzak durun’
‘Yara bandı çözümlerden uzak durun’Sosyal girişimcilik nedir? Nasıl etkili olur? Ashoka Türkiye Direktörü Hilal Baykara anlattı...
Dünyayı kadınlar ‘dönüştürecek’
Dünyayı kadınlar ‘dönüştürecek’Türkiye’de startup ekosisteminde kadın girişimcileri desteklemek için yola çıkan Arya Kadın Yatırım Platformu, kısa sürede onlarca girişimci kadına ulaştı. Platformun kurucusu Ahu Büyükkuşoğlu Serter, “Amaç kadın liderliğiyle dünyayı dönüştürmek” diyor
ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022, 13-14-15 Mayıs’ta goodspaces’da
ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022, 13-14-15 Mayıs’ta goodspaces’dagoodspaces, sanat, teknoloji ve sürdürülebilirlik dönüşümünü her ayrıntısıyla odağına alacak kapsamlı bir zirveye imza atıyor. 13-14-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek ART & TECH for GOOD SUMMIT 2022’de; konusunda uzman konuşmacıların yer alacağı paneller, sanal ve artırılmış gerçeklik deneyimleri, NFT sergi, ‘Digital Art Party’, dijital sanatı ve müziği bir araya getirecek konserler ve özel söyleşiler gerçekleşecek. Sürdürülebilirlik, sanat, girişimcilik, teknoloji ekosisteminin günümüzdeki buluşma noktası olan Metaverse, NFT ve Web 3.0’ı odağına alan zirve, katılımcılara ücretli ve ücretsiz geniş bir program sunuyor.
İnovasyonda küresel liderliğe soyundu
İnovasyonda küresel liderliğe soyunduArçelik, Garage Innovation Hub ile küresel ölçekte liderlik hedefliyor. Kurulduğu 2017 yılından bu yana 2 binden fazla partner ile etkileşim kuran Arçelik Garage Innovation Hub, bugüne kadar 274 girişimciye eğitim ve mentorluk desteği vererek, 40 girişimciye 8 milyon TL hibe desteği erişim sağladı. Yürüttüğü kuluçka faaliyetleriyle de 80’den fazla start-up’ın iş fikri geliştirmesine destek oldu.
4.05.2022Ekonomi
PİLOT’un onuncu dönemi başlıyor
PİLOT’un onuncu dönemi başlıyorTürk Telekom Ventures’ın girişim hızlandırma programı PİLOT’un 10’uncu dönem eğitimleri başlıyor. Akademi, çalışanlarına kariyer ve gelişimleri için eğitim olanağı sunarken ‘Girişimcilik Okulu’ çatısı altında girişimcilere eğitim desteği verecek.
4.05.2022Ekonomi
Halkbank’tan 6 farklı girişimci kredisi
Halkbank’tan 6 farklı girişimci kredisiHalkbank, girişimcilik ekosisteminin geliştirilmesine katkı sağlamak amacıyla 6 farklı girişimci modeline yönelik kredilerini müşterilerine sundu.
1.05.2022Ekonomi
Öğrencilere ve velilere Metaverse eğitimi
Öğrencilere ve velilere Metaverse eğitimiUğur Okulları, Metaverse’ün doğru anlaşılması, anlatılması ve sonrasında da uygulama alanlarında kullanılması için Uğur Meta School programını başlattı.
29.04.2022Eğitim
ÖZEL | Berkay Kesler: Hedefim Dünya Şampiyonu olmak! Hamilton, Verstappen'ten daha üstün
ÖZEL | Berkay Kesler: Hedefim Dünya Şampiyonu olmak! Hamilton, Verstappen'ten daha üstünGenç yaşında Türkiye'de kazandığı şampiyonluklardan sonra Avrupa'da da gösterdiği performans ile adını duyuran şampiyon sporcu Berkay Kesler, Skorer'e özel açıklamalarda bulundu.
28.04.2022Motor Sporları
Bakan Varank Yalova’da Karbon Elyaf Kompozit Malzeme Üretim Tesisi'nin temelini attı
Bakan Varank Yalova’da Karbon Elyaf Kompozit Malzeme Üretim Tesisi'nin temelini attıSanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, DowAksa Karbon Elyaf Kompozit Malzeme Üretim Tesisi’nin temel atma törenine katıldı.
27.04.2022Ekonomi
''BTM, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri oldu''
''BTM, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri oldu''1 Nisan 2022 tarihinde BTM’nin 5’inci yaşını doldurduğunu aktaran İTO Başkanı Şekib Avdagiç, şu haliyle BTM’nin, Türkiye’nin en önemli startup merkezlerinden biri olduğunu söyledi. Avdagiç, ''2021 yılında yabancı sermayenin 3’te 2’sini unicorn haline gelen şirketler getirdi'' dedi.
27.04.2022Ekonomi
ASELSAN ilk çeyreği büyümeyle tamamladı
ASELSAN ilk çeyreği büyümeyle tamamladıAskeri Elektronik Sanayi'nin (ASELSAN) 2022 yılı ilk çeyrek finansal sonuçları açıklandı. ASELSAN'ın 3 aylık cirosu geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 38 büyüyerek 4,4 milyar TL'ye ulaştı. Yatırımlarıyla sürdürülebilir büyümesine devam etti.
27.04.2022Uzmanpara
Kadınlar girişim devam ettirmede daha başarılı
Kadınlar girişim devam ettirmede daha başarılıBeko, 100 Kadın Bayi Projesi’nde üçüncü yılını geride bıraktı. Konda iş birliği ile Türkiye çapında ‘İstihdam ve Girişimcilikte Kadın’ başlıklı araştırma yaptırdı. Araştırmaya göre, kadınlar başladıkları işleri devam ettirme konusunda erkeklerden daha başarılı olduğunu gösteriyor. Her 4 kadından 3’ü kurduğu girişimi devam ettiriyor.
27.04.2022Ekonomi
Boncuk Köy’de ders işlediler
Boncuk Köy’de ders işledilerGençler, girişimcilik konulu derste geleneksel el sanatlarından nazar boncuğu yapımını ustasından öğrendi
26.04.2022Ege
Son dakika: Erdoğan'dan fırsatçılara net mesaj: Acıma duymayacağız
Son dakika: Erdoğan'dan fırsatçılara net mesaj: Acıma duymayacağızSon dakika haberine göre; Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önemli açıklamalarda bulundu. Fırsatçılara karşı teyakkuzda olduklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bundan sonra milletimizin temel ihtiyaç maddelerinin fiyatlarını sebepsiz artıranlara en küçük müsamahama göstermeyeceğimizi, en küçük acıma duymayacağımızı buradan açıkça ilan ediyorum." dedi. Rusya - Ukrayna savaşında diplomasi trafiğini sürdüren Cumhurbaşkanı Erdoğan, Putin ile yarın görüşeceğini ifade etti. Öte yandan Erdoğan, Biden'ın skandal ifadelerine de sert tepki gösterdi.
25.04.2022Siyaset
Gama binasını siz belirleyeceksiniz
Gama binasını siz belirleyeceksinizDokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Türkiye’nin ilk sağlık ihtisas teknoparkı olan DEÜ Teknoparkı’nın (DEPARK) Tınaztepe Yerleşkesi’nde yer alan ‘Alfa’ ve ‘Beta’ binalarının yanına ‘Gama’yı eklemeye hazırlanıyor.
19.04.2022Ege
Kamu görevlilerine eşitlik duyarlı bütçe eğitimi
Kamu görevlilerine eşitlik duyarlı bütçe eğitimiBirleşmiş Milletler Kadın Birimi (UN Women) tarafından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı iş birliğinde gerçekleşen Kadın Erkek Eşitliğine Duyarlı Planlama ve Bütçeleme Seminerleri, Mart ayı boyunca İstanbul’da düzenlendi. 17 bakanlık ve 15 kamu kurumundan yaklaşık 350 kamu görevlisinin katıldığı seminerler kapsamında kadınların ve erkeklerin farklılaşan ihtiyaç ve önceliklerine yönelik politika, plan ve bütçelemelerin nasıl yapılması gerektiği üzerine farklı oturumlar gerçekleşti.
18.04.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Girişimcilik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.