Edi Rama

Edi Rama

Son dakika Edi Rama haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Edi Rama gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Edi Rama haber sayfamızda...

Edi Rama

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 179 edi rama haberi bulunmuştur.
‘Savunmada ilişkileri geliştireceğiz’
‘Savunmada ilişkileri geliştireceğiz’Arnavutluk Cumhurbaşkanı İlir Meta, Milliyet’e özel yaptığı açıklamalarda, Türkiye ile güvenlik ve savunma konusunda ilişkilerini daha da geliştireceğini, bu alanlarda Türkiye’nin elde ettiği başarılardan faydalanmak istediğini söyledi.
7.06.2022Dünya
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin çabalarını olumlu karşılıyoruz
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin çabalarını olumlu karşılıyoruzCNN Türk canlı yayınında soruları yanıtlayan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Yapabileceğimiz her şeyi yapıp savaşı bitirmemiz gerekiyor. Türkiye'nin çabalarını takdir ediyorum, çok olumlu karşılıyoruz." dedi.
11.03.2022Haberler
Son dakika! NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin çabalarını olumlu karşılıyoruz
Son dakika! NATO Genel Sekreteri Stoltenberg: Türkiye'nin çabalarını olumlu karşılıyoruzCNN Türk canlı yayınında soruları yanıtlayan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, "Yapabileceğimiz her şeyi yapıp savaşı bitirmemiz gerekiyor. Türkiye'nin çabalarını takdir ediyorum, çok olumlu karşılıyoruz." dedi.
11.03.2022Gündem
Antalya Diplomasi Forumu başlıyor
Antalya Diplomasi Forumu başlıyorAntalya'da bu yıl 'Diplomasiyi Yeniden Kurgulamak' temasıyla ikincisi düzenlenen Antalya Diplomasi Forumu'na (ADF); 20 devlet ve hükümet başkanı, 70'ten fazla bakan, 50'ye yakın uluslararası örgüt temsilcisi olmak üzere toplamda 2 bin 500 katılıyor. ADF'yi, 200'ü yurt dışından 585 gazeteci takip ediyor.
11.03.2022Gündem
Antalya, Diplomasi Forumu'na hazır
Antalya, Diplomasi Forumu'na hazırAntalya'da bu yıl ikinci kez düzenlenecek Antalya Diplomasi Forumu'nda (ADF) son hazırlıklar yapıldı. Cuma günü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun açılış konuşmalarıyla başlayacak olan Antalya Diplomasi Forumu için NEST Kongre Merkezi'ndeki tüm salonlar hazır hale getirildi.
9.03.2022Gündem
Dünyanın gözü Belek’te olacak
Dünyanın gözü Belek’te olacakDiplomasinin nabzı Antalya, Belek’te atacak. Çavuşoğlu, Rus ve Ukraynalı mevkidaşlarını aynı masaya oturtacak.
9.03.2022Siyaset
Diplomasi hız kazandı
Diplomasi hız kazandıTürkiye, mart ayında diplomasinin hem ikili ilişkiler hem de bölgesel sorunlar açısından başdöndürücü bir hız kazandığı sayılı merkezlerden biri haline geldi. Son bir hafta içinde Rusya-Ukrayna savaşı çerçevesinde bir dizi diplomatik girişimde bulunan Türkiye çözüm çabalarına devam ediyor. Bu kapsamda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün de Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bir telefon görüşmesi yaptı.
7.03.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin'in de aralarında bulunduğu gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni ekonomi programıyla ilgili 'Yavaş yavaş, kademeli bir şekilde, aceleci olmadan kur da düşecek, faiz de aynı şekilde düşecek ve 2022 bizim en parlak yılımız olacak inşallah. 2023’e de zaten böyle gireceğiz. Bu enflasyonun da düşüşünü getirir, enflasyon düşecek.' dedi. Erdoğan, ABD’nin, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de İsrail ve Güney Kıbrıs Rum kesimiyle birlikteki boru hattı projesinden desteğini çekmesiyle ilgili soruya 'Burada hep konuşulan nedir? Bu iş, Türkiyesiz olmaz. Çünkü eğer buradan Avrupa’ya gaz gidecekse bu ancak Türkiye üzerinden olur' cevabını verdi.
18.01.2022Haberler
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklaması
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve enflasyon açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk ziyareti sonrası Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin'in de aralarında bulunduğu gazetecilere açıklamalarda bulundu. Erdoğan, yeni ekonomi programıyla ilgili 'Yavaş yavaş, kademeli bir şekilde, aceleci olmadan kur da düşecek, faiz de aynı şekilde düşecek ve 2022 bizim en parlak yılımız olacak inşallah. 2023’e de zaten böyle gireceğiz. Bu enflasyonun da düşüşünü getirir, enflasyon düşecek.' dedi. Erdoğan, ABD’nin, Yunanistan’ın Doğu Akdeniz’de İsrail ve Güney Kıbrıs Rum kesimiyle birlikteki boru hattı projesinden desteğini çekmesiyle ilgili soruya 'Burada hep konuşulan nedir? Bu iş, Türkiyesiz olmaz. Çünkü eğer buradan Avrupa’ya gaz gidecekse bu ancak Türkiye üzerinden olur' cevabını verdi.
18.01.2022Siyaset
Arnavutluk’a dost hediyesi
Arnavutluk’a dost hediyesi2019 sonbaharında iki ayrı depremle sarsılan Arnavutluk'un yardımına koşan ilk ülke olan Türkiye'nin Arnavut depremzedeler için inşa ettiği 522 konut, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı törenle dün hak sahiplerine teslim edildi.
18.01.2022Siyaset
Son dakika: Erdoğan'dan Arnavutluk Meclisi'nde net mesajlar! 'Derhal harekete geçmezseniz...' diyerek tehlikeyi işaret etti
Son dakika: Erdoğan'dan Arnavutluk Meclisi'nde net mesajlar! 'Derhal harekete geçmezseniz...' diyerek tehlikeyi işaret ettiSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Meclisi'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada, "Türkiye ile Arnavutluk el ele verdiğinde Allah’ın izniyle üstesinden gelemeyeceğimiz, çözemeyeceğimiz sıkıntı, ulaşamayacağımız hedef kalmaz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, FETÖ terör örgütünün mensuplarının Türkiye’deki darbe teşebbüsünden 5 yıl sonra bile Arnavutluk’ta birçok sektörde mevcudiyetini devam ettirdiğini belirterek, “Derhal harekete geçmezseniz, bu yapının ülkemizde teşebbüs ettiği alçak girişimlerin benzerlerinin burada da tekrarlanması kaçınılmazdır." ifadelerini kullandı.
17.01.2022Siyaset
Son dakika: Arnavutluk ile kritik anlaşmalar imzalandı! Erdoğan hedefi açıkladı: 1 milyar dolar!
Son dakika: Arnavutluk ile kritik anlaşmalar imzalandı! Erdoğan hedefi açıkladı: 1 milyar dolar!Son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ortak basın toplantısında konuştu. 7 anlaşmanın imzalandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "522 konutu 13 ay gibi rekor sayılacak bir sürede tamamladık. Bundan sonra da iyi gününde ve kötü gününde Arnavutluk’un yanında olmayı sürdüreceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk ile ilgili ticaret hacmi hedefini de açıkladı. Arnavutluk Başbakanı Edi Rama, Türkiye’nin Avrupa Birliği’nin (AB) güvenliği için çok önemli olduğunu belirtti.
17.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta konuştu: Ethem Bey Camii Tiran'ın mücevheridir
Cumhurbaşkanı Erdoğan açılışta konuştu: Ethem Bey Camii Tiran'ın mücevheridirSon dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk resmi ziyareti kapsamında Tiran'daki Ethem Bey Camii açılış törenine katıldı. Törende konuşan Cumhurbaşkanı Türkiye'nin ve Arnavutluk'un ortak tarihî ve kültürel mirası olan Ethem Bey Camii aynı zamanda Tiran'ın mücevheridir" dedi.
17.01.2022Siyaset
Erdoğan hedefi açıkladı: 1 milyar dolar
Erdoğan hedefi açıkladı: 1 milyar dolar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ortak basın toplantısında konuştu. 7 anlaşmanın imzalandığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, "522 konutu 13 ay gibi rekor sayılacak bir sürede tamamladık. Bundan sonra da iyi gününde kötü gününde de Arnavutluk'un yanında olmayı sürdüreceğiz." dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk ile ilgili ticaret hacmi hedefini de açıkladı.
17.01.2022Haberler
Türkiye ve Arnavutluk arasında 7 anlaşma imzalandı
Türkiye ve Arnavutluk arasında 7 anlaşma imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Arnavutluk’ta, Türkiye ile Arnavutluk arasında 7 anlaşma imzalandı.
17.01.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama ile görüştüCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, temaslarda bulunmak üzere geldiği Arnavutluk’ta Başbakan Edi Rama ile bir araya geldi.
17.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye ve Arnavutluk farklı alanlarda iş birliklerini artırmalı
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye ve Arnavutluk farklı alanlarda iş birliklerini artırmalıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türkiye'nin, bölgede ve daha geniş coğrafyada Arnavutluk'un en önemli stratejik ortağı olduğu düşünüldüğünde iki ülke arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi için çok fazla imkan vardır. Türkiye ve Arnavutluk özellikle turizm, eğitim, savunma, dijitalleşme, gıda, tarım, hayvancılık, ormancılık, su, balıkçılık gibi farklı alanlarında iş birliklerini artırmalıdır" dedi.
17.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta! Türkiye'nin yaptırdığı deprem konutları teslim edildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta! Türkiye'nin yaptırdığı deprem konutları teslim edildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın da katıldığı TOKİ tarafından Laç şehrinde depremzedeler için inşa edilen konutların teslim töreninde konuşma yaptı. 42 milyon avroya mal olan 522 konutun teslim edildiği törende Erdoğan, 'Koronavirüs salgınında o büyük büyük devletler o büyük büyük ülkeler kendi içinre kapanırken sınırları dışındakilere gözlerini yumarken biz hiç bir ayrım yapmadan dara düşen dostlarımızın yanına koştuk. Paylaşmanın bereketine, dayanışmanın gücüne inanarak salgına karşı mücadelede dostlarımıza destek verdik, elimizdeki imkanları onlarla paylaştık.' dedi.
17.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'taCumhurbaşkanı Erdoğan ile tanışma hikayesini anlatan Arnavutluk Başbakanı Rama'nın sözleri törene damga vurdu
17.01.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta! Türkiye'nin yaptırdığı deprem konutları teslim edildi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta! Türkiye'nin yaptırdığı deprem konutları teslim edildiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın da katıldığı TOKİ tarafından Laç şehrinde depremzedeler için inşa edilen konutların teslim töreninde konuşma yaptı. 42 milyon avroya mal olan 522 konutun teslim edildiği törende Erdoğan, 'Koronavirüs salgınında o büyük büyük devletler o büyük büyük ülkeler kendi içinre kapanırken sınırları dışındakilere gözlerini yumarken biz hiç bir ayrım yapmadan dara düşen dostlarımızın yanına koştuk. Paylaşmanın bereketine, dayanışmanın gücüne inanarak salgına karşı mücadelede dostlarımıza destek verdik, elimizdeki imkanları onlarla paylaştık.' dedi.
17.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'taCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılının ilk yurt dışı ziyaretini Arnavutluk'a gerçekleştiriyor. Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın davetlisi olarak resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Arnavutluk’ta resmi törenle karşılandı.
17.01.2022Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'taCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılının ilk yurt dışı ziyaretini Arnavutluk'a gerçekleştiriyor. Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın davetlisi olarak resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Arnavutluk’ta resmi törenle karşılandı.
17.01.2022Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'ta
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'taCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 2022 yılının ilk yurt dışı ziyaretini Arnavutluk'a gerçekleştiriyor. Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama’nın davetlisi olarak resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Arnavutluk’ta resmi törenle karşılandı.
17.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'a gitti
Cumhurbaşkanı Erdoğan Arnavutluk'a gittiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Arnavutluk Başbakanı Edi Rama'nın davetlisi olarak Arnavutluk'a gitti.
17.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor! Masada 3 başlık var
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi toplanıyor! Masada 3 başlık varSiyasetin gündemi yeni haftada yoğun olacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın Arnavutluk'u ziyaret edecek. Cumhurbaşkanlığı Kabinesi de bu hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında toplanıyor. Masada başta ekonomi olmak üzere çok önemli başlıklar olacak. KDV düzenlemesiyle ilgili nihai çalışmanın Erdoğan'a sunulacağı bildiriliyor.
16.01.2022Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Edi Rama ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.