Ege Üniversitesi

Ege Üniversitesi

Son dakika ege üniversitesi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ege üniversitesi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ege üniversitesi haber sayfamızda...

Ege Üniversitesi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.746 ege universitesi haberi bulunmuştur.
Bir dizi program
Bir dizi programCumhurbaşkanlığı tarafından 2021, İstiklal Marşı, Yunus Emre, Ahi Evran ve Hacı Bektaş Veli yılı ilan edildi.
23.02.2021Ege
Uzayda online keşif
Uzayda online keşifEge Üniversitesi Gözlemevi Uygulama ve Araştırma Merkezi, ilk ve ortaöğretim öğrencilerine yönelik astronomi eğitimi ve atölyesi düzenleyecek.
23.02.2021Ege
Son dakika... YÖK raporu yayımladı! İşte en başarılı üniversitelere ilişkin veriler...
Son dakika... YÖK raporu yayımladı! İşte en başarılı üniversitelere ilişkin veriler...Gelen son dakika haberine göre; 'Üniversite İzleme ve Değerlendirme Genel Raporu 2020' verileri Yükseköğretim Kurulunca yayımlandı. Çarpıcı verilerin yer aldığı raporun ayrıntıları haberimizde...
22.02.2021Gündem
Yine alalım sizi  deseler gideriz!
Yine alalım sizi deseler gideriz!Genç sporcular Özdemir ile Ilım, İzmir’den Dominik Cumhuriyeti’ne uzanan yolculuklarını anlattı “Önyargılı olmadan gidin. Ülkeye dönüşte küçük şeylerin kıymetini daha iyi anlıyorsunuz” dedi
21.02.2021Ege
Hayat hediye etti
Hayat hediye ettiİzmir’de, karaciğer yetmezliği bulunan Suriyeli Dıljin el-Mahmud, 48. yaş gününde oğlundan nakledilen dokuyla sağlığına kavuştu.
21.02.2021Ege
Bilim dünyasına ‘Hatay Sümbülü’
Bilim dünyasına ‘Hatay Sümbülü’Ege Üniversitesi (EÜ) Botanik Bahçesi ve Herbaryum Uygulama ve Araştırma Merkezi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Yıldırım ile Abant İzzet Baysal Biyoloji Bölümü’nden Doç. Dr. İsmail Eker, Amanos Dağları’nda tespit ettikleri endemik yeni bir sümbül türünü bilim dünyasına kazandırdı.
21.02.2021Ege
Bilimsel üretkenlik başarısı
Bilimsel üretkenlik başarısıTürk üniversitelerinde görev yapan yerli ve yabancı akademisyenler içinde Google Scholar profillerine göre en çok atıf alan ve H İndeksine sahip ilk 6 bin araştırmacı açıklandı.
20.02.2021Ege
Çakıroğlu unutulmadı
Çakıroğlu unutulmadıEge Üniversitesi’nde (EÜ) 6 yıl önce öğrenciler arasında çıkan kavgada öldürülen Fırat Çakıroğlu, İzmir, Aydın ve Manisa’da anıldı.
20.02.2021Ege
Fırat Çakıroğlu kimdir, kaç yaşında öldü? Fırat Çakıroğlu ölüm yıldönümü...
Fırat Çakıroğlu kimdir, kaç yaşında öldü? Fırat Çakıroğlu ölüm yıldönümü...Fırat Çakıroğlu ölüm yıldönümünde unutulmadı. Ege Üniversitesi'nde 6 yıl önce çıkan kavgada öldürülen Fırat Çakıroğlu ölüm yıldönümünde anılıyor. Peki, Fırat Çakıroğlu kimdir? Öldüğünde kaç yaşındaydı?
20.02.2021Gündem
TÜBİTAK, Egeli bilim insanlarının destekçisi
TÜBİTAK, Egeli bilim insanlarının destekçisiTÜBİTAK Bilim İnsanı Destek Programları Başkanlığı (BİDEB) burs ve destek programları sonuçlarına göre Ege Üniversitesi’nden (EÜ) 117 öğrenci ve öğretim elemanı destek almaya hak kazandı.
20.02.2021Ege
Ege Üniversitesi’nde dansın doktoru olun
Ege Üniversitesi’nde dansın doktoru olunEge Üniversitesi (EÜ), lisansüstü eğitim anlamında Türkiye’de bir ilk olarak Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Türk Halk Oyunları Anabilim Dalı Türk Halk Oyunları Doktora Programı açtı
19.02.2021Ege
Ege Üniversitesi’ni birlikte yönetiyoruz
Ege Üniversitesi’ni birlikte yönetiyoruzEge Üniversitesi (EÜ), araştırma üniversitesi olma hedefi doğrultusunda, çalışanlarının görüş ve önerilerine yönelik yapılan anketlerle faaliyetlerine yön veriyor.
17.02.2021Ege
Oytun Erbaş kimdir? Yüzleşme programı sunucusu Doç. Dr. Oytun Erbaş kaç yaşında?
Oytun Erbaş kimdir? Yüzleşme programı sunucusu Doç. Dr. Oytun Erbaş kaç yaşında?Oytun Erbaş kimdir? Kanal D'nin yeni programı Yüzleşme'nin moderatörlüğünü üstelenen Oytun Erbaş ile ilgili ayrıntılar merak ediliyor. Yüzleşme evinde yaşayan 7 kişinin sağlık sorunlarının ele alındığı programda Doç. Dr. Oytun Erbaş e uzman doktorlar psikolojik ve tıbbi açıdan destek sağlıyorlar. İşte Oytun Erbaş ile ilgili merak edilenler.
18.02.2021Gündem
Bilgiyi paylaşmak sorumluluğumuz
Bilgiyi paylaşmak sorumluluğumuzEge Üniversitesi Tıp Fakültesi (EÜTF) koordinesinde Ege Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (EGESEM) destekleriyle düzenlenen “Tıpta Eğitici Gelişimi Sertifikasyon” programı tamamlandı.
16.02.2021Ege
Bostanlıspor Bocce Takımı kuruyor
Bostanlıspor Bocce Takımı kuruyorİzmir’de alternatif sporların başarılı amatör gençlik spor kulübü Bostanlıspor, 31. spor branşını bocce olarak belirledi.
16.02.2021Ege
EÜ Gözlemevi’ne dört önemli görev
EÜ Gözlemevi’ne dört önemli görevMilli Uzay Programı’na katkı koyacaklarını belirten Ege Üniversitesi Rektörü Prof...
15.02.2021Ege
Modern Türkiye’de tarımın temelleri Bornova’da atıldı
Modern Türkiye’de tarımın temelleri Bornova’da atıldıİzmir’in kurtuluşunun ardından kurulan ve Ege Üniversitesi’nin (EÜ) temellerini oluşturan Bornova Ziraat Mektebi’nin tarihi serüveni, doktora öğrencisi Nurullah Kırkpınar tarafından kitap haline getirildi...
15.02.2021Ege
Kadınlar gücümüz
Kadınlar gücümüzKadın ve kız çocuklarının bilim, teknoloji ve mühendislik alanlarında varlık göstermelerinin teşvik edilmesi amacıyla her yıl 11 Şubat’ta düzenlenen Uluslararası Bilimde Kadınlar ve Kız Çocukları Günü kapsamında, Ege Üniversitesi Bilim Kadınları Buluşması programı düzenlendi.
14.02.2021Ege
Caz aşkıyla sınırları aştı
Caz aşkıyla sınırları aştıTüm dünyada eğitim sistemini değiştiren koronavirüs salgınında müzik dersleri de çevrimiçi olarak veriliyor.
14.02.2021Ege
Şuşa tarihine ışık tutulacak
Şuşa tarihine ışık tutulacakEge Üniversitesi Türk Dünyası Araştırmaları Enstitüsü ve Azerbaycan Kültür Bakanlığı işbirliğinde hazırlanan “Şuşa- Ermeni İşgalinden Önce ve Sonra” başlıklı proje ile Ermenistan işgalinden 28 yıl sonra kurtarılan Azerbaycan’ın kültür başkenti Şuşa’da yapılacak olan restorasyon öncesi tarihi ve kültürel zenginliklerin son durumunun tespit edilmesine yönelik çalışma başlatıldı...
14.02.2021Ege
'Herkesten uzaklaştık, birbirimize sarıldık'
'Herkesten uzaklaştık, birbirimize sarıldık'Ambulansla gittikleri nikah salonunda hastane önlüğüyle evlenen diş hekimi Erhan Yaymacı ile hemşire Zeynep Fırtına Yaymacı’dan pandemide doğan aşklarının hikayesini dinledik.
14.02.2021Pazar
‘Türkiye’de daha önce görülmedi’
‘Türkiye’de daha önce görülmedi’İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Hortum araçları kaldırıp binaların üzerinden savurdu. Türkiye’de daha önce görülmemişti” dedi
13.02.2021Ege
Son dakika... Türkiye'de uygulanan aşıyla ilgili çarpıcı sonuç! Yüzde 98
Son dakika... Türkiye'de uygulanan aşıyla ilgili çarpıcı sonuç! Yüzde 98Türkiye’de uygulanan CoronaVac aşısının etkinliğine ilişkin Lancet’te yayınlanan çalışmaya göre, aşı 60 yaş üzeri kişilerde yüzde 98 oranında koruyucu etki gösteriyor.
12.02.2021Gündem
Aile faciası! Eşini öldürdü, 2 çocuğunu yaraladı, intihara kalkıştı
Aile faciası! Eşini öldürdü, 2 çocuğunu yaraladı, intihara kalkıştıİzmir'de cinnet geciren baba Baykent Ü. eşi Saime Ü.'yü öldürdü, 9 ve 5 yaşlarında olan 2 çocuğunu bıçakla yaraladıktan sonra intihara kalkıştı. Bıçağı göğsüne saplayıp, intihar girişiminde bulunan Baykent Ü. ve durumları ağır olan çocuklar hastanede tedavi altına alındı.
11.02.2021Haberler
Son dakika: Aile faciası! Eşini öldürdü, 2 çocuğunu yaraladı, intihara kalkıştı
Son dakika: Aile faciası! Eşini öldürdü, 2 çocuğunu yaraladı, intihara kalkıştıGelen son dakika haberine göre, İzmir'de cinnet geciren baba Baykent Ü. eşi Saime Ü.'yü öldürdü, 9 ve 5 yaşlarında olan 2 çocuğunu bıçakla yaraladıktan sonra intihara kalkıştı. Bıçağı göğsüne saplayıp, intihar girişiminde bulunan Baykent Ü. ve durumları ağır olan çocuklar hastanede tedavi altına alındı. Öte yandan olay sırasında, çocukların "Kurtarın bizi. Babam annemi öldürüyor" diye bağırdığı, bunun üzerine komşuların yardıma koştuğu öğrenildi.
11.02.2021Gündem

Benzer Haber Etiketleri

egeizmirüniversitegazetecinnet

Ege Üniversitesi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.