Ekonomi Servisi

Ekonomi Servisi

Son dakika EKONOMİ SERVİSİ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan EKONOMİ SERVİSİ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan EKONOMİ SERVİSİ haber sayfamızda...

Ekonomi Servisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.174 ekonomi servisi haberi bulunmuştur.
Yılbaşı piyango biletlerine yoğun ilgi
Yılbaşı piyango biletlerine yoğun ilgiBir Milli Piyango geleneği olan yılbaşı özel çekilişine geri sayım başladı. Bilet satışları tüm hızıyla devam ediyor. 4 Kasım'da satışa sunulan biletlere yoğun ilgi gösteriliyor. En yüksek talep çeyrek biletlere oluyor. Yılbaşı çekilişinde büyük ikramiye 120 milyon TL, dağıtılacak toplam ikramiye tutarı ise 670 milyon 760 bin TL olarak belirlendi.
8.12.2021Ekonomi
500 TL alışverişe 50 puan verecek
500 TL alışverişe 50 puan verecekParaf, 15 Ocak tarihine kadar giyim, yemek, elektronik, kozmetik, optik ve saat kategorilerinde toplamda yapılan 500 TL'lik her harcamaya 50, toplamda 200 TL'lik Parafpara kazandırıyor. Paraf'a ilk kez başvuranlara ise ekstra 100, toplamda da 300 TL hediye Parafpara veriliyor.
8.12.2021Ekonomi
'KOBİ'leri güvenle dijitalleştiriyoruz'
'KOBİ'leri güvenle dijitalleştiriyoruz'KOBİ'leri dijitalleşme yolunda desteklediklerini ifade eden Türk Telekom Kurumsal Satış Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Eser, KOBİ'lerin mevcut teknoloji altyapılarına, iş yapış biçimlerine ve dijital dönüşüm ihtiyaçlarına en uygun yeni nesil teknolojileri; donanım, servis ve danışmanlık hizmetleri kapsamında tek bir noktadan ve uçtan uca sunuyoruz.
8.12.2021Ekonomi
Kasada beklemeden 'reyonda öde' dönemi
Kasada beklemeden 'reyonda öde' dönemiAkbank Strateji, Dijital Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Burcu Civelek Yüce, pandemi koşullarında alışverişlerde temassız, QR ve mobil ödemelerin arttığını ve hızın önem kazandığını belirterek, "Gratis ile birlikte hayata geçirdiğimiz çözüm ile ödemeler için müşterilerin kasaya gitmelerine gerek kalmadan reyonda hızlı ve güvenli bir şekilde ödeme alınabilmesini sağlıyoruz" dedi.
8.12.2021Ekonomi
Stratejik konum ihracata doping oldu
Stratejik konum ihracata doping olduAkdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB), kasım ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 50 artışla 1.67 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdiğini duyurdu.
8.12.2021Ekonomi
Hazır giyimde ihracat hedefi 23 milyar dolar
Hazır giyimde ihracat hedefi 23 milyar dolarİstanbul Hazır Giyim ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (İHKİB), dünyanın en önemli moda merkezlerinden biri yapmayı planladığı İstanbul’da, ilk kez düzenleyeceği uluslararası organizasyonla Türk hazır giyim firmalarını 4 kıtadan binlerce küresel alıcıyla buluşturacağını duyurdu.
8.12.2021Ekonomi
Türk Telekom PİLOT’tan 10 milyon TL destek
Türk Telekom PİLOT’tan 10 milyon TL destekTürk Telekom, PİLOT hızlandırma programı ile bu yıl 18 girişime 5 milyon TL üzerinde destek sağlarken, bugüne kadarki toplam nakit desteğinin yaklaşık 10 milyon TL’ye ulaştığını duyurdu.
7.12.2021Ekonomi
Birleşik Ödeme’nin Romanya ofisi açıldı
Birleşik Ödeme’nin Romanya ofisi açıldıFintech şirketi Birleşik Ödeme, bölgesel oyuncu olma hedefi doğrultusunda Azerbaycan’dan sonra ikinci yurtdışı ofisini Romanya’da açtığını duyurdu.
7.12.2021Ekonomi
Fabrika çatısında enerjiye finansman
Fabrika çatısında enerjiye finansmanİş Leasing, Gaziantep merkezli Akcanlar Tekstil ’in Gaziantep 5. Organize Sanayi Bölgesi’nde bulunan fabrika çatısına kurulan 6.386 MW gücündeki Güneş Enerjisi Santrali yatırımını finanse ettiğini duyurdu.
7.12.2021Ekonomi
‘Yabancı yatırımlar sürdürülebilir olmalı’
‘Yabancı yatırımlar sürdürülebilir olmalı’Bu yıl 12’ncisi düzenlenen Boğaziçi Zirvesi, İstanbul’da kapılarını açtı. Uluslararası İş Birliği Platformu’nun (UİP) düzenlediği etkinliğin teması ‘Daha İyi Bir Dünya İçin Çalışmak.’
7.12.2021Ekonomi
Doğa dostu şube atağı
Doğa dostu şube atağıYapı Kredi, Yapı Kredi Leasing ve Arçelik bir iş birliğine imza atarak Yapı Kredi Bodrum Şubesi'ni 'Sürdürülebilir Şube'ye dönüştürdü.
7.12.2021Ekonomi
Türkiye – ABD ticaretinde 100 milyar $ motivasyonu
Türkiye – ABD ticaretinde 100 milyar $ motivasyonuAmCham Türkiye (Amerikan Şirketler Derneği), Türkiye ile ABD arasında ikili ekonomik kalkınmanın sürdürülmesine katkıda bulunan Türk ve Amerikan şirketlerini bu yıl üçüncü kez ödüllendirdi.
6.12.2021Ekonomi
‘Mavi Akdeniz’  için dev zirve
‘Mavi Akdeniz’ için dev zirve Barselona Sözleşmesi’nin 22. Taraflar Konferansı (COP22) 7-10 Aralık’ta Antalya’da düzenlenecek.
6.12.2021Ekonomi
‘160 milyon iyilik adımı’
‘160 milyon iyilik adımı’Nestle Türkiye  çalışanlarından oluşan Nestle Cares Çalışan Gönüllülük Kulübü, 2021 yılı boyunca yaklaşık “160 milyon iyilik adımı” attıklarını duyurdu.
6.12.2021Ekonomi
Startup ve girişimci için özel şube kurdu
Startup ve girişimci için özel şube kurduTürkiye İş Bankası, girişimcilere özel İstanbul Girişimcilik Şubesi’ni hayata geçirdiğini duyurdu.
5.12.2021Ekonomi
Yönetim kurullarına mentorluk programı
Yönetim kurullarına mentorluk programıKurumların güçlü ve sürdürülebilir bir yapıya sahip olmaları amacıyla Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği ve MY Executive iş birliğiyle hayata geçirilen ‘Yönetim Kurullarının Güçlendirilmesi Programı’nın ikinci bölümü olan ‘Yönetim Kurulu Üyeliği Mentorluk ve Geliştirme Programı’ 15 Aralık’ta başlıyor.
5.12.2021Ekonomi
RAMS, Türkiye’de yatırımına hız verdi
RAMS, Türkiye’de yatırımına hız verdiCizreli Ramazan Bülbül’ün 28 yıl önce Kazakistan’a giderek kurduğu çikolata fabrikasıyla temelleri atılan RAMS, inşaattan sağlığa, eğitimden turizme farklı alanlarda büyüyerek Kazakistan’ın üç büyük inşaat şirketinden biri oldu.
5.12.2021Ekonomi
Şirketlere uzaktan eğitim kampanyası
Şirketlere uzaktan eğitim kampanyasıTürkiye’de, 500’ü aşkın kurumda yaklaşık 3 milyon kişiye dijital eğitim çözümleri (uzaktan eğitim) hizmeti veren Enocta, yetenek açığının kapatılmasına katkı sunmak amacıyla kurumlara ve şirketlere yönelik olarak “3 yıl kullanın, 2 yıllık ödeyin” kampanyası başlattı.
5.12.2021Ekonomi
Büyümeye ihracat dopingi: Yüzde 7.4
Büyümeye ihracat dopingi: Yüzde 7.4Türkiye ekonomisi 3. çeyrekte yüzde 7.4 büyürken net ihracatın büyümeye katkısı 6.8 puan oldu. Büyümenin yüzde 92'si ihracat katkısıyla gerçekleşti.
1.12.2021Ekonomi
49 ülkeden yatırımı konuşmak için İstanbul'a geliyorlar
49 ülkeden yatırımı konuşmak için İstanbul'a geliyorlar49 ülkeden ekonomik ve siyasi alanda alanının önde gelen isimlerini ağırlayacak olan 12'nci Boğaziçi Zirvesi için geri sayım başladı.
1.12.2021Ekonomi
İkinci el cepleri ekonomiye kazandıracak
İkinci el cepleri ekonomiye kazandıracakTurkcell, lisanslı yenileme merkezi tarafından yenilenen ikinci el cihazları, mağaza ve online kanallar üzerinden müşterileriyle buluşturuyor. ‘Eskisini Getir Yenisini Götür’ kampanyasıyla cihaz değiştirmek isteyenler hem avantajlı hem de indirimli tekliflerden yararlanabiliyor.
1.12.2021Ekonomi
Büyümede inovasyon ve dijitalleşme etkisi
Büyümede inovasyon ve dijitalleşme etkisiHenkel, 2021 mali yılı 3. çeyrekte grup düzeyinde 5.1 milyar euro satış gerçekleştirdiğini duyurdu.
30.11.2021Ekonomi
Yeni nesil ödeme ve tahsilat ekosistemi
Yeni nesil ödeme ve tahsilat ekosistemiVakıfBank, hayata geçirdiği yeni ödeme ve tahsilat ekosistemi Vinov’u hizmete sunmaya hazırlandığını duyurdu. VakıfBank açıklamasına göre piyasada yer alan tüm para transferi, ödeme ve tahsilat sistemlerinin özelliklerini bünyesinde barındıran, vadeli ödemelerde VakıfBank garantisi sunan Vinov, her türlü para döngüsü için kullanılabilme özelliğine sahip. Borçlu ve alacaklılar arasında tüm ihtiyaçları karşılayan Vinov’u kullanmak için alacaklının VakıfBank müşterisi olma zorunluluğu bulunmuyor.
30.11.2021 Ekonomi
Antalya Havalimanı için Limak - Vinci teklifi mi?
Antalya Havalimanı için Limak - Vinci teklifi mi?Yolcu trafiği açısından Türkiye’nin en büyük üçüncü havalimanı olan Antalya Havalimanı’nın işletmesi için Limak-Vinci’nin ortak teklif vermeye hazırlandığı iddia edildi.
30.11.2021Ekonomi
Kötü senaryo mu yanlış alarm mı?
Kötü senaryo mu yanlış alarm mı?Koronavirüsün yeni varyantı ‘omicron’un küresel ekonomik büyümeye olası etkilerini inceleyen yatırım bankası Goldman Sachs, olumlu, olumsuz, çok olumsuz ve yanlış alarm başlıklı 4 ayrı senaryo yazdı.
30.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Ekonomi Servisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.