Ekonomi Servisi

Ekonomi Servisi

Son dakika EKONOMİ SERVİSİ haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan EKONOMİ SERVİSİ gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan EKONOMİ SERVİSİ haber sayfamızda...

Ekonomi Servisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.645 ekonomi servisi haberi bulunmuştur.
Türkiye rekabette hedefini yükseltti
Türkiye rekabette hedefini yükselttiRekabet Kurulu Başkanı Birol Küle, “Küresel Yenilikçilik Endeksi’ndeki ‘Yerel Rekabetin Yoğunluğu’ kriterine göre 2019 yılında Türkiye tüm ülkeler arasında 6’ncı sıradadır. Bu durum ülkemiz ekonomisinin oldukça rekabetçi olduğunu ortaya koymaktadır” dedi
7.02.2021Ekonomi
Montajı bırak, haydi  ‘markalaşmaya’ bak
Montajı bırak, haydi ‘markalaşmaya’ bakTürkiye’nin ‘yazılım şampiyonu’ olan Etiya büyük oynuyor. Yazılım sektörü için montaj döneminin geride kaldığını belirten Aslan Doğan, “Şimdi markalaşma dönemi” diyor.
24.01.2021Ekonomi
Kuraklık sofraya uğramadan tedbir şart
Kuraklık sofraya uğramadan tedbir şartHafta boyunca İstanbul’da süren yağışlar, kuraklık endişesine karşı umutları yeşertti. Tarım havzalarında da dün itibarıyla yağışlı dönem başladı. Pek çok bölgede kar da bekleniyor. Su için stratejik adımlar hızlanırken, asıl mücadele ve önlem tarlada olacak
15.01.2021Ekonomi
Kredi Garanti Fonu'ndan KOBİ'lere yeni destek paketi
Kredi Garanti Fonu'ndan KOBİ'lere yeni destek paketiKredi Garanti Fonu (KGF), Avrupa Yatırım Fonu aracılığıyla yürütülen "İşletmelerin ve KOBİ’lerin Rekabet Edebilirliği Programı (COSME)" kapsamında yeni bir destek paketi hazırladı.
8.12.2020Uzmanpara
IMF'den 'siber risk' uyarısı
IMF'den 'siber risk' uyarısıUluslararası Para Fonu (IMF), siber saldırıların küresel olarak arttığını ve finansal hizmetlerin en çok hedef alınan sektör olmaya devam ettiğini belirterek siber risklerin finansal istikrara yönelik tehdit oluşturduğunu bildirdi.
7.12.2020Ekonomi
e-ticarete memnuniyet ayarı geliyor
e-ticarete memnuniyet ayarı geliyorTürkiye’de elektronik ticarette (e-Ticaret) yıl sonu itibarıyla gerçekleşmesi öngörülen 213 milyar dolarlık rekor ticaret hacminin, gelecek yıl 240 milyar dolara çıkması ve internet üzerinden alışveriş oranının yüzde 38’e yükselmesi bekleniyor.
30.10.2020Ekonomi
Tedarikçi adayı olarak Türkiye’nin eli güçlü
Tedarikçi adayı olarak Türkiye’nin eli güçlüTicaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Avrupa Birliği (AB) ile İngiltere arasında sağlanacak anlaşmaya paralel biçimde, Türkiye ile İngiltere arasında da bir Serbest Ticaret Anlaşması imzalanması yönünde İngiliz makamlarıyla çalışmaların olumlu ilerlediğini belirterek, “Hatta belli bir noktaya ulaşmış durumdayız” dedi.
24.10.2020Ekonomi
Erbil, C2FO  global danışma  kurulunda
Erbil, C2FO global danışma kurulundaGaranti BBVA eski genel müdürü Ali Fuat Erbil, dünyanın önde gelen finansal teknoloji şirketlerinden C2FO’nun Global Danışma Kurulu’na katıldı. Erbil, şirketin başta Türkiye olmak üzere gelişmekte olan ülkelerdeki büyüme stratejisinin hayata geçirilmesinde aktif rol üstlenecek.
23.10.2020Ekonomi
Ford Otosan: Yatırım görüşmeleri sürüyor
Ford Otosan: Yatırım görüşmeleri sürüyorFord Otosan, Ford Motor Company ile Volkswagen AG’nin Türkiye’de ortak ticari araç üretim lokasyonuna ilişkin görüşmelerin sürdüğü ve henüz bir somut karar alınmadığını duyurdu.
22.10.2020Ekonomi
Abonelikte iptal çilesi bitecek
Abonelikte iptal çilesi bitecekTelefon, internet ve benzeri sözleşmelerin iptali aşamasında, ‘İptal talebinizi faks çekin’ şeklinde çıkartılan zorlukların önüne geçilecek. Abonelik iptalleri bundan sonra e-Devlet üzerinden yapılabilecek.
29.09.2020Ekonomi
Kurayla Hazine arazisi!
Kurayla Hazine arazisi!Hazine’ye ait tarım arazileri, 10 yıl süreyle topraksız ve yeterli toprağı olmayan çiftçilere kiralanacak.
17.09.2020Ekonomi
Dijital şirket kurma dönemi
Dijital şirket kurma dönemiTürkiye’de vergi dairesine, notere, ticaret odasına gitmeye gerek kalmadan online olarak şirket kurma hizmeti veren Mükellef, yurt dışına açılmak isteyen girişimciler için yeni uygulamasını hayata geçirdi.
21.08.2020Ekonomi
Salgına rağmen yatırıma devam
Salgına rağmen yatırıma devamEmaye kaplı bakır ve alüminyum tel konusunda Türkiye’nin önde gelen firmalarından Oktay Holding, krize rağmen üretime ve ihracata devam ettiğini açıkladı...
21.08.2020Ekonomi
Bakan Albayrak açıkladı: Yılı pozitif büyüme ile kapatacağız
Bakan Albayrak açıkladı: Yılı pozitif büyüme ile kapatacağızHazine ve Maliye Bakanı Albayrak, “Kovid-19 krizine rağmen yüzde 5-10 küçülme değil, inşallah pozitif büyümeyle kapatacağımız yıl olması için çok büyük çaba sarfediyoruz. Normalleşme sürecinin ekonomik adımlarını atarak bu süreci dinamik şekilde yürüteceğiz” dedi
28.05.2020Ekonomi
Uzaktan eğitim programı veriyor
Uzaktan eğitim programı veriyorTürkTraktör, tarımsal üretimin kritik önem taşıdığı salgın döneminde fiziksel mesafenin korunması amacıyla, tüm çiftçiler, iş makinesi operatörleri, bayi ve yetkili servislerinin de yararlanabileceği bir ‘Uzaktan Eğitim Programı’ başlattı.
14.05.2020Ekonomi
Çiçekte stok olmaz bize destek şart
Çiçekte stok olmaz bize destek şartOrta Anadolu Süs Bitkileri ve Mamulleri İhracatçıları Birliği Başkanı İsmail Yılmaz, koronavirüs salgınının süs bitkileri sektörünü de vurduğunu belirterek, “Üretimin en yoğun olduğu dönemde zor durumdaki işletmelerin ayakta kalabilmesi için desteğe ihtiyaç var” dedi.
3.04.2020Ekonomi
Milliyet evden çalışıyor
Milliyet evden çalışıyorMilliyet, ocak ayında Çin’de ortaya çıkan Kovid-19 salgınını okurlarına duyurmaya başladı. Salgının Türkiye’ye ulaşmasının ardından Milliyet tüm ekibiyle evden aralıksız çalışmayı sürdürüyor.
1.04.2020Gündem
‘İhtiyaçtan fazla alışveriş yapmayın’
‘İhtiyaçtan fazla alışveriş yapmayın’Gıda Perakendecileri Derneği (GPD) Başkanı Galip Aykaç, tüketicilere ürün ve hizmet tedariğinde bir sıkıntı öngörülmediğini söyledi.
12.03.2020Ekonomi
Bakan Albayrak'tan 'cari denge' açıklaması
Bakan Albayrak'tan 'cari denge' açıklamasıBugün açıklanan cari denge rakamları ile ilgili Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak açıklamalarda bulundu. Albayrak twitter hesabından yaptığı açıklamada, "2019 yılı dengelenme döneminin başarısı cari denge rakamları ile ortaya çıkmış oldu. Böylesine zor bir yılı tüm beklentilerin aksine büyüme tarafında pozitif bir rakamla kapatırken, bu başarıyı da yaklaşık 1,7 milyar dolarlık cari fazlayla taçlandırdık." ifadelerini kullandı.
14.02.2020Ekonomi
Faizler inince  taşınma başladı
Faizler inince taşınma başladıKonut kredilerinde 2019 boyunca arka arkaya gelen faiz indirimleri başta ikinci el konut olmak üzere taşınma hareketini hızlandırdı.
14.02.2020Ekonomi
Yeni akıllı robot süpürge geldi
Yeni akıllı robot süpürge geldiAnker’in yeni akıllı robot süpürgesi Eufy RoboVac L70 Hybrid, piyasaya çıktı...
5.02.2020Ekonomi
Dyson’dan Türkiye’ye servis merkezi
Dyson’dan Türkiye’ye servis merkeziDyson, kullanıcılarına en iyi hizmeti sunabilmek için Türkiye’deki ilk servis merkezini İstanbul’da açtığını duyurdu. İstanbul Ataşehir’deki Büyükhanlı Plaza’da 675 metrekare alana sahip yeni Dyson Türkiye Servis Merkezi, Dyson’ın son teknolojiye sahip ürünlerini yerinde test etme, deneyimleme ve satın alma fırsatı sunan mağaza alanı, uzman teknisyenleriyle hizmet veren servis bölümü ve ofis alanlarından oluşuyor.
5.02.2020Ekonomi
Kış geldi, fırsatçı baklagili zıplattı
Kış geldi, fırsatçı baklagili zıplattıBaklagillerin gen merkezi Türkiye’de tarla ile market arasındaki fiyat farkı 4 kata çıktı. Uzmanlar, markalı bakliyat firmaları ile marketlerin, daha çok kışın tüketilen bakliyattan yüksek kâr sağladığını belirtiyor
23.01.2020Ekonomi
Borsa İstanbul'dan yeni rekor!
Borsa İstanbul'dan yeni rekor! Borsa İstanbul bu sabah güne rekorla başladı. BIST-100 endeksi yeni bir rekor kırarak 124.568 seviyesini test etti.
22.01.2020Ekonomi
Petrol ve altın fiyatları yatay hareket ediyor
Petrol ve altın fiyatları yatay hareket ediyorPetrol fiyatları, dünyanın en büyük ham petrol ithalatçısı konumundaki Çin'de ekonomik büyümenin 30 yılın en düşük düzeylerinde çıkmasına karşın, ABD-Çin arasındaki birinci aşama ticaret anlaşmasının imzalanmasıyla oluşan iyimserliğe karşın, yatay ve dünyanın en büyük iki ekonomisinin ticaret anlaşmasında ilk aşamayı geride bırakmalarıyla risklerin geride kalmasına bağlı olarak altın fiyatları da, dar aralıkta hareket ediyor.
17.01.2020Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

ekonomiekonomi servisiakaryakıtRekabet KuruluEtiya

Ekonomi Servisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.