Ekonomist

Ekonomist

Son dakika Ekonomist haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ekonomist gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ekonomist haber sayfamızda...

Ekonomist

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.401 ekonomist haberi bulunmuştur.
‘Asgari ücret en az net 4 bin lira olmalı’
‘Asgari ücret en az net 4 bin lira olmalı’İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener partisinin asgari ücret önerisini de net 4 bin lira olarak açıkladı. Akşener, partisinin Meclis Grup Toplantısı'ndaki konuşmasında özetle şunları söyledi:
2.12.2021Siyaset
Son dakika: Merkez Bankası'nda ekonomi zirvesi! Kavcıoğlu: Bankacılık sektörümüz çok güçlü
Son dakika: Merkez Bankası'nda ekonomi zirvesi! Kavcıoğlu: Bankacılık sektörümüz çok güçlüTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Şahap Kavcıoğlu banka genel müdürleri ve yöneticileriyle bir araya geldi. Kavcıoğlu, "Olağanüstü değil planlı bir toplantıydı. İyi ve faydalı bir bilgilendirmeydi. Bankacılık sektörümüz çok güçlü ve genel değerlendirmelerimiz de bu yönde. Bankacılık sektöründe Türkiye'de ve dünyada en iyi, en başarılı sektörlerden biri olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.
26.11.2021Ekonomi
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bankacılığın geleceği tartışıldı
Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde bankacılığın geleceği tartışıldıUludağ Ekonomi Zirvesi’nin ikinci gününde gerçekleşen “Bankacılığın Geleceği” oturumunda bankacılık sektörünü pandemi sonrası nelerin beklediği konuşuldu.
25.11.2021Ekonomi
Pakdemirli: Tarım, orman ve su tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldi
Pakdemirli: Tarım, orman ve su tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldiCapital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nde ikinci gününün açılış konuşmasını yapan Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli, yeşil ekonomi temelinde sürdürülebilir bir ekonominin oluşturulmasının kaçınılmaz olduğunu vurguladı. Pakdemirli, tarım, orman ve sudan oluşan üç stratejik alanın, tarihte hiç olmadığı kadar önemli hale geldiğini belirtti.
25.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdiMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ekonomide meydana gelen son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün bankacılarla bir araya geliyor. Uzmanlar CNN Türk canlı yayınında konuyu değerlendirdi.
25.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdi
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan önemli toplantı! Uzmanlar değerlendirdiMerkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu ekonomide meydana gelen son gelişmeleri değerlendirmek üzere bugün bankacılarla bir araya geliyor. Uzmanlar CNN Türk canlı yayınında konuyu değerlendirdi.
25.11.2021Haberler
Bakan Ersoy açıkladı: Turizmde yeni hedef 22 milyar dolar
Bakan Ersoy açıkladı: Turizmde yeni hedef 22 milyar dolarCapital, Ekonomist ve StartUp dergileri tarafından düzenlenen Uludağ Ekonomi Zirvesi’nin ilk gün kapanış konuşmasını gerçekleştiren Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy “2020’deki pandemiye bağlı durgun dönemin ardından başarılı aşılama programıyla biraz gevşeme oldu. Ancak her ne olursa olsun artık farklı bir dünyadayız ve bu farklılaşan alışkanlık ve anlayışların iş sahalarımıza yansıdığının, kalıcı olduğunun bilincinde olmak zorundayız” dedi.
25.11.2021Ekonomi
Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı! Bakan Muş'tan önemli açıklamalar
Uludağ Ekonomi Zirvesi başladı! Bakan Muş'tan önemli açıklamalarTürkiye’nin ve Avrasya Bölgesi’nin en önemli iş ve ekonomi dünyası etkinliklerinden Uludağ Ekonomi Zirvesi, hibrit (fiziksel ve online) olarak gerçekleşiyor. Video aracılığıyla zirveye katılan Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise son 20 yılda Türkiye’nin ekonomik, ticari ve hukuki alanda yaptıkları atılımlardan bahsederek, dünya ekonomisinde yaşanan değişiminde Türkiye’nin potansiyelini gerçekleştirmek için çok çalışmak gerektiğini söyledi.
24.11.2021Ekonomi
‘Helalleşme yolculuğu çoktan başlamıştır’
‘Helalleşme yolculuğu çoktan başlamıştır’CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, parti Genel Merkezi’nde düzenlediği basın toplantısında gündemi değerlendirdi, soruları yanıtladı. Öztrak özetle şunları söyledi:
20.11.2021Siyaset
Özel bankalar faiz indirimine gider mi? Uzman isim değerlendirdi
Özel bankalar faiz indirimine gider mi? Uzman isim değerlendirdiKamu bankaları kredi faiz oranlarında ürün ve vade yapısına göre 100 baz puana kadar değişen oranlarda indirime gitti. Peki aynı oranda özel bankalar faiz indirimi yapar mı? Konuyla ilgili milliyet.com.tr'ye açıklamalarda bulunan Ekonomist Enver Erkan, "Özellerin takip etmesi mümkün mü bence eşdeğer bir katkı olmayacaktır. Direkt olarak eş değer biçimde bir indirim bekleyemeyiz." dedi.
19.11.2021Ekonomi
Merkez Bankası kritik faiz kararını açıkladı!
Merkez Bankası kritik faiz kararını açıkladı!Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), haftalık gösterge repo faizinde 100 baz puan indirime gitti.
18.11.2021Haberler
Gözler Merkez Bankası'nda! Uzman isimden sürpriz faiz tahmini
Gözler Merkez Bankası'nda! Uzman isimden sürpriz faiz tahminiPiyasalar Merkez Bankası'nın vereceği faiz kararını beklerken, Prof. Dr. Sefer Şener Merkez Bankası'nın açıklayacağı faiz kararı ile ilgili yeni bir tahminde bulundu. Şener, "Tüm bu açıklamalardan biz görüyoruz piyasa 150 baz puan indirimi fiyatlamaktadır. Sabit bırakması durumunda ilk önce geri çekilme yaşanacaktır ancak bunun kalıcı olması için metinde nelere yer verildiğine bakmamız gerekiyor. Metinde de radikal çözüm önerileri sunuluyorsa kur aşağı yönde çekilir." dedi.
18.11.2021Haberler
MERKEZ BANKASI | Gözler TCMB'de... PPK faiz kararı saat kaçta açıklanacak?
MERKEZ BANKASI | Gözler TCMB'de... PPK faiz kararı saat kaçta açıklanacak?Merkez Bankası bugün toplanıyor. Piyasalar alınacak kararlara odaklanış durumda... Faizleri düşüp düşmeyeceği gündem olurken sıkça "Merkez Bankası faiz kararı ne zaman, saat kaçta açıklanacak?" sorusu geliyor. İşte konuya ilişkin bilgiler...
18.11.2021Ekonomi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası toplantısı ne zaman? PPK faiz kararı hangi tarihte açıklanacak?
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası toplantısı ne zaman? PPK faiz kararı hangi tarihte açıklanacak? Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı için çok az bir süre kaldı. Faizler düşecek mi yoksa artacak mı, konusu epey gündem olurken "Merkez Bankası toplantısı ne zaman? TCMB PPK faiz kararı hangi tarihte açıklanacak?" soruları hızlanmış durumda...
15.11.2021Ekonomi
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Faizler düşecek mi?
Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak? Faizler düşecek mi?Önümüzdeki hafta içi Merkez Bankası toplanıyor. Gündem politika faizinin düşüp düşmeyeceği... Ekonomiyi yakında takip edenler "Merkez Bankası faiz kararı ne zaman açıklanacak?" sorusunu yöneltmeye başladı. İşte detaylar...
14.11.2021Ekonomi
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi sonuçlandı
AA Finans'ın PPK Beklenti Anketi sonuçlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistler, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) 100 baz puan indirilerek yüzde 15'e çekileceğini tahmin ediyor.
12.11.2021Ekonomi
PPK Beklenti Anketi sonuçlandı
PPK Beklenti Anketi sonuçlandıTürkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısına ilişkin AA Finans'ın beklenti anketine katılan ekonomistler, bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının (politika faizi) 100 baz puan indirilerek yüzde 15'e çekileceğini tahmin ediyor.
12.11.2021Uzmanpara
Ekonomistler sanayi üretimini değerlendirdi
Ekonomistler sanayi üretimini değerlendirdiSanayi üretim endeksi eylülde yıllık bazda beklentilerin altında kalsa da üçüncü çeyreğin tamamında gücünü korurken, ekonomistler öncü veriler ışığında yılın tamamına yönelik büyüme üzerindeki yukarı yönlü risklerin arttığını belirtiyor.
12.11.2021Uzmanpara
‘Üreticiden hiç terörist olur mu?’
‘Üreticiden hiç terörist olur mu?’CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Antalya’da hal ziyaretinde “Üreticiden terörist mi olur Allah aşkına, alın teri dökenden terörist mi olur? Biz size inanıyoruz, güveniyoruz” dedi.
12.11.2021Siyaset
Cari fazla geldi: 1.6 milyar dolar
Cari fazla geldi: 1.6 milyar dolarÖdemeler dengesi eylülde 1.6 milyar dolar fazla vererek beklentilerin üzerinde gerçekleşirken analistler,  ödemeler dengesindeki düzelmenin mal ve hizmet ticaretindeki iyileşmeyle devam etmesini beklediklerini ifade etti.
12.11.2021Ekonomi
Ödemeler dengesinde iyileşmenin devam etmesi bekleniyor
Ödemeler dengesinde iyileşmenin devam etmesi bekleniyorÖdemeler dengesi eylül ayında 1 milyar 652 milyon dolar fazla vererek beklentilerin üzerinde gerçekleşirken analistler, ödemeler dengesindeki düzelmenin hem mal hem de hizmet ticaretindeki iyileşmeyle devam etmesini beklediklerini ifade etti.
11.11.2021 Ekonomi
Ekonomide robotların ayak sesleri Covid-19 salgını ile arttı
Ekonomide robotların ayak sesleri Covid-19 salgını ile arttıTeknolojik gelişme ve üretim yapısındaki dönüşümle birlikte endüstriyel robotların sayısı hızla artarken, yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınının neden olduğu iş gücü sıkıntıları ve artan ücretler, üreticileri daha önce hiç olmadığı kadar robotlara yönelmeye zorluyor.
10.11.2021Ekonomi
‘Gel çık karşıma oturup konuşalım’
‘Gel çık karşıma oturup konuşalım’CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında “Cumhurbaşkanı Erdoğan’a bir çağrı yapmak istiyorum. Madem ekonomistsin gel kardeşim, çık karşıma. Bütün sorulara samimi, net cevaplar isteyeceğim” diye konuştu.
10.11.2021Siyaset
Kılıçdaroğlu: Kanal İstanbul ihalesine kim girerse ağır bedeller ödeyecektir
Kılıçdaroğlu: Kanal İstanbul ihalesine kim girerse ağır bedeller ödeyecektirCHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "İstanbul'un talan edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Kanal İstanbul ihalesine kim girerse ağır bedeller ödeyecektir” dedi.
9.11.2021Siyaset
Musk'tan hisse satışı önerisi
Musk'tan hisse satışı önerisiTesla'nın CEO'su ve dünyanın en zenginlerinden iş insanı Elon Musk, Twitter'daki 62,6 milyon takipçisine, şirket hisselerinin yüzde 10'unu satıp satmamasını sordu.
8.11.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Ekonomist ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.