Ekonomist

Ekonomist

Son dakika Ekonomist haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ekonomist gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ekonomist haber sayfamızda...

Ekonomist

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.267 ekonomist haberi bulunmuştur.
Ekonomistler faiz kararını değerlendirdi
Ekonomistler faiz kararını değerlendirdiEkonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) politika faizini sabit tuttuğu karar metnindeki değişikliklerin gelecek dönem faiz politikası açısından önemli sinyaller verdiğini belirterek, enflasyon odaklı bir yönlendirmenin ardından 29 Nisan'da yayımlanacak Enflasyon Raporu'nun öneminin arttığını vurguladı.
15.04.2021Uzmanpara
Sanayi üretimi hız kesmiyor
Sanayi üretimi hız kesmiyorTürkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, sanayi üretim endeksi şubatta aylık yüzde 0.1 ve yıllık yüzde 8.8 artış gösterdi. Arındırılmamış sanayi üretim endeksi de şubatta yıllık yüzde 5.7 artarak, arka arkaya yükselişini 7’nci aya taşıdı.
14.04.2021Ekonomi
Sanayi üretimi güçlü seyrine devam ediyor
Sanayi üretimi güçlü seyrine devam ediyorSanayi üretim endeksi şubatta güçlü seyrini korurken, ekonomistler öncü veriler ışığında büyümenin ilk çeyrekte yüzde 5 ila 7 arasında gerçekleşebileceğini öngörüyor.
13.04.2021Uzmanpara
Sanayi üretimi güçlü seyrini sürdürüyor
Sanayi üretimi güçlü seyrini sürdürüyorSanayi üretim endeksi şubatta güçlü seyrini korurken, ekonomistler öncü veriler ışığında büyümenin ilk çeyrekte yüzde 5 ila 7 arasında gerçekleşebileceğini öngörüyor.
13.04.2021Ekonomi
Peru'daki seçimlerin ilk turunda sürpriz: Solcu sendikacı sandıktan birinci çıktı
Peru'daki seçimlerin ilk turunda sürpriz: Solcu sendikacı sandıktan birinci çıktıAnketlere göre boş oyların ilk sırayı alması beklenen seçimde, Pedro Castillo tahminlerin çok ötesine geçerek oyların yüzde 15'ini kazandı. Castillo, özellikle ülkenin yoksul kırsal bölgelerinde popüler bir aday.
12.04.2021Dünya
Yıllık enflasyon yüzde 16.19 oldu
Yıllık enflasyon yüzde 16.19 olduEnflasyon martta yüzde 1.08 artarken, yıllık bazda yüzde 16.19 oldu. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) martta aylık bazda yüzde  1.08, Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) yüzde 4.13 artış gösterdi.
6.04.2021Ekonomi
Ekonomistler enflasyon verilerini değerlendirdi
Ekonomistler enflasyon verilerini değerlendirdiEkonomistler, mart ayında beklentiler paralelinde açıklanan enflasyonun zirvesini nisan-mayıs ayında görebileceğini öngörürken, TCMB, PPK kararları açısından bu ay açıklanacak yılın 2. Enflasyon Raporu'ndaki öngörülerin önem taşıdığını vurguluyor.
5.04.2021Uzmanpara
Son dakika... Montrö bildirisine savcıdan soruşturma! İşte imzacı 104 isim
Son dakika... Montrö bildirisine savcıdan soruşturma! İşte imzacı 104 isimAralarında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı görevini üstlenen üç oramiralin de bulunduğu 104 emekli amiral, Montrö Sözleşmesi’ne ilişkin gece yarısı bildiri yayınladı. TCK 316. maddeden soruşturma başlatılan bildiriye öncülük edenlerin tespit edildiği ve ifadeye çağrılacağı öğrenildi.
5.04.2021Siyaset
Tepki çeken bildiriye muhalefetten bazı isimlerden destek mesajı
Tepki çeken bildiriye muhalefetten bazı isimlerden destek mesajı104 emekli amiralin gece yarısı yayınladığı bildiri büyük tepki çekerken, muhalefetten bazı isimlerden destek açıklamaları geldi.
4.04.2021Gündem
'İlk çeyrekte daralma muhtemel'
'İlk çeyrekte daralma muhtemel'Avrupa Merkez Bankası (ECB) Baş Ekonomisti Philip R. Lane, "İlk çeyrekte daralma muhtemel." dedi.
1.04.2021Uzmanpara
3 bine yakın işveren, öğrencilere staj tekliflerini sunacak
3 bine yakın işveren, öğrencilere staj tekliflerini sunacakCumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi Başkanı Salim Atay, Staj Seferberliği Programı kapsamında,135 bini aşkın öğrencinin 3,5 milyonun üzerindeki veriyi e-Devlet'ten çekmek suretiyle 26 ayrı başlıkta kayıt işlemini tamamladığını bildirdi.
27.03.2021Gündem
THY Yönetim Kurulu'na yeni üye
THY Yönetim Kurulu'na yeni üyeTürk Hava Yolları'nın (THY) Olağan Genel Kurulu'nda şirkette beş yıldır Genel Müdür (Mali İşler) Yardımcılığı görevini yürüten Doç. Dr. Murat Şeker, yönetim kurulu üyesi oldu.
27.03.2021Ekonomi
Türk bankacılık sisteminin aktif büyüklüğü milli gelirin yüzde 121'ine ulaştı
Türk bankacılık sisteminin aktif büyüklüğü milli gelirin yüzde 121'ine ulaştıTürkiye Bankalar Birliği (TBB) Yönetim Kurulu Başkanı ve Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın, Türk bankacılık sisteminin bilanço büyüklüğünün 6 trilyon lirayı geçtiğini belirterek, "Toplam aktiflerin milli gelire oranı yüzde 121'e ulaştı." dedi.
25.03.2021Ekonomi
Bakan Pakdemirli: Birinci Su Şurası'nı pazartesi başlatıyoruz
Bakan Pakdemirli: Birinci Su Şurası'nı pazartesi başlatıyoruzTarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sulama yatırımlarına hız verirken, suyun geleceğini de planladıklarını belirterek, "Cumhuriyet tarihinde ilk kez gerçekleşecek Birinci Su Şurası'nı, Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde haftaya pazartesi günü başlatıyoruz. Şurada ilgili tüm paydaşlarla bir araya gelerek suyumuzun geleceğini konuşacak, hedeflerimizi ortaya koyacak ve yol haritamızı belirleyeceğiz." dedi.
24.03.2021Siyaset
'Türkiye yaşadığı türbülansı aşacak ve yoluna devam edecek'
'Türkiye yaşadığı türbülansı aşacak ve yoluna devam edecek'Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, "Türkiye, şu anda yaşadığı türbülansı aşacak, sakinleşecek ve yoluna devam edecek." dedi.
24.03.2021Ekonomi
Dünyanın önde gelen değişim liderleri, imece summit'te buluştu
Dünyanın önde gelen değişim liderleri, imece summit'te buluştuimece summit’te; “Değişim öncüsü birey ve kurumların dönüşümü yönetmesi ve hızlandırmasını nasıl sağlayabiliriz?” ve “Bu amaçla sektörler, kurumlar, bireyler arası bilgi aktarımı ve iş birliğini nasıl kolaylaştırabiliriz?” temel sorularına cevap arandı.
20.03.2021Vitrin
Merkez Bankası, enflasyonla mücadelede kararlılığını ortaya koydu
Merkez Bankası, enflasyonla mücadelede kararlılığını ortaya koyduYabancı ekonomist ve stratejistler Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) bugünkü faiz kararıyla enflasyonla mücadele konusundaki kararlılığı gösterdiğini kaydetti.
18.03.2021Ekonomi
Merkez Bankası kredibilitesini artırmaya devam ediyor
Merkez Bankası kredibilitesini artırmaya devam ediyorEkonomistler, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) 200 baz puanlık önden yüklemeli faiz artırımının, bankanın enflasyonla mücadele konusundaki kararlılığının bir göstergesi olduğunu, geçmiş dönem sözle yönlendirmeleri ile tutarlı olan bu adımın bankanın kredibilitesini ve itibarını artırdığını vurguluyor.
18.03.2021Uzmanpara
'Artan ABD tahvil faizleri büyük tehlike'
'Artan ABD tahvil faizleri büyük tehlike'Uluslararası Finans Enstitüsü (IIF) Baş Ekonomisti Robin Brooks, "Artan ABD tahvil faizleri gelişen piyasalar için büyük tehlike." dedi.
15.03.2021Uzmanpara
2020 'Yılın Yıldızları Ödülleri' sahiplerini buldu
2020 'Yılın Yıldızları Ödülleri' sahiplerini bulduYıldız İşletme Kulübü tarafından düzenlenen ve bu yıl 19.'su gerçekleştirilen, 'Türkiye'nin En Prestijli Öğrenci Ödülleri' olarak anılan 2020 Altınyıldız Classics Yılın Yıldızları Ödül Töreni, Davutpaşa Kampüsü Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşti. Törene çok sayıda ünlü isim katıldı.
12.03.2021Kültür Sanat
Yıllık cari açık yaklaşık 1,5 yılın ardından ilk kez iyileşti
Yıllık cari açık yaklaşık 1,5 yılın ardından ilk kez iyileştiSon 12 aylık cari dengede Ağustos 2019'dan bu yana ilk kez iyileşme kaydedilirken, ekonomistler yıllık cari dengede aylar itibarıyla bazı dalgalanmalar görülse de 2021 sonu için daha ılımlı rakamların görüleceğini ve 24-28 milyar dolar düzeyinde bir açıkla yılın kapatılabileceğini belirtiyor.
11.03.2021Ekonomi
Yıllık cari açık 1,5 yılın ardından ilk kez iyileşti
Yıllık cari açık 1,5 yılın ardından ilk kez iyileştiSon 12 aylık cari dengede Ağustos 2019'dan bu yana ilk kez iyileşme kaydedilirken, ekonomistler yıllık cari dengede aylar itibarıyla bazı dalgalanmalar görülse de 2021 sonu için daha ılımlı rakamların görüleceğini ve 24-28 milyar dolar düzeyinde bir açıkla yılın kapatılabileceğini belirtiyor.
11.03.2021Uzmanpara
Demet İkiler, En Güçlü 50 Kadın CEO listesinde zirvede
Demet İkiler, En Güçlü 50 Kadın CEO listesinde zirvedeHer sene Ekonomist dergisinin öncülüğünde hazırlanan “Türkiye’nin En Güçlü 50 Kadın CEO’su” listesinde bu sene ilk sırayı WPP’nin Türkiye Ülke Başkanı ve GroupM EMEA CEO'su Demet İkiler aldı. İkiler, son 5 yıldır ilk 10 içinde yer aldığı listede bu sene, Mart 2020 yılında EMEA CEO’su olması ile birlikte 1. sıraya yükseldi.
11.03.2021Ekonomi
Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması'nın sonuçları açıklandı
Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması'nın sonuçları açıklandıGaranti BBVA’nın, Ekonomist dergisi ve Türkiye Kadın Girişimciler Derneği’nin (KAGİDER) işbirliğiyle 14. kez gerçekleştirdiği Türkiye’nin Kadın Girişimcisi Yarışması sonuçlandı. 5 Mart Cuma günü online olarak gerçekleştirilen ödül töreninde, 4 kategorinin birincileri açıklandı.
8.03.2021Ekonomi
Küresel ekonominin en güçlü kurumlarına kadınlar liderlik ediyor
Küresel ekonominin en güçlü kurumlarına kadınlar liderlik ediyorKüresel ekonominin en güçlü kurumlarından ABD Hazine Bakanlığı, Uluslararası Para Fonu (IMF), Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve Dünya Ticaret Örgütü'ne (DTÖ) liderlik eden kadınlar dünya ekonomisine yön veriyor.
7.03.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

türkiyeenflasyonekonomistMerkez Bankasısanayi

Ekonomist ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.