El Salvador

El Salvador

Son dakika El Salvador haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan El Salvador gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan El Salvador haber sayfamızda...

El Salvador

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 938 el salvador haberi bulunmuştur.
Mert Aydın yazdı: Dünya Kupası’nın unutulmaz ilkleri!
Mert Aydın yazdı: Dünya Kupası’nın unutulmaz ilkleri! Bu haftaki konumuz futbolun en büyük vitrini olan Dünya Kupası’na katılan ülkelerin attığı ilk goller olacak. Bu onuru yakalayan fautbolcular kimler? Gelin hep birlikte bu tarihi isimlerle bir bakalım.
25.02.2024 Futbol
BBC, El Salvador'da 'insan haklarının kara deliği' olarak anılan mega cezaevine girdi
BBC, El Salvador'da 'insan haklarının kara deliği' olarak anılan mega cezaevine girdi Kafaları kazınmış, bembeyaz kıyafetler içinde sert dövmeleri dikkat çeken mahkumlar onlara yönelen bakışlara direkt olarak karşılık veriyor.
15.02.2024 Dünya
Dünyadan uzanan yardım elleri
Dünyadan uzanan yardım elleri Büyük felaketin ardından dünyanın dört bir yanından devlet kurumları ve sivil toplum kuruluşları da yardım için harekete geçti. Yabancı arama kurtarma ekipleri ve yurt dışındaki yardım kampanyaları, dayanışma ruhunun önemli bir parçası oldu.
6.02.2024 Gündem
14 kanun teklifi Meclis'te kabul edildi
14 kanun teklifi Meclis'te kabul edildi TBMM Dışişleri Komisyonu, uluslararası anlaşmaların onaylanmasının uygun bulunmasına dair 14 kanun teklifini kabul etti.
31.01.2024 Gündem
2024 yılında dünya genelinde yapılacak tüm seçimler
2024 yılında dünya genelinde yapılacak tüm seçimler Gezegendeki nüfusun neredeyse yarısına ev sahipliği yapan onlarca ülkede 2024 yılında genel seçimler yapılacak. Bununla birlikte oy kullanma hakkını kullanan vatandaşların sayısının çokluğu, pek de iyiye işaret etmiyor. Öyle ki bu yıl, en sağlam demokrasiler bile bir anlamda test edilecek.
10.01.2024 Dünya
Bakan Şimşek duyurdu: Kripto para piyasasına yeni düzenleme geliyor
Bakan Şimşek duyurdu: Kripto para piyasasına yeni düzenleme geliyor Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek kripto para piyasasına ilişkin sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.
10.01.2024 Ekonomi
ABD’li dev kurumda hack krizi kripto paraları sarstı! Bitcoin'de sert hareket
ABD’li dev kurumda hack krizi kripto paraları sarstı! Bitcoin'de sert hareket Son dönemde kripto para piyasası ABD Menkul ve Borsa Komisyonu’ndan (SEC) gelecek olası bir Bitcoin ETF onayını bekliyordu. SEC’in X hesabından tüm spot Bitcoin ETF’lerinin onaylandığı duyuruldu, ancak gerçek çok başka çıktı.
10.01.2024 Uzmanpara
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması
Dünya Nüfusu 2024: Dünyada Kaç İnsan Var? Ülkelere Göre Dünya Nüfus Sıralaması Dünya üzerinde yaşayan insan sayısı anlamına gelen dünya nüfusu her geçen gün artış gösteriyor. Bu artışlar yıldan yıla ölüm, doğum ve göçlere göre farklılık gösterebiliyor. Dünya üzerinde bu artış bazı ülkelerde daha fazla artış gösteriyor. Ülkelere göre dünya nüfus sıralamasında Çin başı çekerken ikinci sırada Hindistan ve üçüncü sırada Amerika Birleşik Devletleri (ABD) yer alıyor. Kadın ve erkek doğum, ölüm oranları da ülke içerisinde farklılıklar gösteriyor. Dünyada kaç insan var? Ülkelere göre güncel dünya nüfus sıralaması ve tablosu ile ilgili detaylı bilgilere “Dünya Nüfusu 2024” içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
5.01.2024 Dünya
El Salvador’da cinayetler yüzde 70 oranında azaldı
El Salvador’da cinayetler yüzde 70 oranında azaldı El Salvador'da çetelerle mücadele amacıyla Mart 2022’de ilan edilen OHAL, geçtiğimiz yıl cinayetlerin yüzde 70 oranında azalmasını sağladı.
4.01.2024 Dünya
Belize Hakkında Bilgiler; Belize Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Belize Hakkında Bilgiler; Belize Bayrağı Anlamı, 2024 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı 1973 yılına kadar İngiliz Honduras'ı olarak bilinen Belize, Orta Amerika ülkesidir. Bayrağında insan resmi bulunan tek ülke konumundaki Belize 1981 yılından bağımsızlığını kazanmıştır. Belize nerededir, nüfusu ne kadar, başkenti neresidir, resmi dili ne, bayrağının anlamı nedir sorularına yanıtları derledik.
3.01.2024 Tatil
Kainat Güzeli hâlâ ülkesine dönemedi
Kainat Güzeli hâlâ ülkesine dönemedi El Salvador’da düzenlenen 2023 Kainat Güzellik Yarışması’nı kazanarak ‘Miss Universe 2023’ ünvanını alan Sheynnis Palacios, ülkesi Nikaragua’da tartışma konusu oldu.
7.12.2023 Cadde
Miss Universe'ün ilk büyük beden modeli! 'Bana balina dediler ama neler yaşadığımı bilmiyorlar'
Miss Universe'ün ilk büyük beden modeli! 'Bana balina dediler ama neler yaşadığımı bilmiyorlar' Bu ayın başlarında El Salvador'da düzenlenen Miss Universe'de yarışan ilk büyük beden model olan Jane Dipika Garrett, samimi açıklamalarda bulundu. 90 yarışmacı arasından ilk 20'ye giren manken, sosyal medyada aldığı olumsuz yorumlara cevap verdi.
1.12.2023 Cadde
Sağlıklı görünce 'Yamyamsın' dediler! 30 saat gittiği yolu 438 günde döndü
Sağlıklı görünce 'Yamyamsın' dediler! 30 saat gittiği yolu 438 günde döndü Sıradan bir günde balık tutmak için çıktığı seferde uçsuz bucaksız bir mavi mahkumiyete sürüklendi. Arkadaşı da yanındaydı ancak bu yolculuktan yüzlerce gün sonra tek başına dönen genç adama,' Sağlıklı görünüyorsun' diyerek yamyam damgası vuruldu. İşte sırrı bugün bile çözülemeyen olayın detayları.
27.11.2023 Yaşam
Kainat Güzeli ülkesini böldü! 'Teröristler görüyoruz'
Kainat Güzeli ülkesini böldü! 'Teröristler görüyoruz' El Salvador’da 19 Kasım’da yapılan Kainat Güzellik Yarışması’nı kazanan ve Orta Amerika ülkesi Nikaragua’nın temsilcisi olan Sheynnis Palacios, ülkesinde tartışma yarattı.
26.11.2023 Kültür Sanat
Miss Universe 2023'ü Nikaragua güzeli Sheynnis Palacios kazandı
Miss Universe 2023'ü Nikaragua güzeli Sheynnis Palacios kazandı Kainat Güzellik Yarışması önceki akşam El Salvador'un başkenti San Salvador'da yapıldı. 2023 Kainat Güzeli (2023 Miss Universe) Nikaragua'dan Sheynnis Palacios oldu. 23 yaşındaki Nikaragualı güzel, birincilik tacı takıldığı sırada duygulanarak gözyaşlarına hâkim olamadı.
21.11.2023 Cadde
Meksika'dan yola çıktılar! Binlerce göçmenin son durağı ABD
Meksika'dan yola çıktılar! Binlerce göçmenin son durağı ABD Orta Amerikalı ve Venezuelalı binlerce göçmen ABD'ye gitmek için Meksika'dan yola çıktı.
6.11.2023 Dünya
Kırmızı alarm verildi! Ülke genelinde okullar tatil edildi
Kırmızı alarm verildi! Ülke genelinde okullar tatil edildi Meksika’yı 25 Ekim’de kategori 5 seviyesinde vuran Otis Kasırgası’nda hayatını kaybedenlerin sayısı 48’e yükseldi. Öte yandan El Salvador’da ise dün Pilar Tropikal Fırtınası nedeniyle kırmızı alarma geçildi.
30.10.2023 Dünya
503 Nerenin Telefon Kodu? +503 Hangi Ülkeye Ait?
503 Nerenin Telefon Kodu? +503 Hangi Ülkeye Ait? Dünya üzerinde birçok ülke bulunmaktadır. Bulunan bütün ülkelerin ise birer telefon kodu bulunur. Yurt dışından gelen aramalar da telefon numarasının başındaki kod aramanın hangi ülkeden yapıldığını belirtir. Peki, 503 nerenin telefon kodu? +503 hangi ülkeye ait? Sizler için tüm detayları derledik.
25.09.2023 Telefon Kodu
Paraguay Büyükelçisi Peralta: Bağlarımız dinamizm kazandı
Paraguay Büyükelçisi Peralta: Bağlarımız dinamizm kazandı Paraguay-Türkiye diplomatik ilişkisinin 70'inci, Türkiye Cumhuriyeti'nin ise 100'üncü yıl dönümü nedeniyle Paraguay Büyükelçiliği tarafından kutlama yapıldı.
19.09.2023 Haberler
Paraguay Büyükelçisi Peralta: Bağlarımız dinamizm kazandı
Paraguay Büyükelçisi Peralta: Bağlarımız dinamizm kazandı Paraguay-Türkiye diplomatik ilişkisinin 70'inci, Türkiye Cumhuriyeti'nin ise 100'üncü yıl dönümü nedeniyle Paraguay Büyükelçiliği tarafından kutlama yapıldı.
19.09.2023 Gündem
Meksika'da kürtaj suç kapsamından çıkarıldı
Meksika'da kürtaj suç kapsamından çıkarıldı Meksika'da Anayasa Mahkemesi, ülke çapında kürtajı suç olmaktan çıkardı. Mahkeme, hamileliğin sonlandırılmasının reddinin kadınların insan haklarının ihlali anlamına geldiğine hükmetti.
7.09.2023 Dünya
Hapishane değil cehennem! 174 kişi öldü, su bile bulamıyorlar
Hapishane değil cehennem! 174 kişi öldü, su bile bulamıyorlar Ekvador'un en azılı suçluları için açılan Mega Hapishane'nin nüfusu yükselmeye devam ediyor. Bölgeden gelen son sayısı İngiliz basını açıklarken onlarca kişinin korkunç şekilde öldüğü ortaya çıktı.
22.08.2023 Dünya
Miting sonrası kanlı suikast! Başkan adayını başından vurdular
Miting sonrası kanlı suikast! Başkan adayını başından vurdular Güney Amerika ülkesi Ekvador’da yaklaşan devlet başkanlığı seçim öncesinde başkan adayı Fernando Villavicencio katıldığı bir miting sonrası halkın arasında öldürüldü.
10.08.2023 Dünya
Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda Mete Gazoz çeyrek finalde
Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda Mete Gazoz çeyrek finalde Mete Gazoz, Berlin'de devam eden Dünya Okçuluk Şampiyonası'nda çeyrek finale yükselme başarısı gösterdi.
3.08.2023 Diğer
‘Padam Padam’ ile zirveleri sallıyor
‘Padam Padam’ ile zirveleri sallıyor Avustralyalı şarkıcı Kylie Minogue’un geçen ay yayımlanan şarkısı “Padam Padam”, İngiltere ve Avustralya’da müzik listelerinin zirvesine doğru hızla ilerliyor.
19.06.2023 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

El Salvador ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.