Emekliler

Emekliler

Son dakika emekliler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan emekliler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan emekliler haber sayfamızda...

Emekliler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 3.380 emekliler haberi bulunmuştur.
EMEKLİ TEMMUZ MAAŞ ZAMMI 2024 SON GELİŞMELER 📌 Temmuz emekli maaş zam oranı yüzde kaç olacak? SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı (4A, 4B, 4C) zam oranı beklentileri ve tahminler...
EMEKLİ TEMMUZ MAAŞ ZAMMI 2024 SON GELİŞMELER 📌 Temmuz emekli maaş zam oranı yüzde kaç olacak? SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı (4A, 4B, 4C) zam oranı beklentileri ve tahminler... Milyonlarca emeklinin gözü kulağı Temmuz ayı içerisinde yapılacak zam oranına çevrildi. SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı (4A, 4B, 4C) kapsamında maaş alan emekliler Temmuz ayında alacakları maaş zam oranına gözünü dikti. Açıklanan Mayıs ayı enflasyon beklenti anketine göre veriler yeniden güncellendi. Peki Temmuz emekli maaş zam oranı yüzde kaç olacak? En düşük emekli maaşı kaç lira olacak?
20.05.2024 Bilgi Rehberi
Milyonlarca emekliye refah artırıcı yeni destekler!
Milyonlarca emekliye refah artırıcı yeni destekler! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, geçen hafta emeklilerin refahını artıracak yeni sosyal destekleri açıkladı. Yeni destek paketinde emeklilere KYK yurtlarında 1 ay ücretsiz konaklama ve kamuya ait misafirhane, öğretmenevi, sosyal tesis ve konuk evlerinden kamu görevlileri gibi yüzde 15 indirimli faydalanabilme gibi birçok yeni destekler verilecek. Peki destek paketi için bir yasal düzenleme söz konusu olacak mı? Yeni çalışma ne zaman hayata geçecek? İşte detaylar...
20.05.2024 Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kırım Tatar Sürgünü' mesajı
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'Kırım Tatar Sürgünü' mesajı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırım Tatar Sürgünü'nün 80'inci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj paylaştı.
18.05.2024 Gündem
Amasya'da skandal görüntüler! Büyükbaş hayvanın başına baltayla defalarca vurdular
Amasya'da skandal görüntüler! Büyükbaş hayvanın başına baltayla defalarca vurdular Amasya’da bir et entegre tesisinde görevli iki kişi, kesim öncesi huysuzlanan büyükbaş hayvanı bayıltmak için başına defalarca baltayla vurdu. Olayla ilgili gözaltına alınan 5 kişi tutuklanırken peş peşe açıklamalar da yapıldı.
18.05.2024 Gündem
Milyonları ilgilendiriyor: Emekliler için 6 yeni adım
Milyonları ilgilendiriyor: Emekliler için 6 yeni adım Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, emekliler ile ilgili yeni çalışmaları duyurdu. Buna göre emekliler, kamu tesislerinden yüzde 15 indirim ile faydalanabilecek. KYK bünyesindeki yurtlar yaz aylarında emekliler için ücretsiz kullanıma açılacak. Peki bu uyglama ne zaman devreye alınacak? SGK Uzmanı Emin Yılmaz merak edilenleri cevapladı.
18.05.2024 Haberler
Milyonları ilgilendiriyor: Emekliler için 6 yeni adım
Milyonları ilgilendiriyor: Emekliler için 6 yeni adım Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, emekliler ile ilgili yeni çalışmaları duyurmuştu. Buna göre emekliler, kamu tesislerinden yüzde 15 indirim ile faydalanabilecek. KYK bünyesindeki yurtlar yaz aylarında emekliler için ücretsiz kullanıma açılacak. Peki bu uygulama ne zaman devreye alınacak? SGK Uzmanı Emin Yılmaz merak edilenleri cevapladı.
18.05.2024 Ekonomi
Bakan Bolat açıkladı! Stokçulukta üç defa yakalanan firmalara kapatma cezası
Bakan Bolat açıkladı! Stokçulukta üç defa yakalanan firmalara kapatma cezası Ticaret Bakanı Ömer Bolat, "Fahiş fiyat uygulayan işletmeleri tespit edip cezai yaptırım uyguladık. Stokçulukta bir takvim yılı içinde üç defa yakalanan firmalara kapatma cezası da uygulanacak. Buradaki amaç caydırıcılık. Yani istiyoruz ki ticaret haklı, vicdani ve piyasa şartları içinde yapılsın" açıklamasında bulundu.
17.05.2024 Ekonomi
Bakan Kacır: Türkiye'de yatırımlar hızlanacak
Bakan Kacır: Türkiye'de yatırımlar hızlanacak Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, "Türkiye'nin kredi risk priminin hızla düşüyor olması Türk ekonomisinin doğru yolda olduğunun önemli göstergelerinden biri. Bunun sonucunda önümüzdeki dönemde Türkiye'ye yatırımların çok hızlanacağını öngörüyoruz. Türkiye'nin yeni dönemdeki bu sermaye akımlarını hızlı çekmesi, bu kaynağın büyük ölçekte katma değerli üretime, teknolojik dönüşüme ve teknolojik girişimciliğine kazandırılması için çabalarımızı artıracağız" açıklamasında bulundu.
17.05.2024 Ekonomi
Çiftçiye kredi desteği! Erdoğan: Ziraat Bankası kredi limitlerini artırdı
Çiftçiye kredi desteği! Erdoğan: Ziraat Bankası kredi limitlerini artırdı Ziraat Bankası Tarım Ekosistemi Buluşması'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 'Muhalefetin ezbere olan 'tarım bitti' tezinin ne kadar içi boş ve gerçek dışı olduğunu rakamlarla ispat ettik.' dedi. Erdoğan, Ziraat Bankası'nın çiftçiye verilecek olan yeni kredi desteğinin ayrıntılarını da paylaştı.
17.05.2024 Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Tokayev ile görüştü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev ile telefonda görüşme gerçekleştirdi.
17.05.2024 Gündem
Uçakta kalbi duran yolcuya AK Parti'li vekilden müdahale
Uçakta kalbi duran yolcuya AK Parti'li vekilden müdahale AK Parti Elazığ Milletvekili Prof. Dr. Erol Keleş, uçakta kalbi duran yolcuya müdahale ederek hayata döndürdü.
17.05.2024 Gündem
Emekliler ile ilgili yeni çalışma: ‘Uygun olan yurtlar 1 ay süreli ücretsiz kullanılacak’
Emekliler ile ilgili yeni çalışma: ‘Uygun olan yurtlar 1 ay süreli ücretsiz kullanılacak’ Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Işıkhan, emekliler ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Işıkhan, "Emeklilerimizin hayat kalitesini artıracak, arz odaklı hizmetlerle dinamik bir yapıya kavuşturuyoruz." dedi.
17.05.2024 Ekonomi
TEMMUZ 2024 SSK/BAĞ-KUR EMEKLİ ZAMMI 4 AYLIK ORAN 💥 Temmuz emekli maaş zam oranı yüzde kaç olacak? Refah payı artışı yapılacak mı?
TEMMUZ 2024 SSK/BAĞ-KUR EMEKLİ ZAMMI 4 AYLIK ORAN 💥 Temmuz emekli maaş zam oranı yüzde kaç olacak? Refah payı artışı yapılacak mı? Emeklilerin gözü kulağı yapılacak olan zamma çevrildi. Yıl içerisinde iki kez maaaşlarına enflasyon oranında zam alan emekliler Temmuz ayı içerisinde alacakları zam oranına gözünü dikti. 4 aylık oran netleşirken Mayıs ve Haziran ayı enflasyon verisinin netleşmesinin ardından oran netleşmiş olacak. Peki Temmuz emekli maaş zam oranı yüzde kaç olacak? SSK, Bağ-Kur ve Emekli Sandığı kapsamında maaş alan emeklilere ilave refah payı artışı yapılacak mı?
16.05.2024 Bilgi Rehberi
Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve emekliye refah payı açıklaması!
Bakan Işıkhan'dan asgari ücret ve emekliye refah payı açıklaması! Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekliye refah payı verilmesine ilişkin, “Şu anda bunu konuşmak için çok erken. Bunun için temmuz ayını bekleyelim” dedi.
15.05.2024 Ekonomi
Emekliye zamda 3 farklı formül! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak?
Emekliye zamda 3 farklı formül! En düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Memur ve emekli maaşlarının belirlenmesine yaklaşık 1.5 ay kala ne kadar zam yapılacağı merak ediliyor. Nisan ayı enflasyon rakamlarının açıklanması ve Merkez Bankası’nın yıl sonu enflasyon tahminini 2 puan artırmasının ardından gözler yeni dönem maaş zamlarına çevrildi. Kamuoyunda emekli maaşlarıyla ilgili 3 farklı formül konuşuluyor. İşte detaylar...
13.05.2024 Ekonomi
Emekliler için el ele vereceğiz
Emekliler için el ele vereceğiz CHP lideri Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve MHP lideri Bahçeli ile yaptığı görüşmelere işaret eden Özel “Cumhurbaşkanı’mıza da söyledim, Devlet Bey’e de söyledim. El ele vereceğiz, emeklinin maaşını önce asgari ücrete çıkaracağız” dedi.
11.05.2024 Gündem
Beştepe'de Erdoğan-Bahçeli görüşmesi
Beştepe'de Erdoğan-Bahçeli görüşmesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi Beştepe'de kabul ediyor.
10.05.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli bir araya geldi
Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli bir araya geldi  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi Beştepe'de kabul etti. Görüşme 1 saat sürdü.
10.05.2024 Gündem
Erdoğan ile Bahçeli'den sürpriz görüşme
Erdoğan ile Bahçeli'den sürpriz görüşme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi bugün saat 14.30'da Beştepe'de kabul edecek.
10.05.2024 Haberler
Erdoğan ile Bahçeli'den sürpriz görüşme
Erdoğan ile Bahçeli'den sürpriz görüşme Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, MHP lideri Devlet Bahçeli'yi bugün Beştepe'de kabul edecek.
10.05.2024 Gündem
Enflasyonda beklentiler değişti! Memur ve emekli maaşları için yeni tahmin
Enflasyonda beklentiler değişti! Memur ve emekli maaşları için yeni tahmin Merkez Bankası yılın ikinci enflasyon raporunu açıkladı. Buna göre yıl sonu enflasyon beklentisi ilk tahmine göre 2 puan artış göstererek yüzde 38’e revize edildi. Peki son enflasyon tahminlerine göre memur ve emekliler ne kadar maaş zammı alacak? En düşük emekli maaşı için beklenti ne? İşte detaylar...
10.05.2024 Ekonomi
Özgür Özel: Türkiye ittifakı büyük bir moralle güçlenmeye devam ediyor
Özgür Özel: Türkiye ittifakı büyük bir moralle güçlenmeye devam ediyor CHP Genel Başkanı Özgür Özel, 'Türkiye ittifakı kazandı ve Türkiye ittifakı büyük bir moralle güçlenmeye devam ediyor.' dedi.
9.05.2024 Gündem
Emekli promosyonları daha da artar mı? İşte en yüksek ödeme yapan 3 banka
Emekli promosyonları daha da artar mı? İşte en yüksek ödeme yapan 3 banka Milyonlarca emeklinin gözü kulağı yeni dönem zam oranlarına çevrildi. Temmuz ayında açıklanacak olan haziran ayı enflasyon rakamlarının ardından emekliler için zam oranı da netleşmiş olacak. Peki emekli maaşlarında yaşanacak bir artış sonrasında bu promosyonlara da yansır mı? Promosyon anlaşması yapmak isteyenler emekliler daha yüksek ödeme almak için temmuz ayını beklemeli mi? İşte en yüksek ödeme yapan 3 banka...
8.05.2024 Ekonomi
Milyonları ilgilendiriyor: En düşük emekli maaşında tahminler değişti
Milyonları ilgilendiriyor: En düşük emekli maaşında tahminler değişti Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), nisan ayında tüketici enflasyonunun aylık yüzde 3,18, yıllık yüzde 69,80 olduğunu açıkladı. Bu durumda en düşük emekli maaşı ne kadar olacak? Ekonomistler ne diyor? İşte detaylar...
6.05.2024 Ekonomi
İade-i ziyaret bu ay bekleniyor
İade-i ziyaret bu ay bekleniyor CHP, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın iade-i ziyaretini mayıs ayı bitmeden gerçekleştirmesini bekliyor. CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Erdoğan’ı Parti Genel Merkezi’nde 12. kattaki kendi makamında ağırlayacak. CHP, iade-i ziyaretten önce görüşmede gündeme gelen konularda hükümetten somut adım görmek istiyor.
6.05.2024 Gündem

Benzer Haber Etiketleri

Emekliler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.