Emisyon

Emisyon

Son dakika emisyon haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan emisyon gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan emisyon haber sayfamızda...

Emisyon

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.832 emisyon haberi bulunmuştur.
Bakan Elvan'dan enflasyon açıklaması
Bakan Elvan'dan enflasyon açıklamasıHazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, "Enflasyon nitelikli ve sürdürülebilir büyümenin önündeki en temel engeldir. Yüksek enflasyonun olduğu bir ortamda, sanayici de önünü göremez, sağlıklı karar alamaz, uzun vadeli yatırım yapmaya da cesaret edemez. İşte bu yüzden, enflasyonla mücadele tüm politikalarımızın merkezinde yer alıyor." dedi.
18.06.2021Ekonomi
Kuraklıkta yüzde 70  devlet desteği olacak
Kuraklıkta yüzde 70 devlet desteği olacakTarım Sigortaları (TARSİM) Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal, kuraklıktaki sigorta desteğinin artırılarak 2022’de yüzde 70 oranına çıkarılacağını, bu yıl 300-400 milyon TL arası kuraklık hasar ödemesi yapılacağını açıkladı.
18.06.2021Ekonomi
Citroën ë-Jumpy Hydrogen'in şarjı üç dakikada doluyor
Citroën ë-Jumpy Hydrogen'in şarjı üç dakikada doluyorCitroën, elektrikliye geçiş stratejisini hafif ticari araç pazarında da bütün hızıyla devam ettiriyor. Bataryayı hidrojen yakıt hücresiyle birleştiren Citroën ë-Jumpy Hydrogen, aracın kullanım özelliklerini kısıtlamadan elektrik modunda daha fazla menzil sağlıyor.
17.06.2021Otomobil
Opel, Mokka'yı Türkiye'de satışa sundu
Opel, Mokka'yı Türkiye'de satışa sunduAlman otomotiv devi Opel, yeni Mokka’yı yüksek verimliliğe sahip benzinli motoru ve 3 farklı donanım seçeneğiyle satışa sundu. Zamanın ötesinde cesur tasarımı, sahip olduğu yenilikçi standart teknolojileri ve zengin sürüş destek sistemleriyle öne çıkan yeni Mokka, Opel markası için birçok ilki temsil ediyor.
16.06.2021Otomobil
Rüzgar yenilenebilir enerjide payını artırıyor
Rüzgar yenilenebilir enerjide payını artırıyorDünyada en yüksek kapasiteye sahip ikinci temiz enerji kaynağı olan rüzgar enerjisi, geçen yılki rekor kapasite artışıyla yenilenebilir enerjideki payını yüzde 27'ye taşıdı.
14.06.2021Uzmanpara
Son dakika...  G7 zirvesinde tarihi karar! Dünyanın gözü kulağı buradaydı
Son dakika... G7 zirvesinde tarihi karar! Dünyanın gözü kulağı buradaydıSon dakika haberine göre, İngiltere’nin ev sahipliğinde 11-13 Haziran'da düzenlenen G7 Zirvesi’nin sonuç bildirgesi açıklandı. Dev ekonomilerin liderlerinden koronavirüs salgınının seyrini değiştirecek bir müjde ve atılacak adımların duyurusu geldi. DSÖ de konuyla ilgili açıklama yaptı.
14.06.2021Dünya
Son dakika... Savaş gemisi beklerken ortaya çıktılar!
Son dakika... Savaş gemisi beklerken ortaya çıktılar!G7 zirvesinde sonuç bildirgesi bekleniyor, Çin'den alternatif İpek Yolu projesine jet yanıt geldi. Tarihin en önemli kararlarından birinin öncesinde ise zirvenin düzenlendiği koyda sıra dışı görüntüler var.
13.06.2021Dünya
İklim değişikliğine uzaydan gözetleme
İklim değişikliğine uzaydan gözetlemeKuraklık, sera gazı emisyonu ve karbon seviyeleri başta olmak üzere iklim değişikliğinin artık uzaydan uydu ile gözetleme ve takibi yapılacak.
12.06.2021Gündem
Fiat 500, ADI Tasarım Müzesi'nde sergileniyor
Fiat 500, ADI Tasarım Müzesi'nde sergileniyorİtalyan tasarım ikonu Fiat 500, Milano’daki ADI Tasarım Müzesi’nin (Association for Industrial Design) koleksiyonuna girdi. Fiat 500, 1954'ten beri en eski ve en yetkin dünya tasarım ödülü olan “Compasso d'Oro”nun (Altın Pusula) paha biçilmez kalıcı koleksiyonuna ev sahipliği yapan müzenin koleksiyondaki en önemli parçalardan biri olarak öne çıkıyor.
11.06.2021Otomobil
AB ile iklim diplomasisi
AB ile iklim diplomasisiDışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, “iklim diplomasisi” kavramının oluştuğunu, Avrupa Birliği’nden (AB) bir heyetin Türkiye’ye geleceğini açıkladı.
11.06.2021Siyaset
‘Dünyanın geri dönüşü olmaz’
‘Dünyanın geri dönüşü olmaz’EBSO’nun düzenlediği çevre konferansında konuşan Meclis Üyesi Erdoğan Çiçekçi, “2050 yılına kadar karbon emisyonlarını sıfıra indirmeliyiz” dedi
11.06.2021Ege
288 milyon euro tazminat
288 milyon euro tazminatAlman otomotiv devi Volkswagen’in eski CEO’larının dizel emisyon skandalı nedeniyle şirkete toplam 288 milyon euro tazminat ödeyeceği açıklandı
11.06.2021Dünya
Volvo FH16 tanıtıldı
Volvo FH16 tanıtıldıVolvo Trucks daha fazla verimlilik sağlayan ve yeni güvenlik donanımlarıyla öne çıkan yeni Volvo FH16'nın tanıtımını gerçekleştirdi.
10.06.2021Otomobil
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandı
TBMM Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu toplandıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Küresel İklim Değişikliği Araştırma Komisyonu, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Veysel Eroğlu başkanlığında toplandı. Dışişleri Bakan Yardımcısı Faruk Kaymakcı, komisyona iklim değişikliyle mücadelede uluslararası sürece ilişkin sunum yaptı.
9.06.2021Siyaset
Volkswagen'in eski CEO’ları tazminat ödeyecek
Volkswagen'in eski CEO’ları tazminat ödeyecekAlman otomotiv devi Volkswagen'in (VW) eski Üst Yöneticisi (CEO) Martin Winterkorn ve şirketin bünyesinde bulunan diğer bazı şirketlerin CEO’larının dizel emisyon skandalı sebebiyle şirkete toplamda 288 milyon euro tazminat ödeyeceği belirtildi.
9.06.2021Uzmanpara
508 Peugeot Sport Engineered'ın reklam yüzü Djokovic oldu
508 Peugeot Sport Engineered'ın reklam yüzü Djokovic olduFransa Açık Tenis Turnuvası’nı yıllardır destekleyen Peugeot, turnuvanın bu yılki etabıyla birlikte güçlü modeli 508 Sport Engineered için yeni reklam kampanyasını devreye aldı. Kampanyanın kahramanı ise günümüz tenis dünyasının 1 numarası, 2016 Fransa Açık Tenis Turnuvası Şampiyonu ve aynı zamanda Peugeot uluslararası marka elçisi Novak Djokovic oldu.
9.06.2021Otomobil
Sıfır emisyon için temiz enerji yatırım ihtiyacı yıllık 1 trilyon dolar
Sıfır emisyon için temiz enerji yatırım ihtiyacı yıllık 1 trilyon dolarYükselen piyasalar ve gelişmekte olan ekonomilerde 2050'de sıfır emisyona ulaşılması için temiz enerji alanında 2030'a kadar yıllık 1 trilyon dolar yatırım yapılması gerektiği belirtildi.
9.06.2021Ekonomi
Fransa’da Renault'nun hile yaptığına hükmedildi
Fransa’da Renault'nun hile yaptığına hükmedildiFransa’da mahkeme, otomotiv üreticisi Renault'nun dizel araçların egzoz emisyon ölçümlerinde hile yaptığına karar verdi.
9.06.2021Uzmanpara
Karbon vergisi getirilebilir
Karbon vergisi getirilebilirÜlkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı bünyesinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bilgisi dahilinde kurulan “Stratejik Araştırmalar Birimi”, 2023 vizyonuna yönelik Türkiye’nin geleceğini ilgilendiren konularda araştırma görevini üstlendi.
8.06.2021Siyaset
Türkiye kirlilikte ilk üç arasında!
Türkiye kirlilikte ilk üç arasında!‘Avrupa’da kömür kaynaklı hava kirliliği raporu’na göre Türkiye ilk üç ülke arasında. Türkiye, kükürt dioksit kirliliğinde ise ikinci sırada...
8.06.2021Gündem
Elektrikli otobüslerin pillerini ASELSAN üretecek
Elektrikli otobüslerin pillerini ASELSAN üretecekSamsun'da, ASELSAN'ın pillerini yapacağı yerli üretim elektrikli otobüsler şehir içi toplu taşımada kullanılacak.
7.06.2021Teknoloji
Yenilenen Suzuki GSX-S1000 Eylül'de Türkiye'ye geliyor!
Yenilenen Suzuki GSX-S1000 Eylül'de Türkiye'ye geliyor!Suzuki motosiklet ürün yelpazesinin en performanslı serisi olan GSX ailesinin güçlü üyesi GSX-S1000 yenilendi. Her zamankinden daha çarpıcı ve daha kıvrak bir görünüme kavuşan Suzuki GSX-S1000, adeta pistlerden caddelere uzanan yeni imajıyla kullanıcılarının karşısına çıkıyor.
5.06.2021Otomobil
2050’ye kadar sıfır emisyon hedefliyor
2050’ye kadar sıfır emisyon hedefliyorArçelik, 13’üncü Sürdürdürülebilirlik Raporu’nun ayrıntılarını Arçelik CEO’su Hakan Bulgurlu ve iklim aktivisti Selin Gören’in katılımıyla gerçekleşen online bir etkinlikle duyurdu. Arçelik’in 2050 yılında tüm operasyonlarında net sıfır emisyonu hedeflediğini açıklayan Bulgurlu; bu yıl sürdürülebilirlik raporunun da ana teması olan dünyanın geleceği için ortak hareket  etme çağrısı yaptı.
5.06.2021Ekonomi
Otomotiv pazarı büyüdü
Otomotiv pazarı büyüdüTürkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, Ocak-Mayıs 2021'de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 72 büyüyerek 314 bin 882 adet olarak gerçekleşti.
2.06.2021Uzmanpara
Otomotiv pazarı 5 ayda yüzde 72 büyüdü
Otomotiv pazarı 5 ayda yüzde 72 büyüdüTürkiye otomobil ve hafif ticari araç toplam pazarı, Ocak-Mayıs 2021'de geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 72 büyüyerek 314 bin 882 adet olarak gerçekleşti.
2.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

FransaAlmanyaİngiltereG7G7 zirvesi

Emisyon ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.