Sürdürülebilirlik

Sürdürülebilirlik

Son dakika Sürdürülebilirlik haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Sürdürülebilirlik gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Sürdürülebilirlik haber sayfamızda...

Sürdürülebilirlik

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 2.149 sürdürülebilirlik haberi bulunmuştur.
Özel yolculuğa yeni kaptan
Özel yolculuğa yeni kaptanYaşar Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı seçilen Feyhan Yaşar, köklü geçmişleriyle küresel dönüşüm içindeki özel yolculuklarını başarıyla gerçekleştireceklerini söyledi
22.01.2022Ekonomi
Sürdürülebilirlik endeksli tahvil hamlesi
Sürdürülebilirlik endeksli tahvil hamlesiSürdürülebilirlik hedeflerini faaliyetlerinin merkezine koyan Coca-Cola İçecek (CCI), Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) bölgesindeki içecek endüstrisinin sürdürülebilirlik endeksli tahviline imza attı.
22.01.2022Ekonomi
Mavi 2050’ye kadar ‘iklim pozitif’ olacak
Mavi 2050’ye kadar ‘iklim pozitif’ olacakJean ve hazır giyim markası Mavi, yayınladığı ilk Sürdürülebilirlik Raporu’nda ‘All Blue. Daha Mavi. Daha İyi. Hepimizin Mavi’si’ söylemiyle sürdürülebilirlik stratejisini ve uzun vadeli hedeflerini açıkladı.
22.01.2022Ekonomi
En iyi işveren listesine girdiğini duyurdu
En iyi işveren listesine girdiğini duyurduGlobal bağımsız araştırma şirketi Top Employers Institute’ün yaptığı değerlendirmede ‘yetenek stratejisi, işe alım ve uyum, öğrenim ve gelişim imkânı, kariyer ve performans yönetimi, çeşitlilik ve kapsayıcılık, sürdürülebilirlik, ücretlendirme, şirket kültürü ile çalışma koşulları ve çalışan mutluluğu’ kriterlerinde başarılı bir performans sergileyen BAT, Türkiye sıralamasında listedeki ilk 3 şirketten biri olarak, üst üste 5’inci kez hem Türkiye’nin hem de Avrupa’nın ‘En İyi İşverenleri’ ödülüne layık görüldüğünü duyurdu...
22.01.2022Ekonomi
Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Feyhan Yaşar seçildi
Yaşar Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Feyhan Yaşar seçildiTürkiye’nin önemli sanayi topluluklarından Yaşar Holding’de, Yönetim Kurulu Başkanı merhum Mustafa Selim Yaşar’ın ardından Yönetim Kurulu yeni görev dağılımını yaptı.
21.01.2022Ekonomi
OYAK Çimento’dan karbon nötr taahhüttü
OYAK Çimento’dan karbon nötr taahhüttüOYAK Çimento, global şirketlerin 2030 yılına kadar küresel sıcaklık artışını 1,5°C ile sınırlandırmak için bilime dayalı hedefleri belirlemek adına gerekli kriterleri bir araya getiren “Net-Zero” (Net-Sıfır) taahhüdünü veren ilk Türk çimento şirketi olduğunu duyurdu. Dünya genelinde düşük karbon ekonomisine geçiş yapılırken, OYAK Çimento da Science Based Targets Initiative (SBTi - Bilime Dayalı Hedefler Girişimi) ile birlikte çalışan 2 binden fazla işletme arasında yerini aldı.
21.01.2022Ekonomi
Atıktan Sanat’a projesi çocuklara umut olacak
Atıktan Sanat’a projesi çocuklara umut olacakİstanbul Havalimanı’nın yürüttüğü Artwist Artıktan Sanata projesinde hayat bulan eserler sahiplerini buldu. Emine Erdoğan’ın da son dokunuşlarını yaptığı eserlerden elde edilen 1 milyon 20 bin lira çocuklar için KAÇUV, TESYEV ve ENEV’e bağışlanacak.
21.01.2022Gündem
Sürdürülebilirlikte farkını kanıtladı
Sürdürülebilirlikte farkını kanıtladıAydem Enerji’nin elektrik dağıtım alanında faaliyet gösteren şirketleri Adm Elektrik Dağıtım ile Gdz Elektrik Dağıtım, dünyanın en kapsamlı sürdürülebilirlik platformu Birleşmiş Milletler Küresel İlkeler Sözleşmesi’nin (UN Global Compact) katılımcısı oldu.
21.01.2022Ege
Hedef, sürdürülebilirlik!
Hedef, sürdürülebilirlik!SF Trade, 2022 stratejilerini belirledi. Genel Müdür Aylin Gözay, “Müşterilerimize teknolojik ve çevreci ürünler sunmak istiyoruz. Ürün çeşitliliğimiz ve üretim payımızı genişleteceğiz” dedi
21.01.2022Ege
Sürdürülebilirlik imzası
Sürdürülebilirlik imzasıÜniversitelerle ortak Ar-Ge projeleri ve çalışanlarının lisans üstü ve doktora eğitimine verdiği destekle sektörde öncü işbirliklerine imza atan Dikkan Group, son olarak Yaşar Üniversitesi işbirliği protokoü yaptı.
19.01.2022Ege
Renault Group inovasyon için Dassault Systèmes'in sanal ikiz teknolojisine geçti
Renault Group inovasyon için Dassault Systèmes'in sanal ikiz teknolojisine geçtiRenault Group dijital dönüşümüne hız kazandırmak için Dassault Systèmes’in bulut üzerindeki 3DEXPERIENCE platformunu devreye aldı. Böylece ilk kez Renault ölçeğinde büyük bir endüstriyel firma, dünyanın farklı yerlerinde görev alan 20.000’den fazla çalışanıyla daha çevik ve iş birlikçi bir ekosistem yaratacak. Sanal ikiz teknolojisine dayalı olan bu devasa ölçekli iş birliği, inovasyon süreçlerini hızlandırırken, maliyetleri düşürecek ve araç geliştirme süresini yaklaşık bir yıl kısaltacak.
19.01.2022Vitrin
Sunar şirketlerine  ‘Sıfır Atık’ belgesi
Sunar şirketlerine ‘Sıfır Atık’ belgesiSunar Şirketler Grubu’nun 3 şirketine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ‘Sıfır Atık’ belgesi verildi.
19.01.2022Ekonomi
Teknolojinin gücü çevre için devrede
Teknolojinin gücü çevre için devredeTurkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, “İklim değişikliği karşısında, teknolojinin gücünü kullanarak işimizi daha çevreci, daha verimli ve sürdürülebilir bir modele dönüştürmeyi hedefliyoruz” dedi.
18.01.2022Ekonomi
Kâr odaklı iş modeli değişiyor
Kâr odaklı iş modeli değişiyorİş dünyası sürdürülebilirlik adımlarını atarken, yatırımcılar yalnızca kâr odaklı yaklaşımın yetersiz olduğunun farkında. Sürdürülebilirlik adımlarının şirket değerine pozitif etki sağladığı belirtiliyor.
18.01.2022Ekonomi
Ege'den 138 ülkeye ihracat yapıldı
Ege'den 138 ülkeye ihracat yapıldıEge Yaş Meyve Sebze İhracatçıları Birliği (EYMSİB) Başkanı Hayrettin Uçak, 2021 yılında yüzde 14’lük artışla 1 milyar 182 milyar dolarlık ihracat yaptıklarını söyledi. Hayrettin Uçak, 2022 yılı için 1,3 milyar dolar ve Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023 yılında ise 1,5 milyar dolarlık ihracat hedefi koyduklarını belirterek, hedeflerine ulaşmak için tüm üyelerle birlikte özverili ve gayretli bir şekilde çalışacaklarını söyledi.
17.01.2022Ekonomi
2021 Borsa İstanbul için rekorlar yılı oldu
2021 Borsa İstanbul için rekorlar yılı oldu2021 yılında 52 şirket ile halka arz sayısında rekor kırıldı. Bundan önceki rekor, 35 halka arz ile 1990 yılına aitti. Borsa İstanbul’un 2021 yılını değerlendiren Borsa İstanbul Genel Müdürü Korkmaz Ergun, “Geçen yıl Borsa İstanbul’da halka arz olan şirket sayısı, yatırımcı sayısı, endeks değerleri ve işlem hacimlerinde rekorlar kırıldı” dedi.
17.01.2022Uzmanpara
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldı
Türkiye'nin ilk madencilik lisesi 2 bakanın katılımı ile açıldıBalıkesir’in İvrindi ilçesinde yapımı tamamlanan ve ‘Türkiye’nin ilk maden lisesi’ olma özelliğini taşıyan Nurettin Çarmıklı Madencilik Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'in katıldığı tören ile açıldı.
14.01.2022Ekonomi
İklim krizine karşı mücadeleye sürdürülebilirlik ödülü
İklim krizine karşı mücadeleye sürdürülebilirlik ödülüBirleşmiş Milletler tarafından tanımlanan 17 Sürdürülebilir Kalkınma Amacının gerçekleşmesine katkı sunan kuruluşların ödüllendirildiği, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları Ödülleri sahiplerini buldu. İklim kriziyle mücadele ve sürdürülebilir bir gelecek adına hayata geçirdiği ‘Sıfır Karbon Ayak İzi Ormanları Projesi’ ile “İklim Eylemi” kategorisinde gümüş başarı ödülünün sahibi Zorlu Enerji oldu.
14.01.2022Vitrin
Vodafone çocuklara çevre eğitimi verecek
Vodafone çocuklara çevre eğitimi verecekTürkiye Vodafone Vakfı ve Habitat Derneği tarafından çocuklarda çevre bilinci oluşturmak ve sürdürülebilirlik konusunda yetkin bireyler olmalarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen ‘Yeşil Gezegen’ projesinde eğitici eğitimlerinin tamamlanmasının ardından çocuklara yönelik farkındalık eğitimlerine başlandı.
13.01.2022Ekonomi
Tüyden izolasyon!
Tüyden izolasyon!Alp Oğuz Anadolu Lisesi öğrencileri çöpe giden tavuk tüylerini yalıtım malzemesi haline getirdi, ısı transferini en aza indiren bir proje geliştirdi.
12.01.2022Ege
2022 Migros çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Migros market kaça kadar açık, sabah kaçta mesaiye başlıyor?
2022 Migros çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - Migros market kaça kadar açık, sabah kaçta mesaiye başlıyor?Tüketim alışkanlarının her geçen gün farklılaştığı ihtiyaçların her gün arttığı son dönemlerde insanların vazgeçemedikleri tüketim alışkanlıları arasında gıda tüketimi yer alıyor. Büyük market zincirlerinin ön sıralarda yer aldığı gıda sektöründe önemli perakende satıcılar arasında yer alan Migros'un çalışma saatleri vatandaşlar tarafından sıklıkla araştırılıyor. Peki Migros market kaça kadar açık, sabah mesaiye kaçta başlıyor?
12.01.2022Gündem
Kimya sektörünün ihracatta yeni hedefi 40 milyar dolar
Kimya sektörünün ihracatta yeni hedefi 40 milyar dolar2021 yılında gerçekleştirdiği 25,4 milyar dolarlık ihracat ile yeni bir rekora imza atan kimya sektörü, yeni dönem için hedef yükseltti. İKMİB Başkanı Pelister, ihracat hedefini 40 milyar dolar olarak açıkladı. Pelister ayrıca yeni dönem birlik başkanlığı için de yeniden aday olduğunu duyurdu.
11.01.2022Ekonomi
Onları anlamayan şirketler çok zorlanacak
Onları anlamayan şirketler çok zorlanacakDünyada alım gücünü çok yakında Z’ler temsil etmeye başlayacak. Bu kuşağın özelliği alışverişi sadece cüzdanları ile değil aynı zamanda vicdanları ile yapmaları. Markaları, çevresel ve sosyal değerle ölçüyorlar.
11.01.2022Ekonomi
İGDAŞ çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2022 İGDAŞ vezneleri kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?
İGDAŞ çalışma saatleri (kaçta açılıyor/kapanıyor) - 2022 İGDAŞ vezneleri kaça kadar açık, sabah saat kaçta mesaiye başlıyor?İGDAŞ üzerinden işlem yapmak için çalışma saatleri hakkında bilgi almak isteyenler, İGDAŞ'ın saat kaçta açıldığını ve saat kaçta kapandığını araştırıyor. Peki İGDAŞ üzerinden hangi işlemler yapılır? İGDAŞ çalışma sataleri nasıl?
10.01.2022Gündem
‘Küçük bir önlem kartopu misali büyür’
‘Küçük bir önlem kartopu misali büyür’Türk Deniz Araştırmaları Vakfı (TÜDAV) tarafından düzenlenen Marmara Denizi Sempozyumunun 3.’sü, Türkiye İş Bankası’nın ana sponsorluğunda gerçekleştiriliyor.
10.01.2022Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Sürdürülebilirlik ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.