Emlak Vergisi

Emlak Vergisi

Son dakika emlak vergisi haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan emlak vergisi gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan emlak vergisi haber sayfamızda...

Emlak Vergisi

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.382 emlak vergisi haberi bulunmuştur.
Gayrimenkullere profesyonel takip
Gayrimenkullere profesyonel takip Türkiye’de 2023 yılında, hukuk mahkemelerinde görülen kamulaştırma dava sayısı 196 bin 289, ecrimisil dava sayısı ise 21 bin 892 oldu.
21.05.2024 Kobi
Tapuda yanlış bildirim için ‘4’te 1’lik ceza var
Tapuda yanlış bildirim için ‘4’te 1’lik ceza var Gayrimenkullerin alım, satım ve vergilendirilmesi konularında açıklayıcı bir broşür hazırlayan Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından sağlanan bilgilere göre, yanlış beyanların cezaları yüksek. Gayrimenkulde değer artışı kazancının da vergisi var.
27.04.2024 Ekonomi
Mansur Yavaş: Kamu yöneticileri şeffaf olmalıdır
Mansur Yavaş: Kamu yöneticileri şeffaf olmalıdır Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, seçim çalışmaları kapsamında Yenimahalle ilçesinde Yaşam Demeti Parkı'nın açılışına katıldı.
19.03.2024 Gündem
EMLAK VERGİSİ İLK TAKSİT ÖDEME GÜNÜ 2024: 1. Taksit emlak vergisi ne zaman ödenir, ne kadar?
EMLAK VERGİSİ İLK TAKSİT ÖDEME GÜNÜ 2024: 1. Taksit emlak vergisi ne zaman ödenir, ne kadar? Mesken sahipleri tarafından yılde iki defa ödenen emlak vergisi ilk taksit ödemesi için tarih arayışı sürüyor. Emlak vergisi ödemeleri e-devlet üzerinden ve veznelerden yapılabiliyor. 2024 emlak vergisi ödeme takvimi belli oldu. Emlak vergisi 1. taksidi ne zaman ödenir?
15.03.2024 Bilgi Rehberi
Ev sahipleri için süreç başladı! İşte kira vergisini düşürmenin yolu
Ev sahipleri için süreç başladı! İşte kira vergisini düşürmenin yolu Evini kiraya veren milyonlarca mülk sahibi için süreç 1 Mart itibarıyla başladı. Kişilerin bu ay sonuna kadar beyanname vermeleri gerekiyor. Yapılan bazı ödeme ve harcamalar ise kira vergisinden düşürülebiliyor. Peki daha az kira vergisi ödemenin şartları ne? Başvurular nereye yapılıyor? İşte detaylar...
9.03.2024 Ekonomi
EMLAK VERGİSİ 1. TAKSİT ÖDEME | 2024 emlak vergisi ne zaman ve nasıl ödenir?
EMLAK VERGİSİ 1. TAKSİT ÖDEME | 2024 emlak vergisi ne zaman ve nasıl ödenir? 2024 yılı için emlak vergisi ödeme tarihleri ev sahibi olan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Yıl içerisinde iki taksitle ödenen emlak vergilerinin ilki için ödeme tarihleri başladı. Emlak vergisini isteyenler peşin ödeyebileceği gibi isteyenler de taksitle ödeyebiliyor. Peki, emlak vergisi ilk taksiti ne zaman ve nasıl ödenir?
4.03.2024 Bilgi Rehberi
KİRA BEYANNAMESİ SON GÜN 2024: Kira gelir beyannamesi ne zaman verilir? Kira vergisi (emlak vergisi) ayın kaçına kadar ödenir?
KİRA BEYANNAMESİ SON GÜN 2024: Kira gelir beyannamesi ne zaman verilir? Kira vergisi (emlak vergisi) ayın kaçına kadar ödenir? Kira beyannamesi için son günler! Mülk sahipleri, elde ettikleri kira gelirlerini beyan etmek için Gelir İdaresi Başkanlığına başvuruyor. 2024 kira gelir vergisisi ne zaman, nasıl verilir? İşte, kira beyannamesi son günü...
29.02.2024 Bilgi Rehberi
EMLAK HABERLERİ: EMLAK VERGİSİ ÖDEME 2024: Emlak vergisi ne zaman ödenir, nasıl ödenir? Kimler emlak vergisinden muaf?
EMLAK HABERLERİ: EMLAK VERGİSİ ÖDEME 2024: Emlak vergisi ne zaman ödenir, nasıl ödenir? Kimler emlak vergisinden muaf? Emlak vergisi ödemeleri için geri sayım. Ev sahibi olanlar tarihleri araştırıyor. Belediyelere ödenen emlak vergileri için süreç Mart ayında başlıyor. Peki, kimler emlak vergisi ödemiyor, emlak vergisi ne zaman, nasıl ödenir? İşte emlak vergisi ile ilgili merak edilen tüm soruların yanıtı.
28.02.2024 Bilgi Rehberi
Emekliye ‘vergi’ istisnası! Ev sahipleri dikkat: Süreç 1 Mart’ta başlıyor
Emekliye ‘vergi’ istisnası! Ev sahipleri dikkat: Süreç 1 Mart’ta başlıyor Ev sahiplerinin belediyelere ödediği emlak vergilerinde süreç 1 Mart itibarıyla başlıyor. Peki kimler emlak vergisi ödemiyor? Konuyla ilgili merak edilenleri Gayrimenkul Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, milliyet.com.tr’ye anlattı. Özelmacıklı emekliler için istisnayı da açıkladı. İşte detaylar...
27.02.2024 Ekonomi
Kira vergisinde detaylara dikkat
Kira vergisinde detaylara dikkat Kira gelirlerinin tespitine yönelik çalışmalar devam ederken, vatandaşların merak ettiği detaylar çok önemli. 2023 için yıllık 21 bin TL, 2024 için 33 bin liralık kira geliri istisnası var. İşte detaylar...
26.02.2024 Ekonomi
Kiralık konutlara sıkı takip
Kiralık konutlara sıkı takip Mersin'de Hazine ve Maliye Bakanlığının kira geliri potansiyeli olan konutların tespiti için başlattığı çalışmalar sürüyor.
19.02.2024 Ekonomi
Kiraları düşürecek 5 adım! Merkez Bankası’nın son enflasyon raporunda açıklandı
Kiraları düşürecek 5 adım! Merkez Bankası’nın son enflasyon raporunda açıklandı Merkez Bankası enflasyon raporunda konut kiralarını düşürecek bazı önerilerde bulundu. Öneriler arasında kiralık konut arzının planlanarak artırılması, devlet destekli kiralık sosyal konut sistemi, Sermaye Piyasası Kurulu'na bağlı şirketlerle kurumsal kiralama, hisseli kiracılık uygulaması ve konut sayısına göre kademeli vergilendirme ve boş konut vergisi de var.
17.02.2024 Ekonomi
Mülkünü kiraya verenler dikkat: İnceleme yapılacak! Kira gelirinde 21 bin TL detayı
Mülkünü kiraya verenler dikkat: İnceleme yapılacak! Kira gelirinde 21 bin TL detayı Konut ve iş yeri kiraları için harekete geçildi. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, kira geliri elde etme potansiyeline sahip 4.5 milyon konutun analiz edildiğini söyledi. Peki 10 bin TL ve 20 bin TL aylık kira geliri olan bir kişi ne kadar vergi ödüyor? İşte kira gelirinde 21 bin TL detayı...
25.01.2024 Ekonomi
Yenilemek için son iki gün! Ücretler değişiyor, kimlik, sürücü belgesi, pasaportlar...
Yenilemek için son iki gün! Ücretler değişiyor, kimlik, sürücü belgesi, pasaportlar... 2024 yılına sayılı günler kala kimlik, sürücü belgesi ve pasaportlar yenileniyor. Söz konusu belgelerin yenileme ücretlerinin yeniden değerleme oranında yükselmesi bekleniyor.
28.12.2023 Ekonomi
2024'te hangi harç ne kadar olacak? İşte liste
2024'te hangi harç ne kadar olacak? İşte liste Vergi ve harçlar, ekim ayı enflasyon verilerinin TÜİK tarafından açıklanmasıyla birlikte yeni yılda zamlanacak.
26.11.2023 Ekonomi
Ev sahibi ile kiracı icralık oldu
Ev sahibi ile kiracı icralık oldu Kiracılarının yıllar önce verdiği depozitonun yeni kira bedeline göre artırılmasını talep eden ev sahiplerinin yeni oyunu pes dedirtti. Edirne'de kira bedelinde anlaşan ancak depozito anlaşmasına veremeyen ev sahibi ile kiracı icralık oldu.
15.11.2023 Ekonomi
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor: Emlak vergisi muafiyeti!
Milyonlarca emekliyi ilgilendiriyor: Emlak vergisi muafiyeti! EYT yasasının çıkmasıyla birlikte emekli olan çok sayıda kişi, emlak vergisi muafiyetine de hak kazandı. Yeni emekliler için muafiyet bir sonraki yıl başlıyor. Yani 2023 yılında emekli olarak emlak vergisi muafiyeti için başvuran bir kişi, 2024 yılı itibarıyla vergi ödemeyecek.
15.11.2023 Ekonomi
Vergi ve harçlarda artış oranı netleşti! MTV, telefon harcı, trafik cezası...
Vergi ve harçlarda artış oranı netleşti! MTV, telefon harcı, trafik cezası... 2024’te uygulanacak yeniden değerleme oranı, ekim enflasyonunun açıklanmasıyla netleşti. Yeni yılda vergi, harç, MTV, araç muayene ücreti, emlak vergisi gibi ödemeler yüzde 58.46 oranında artacak.
4.11.2023 Ekonomi
Vergi, harç ve cezalardaki artışı etkileyen yeniden değerleme oranı belli oldu
Vergi, harç ve cezalardaki artışı etkileyen yeniden değerleme oranı belli oldu Vergi, harç ve cezalardaki artışı belirleyen yeniden değerleme oranı 2024 yılı için yüzde 58,46 oldu.
3.11.2023 Ekonomi
TOKİ'nin indirim kampanyası başladı
TOKİ'nin indirim kampanyası başladı Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki’nin, geçtiğimiz günlerde müjdesini verdiği Toplu Konut İdaresi (TOKİ)’den konut ve iş yeri alanlar için düzenlenen indirim kampanyası bugün başladı. Borcunu peşin ödemek isteyenler yüzde 25 indirimden faydalanacak.
21.09.2023 Ekonomi
TOKİ'nin indirim kampanyası bugün başlıyor
TOKİ'nin indirim kampanyası bugün başlıyor TOKİ'nin, Haziran 2022'den önce yapılan iş yeri ve konutlar için indirim kampanyası bugün başlıyor. Borcu için peşin ödeme yapanlara yüzde 25 indirim uygulanacak. Başvurular için son gün 19 Ekim.
21.09.2023 Ekonomi
TOKİ indirim kampanyası başlıyor
TOKİ indirim kampanyası başlıyor Emlak Uzmanı Mustafa Hakan Özelmacıklı, “Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından borcunu erken ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yönelik yüzde 25 indirim kampanyasında başvurular bu hafta başlıyor” dedi.
18.09.2023 Ekonomi
Bakan Özhaseki'den TOKİ’de yüzde 25 indirim müjdesi
Bakan Özhaseki'den TOKİ’de yüzde 25 indirim müjdesi Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki katıldığı canlı yayında açıklamalarda bulundu. Özhaseki “TOKİ’den konut ve iş yeri alan vatandaşlarımız, kalan borçlarını peşin ödemek isterlerse yüzde 25 oranında indirimden faydalanabilecek" dedi.
14.09.2023 Ekonomi
Yapılandırmayı son güne bırakanlar kuyruk oluşturdu
Yapılandırmayı son güne bırakanlar kuyruk oluşturdu Zonguldak’ta vatandaşlar belediyeyi ait borçları yapılandırmak için veznelerde uzun kuyruklar oluşturdu.
3.07.2023 Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

Emlak Vergisi ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.