Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu

Son dakika Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu haber sayfamızda...

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.600 enerji piyasasi duzenleme kurumu haberi bulunmuştur.
Akaryakıt bayilerinin denetiminde yeni dönem
Akaryakıt bayilerinin denetiminde yeni dönemAkaryakıt bayileri ve dağıtıcı lisans sahipleri 1 Ocak'tan itibaren sadece Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından yetkilendirilen otomasyon firmalarıyla çalışabilecek. Gerekli süreçleri zamanında tamamlamayan dağıtıcı ve bayilik lisansı sahiplerinin faaliyeti durdurulacak.
9.09.2021Ekonomi
Türkiye'nin doğal gaz ithalatı sert düştü
Türkiye'nin doğal gaz ithalatı sert düştüTürkiye'nin sıvılaştırılmış doğal gaz ithalatı (LNG), yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 41,3 geriledi. Söz konusu düşüşte, küresel piyasalarda LNG fiyatlarının rekor seviyeye ulaşması etkili oldu.
6.09.2021Uzmanpara
Kesintilere karşı acil müdahale timi
Kesintilere karşı acil müdahale timiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), son dönemde sıcak hava ve kuraklık sebebiyle artan elektrik kesintilerine karşı yeni bir düzenlemeye gidiyor. Buna göre, elektrik dağıtım şirketleri, tamamen veya kısmen istem dışı elektrik kesintisi durumunda, sisteme kademeli olarak enerji verilmesine yönelik acil durum yönetim planı hazırlayacak. Şirketler, acil müdahale için eğitimli personeli 24 saat hazır tutacak. Her ilde mobil jeneratör bulundurulacak.
3.09.2021Ekonomi
EPDK, YEKDEM başvurularında format değişikliği yaptı
EPDK, YEKDEM başvurularında format değişikliği yaptıYenilenebilir Enerji Kaynakları Destekleme Mekanizması (YEKDEM) başvurularında kullanılacak dilekçe ve bilgi formu formatları değiştirildi.
2.09.2021Ekonomi
EPDK'dan 'gizli zam' açıklaması
EPDK'dan 'gizli zam' açıklamasıEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik faturasını oluşturan kalemlerde, kurum tarafından belirlenen oranların dışında herhangi bir artış ya da gizli zammın söz konusu olmadığını bildirdi.
29.08.2021Uzmanpara
‘Elektriğe gizli zam yok’
‘Elektriğe gizli zam yok’Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), elektrik faturalarının yüksek geldiği iddialarına ilişkin olarak, “faturayı oluşturan kalemlerde, herhangi bir artış ya da gizli zam söz konusu değildir” açıklamasını yaptı.
29.08.2021Ekonomi
Test akaryakıtına EPDK izni şart
Test akaryakıtına EPDK izni şartAr - Ge ve test amaçlı, referans test yakıtı veya araç ilk dolum yakıtı olarak kullanılmak üzere, ihrakiye teslimi kapsamındaki akaryakıt türlerinin, taktik yakıtların, biyodizelin ve özel üretim akaryakıtlarının doğrudan temininde, belirli kurumların yıllık 500 litre ve altındaki talepleri, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Petrol Piyasası Daire Başkanlığı’nın iznine tabi olacak. EPDK’nin, konuya ilişkin kararı Resmi Gazete’de yayımlandı.
29.08.2021Ekonomi
Son dakika... EPDK'dan elektriğe zam iddiasına yalanlama
Son dakika... EPDK'dan elektriğe zam iddiasına yalanlama 'Elektrik faturasında gizli zam' iddiası sonrası EPDK'dan son dakika açıklaması yapıldı. EPDK'dan yapılan açıklamada, "Elektrik faturasını oluşturan kalemlerde, kurumumuz tarafından belirlenen oran dışında dağıtım bedeli ya da vergi oranlarında herhangi bir artış, gizli zam söz konusu değil" denildi.
28.08.2021Ekonomi
EPDK'nin akaryakıt teminine ilişkin karar!
EPDK'nin akaryakıt teminine ilişkin karar!Ar-Ge ve test amaçlı, referans test yakıtı veya araç ilk dolum yakıtı olarak kullanılmak üzere, ihrakiye teslimi kapsamındaki akaryakıt türlerinin, taktik yakıtların, biyodizelin ve özel üretim akaryakıtlarının doğrudan temininde, belirli kurumların yıllık 500 litre ve altındaki talepleri, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Petrol Piyasası Daire Başkanlığının iznine tabi olacak.
28.08.2021Uzmanpara
Türkiye'nin elektrik üretimi arttı
Türkiye'nin elektrik üretimi arttıTürkiye'nin lisanslı elektrik üretimi haziranda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,1 artışla 25 milyon 635 bin 231 megavatsaat oldu.
27.08.2021Uzmanpara
Pompa ve tabela fiyatı uyumsuz bayiye 2 ay kilit
Pompa ve tabela fiyatı uyumsuz bayiye 2 ay kilitEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt bayilerinin tabelaya yazdıkları fiyat ile pompa fiyatının birbirini tutmadığına yönelik iddialar üzerine inceleme başlattı.
24.08.2021Ekonomi
EPDK'den akaryakıt bayilerine inceleme
EPDK'den akaryakıt bayilerine incelemeEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt bayilerinin tabelaya yazdıkları fiyat ile pompa fiyatının birbirini tutmadığına yönelik iddialar üzerine inceleme başlattı.
23.08.2021Uzmanpara
Akaryakıttaki tabela oyununa inceleme! 2 ay süreyle kilit vurulacak
Akaryakıttaki tabela oyununa inceleme! 2 ay süreyle kilit vurulacakEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt bayilerinin tabelaya yazdıkları fiyat ile pompa fiyatının birbirini tutmadığına yönelik iddialar üzerine inceleme başlattı.
23.08.2021Ekonomi
Gaz maliyeti ‘ardışık başvuru’ ile düşecek
Gaz maliyeti ‘ardışık başvuru’ ile düşecekEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), spot boru gazı ithalatında 3 ardışık takvim yılı için kapasite başvurusu alınmasına karar verdi. EPDK’den yapılan açıklamada, Türkiye’nin Karadeniz’de keşfettiği 540 milyar metreküplük gaz rezervinin 2023’te kullanıma sunulması için çalışmalar sürerken, sona eren veya erecek uzun vadeli doğal gaz kontratlarının ardından izlenecek stratejilerin netleştiği belirtildi.
21.08.2021Ekonomi
EPDK Başkanı Yılmaz: Doğal gaz ithalat maliyetleri azalacak
EPDK Başkanı Yılmaz: Doğal gaz ithalat maliyetleri azalacakEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) Başkanı Mustafa Yılmaz, aldıkları karar ile doğal gaz arz güvenliğine önemli katkı sağlanacağını belirterek, "Bu karar sadece arz güvenliğimize katkı sağlamayacak. Spot boru gazı ithalat lisansı olan şirketler, satıcı ülkeler ile yapacakları ticari görüşmelerde artık çok daha avantajlı olacak. Hem şirketlerin rekabet gücü artacak hem de ülkemizin doğal gaz ithalat maliyetleri azalacak" dedi.
20.08.2021Ekonomi
EPDK'dan 10 şirkete lisans
EPDK'dan 10 şirkete lisansEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 10 şirkete lisans verdi, 2 şirketin lisans süresini uzattı, 2 şirketin lisansını iptal etti.
10.08.2021Ekonomi
EPDK 10 şirkete lisans verdi
EPDK 10 şirkete lisans verdiEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 10 şirkete lisans verdi, 2 şirketin lisans süresini uzattı, 2 şirketin lisansını iptal etti.
10.08.2021Uzmanpara
EPDK'nin petrol ve LPG piyasalarında promosyonlara ilişkin kararı yayımlandı
EPDK'nin petrol ve LPG piyasalarında promosyonlara ilişkin kararı yayımlandıPetrol ve sıvılaştırılmış petrol gazı (LPG) piyasalarında dağıtıcı lisansı sahipleri, düzenleyecekleri finansal promosyonlardan kaynaklı maliyetlerinin toplamda en fazla 1000'de 1'lik kısmını, bu promosyonlara katılan bayilerden talep edebilecek.
7.08.2021Ekonomi
EPDK'dan kritik inceleme
EPDK'dan kritik incelemeEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK) elektrik ticaretinde fiziki piyasada karşılığı olmayan alış tekliflerine yönelik inceleme başlattığı bildirildi.
6.08.2021Uzmanpara
Elektrik piyasasında karşılığı olmayan alış tekliflerine yönelik inceleme
Elektrik piyasasında karşılığı olmayan alış tekliflerine yönelik incelemeEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu'nun (EPDK), elektrik ticaretinde fiziki piyasada karşılığı olmayan alış tekliflerine yönelik inceleme başlattığı bildirildi.
6.08.2021Ekonomi
Akaryakıt bayi denetim sisteminin kurulması ve uygulanması için tüzel kişiler yetkilendirilecek
Akaryakıt bayi denetim sisteminin kurulması ve uygulanması için tüzel kişiler yetkilendirilecekEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), akaryakıt bayi denetim sisteminin kurulması ve uygulanması için tüzel kişilerin yetkilendirilmesi hakkında kararı kabul etti.
3.08.2021Ekonomi
EPDK kararları Resmi Gazete'de
EPDK kararları Resmi Gazete'deEnerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK), 2021 yılı için tedarik edilen birim enerji miktarı başına öngörülen Yenilenebilir Enerji Kaynaklarını Destekleme Mekanizması (YEKDEM) maliyetini revize etti.
31.07.2021Ekonomi
Doğal gaz ithalatı mayısta arttı
Doğal gaz ithalatı mayısta arttıTürkiye'nin doğal gaz ithalatı mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 34,9 artarak 3 milyar 599 milyon metreküp oldu.
30.07.2021Uzmanpara
Elektrik üretimi arttı
Elektrik üretimi arttıTürkiye'nin lisanslı elektrik üretimi mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21,1 artışla 23 milyon 906 bin 215 megavatsaat oldu.
30.07.2021Uzmanpara
Elektrik üretimi mayısta yükseldi
Elektrik üretimi mayısta yükseldiTürkiye'nin lisanslı elektrik üretimi mayısta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 21,1 artışla 23 milyon 906 bin 215 megavatsaat oldu.
30.07.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

epdkelektrikakaryakıtdoğal gazresmi gazete

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.