Enerji Verimliliği

Enerji Verimliliği

Son dakika enerji verimliliği haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan enerji verimliliği gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan enerji verimliliği haber sayfamızda...

Enerji Verimliliği

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.679 enerji verimliligi haberi bulunmuştur.
Yeni Fiat 500'e 'Green NCAP'den ödül
Yeni Fiat 500'e 'Green NCAP'den ödülFiat’ın tamamen elektrikli ilk otomobili olan yeni 500, Green NCAP tarafından gerçekleştirilen tüm testlerde en yüksek notları alarak 5 Yıldızla ödüllendirildi. Fiat 500, böylelikle 2021’de Yeşil NCAP Enerji Verimliliği Endeksi’nde 10/10 puan alan ilk otomobil oldu.
28.07.2021Otomobil
Türkiye ve Angola arasında 10 anlaşma
Türkiye ve Angola arasında 10 anlaşmaCumhurbaşkanı Erdoğan, ilk kez Türkiye’ye gelen Angola Cumhurbaşkanı João Manuel Gonçalves Laurenço ile görüştü. İki ülke arasında 10 iş birliği anlaşması imzalandı. Erdoğan, ayrıca “Terörle mücadelede her an her zaman kendisini ispatlamış bir ülke olarak Türkiye Angola’nın da yanında yer alacaktır” dedi.
28.07.2021Siyaset
Türkiye ve Angola arasında 10 anlaşma imzalandı
Türkiye ve Angola arasında 10 anlaşma imzalandıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Angola Cumhurbaşkanı Joao Manuel Gonçalves Lourenço huzurunda iki ülke arasında 10 anlaşma imzalandı.
27.07.2021Ekonomi
Son dakika: Angola ile 10 anlaşma imzalandı! Erdoğan: İlk adımı attık
Son dakika: Angola ile 10 anlaşma imzalandı! Erdoğan: İlk adımı attıkGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanı Erdoğan, Angola Cumhurbaşkanı João Manuel Gonçalves Laurenço ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan, "BM Genel Kurulu'ndan sonra iadeiziyarette bulunmak üzere Angola'ya bir grup iş adamıyla gideceğiz. İstiyoruz ki üst düzey ziyaretleri de başlatmış olalım." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Ticaret hacmimiz 176 milyon dolar. Bu iki güçlü ülke için bu ticaret hacmi çok ama çok hafif. İlk etapta mutabakatımız 500 milyon dolara ulaşmak" dedi. Angola Cumhurbaşkanı Lourenço ise, "Burada da sizin huzurunuzda 10 adet anlaşma imzaladık. İmzalanan anlaşmalarla, senelerdir kaybettiğimiz zamanı geri alalım ve ikili ilişkilerde, ticaret hacminde daha yükseğe, zirveye çıkalım istiyoruz." dedi.
27.07.2021Siyaset
Klimada odanın hacmi ve enerji sınıfına dikkat
Klimada odanın hacmi ve enerji sınıfına dikkatHavaların iyice ısınmasıyla beraber evlerinde ya da yazlıklarında serin bir yaz geçirmek isteyenler klima arayışına başladı. MediaMarkt, klima seçimi için gereken noktaları paylaştı.
27.07.2021Ekonomi
ABD ve Almanya Kuzey Akım 2 boru hattı projesinde anlaştı
ABD ve Almanya Kuzey Akım 2 boru hattı projesinde anlaştıABD ve Almanya, Rusya’dan Avrupa’ya uzanan Kuzey Akım 2 boru hattı projesinin tamamlanmasına izin verecek anlaşmaya vardı.
22.07.2021Ekonomi
Ülkede 'yeşil finans'ın gelişimi sağlanacak
Ülkede 'yeşil finans'ın gelişimi sağlanacakTürkiye, Yeşil Mutabakat Eylem Planı çerçevesinde yeşil finansmanın gelişimini sağlayacak. Bu kapsamda yeşil tahvil ve yeşil sukuk rehberleri hazırlanacak.
16.07.2021Uzmanpara
EYODER’in yeni başkanı Ünlü
EYODER’in yeni başkanı ÜnlüEnerji verimliliği sektörünün sağlıklı olarak gelişmesi için faaliyetlerini sürdüren Enerji Verimliliği ve Yönetimi Derneği’nin (EYODER), 12. Olağan Genel Kurul Toplantısı gerçekleştirildi.
13.07.2021Kobi
Atama kararları Resmi Gazete'de
Atama kararları Resmi Gazete'deBazı bakanlık, kurum ve büyükelçilikler ile Demiroğlu Bilim Üniversitesine ilişkin atama kararları Resmi Gazete'de yayımlandı.
10.07.2021Gündem
2022 FIA Dayanıklılık Şampiyonası’nda boy gösterecek
2022 FIA Dayanıklılık Şampiyonası’nda boy gösterecekPeugeot, FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC) ve Le Mans 24 saat yarışları için ürettiği yeni otomobili Peugeot 9x8 Le Mans Hypercar düzenlenen online bir etkinlikle tanıttı.
7.07.2021Otomobil
'Temiz' dönüşümün sosyoekonomik getirisi maliyetinden 3 kat fazla
'Temiz' dönüşümün sosyoekonomik getirisi maliyetinden 3 kat fazlaTürkiye'nin elektrik sisteminde temiz dönüşüm için yılda 12,3 milyar dolar yatırım yapılması gerekirken, buna karşılık istihdamdan dış ticaret açığına kadar çeşitli alanlarda bu yatırımın 3 katı getiri sağlanabileceği hesaplandı.
30.06.2021Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tasarruf tedbirleri' genelgesi
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 'tasarruf tedbirleri' genelgesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu kurum ve kuruluşlarının harcamalarında tasarruf sağlanması, bürokratik işlemlerin azaltılması ve kamu kaynaklarının etkili, ekonomik ve verimli kullanımına ilişkin "tasarruf tedbirleri" genelgesi yayımladı.
30.06.2021Siyaset
Enerjinin geleceği inovasyonla yazılıyor
Enerjinin geleceği inovasyonla yazılıyorHangi sektörde olursa olsun, dijitalleşme yolculuğunun en önemli gerçeği, kendi içinde sürekli gelişen, dönüşen ve büyüyen bir yolculuk olduğu. Enerji sektörünün yeni teknolojilerle gelişimi, tüm tarafların dahil olduğu küresel bir dönüşümün parçası olarak gerçekleşmesiyle ivme kazanacaktır.
29.06.2021Vitrin
Daha akıllı ve daha yeşil bir gelecek
Daha akıllı ve daha yeşil bir gelecekEnerjisa Enerji CEO’su Murat Pınar, enerji dünyasındaki son gelişmelerden yatırım planları ve sürdürülebilirlik vizyonuna kadar sorularımızı yanıtladı.
24.06.2021Ekonomi
Kamu binalarının depreme dayanıklılığı ve enerji verimliliği artırılıyor
Kamu binalarının depreme dayanıklılığı ve enerji verimliliği artırılıyorÇevre ve Şehircilik Bakanlığı, Dünya Bankası'nın toplam 465 milyon dolar kredi desteği verdiği iki proje kapsamında, kamu binalarının depreme dayanıklılığı ve enerji verimliliğinin artırılmasına ilişkin çalışmalara başladı.
22.06.2021Ekonomi
İş Bankası’ndan çevreci işyeri kredisi
İş Bankası’ndan çevreci işyeri kredisiTürkiye İş Bankası, sürdürülebilirlik çalışmaları kapsamındaki çevreci finansman araçlarını artırmaya devam ediyor. Daha önce elektrikli ve hibrit araçlara avantajlı koşullar uygulamaya başlayarak ürün ve hizmet gamına Çevreci Taşıt Kredisini ekleyen banka, “yeşil bina”lardan işyeri alımlarını finanse etme konusunda da yeni bir ürün geliştirerek “Çevreci İşyeri Kredi Kampanyası”nı başlattı.
18.06.2021Ekonomi
Mitsubishi’den ‘bambaşka bir hava’
Mitsubishi’den ‘bambaşka bir hava’Mitsubishi Electric Klima Sistemleri, “Bambaşka Bir Hava!” temasıyla yaz kampanyası başlattı.
17.06.2021Ekonomi
Yenilenen Jeep Compass, Türkiye yollarıyla buluştu
Yenilenen Jeep Compass, Türkiye yollarıyla buluştuYenilenen Compass markanın güçlü mirasını yeni tüketim ihtiyaçlarını karşılayan ürün özellikleri, sürüş ve araç içi teknolojileriyle bugüne taşıyor.
15.06.2021Otomobil
Üniversite öğrencileri araştırma proje yarışmaları başvuruları devam ediyor!
Üniversite öğrencileri araştırma proje yarışmaları başvuruları devam ediyor!Üniversite öğrencileri tarafından heyecanla ve ilgiyle takip edilen Üniversite Öğrencileri Araştırma Proje Yarışmaları başvuruları devam ediyor.
15.06.2021Vitrin
Geleneksel estetik: Japon ahşap mimarisinin sırları
Geleneksel estetik: Japon ahşap mimarisinin sırlarıGeleneksel Japon mimarisinde ahşabın çok kullanılması tesadüf değil. Bunun temel nedeni, özellikle yaz ayları başta olmak üzere takımadaların nemli iklimidir. İyi bir havalandırma sağlamak için zeminler yükseltilir ve boşluklar açılır ve böylece toksik küflerin ortaya çıkması engellenir. Ahşabın bir diğer avantajı da tayfunlara ve depremlere karşı dayanıklılıkta etkili olmasıdır.
14.06.2021Mimarlık
Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye kredi
Dünya Bankası'ndan Türkiye'ye krediDünya Bankası, Türkiye’de kamu binalarının depreme karşı dayanıklılığının ve binaların enerji verimliliğinin artırılması için 265 milyon dolar finansman sağladığını bildirdi.
10.06.2021Uzmanpara
Sıfır emisyon için temiz enerji yatırım ihtiyacı yıllık 1 trilyon dolar
Sıfır emisyon için temiz enerji yatırım ihtiyacı yıllık 1 trilyon dolarYükselen piyasalar ve gelişmekte olan ekonomilerde 2050'de sıfır emisyona ulaşılması için temiz enerji alanında 2030'a kadar yıllık 1 trilyon dolar yatırım yapılması gerektiği belirtildi.
9.06.2021Ekonomi
Yeşil tahvile hücum
Yeşil tahvile hücumTürk bankacılık sektörü, salgın koşullarında yurt dışı borçlanmadan genel olarak olumsuz etkilenmezken, kaynak sağlamada yeşil alternatiflerinin yaygınlaşması ile geçen yılın mart ayından bu yana toplam 1.8 milyar dolarlık, 2016’dan bu yana da 2.7 milyar dolarlık sürdürülebilir ve çevreci tahvil ihracı yaptı.
9.06.2021Ekonomi
'Yeşil' finansman uygulaması yaygınlaşıyor
'Yeşil' finansman uygulaması yaygınlaşıyorTürk bankacılık sektörü, salgın koşullarında yurt dışı borçlanmadan genel olarak olumsuz etkilenmezken, kaynak sağlamada yeşil alternatiflerinin yaygınlaşması ile geçen yılın mart ayından bu yana toplam 1,8 milyar dolarlık, 2016'dan bu yana da 2,7 milyar dolarlık sürdürülebilir ve çevreci tahvil ihracı yaptı.
8.06.2021Uzmanpara
Danimarka-Türkiye iş birliği yeni projelerin önünü açabilir
Danimarka-Türkiye iş birliği yeni projelerin önünü açabilirDanimarka'nın İstanbul Başkonsolosu Anette Galskjot, Türkiye ile Danimarka arasındaki Stratejik Sektör İş Birliği Anlaşması'nın bölgesel ısıtma ve deniz üstü rüzgar enerjisi alanlarında yeni projelerin önünü açacağını belirterek, "Danimarka Exim Bankası'nın yeni finansman aracı EKF Yeşil Dönüşümü Hızlandırma Programı ile Türkiye'deki fizibilite çalışmalarına finansman desteği verilebilir." dedi.
7.06.2021Ekonomi

Benzer Haber Etiketleri

enerjitürkiyeekonomiangolaanlaşma

Enerji Verimliliği ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.