Enka Sanat

Enka Sanat

Son dakika ENKA Sanat haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ENKA Sanat gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ENKA Sanat haber sayfamızda...

Enka Sanat

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 444 enka sanat haberi bulunmuştur.
İki usta isim aynı sahnede
İki usta isim aynı sahnede Enka Sanat, Sunay Akın’ı müziğin eşsiz isimlerinden İlhan Şeşen ile bir araya getiriyor.
21.11.2021Kültür Sanat
Yıldız Kenter’i andılar
Yıldız Kenter’i andılarEnka Sanat, geçtiğimiz akşam renkli bir buluşmaya ev sahipliği yaptı.
19.11.2021Cadde
ENKA Sanat Eylül etkinlikleri devam ediyor
ENKA Sanat Eylül etkinlikleri devam ediyorENKA Sanat, 22 Eylül Çarşamba akşamı Cenk Erdoğan, Ceylan Ertem ve Coşkun Karademir’i ilk kez bir araya getiren “Yekpâre” konserine ev sahipliği yapıyor. Her üç ismin kendi müzik anlayışının bir senteziyle ortaya çıkan sesler, tarihin ve coğrafyanın çok ötesinden rüzgarlar estiriyor; insanıyla, mekanlarıyla ve tüm zamanlarıyla Anadolu’yu konu ediniyor.
14.09.2021Kültür Sanat
Tebrik yağmuru
Tebrik yağmuruEnka Sanat’ın yapım sponsorluğunu üstlendiği ‘Tiyatroya Adanmış Bir Yaşam GENCO’ belgeseli, Enka Açıkhava Tiyatrosu’nda seyirci ile buluştu.
9.09.2021Cadde
ENKA Sanat Eylül programı açıklandı
ENKA Sanat Eylül programı açıklandıENKA Sanat, 6 Eylül Pazartesi Türk tiyatrosunun usta ismi Genco Erkal’ın kariyerini ve sanat hayatını ele alan “Genco” belgeselinin galasına ev sahipliği yapacak. ENKA Açıkhava Tiyatrosu 7 Eylül Salı akşamı J. S. Bach’ın “Goldberg Varyasyonları” eserinin tamamını Türkiye'de ilk kez seslendirecek olan daimi sanatçısı, dünyaca ünlü besteci ve piyanist Fazıl Say’ı ağırlıyor. 9 Eylül Perşembe ise Borusan Quartet klasik müzik severlerle buluşacak.
31.08.2021Kültür Sanat
ENKA Sanat kapılarını açıyor
ENKA Sanat kapılarını açıyorENKA Sanat, 24 Ağustos – 28 Eylül tarihleri arasında birbirinden keyifli konserler ve tiyatro sahnesinin sevilen oyunları ile ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda sanatseverlerle buluşuyor. Sezonun ilk konseri BARABAR 24 Ağustos’ta, ilk tiyatro oyunu Art Niyet Topluluğu’ndan “Kel Şarkıcı” ise 26 Ağustos’ta ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda izlenebilir.
18.08.2021Kültür Sanat
Hayatını tiyatroya adadı
Hayatını tiyatroya adadıTiyatro ve sinema oyuncusu Genco Erkal’ın oyunculuk  kariyerini ve yaşamını tüm detaylarıyla işleyen “Tiyatroya adanmış bir yaşam: Genco” belgeselinin prömiyeri yapıldı.
18.08.2021Kültür Sanat
Genco ilk kez seyirci ile buluştu
Genco ilk kez seyirci ile buluştuENKA Sanat’ın yapım sponsorluğunu üstlendiği, Türk tiyatrosunun usta ismi Genco Erkal’ın kariyerini ve sanat hayatını ele alan belgesel, Genco Erkal ve yönetmen Selçuk Metin’in de katılımıyla 16 Ağustos Pazartesi akşamı ilk kez seyirci karşısına çıktı. Belgesel, 6 Eylül tarihinde ENKA Açıkhava Tiyatrosu’nda sanatseverler ile buluşacak.
17.08.2021Kültür Sanat
Enka Sahne yeni yeteneklerin
Enka Sahne yeni yeteneklerinEnka Sanat’ın, klasik müzik alanında gelecek vadeden genç sanatçılara yönelik düzenlediği “ENKA Sahne”, 8 Ağustos’a kadar sekiz genç sanatçının performansına ev sahipliği yapıyor.
27.07.2021Kültür Sanat
ENKA Sanat’tan klasik müziğin genç yıldızlarına destek
ENKA Sanat’tan klasik müziğin genç yıldızlarına destekENKA Sanat’ın "Daha iyi bir gelecek için gençlerle sanat” söyleminden ilhamla hayat bulan yeni projesi ENKA Sahne, sanat hayatının başındaki genç yeteneklerin ulusal ve uluslararası platformlarda önlerini açmayı hedefliyor. Sanat Yönetmenliğini Cihat Aşkın’ın yaptığı proje kapsamında bu yıl seçilen sekiz genç sanatçının ilham verici performansları ENKA Sanat’ın YouTube kanalından izlenebilir.
26.07.2021Kültür Sanat
‘Genco’nun çekimleri başladı
‘Genco’nun çekimleri başladıSahnede 60’ıncı yılını tamamlayan Genco Erkal’ın kariyer ve sanat hayatının ele alındığı ‘Genco’ belgeselinin çekimleri başladı.
26.01.2021Cadde
Yeni yıla sanat dolu başlangıç
Yeni yıla sanat dolu başlangıçMilliyet Sanat dergisi yeni yılda da kültür sanatın nabzını tutmaya devam ediyor. Kate Winslet’i kapağına taşıyan dergide sinemadan müziğe, edebiyattan sahne sanatlarına dair pek çok konu okurların karşısına çıkıyor
Barış için Müzik'ten 15. yılına özel çevrimiçi konser
Barış için Müzik'ten 15. yılına özel çevrimiçi konserBarış İçin Müzik Vakfı 15. yaşını çok özel bir gösteriyle kutlamaya hazırlanıyor. Barış İçin Müzik Vakfı çocukları, klasik müzik dünyasının en ünlü eserlerinden biri olan, Sergei Prokofiev’in senfonik orkestra ve anlatıcı için bestelediği ‘’Peter ve Kurt’’ adlı senfonik masalını çevrimiçi olarak yorumladı.
30.10.2020Kültür Sanat
Ortak Yapım'dan tiyatroya 10 yeni eser
Ortak Yapım'dan tiyatroya 10 yeni eserBKM, DasDas, ENKA Sanat, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu PSM’nin, ülkemizin kültür birikimine katkıda bulunacak yeni tiyatro yapıtları üretilmesi amacıyla başlattığı Ortak Yapım projesi kapsamında seçilen oyunlar belirlendi. Proje kapsamında her kurum ikişer oyunun yapımcılığını üstlenecek.
27.10.2020Kültür Sanat
İstanbul Fringe Festival sona erdi
İstanbul Fringe Festival sona erdiBu yıl YouTube, Zoom, WhatsApp ve diğer sosyal medya mecralarından ücretsiz olarak gerçekleştirilen Istanbul Fringe Festival, dün akşam (28 Eylül) sona erdi. 21 – 27 Eylül tarihleri arasında festivalin YouTube sayfasından izlenebilen performansların yanı sıra, Instagram ve YouTube üzerinden yapılan söyleşiler toplamda 30 binin üzerinde görüntülenme aldı.
28.09.2020Kültür Sanat
"Ortak Yapım"a büyük ilgi
"Ortak Yapım"a büyük ilgiTürkiye’nin kültür-sanat alanında önde gelen beş kurumu BKM, DasDas, ENKA Sanat, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu PSM’nin birlikte yürüttüğü “Ortak Yapım” projesine başvurular sona erdi. Açık çağrıya yapılan başvurular sonucunda destek almaya hak kazanan beş oyun metni ise 1 Ekim 2020 tarihinde açıklanacak. Açık çağrının yanı sıra, Türkiye tiyatrosuna 10 yeni yapım kazandıracak proje kapsamında seçici kurul tarafından belirlenen oyun yazarları Ahmet Sami Özbudak, Ceren Ercan, Ebru Nihan Celkan, Firuze Engin ve Yeşim Özsoy da Ortak Yapım projesi için birer yeni oyun yazacak.
11.08.2020Kültür Sanat
‘Black is King’
‘Black is King’Köklü kültür sanat dergisi Milliyet Sanat, ağustos sayısının kapağına ABD’deki siyah hakları protestolarıyla bağdaşan yeni albümü “Black is King”i yayınlayan pop yıldızı Beyoncé’yi taşıyor
5 sanat kurumundan tiyatroya destek
5 sanat kurumundan tiyatroya destekTürkiye’nin kültür sanat alanında önde gelen beş kurumu BKM, DasDas, ENKA Sanat, İKSV ve Zorlu PSM, birlikte yürüteceği “Ortak Yapım” projesiyle, tiyatro alanında yeni oyun üretimine destek sağlayacak. Her kurum seçtiği iki oyunun yapımcılığını üstlenecek...
26.06.2020Kültür Sanat
Beş kurum "Ortak Yapım" için bir arada
Beş kurum "Ortak Yapım" için bir aradaTürkiye’nin kültür-sanat alanında önde gelen beş kurumu BKM, DasDas, ENKA Sanat, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) ve Zorlu PSM’nin birlikte yürüteceği “Ortak Yapım” projesi, tiyatro alanında yeni oyun üretimine destek sağlamayı amaçlıyor. Türkiye tiyatrosuna 10 yeni yapım kazandıracak proje kapsamında her kurum seçtiği iki oyunun yapımcılığını üstlenecek ve seçilecek her oyun yazarına 7.500 TL tutarında destek verilecek.
25.06.2020Kültür Sanat
ENKA Sanat'tan kültür sanat sohbetleri
ENKA Sanat'tan kültür sanat sohbetlerianatçı Çiğdem Erken moderatörlüğünde ünlü konukların katılımı ile gerçekleşecek yeni canlı yayın serisi, kültür sanat sohbetlerini evlere taşıyacak. Oyuncu ve sunucu İlker Ayrık’ın konuk olacağı ilk yayın, 5 Mayıs Salı akşamı saat 21.15’te başlayacak.
ENKA Sanat etkinik arşivini açıyor
ENKA Sanat etkinik arşivini açıyorENKA Sanat, etkinlik arşivini dijital platformlar üzerinden ücretsiz olarak erişime açıyor. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde başlayacak paylaşımların ilki, ENKA Sanat ve Uluslararası İstanbul Tiyatro Festivali iş birliğinde gerçekleştirilen “Türkiye Tiyatrosu’nun ve İstanbul Tiyatro Festivali’nin 1980’lerden Günümüze Yolculuğu” başlıklı panel olacak.
26.03.2020Kültür Sanat
Bu çocuklar durdurulamaz!
Bu çocuklar durdurulamaz!ENKA Sanat’ın desteğiyle Leipzig Operası Çocuk Korosu ile Barış İçin Müzik Gençlik Orkestrası ve Korosu bu akşam Enka Oditoryumu’nda müzikseverleri 2040 yılının dünyasına yolculuğa çıkarıyor...
13.02.2020Kültür Sanat
ENKA Sanat’tan  kültür köprüsü
ENKA Sanat’tan kültür köprüsüENKA Vakfı’nın kültür sanat alanındaki markası olan ENKA Sanat, Leipzig Operası Çocuk Korosu ile Barış İçin Müzik Gençlik Orkestrası ve Korosu’nu bir hafta sürecek sanat kampında bir araya getiriyor.
Barış İçin Müzik Gençlik Orkestrası'na Leipzig'den misafir
Barış İçin Müzik Gençlik Orkestrası'na Leipzig'den misafirENKA Vakfı’nın kültür sanat alanındaki markası olan ENKA Sanat, Leipzig Operası Çocuk Korosu ile Barış İçin Müzik Gençlik Orkestrası ve Korosu’nu bir hafta sürecek sanat kampında bir araya getiriyor. İstanbul’da bir araya gelecek 150’ye yakın genç sanatçı, sanat kampının ardından 12-13 Şubat’ta ENKA Oditoryumu’nda birer konser verecek.
"Biz sahnede aslında toplumdaki insanlarız"
"Biz sahnede aslında toplumdaki insanlarız"Özden Karakışla, Kadın Dillerinden Masallar adını taşıyan tek kişilik oyununun yanı sıra Eugene Ionesco'nun Kel Şarkıcı oyunuyla da karşımıza çıkıyor. Tiyatroya tutkuyla bağlı olan ve bu tutkusunu kurumsal kimliğiyle birlikte yürüten Karakışla ile keyifli bir röportaj gerçekleştirdik.
27.01.2020Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Enka Sanat ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.