Ermeniler

Ermeniler

Son dakika Ermeniler haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ermeniler gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ermeniler haber sayfamızda...

Ermeniler

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.819 ermeniler haberi bulunmuştur.
Restore edilen Surp Giragos Kilisesi 7 yıl sonra tekrar açıldı
Restore edilen Surp Giragos Kilisesi 7 yıl sonra tekrar açıldıKültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Diyarbakır'da PKK tarafından tahrip edilen ve 7 yıllık restorasyonun ardından ibadete açılan, Surp Giragos Ermeni Kilisesi'nin açılış törenini katıldı. Bakan Ersoy "Diyarbakırı kültür, sanat ve inanç turizminin merkezlerinden biri haline getirmek, turizm potansiyelini etkin bir şekilde yönetmek ve bu kadim şehri dünyanın dört bir yanında tanıtmak adına elimizden gelen gayreti göstermek zorundayız" dedi.
7.05.2022Gündem
‘Biden önce tarihi öğrenmeli’
‘Biden önce tarihi öğrenmeli’Erdoğan, Biden’ın 24 Nisan açıklamasında ‘soykırım’ ifadesini kullanmasına “Sayın Biden’ın önce Ermeniler ile olan tarihi iyi öğrenmesi lazım. Bunları bilmeden Türkiye’ye meydan okumaya kalkmasını bizim bağışlamamız mümkün değil” tepkisini gösterdi.
26.04.2022Siyaset
ABD Başkanı Biden, yine 'soykırım' dedi! Türkiye'den sert tepki
ABD Başkanı Biden, yine 'soykırım' dedi! Türkiye'den sert tepkiABD Başkanı Joe Biden, bugün yaptığı yazılı açıklamada 1915 olayları için "Ermeni Soykırımı" İfadesini kullandı. Dışişleri Bakanlığı'ndan Biden'ın açıklamalarına çok sert tepki geldi.
24.04.2022Haberler
ABD Başkanı Biden, yine 'soykırım' dedi! Türkiye'den sert tepki
ABD Başkanı Biden, yine 'soykırım' dedi! Türkiye'den sert tepkiABD Başkanı Joe Biden, bugün yaptığı yazılı açıklamada 1915 olayları için "Ermeni Soykırımı" İfadesini kullandı. Dışişleri Bakanlığı'ndan Biden'ın açıklamalarına çok sert tepki geldi.
24.04.2022Dünya
'Önceliğimiz Türkiye olur!' Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken dünyaya net mesaj
'Önceliğimiz Türkiye olur!' Rusya-Ukrayna savaşı devam ederken dünyaya net mesajAzerbaycan Cumhuriyeti Millî Meclisi Milletvekili ve akademisyen Prof. Dr. Anar İsgenderov, Karabağ’daki son gelişmeler başta olmak üzere Rusya-Ukrayna savaşı, Avrupa’nın Rusya yaptırımları ve doğal gaz krizi gibi kritik konularda Milliyet.com.tr'ye özel açıklamalarda bulundu.
9.04.2022Gündem
Kafkasya Neresidir? Kafkasya Ülkeleri Ve Bölgeleri Hangileridir?
Kafkasya Neresidir? Kafkasya Ülkeleri Ve Bölgeleri Hangileridir?Kafkasya, sıklıkla neresi olduğu merak edilen bölgelerden biridir. Özellikle kullanım anlamı bakımından da oldukça önemli yerler arasındadır. Bu bakımdan Kafkasya'nın neresi olduğunu öğrenebilir ve ülkeleri hakkında da bilgi sahibi olabilirsiniz. Kafkasya neresidir? Kafkasya ülkeleri ve bölgeleri hangileridir detayları ile derledik.
21.03.2022Eğitim
Prens Adaları: İstanbul’a yakın İstanbul’dan uzak
Prens Adaları: İstanbul’a yakın İstanbul’dan uzakTarih boyunca sürgünden inzivaya farklı amaçlarla kullanılan Adalar, günümüzde İstanbul’un kalabalığından ve gürültüsünden kaçanların uğrak yeri
21.03.2022Arkeoloji
Satılık kilisenin fiyatında yüzde 50 indirim
Satılık kilisenin fiyatında yüzde 50 indirimMardin'de satılığa çıkarılan 1700 yıllık Mor Yuhanna Kilisesi’ne biçilen fiyatta mülk sahibi tarafından yüzde 50 indirim yapıldı.
10.03.2022Haberler
Satılık kilisenin fiyatında indirime gidildi! 1700 yıllık
Satılık kilisenin fiyatında indirime gidildi! 1700 yıllıkMardin'de satılığa çıkarılan 1700 yıllık Mor Yuhanna Kilisesi’ne biçilen fiyatta mülk sahibi tarafından yüzde 50 indirim yapıldı.
10.03.2022Ekonomi
Erdoğan'dan 1915 Olayları kitabına takdim yazısı: Acılar arasında bir hiyerarşi kurmadık
Erdoğan'dan 1915 Olayları kitabına takdim yazısı: Acılar arasında bir hiyerarşi kurmadıkTürkiye ile Ermenistan arasında ilişkilerin normalleşme süreci yaşanırken, "Türkiye Karşıtı Bir Anlatı 1915 Olayları" kitabı Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı yayınlarından çıktı. Kitabın takdim yazısını yazan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Türk ve Ermeni tarih anlatılarının 'adil bir hafıza' etrafında birbirine yakınlaştırılması halen mümkündür. Türkiye, gerçeklerin ortaya çıkarılması için gerekeni yapmaya hazırdır" mesajını verdi.
5.03.2022Siyaset
Ankara'da 'El Turco' rüzgarı! Osmanlı'ya kadar uzanan hikaye...
Ankara'da 'El Turco' rüzgarı! Osmanlı'ya kadar uzanan hikaye...Ankara son günlerde gördüğü en renkli konuklardan birini misafir etti. “El Turco” olarak bilinen El Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, resmi temaslarda bulunmak üzere Türkiye’ye geldi. Bukele'nin "El Turco" lakabını almasının ise tarihi Osmanlı'ya kadar uzanan bir hikâyesi var.
23.01.2022Siyaset
Ermenistan ile normalleşmede yeni adım belirlenecek
Ermenistan ile normalleşmede yeni adım belirlenecekDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ermenistan ile ilişkilerde hedefin "tam normalleşme" olduğunu belirtirken, özel temsilcilerin yeni görüşmede normalleşme yolundaki yeni adımı belirleyeceğini açıkladı.
21.01.2022Dünya
Özbekistan Hakkında Bilgiler; Özbekistan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat Farkı
Özbekistan Hakkında Bilgiler; Özbekistan Bayrağı Anlamı, 2022 Nüfusu, Başkenti, Para Birimi Ve Saat FarkıYedi bağımsız Türk devletinden biri olan Özbekistan, Asya kıtasında yer almaktadır. Resmi adı Özbekistan Cumhuriyetidir. 1991 yılında Sovyetler Birliğinin dağılmasının ardından bağımsızlığını ilan etmiştir. Özbekistan'ın başkenti neresi, nüfusu ne kadar? Sizler için derledik.
6.01.2022Tatil
Melike Altınışık: “Mimarlık pratiğimi, doğa ve teknoloji arasında insana dokunan bir gerçeklik yaratmak olarak tarifliyorum.”
Melike Altınışık: “Mimarlık pratiğimi, doğa ve teknoloji arasında insana dokunan bir gerçeklik yaratmak olarak tarifliyorum.”İstanbul’un 369 metre yüksekliğindeki fütürist TV ve Radyo Kulesi’nin ve robotik teknolojilerle inşa edilen Seul Robot ve Yapay Zeka Müzesi’nin tasarımcısı Mimar Melike Altınışık ile AA serüvenini, Zaha Hadid’in mentörlüğünde başlayan kariyer yolculuğunu ve insan, doğa ve teknoloji üçgeninde dokuduğu bugünkü mimarlık pratiğinin çocukluğunda atılan ilk ilmeklerini konuştuk.
27.12.2021Vitrin
Bölgeye istikrar ve huzur getirir
Bölgeye istikrar ve huzur getirirTürkiye ile Ermenistan arasında diplomatik ilişkilerin normalleşmesi amacıyla bir dizi adım atılmaya başlandı. Normalleşme için Azerbaycan ile Ermenistan arasında barış anlaşması yapılması gerektiğini belirten uzmanlar ‘‘Barış sağlanması bölgeye huzur ve istikrar getirir’’ dedi.
15.12.2021Siyaset
Ani Ören Yeri: Güzelliğin sınırı
Ani Ören Yeri: Güzelliğin sınırıAni Ören Yeri, Kafkasya’dan Anadolu’ya giriş noktasında, Türkiye’nin en doğusunda yer alır. Tarih öncesinden bu yana bir yerleşim alanı olan kent, Urartulardan Osmanlılara kadar birçok farklı medeniyetin izlerini taşır. 10. yüzyıldan sonra dinî ve ticarî bir merkez haline gelen Ani, 1605 yılındaki depremin ardından terk edildi. Kentin güzelliği ve önemi ise sürdürülen arkeolojik kazılarla gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.
22.11.2021Arkeoloji
Başrahip Tatul Anuşyan son yolculuğuna uğurlandı
Başrahip Tatul Anuşyan son yolculuğuna uğurlandıTürkiye Ermeni Kilisesi din görevlilerinden Başrahip Tatul Anuşyan Kumkapı Meryem Ana Kilisesi'nde düzenlenen cenaze töreninin ardından son yolculuğuna uğurlandı. Anuşyan, Şişli Ermeni Mezarlığı'na defnedildi.
18.11.2021Gündem
Silifke Kalesi Mersin'in Neresindedir? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve Hikayesi
Silifke Kalesi Mersin'in Neresindedir? Tarihi Kalenin Özellikleri Ve HikayesiTarihi Silifke Kalesi Mersin'de gezilecek yer arayan kişilerin listelerinde ilk sıralarda yer alan tarihi bir yapıdır. Anadolu'da kurulan en köklü ve en eski kalelerden birisi olması sebebiyle pek çok kişi tarafından merak edilir. Bu bakımdan Silifke Kalesi hakkında birçok bilgiye sahip olabilir ve günlük hayatta rahatlıkla kullanabilirsiniz. Silifke Kalesi Mersin'in neresindedir? Tarihi kalenin özellikleri ve hikayesi nedir tüm detayları ile derledik.
11.11.2021Eğitim
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: 5. kol faaliyeti yürütmesine müsaade etmeyeceğiz
Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun: 5. kol faaliyeti yürütmesine müsaade etmeyeceğizCumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Altun, Türk Konseyi Medya Forumu'nda konuştu. Altun, "Yalan endüstrisiyle, dezenformasyonla mücadeleyi, ulusal güvenliğimizin bir mütemmim cüzü olarak görüyoruz ve tüm adımlarımızı bu perspektifle atıyoruz. Yabancı güçler tarafından fonlanan, etki ajanlığı amacıyla faaliyette bulunan bu medya kuruluşlarıyla ilgili tüm tedbirleri almak zorundayız. Kimsenin 'basın özgürlüğü' kisvesi altında, ülkemizde 5. kol faaliyeti yürütmesine müsaade etmeyeceğiz. Ülkelerimize yönelik algı operasyonlarını el birliğiyle akamete uğratmak; pozitif bir gündem inşa ederek, doğru bilgi akışını temin etmek zorundayız" dedi.
22.10.2021Siyaset
TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesiyiz
TBMM Başkanı Şentop: Dünyanın en cömert ülkesiyizTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Dünyanın en zengin ülkesi değiliz ama en cömert ülkesiyiz. Türkiye en çok mülteciyi barındıran ülke. 4 milyonun üzerinde kayıtlı Suriyeli yaşıyor  Türkiye'de, son birkaç aydır değil, 10 yıldır yaşıyor" dedi.
20.09.2021Siyaset
Tarihi Akdamar Kilisesi ayin için hazır
Tarihi Akdamar Kilisesi ayin için hazırİnanç turizminin önemli merkezlerinden Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda bulunan kilise, pazar günü 9. ayine ev sahipliği yapacak. Kültür ve Turizm Bakanlığının özel izniyle, Akdamar Kilisesi'nde 95 yıl aradan sonra 2010'da ilk kez düzenlenen ve senede bir defa gerçekleştirilen ayin için hazırlıklar tamamlandı. Önceki yıllarda yüzlerce kişinin katıldığı ayin, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında sınırlı sayıda ziyaretçinin katılımıyla gerçekleştirilecek.
3.09.2021Tatil
Akdamar Kilisesi 9. ayine ev sahipliği yapacak
Akdamar Kilisesi 9. ayine ev sahipliği yapacakİnanç turizminin önemli merkezlerinden Van Gölü'ndeki Akdamar Adası'nda bulunan kilise, pazar günü 9. ayine ev sahipliği yapacak.
3.09.2021Gündem
TBMM Başkanı Şentop'tan, 'Ermeni Terörizmi' kitabına ön yazı
TBMM Başkanı Şentop'tan, 'Ermeni Terörizmi' kitabına ön yazıTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Halil Özşavlı'nın 'Ermeni Terörizmi' adıyla 3 cilt olarak kaleme aldığı kitabın ön yazısını yazdı.
18.08.2021Siyaset
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Azerbaycan'ın Karabağ zaferini değerlendirdi
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş, Azerbaycan'ın Karabağ zaferini değerlendirdiAK Parti Genel Başkanvekili Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, Azerbaycan'ın Karabağ zaferinin sadece işgal edilmiş toprakların kurtarılmasını sağlamadığını aynı zamanda güçlü olanın değil, arkasını bir yerlere dayayanın değil haklı olanın kazanacağını bütün dünyaya gösterdiğini belirterek, "Azerbaycan'ın zaferi, dünyada yeni bir siyasal mimarinin kurulması gerekliliğini de ortaya çıkardı." dedi.
28.07.2021Gündem
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan Tunus açıklaması
Son dakika: TBMM Başkanı Şentop'tan Tunus açıklamasıTBMM Başkanı Mustafa Şentop, "Arzumuz, Tunus halkının hak ettiği şekilde, kendi iradesiyle, anayasal düzenin ve hukuk kurallarının işlediği bir yönetimle yönetilmesidir." dedi.
27.07.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Ermeniler ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.