Ermeni

Ermeni

Son dakika Ermeni haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ermeni gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ermeni haber sayfamızda...

Ermeni

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.013 ermeni haberi bulunmuştur.
Bakan Çavuşoğlu: Antalya'ya Ermenistan'ı da davet ettik
Bakan Çavuşoğlu: Antalya'ya Ermenistan'ı da davet ettikDışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Diplomasi Forumu’nda (ADF) herkesin sesini duyurmasını istediklerini belirerek, "Ermenistan Dışişleri Bakanı Ararat Mirzoyan ve yine Özel Temsilcisi Ruben Rubinyan'ı davet ettik. Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan en son davet ettiğimiz kişilerin ADF'ye katılabileceğini söyledi. Memnun oluruz; çünkü Azerbaycan da geliyor. Burada Azerbaycan da düşüncelerini söylesin, Ermenistan da söylesin. Aynı şekilde güven artırıcı adımlarının da bir parçası olmuş olur" dedi. Çavuşoğlu, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan arasında yapılması planlanan görüşmeye ilişkin de konuştu.
27.01.2022Dünya
Azınlık vakıfları için seçim müjdesi
Azınlık vakıfları için seçim müjdesiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'deki azınlıklara ait dini vakıfların kendi yönetim kurullarını seçmesine olanak tanıyacak yasal düzenlemenin yakında tamamlanacağını söyledi.
26.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİSK heyetini kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, TİSK heyetini kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Özgür Burak Akkol ve Yönetim Kurulu üyelerini kabul etti.
25.01.2022Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Şirinoğlu’nu kabul etti
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Şirinoğlu’nu kabul ettiCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ermeni Vakıflar Birliği Başkanı Bedros Şirinoğlu’nu kabul etti.
25.01.2022Siyaset
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
24.01.2022Eğitim
Ermenistan'da son dakika gelişmesi! Armen Sarkisyan istifa etti
Ermenistan'da son dakika gelişmesi! Armen Sarkisyan istifa ettiSon dakika haberine göre; Ermenistan Cumhurbaşkanı Armen Sarkisyan istifa ettiğini açıkladı. Cumhurbaşkanı Sarkisyan, yaptığı yazılı açıklamada baskılar nedeniyle istifa ettiğini duyurdu.
23.01.2022Dünya
Ayşen Gruda kimdir ne zaman ve neden öldü? Ayşen Gruda ölüm yıl dönümünde anılıyor!
Ayşen Gruda kimdir ne zaman ve neden öldü? Ayşen Gruda ölüm yıl dönümünde anılıyor!Ayşen Gruda ölüm yıl dönümünde anılıyor. 23 Ocak 2019 yılında 74 yaşında tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. Peki Ayşen Gruda kimdir, ne zaman ve neden öldü?
23.01.2022Cadde
İzmir’in tarih hazinesi
İzmir’in tarih hazinesiTarihi Kemeraltı Çarşısı’ndaki 9 sinagog kent kültürüne kazandırılıyor. Proje direktörü Nesim Bencoya, Prag’daki gibi bir Yahudi Tarihi Açık Hava Müzesi projesi için oluşturulacak koridorlarla tarihi yapıları birbirlerine bağlamayı planladıklarını söylüyor.
23.01.2022Pazar
Azerbaycan Dışişleri'nden 'Kara Ocak' bildirisi
Azerbaycan Dışişleri'nden 'Kara Ocak' bildirisiAzerbaycan'da, bağımsızlığın sembolüne dönüşen ve tarihe "Kara Ocak" olarak geçen 20 Ocak Katliamı'nın kurbanları yad ediliyor. Konuyla ilgili Azerbaycan Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı'ndan açıklama geldi.
20.01.2022Gündem
Hrant Dink suikastinin üzerinden 15 yıl geçti
Hrant Dink suikastinin üzerinden 15 yıl geçtiSuikast sonucu öldürülen Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink saldırıya uğradığı noktada anıldı.
19.01.2022Gündem
Hrant Dink suikastinin 15. yılı! Öldürüldüğü yerde anma töreni düzenlendi
Hrant Dink suikastinin 15. yılı! Öldürüldüğü yerde anma töreni düzenlendi15 yıl önce bugün Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink gazetesinin önünde öldürüldü. İstanbul'da Dink için anma töreni düzenlendi. Yüzlerce kişinin katıldığı törende Hrant Dink'in eşi Rakel Dink de açıklama yaptı.
19.01.2022Gündem
Kamp  Armen inşaatı başlıyor
Kamp Armen inşaatı başlıyorTuzla'da Gedikpaşa Ermeni Protestan Kilisesi ve Mektebi Vakfı’na ait arazi üzerine 100 gencin kalabileceği yurt ile kültür merkezi, fuaye, kütüphane ve oditoryum inşa edilecek. 40 yıl sonra geldiği mekânda duygusal anlar yaşayan Pastör Renê Levonian "Kampta çalıştıktan sonra Hrant Dink ile Tuzla sahilinden denize girdiğimiz günleri hiç unutmadım" dedi.
19.01.2022Gündem
Vaspurakan nerede, ne zaman alındı? Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde geçen Vaspurakan hangi ülke sınırları içerisinde, kit fethetti?
Vaspurakan nerede, ne zaman alındı? Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde geçen Vaspurakan hangi ülke sınırları içerisinde, kit fethetti?Vaspurakan nerede sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. TRT 1 ekranında izleyici ile buluşan Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde adı sıkça anılan bir kale olan Vaspurakan'ın nerede olduğu ve tarihçesi hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. İşte merak edilenler...
17.01.2022Cadde
Diaspora baskısı süreci tıkar mı?
Diaspora baskısı süreci tıkar mı?Türkiye ile Ermenistan'ın özel temsilcileri Serdar Kılıç ile Ruben Rubinyan'ın 14 Ocak'ta Moskova'daki ilk görüşmelerinde sağlanan olumlu atmosfer, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin normalleşmesi için başlatılan sürecin başarı ihtimali konusunda umuda neden oldu. Süreç, ikili ilişkilerin yanı sıra Güney Kafkasya'da tesis edilecek barış ortamı açısından da önem taşıyor. Uzmanlar, sürecin önündeki en önemli düğümü, Ermeni diasporasının oluşturacağı kaygısını taşıyor.
16.01.2022 Siyaset
Onno Tunç kimdir? Onno Tunç ne zaman, nasıl öldü? Onno Tunç kısaca hayatı..
Onno Tunç kimdir? Onno Tunç ne zaman, nasıl öldü? Onno Tunç kısaca hayatı..Sezen Aksu ile birçok parçaya imza atan Onno Tunç; Aşkın Nur Yengi, Bülent Ortaçgil, Harun Kolçak, Nilüfer, Zerrin Özer, Zuhal Olcay gibi isimlerle çalıştı. Tunç, İstanbul'da doğdu ve besteci, aranjör olarak müzik piyasasında adını duyurdu. Peki, Onno Tunç nasıl öldü?
13.01.2022Cadde
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: "“Minsk Grubu sadece üç ülkeden oluşmuyor"
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: "“Minsk Grubu sadece üç ülkeden oluşmuyor"Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, AB'nin Ermenistan ve Azerbaycan için öngördüğü mali paketin adaletsiz olduğunu belirterek, “Ermenistan'a ne kadar para verilecekse bize de aynı miktarda verilmeli. Harap olan Azerbaycan için sadece 140 milyon euro, Ermenistan için ise 2.6 milyar euro tutarında mali paket öngörülmüş olmasına çok şaşırdık. Bu bir adaletsizlik ve bir açıklamaya ihtiyacımız var” dedi.
12.01.2022Haberler
Aliyev'den AB'ye 'Ermenistan' tepkisi
Aliyev'den AB'ye 'Ermenistan' tepkisiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, AB'nin Ermenistan ve Azerbaycan için öngördüğü mali paketin adaletsiz olduğunu belirterek, “Ermenistan'a ne kadar para verilecekse bize de aynı miktarda verilmeli. Harap olan Azerbaycan için sadece 140 milyon euro, Ermenistan için ise 2.6 milyar euro tutarında mali paket öngörülmüş olmasına çok şaşırdık. Bu bir adaletsizlik ve bir açıklamaya ihtiyacımız var” dedi.
12.01.2022Dünya
TBMM Başkanı Şentop, Rüstem Umerov ve beraberindeki heyeti kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, Rüstem Umerov ve beraberindeki heyeti kabul ettiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Ukrayna-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Eş Başkanı Rüstem Umerov ve beraberindeki parlamenter heyetini kabul etti.
12.01.2022Siyaset
Heykellerin yeni durağı tarihi köşk
Heykellerin yeni durağı tarihi köşkTürkiye'nin en köklü sanat dergisi Milliyet Sanat'ın genç sanatçıları desteklemek için düzenlediği “II. Heykelde Yeni Keşifler” sergisi Cemil Molla Köşkü’nün bahçesine taşındı.
27.12.2021Kültür Sanat
Paşinyan'dan Türkiye açıklaması: İlişkileri ön koşulsuz normalleştirmeye hazırız
Paşinyan'dan Türkiye açıklaması: İlişkileri ön koşulsuz normalleştirmeye hazırızErmenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türk ve Ermeni temsilcilerin görüşmelerinden sonuç alınırsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşebileceğini ifade etti.
24.12.2021Dünya
Sarıkamış Harekatı nedir hangi tarihlerde gerçekleştirildi? Sarıkamış Harekatı komutanı kimdir?
Sarıkamış Harekatı nedir hangi tarihlerde gerçekleştirildi? Sarıkamış Harekatı komutanı kimdir?Sarıkamış Harekatı nedir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Osmanlı İmparatorluğu tarafından Ruslara karşı açılan harekat olarak kayıtlara geçen ve bu harekat olumsuz hava koşulları Osmanlı İmparatorluğu ordusunun olumsuz hava koşullarına uygun askeri donanıma sahip olmaması nedeniyle harekat başarısızlıkla sonuçlanmıştı. İşte Sarıkamış Harekatı hakkında bilgiler...
22.12.2021Gündem
'Henüz normalleşmenin önsözü'
'Henüz normalleşmenin önsözü'Türkiye ile Ermenistan arasında başlatılan normalleşme süreci AK Parti kulislerini de hareketlendirdi. Özel temsilciler üzerinden yürüyecek yeni dönemi "istikşafi görüşmeler" olarak adlandırmanın mümkün olduğunu söyleyen AK Parti kaynakları, "Normalleşme dediğimiz süreç, karşılıklı diplomatik ilişkilerin başlaması demektir. Biz henüz o noktada değiliz. Bu işin önsözündeyiz" değerlendirmesini yapıyor.
16.12.2021Siyaset
Azerbaycan-Ermenistan sınırının belirlenmesi için çalışma grubu kurulacak
Azerbaycan-Ermenistan sınırının belirlenmesi için çalışma grubu kurulacakBelçika’nın Başkenti Brüksel’de Azerbaycan, Ermenistan ve AB arasında düzenlenen üçlü görüşmede Azerbaycan-Ermenistan sınırının belirlenmesi için bir çalışma grubu kurulması kararı alındığı belirtildi.
15.12.2021Dünya
Bölgeye istikrar ve huzur getirir
Bölgeye istikrar ve huzur getirirTürkiye ile Ermenistan arasında diplomatik ilişkilerin normalleşmesi amacıyla bir dizi adım atılmaya başlandı. Normalleşme için Azerbaycan ile Ermenistan arasında barış anlaşması yapılması gerektiğini belirten uzmanlar ‘‘Barış sağlanması bölgeye huzur ve istikrar getirir’’ dedi.
15.12.2021Siyaset
‘Menemen, her şeyin en iyisine layık’
‘Menemen, her şeyin en iyisine layık’Menemen Belediyesi, Tepe Sosyal Tesisleri’ndeki ilk etap bakım çalışmalarını bitirerek hemşerilerinin hizmetine sundu.
14.12.2021Ege

Benzer Haber Etiketleri

Ermeni ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.