Ermeni

Ermeni

Son dakika Ermeni haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ermeni gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ermeni haber sayfamızda...

Ermeni

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.711 ermeni haberi bulunmuştur.
Tarihi Yarımada’nın yeni yüzü
Tarihi Yarımada’nın yeni yüzü Sultanahmet Camii’nden Kapalıçarşı’ya Fener Evleri’nden Bulgur Palas’a Tarihi Yarımada İstanbul’un cazibe merkezi olmayı sürdürüyor. Gastronomiden kültür sanat alanlarına son dönemlerde herkesin radarına giren yeni mekânlarıyla karşınızda eskimeyen Tarihi Yarımada
14.04.2024 Pazar
Gazze'deki savaşta son durum.... İran ayakta! Saldırı beklenirken milyonlar sokakta, bayraklara dikkat
Gazze'deki savaşta son durum.... İran ayakta! Saldırı beklenirken milyonlar sokakta, bayraklara dikkat Başkent Tahran'daki yürüyüşe Cumhurbaşkanı Reisi ve Kudüs Gücü komutanı Kaani de katıldı, IRNA haber ajansı güneydeki şehirler ve Isfahan'daki Ermeni dini liderlerin yaptığı çağrıyı sayfasına taşıdı.
5.04.2024 Dünya
Önce oy kullandılar sonra Paskalya Bayramını kutladılar! 'Vatandaşlık görevimizi yaptık'
Önce oy kullandılar sonra Paskalya Bayramını kutladılar! 'Vatandaşlık görevimizi yaptık' Şişli’deki Feriköy Ermeni İlkokulu ile Ortaokulu'nda oyunu kullanan seçmen, okulun bahçesindeki Surp Vartanans Kilisesi’nde düzenlenen ayine katılarak Paskalya Bayramı’nı kutladı. Bir vatandaş, "Bildiğim kadarıyla seçim Paskalya Bayramı’na daha önce denk gelmedi. Vatandaşlık görevimizi yaptık sonra bayramımızı kutladık, Allah devletimizden razı olsun" dedi." dedi.
31.03.2024 Gündem
16 milyon TL'ye satılık ‘tarihi kilise
16 milyon TL'ye satılık ‘tarihi kilise Sivas'ın Hafik ilçesinde 19’uncu yüzyılda yapıldığı tahmin edilen ve bir zamanlar Ermeniler tarafından kullanılan bir diğer ismi Surp Garabet olan Tarihi Tuzhisar Kilisesi, sahibi Hatice Akay (43) tarafından emlak danışmanına verilerek 16 milyon TL bedelle satışa çıkarıldı. Emlak danışmanı Vahap Yıldız, “Tapusu var ve satılmasında hiçbir engel gözükmüyor. Kilise 1’inci derecede sit alanı ve koruma altındadır. Bugün itibarıyla satışa çıkardık ve 16 milyon TL istiyoruz” dedi.
29.03.2024 Ekonomi
Mardin'de farklı dinlerin temsilcileri iftar sofrasında buluştu! ' Bu iftar kardeşliğimizin iftihar tablosudur'
Mardin'de farklı dinlerin temsilcileri iftar sofrasında buluştu! ' Bu iftar kardeşliğimizin iftihar tablosudur' Mardin'de Müslüman, Ezidi, Ermeni ve Süryanilerin temsilcileri, düzenlenen iftar programında bir araya geldi. Programda konuşan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Tuncay Akkoyun, "Farklı etnik kökenden, dinlerden ve dillerden insanların bugün burada kardeşçe aynı sofrayı ve aynı duyguları paylaşması tüm dünyanın örnek alması gereken bir tablo." dedi.
24.03.2024 Gündem
“İstanbul’da deniz festivali yapılabilir”
“İstanbul’da deniz festivali yapılabilir” “Aşk Olsun O Kayıklara! - İstanbul’da ‘Kürek Devrine’ Dair” adlı çalışmaya imza atan Prof. Dr. Artun Ünsal, “İstanbul Caz Festivali, İstanbul Film Festivali yapılıyor ama İstanbul’da hiçbir deniz festivali yapılmıyor. Kayıkların replikaları yapıldığı takdirde bu mehtap alayları senenin bir iki gününde İstanbul Mehtap Alemleri şeklinde düzenlenebilir” diyor.
23.03.2024 Pazar
NATO'dan kritik Kafkasya ziyareti! 'Çatışma askeri-politik yollarla çözüldü'
NATO'dan kritik Kafkasya ziyareti! 'Çatışma askeri-politik yollarla çözüldü' Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, resmi ziyaret çerçevesinde Azerbaycan’da bulunan NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’i kabul etti.
17.03.2024 Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erzurum depreme dayanıklı olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erzurum depreme dayanıklı olacak Erzurum'un önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde yer aldığını belirten Erdoğan, Erzurum'u depreme dayanıklı bir şehir haline getirmekte kararlı olduklarını belirtti.
16.03.2024 Haberler
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erzurum depreme dayanıklı olacak
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Erzurum depreme dayanıklı olacak Erzurum'un önemli deprem kuşaklarından birinin üzerinde yer aldığını belirten Erdoğan, Erzurum'u depreme dayanıklı bir şehir haline getirmekte kararlı olduklarını belirtti.
16.03.2024 Gündem
Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: Türkiye sorumluluk almaya hazır
Bakan Fidan'dan Gazze açıklaması: Türkiye sorumluluk almaya hazır Dışişleri Bakanı Hakan Fidan, Azerbaycan’da düzenlenen 11. Küresel Bakü Forumu’nda yaptığı konuşmada, “Filistin'de süregelen trajedi, artık iki devletli çözüm kapsamında çözülmeli, derhal ateşkes ilan edilmeli ve engelsiz olarak insani yardım sağlanmalı. Ancak yoğun diplomatik çabalarımız İsrail'in Gazze'deki savaş suçlarını durdurmadı” dedi.
15.03.2024 Gündem
CHP Şişli Adayı Şahan: Hepimiz yüzyıllardır aynı yemeklere kaşık çalıyoruz
CHP Şişli Adayı Şahan: Hepimiz yüzyıllardır aynı yemeklere kaşık çalıyoruz Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Şişli Belediye Başkan Adayı Resul Emrah Şahan, farklı inanç grupları ile din temsilcilerini iftar sofrasında buluşturdu. Şahan “Bütün dinlerin ortak amacı; barış, adalet, demokrasi. Hepimiz yüzyıllardır aynı sofralarda, aynı yemeklere kaşık çalıyoruz” dedi.
13.03.2024 Gündem
Rusya-Ermenistan hattında ipler koptu! Erivan eksen değiştiriyor: Putin askerlerini geri çek
Rusya-Ermenistan hattında ipler koptu! Erivan eksen değiştiriyor: Putin askerlerini geri çek Ermenistan, Erivan havaalanında konuşlu Rus Sınır Muhafızlarının 1 Ağustos itibarıyla geri çekilmesi için Rusya'ya mektup gönderdi. Erivan, Dağlık Karabağ'da destek vermeyen Rusya'ya karşı Batı'ya yöneliyor.
13.03.2024 Dünya
ABD'nin gizli 'Türkiye haritası' Yunanistan'da depreme yol açtı: Acınası bir durum
ABD'nin gizli 'Türkiye haritası' Yunanistan'da depreme yol açtı: Acınası bir durum ABD kongresinden sızan gizli raporda Türkiye'yi hem Ege'de hem de Akdeniz'de ilgilendiren bir harita ortaya çıktı. Söz konusu harita Yunanistan'da adeta depreme yol açtı.
4.03.2024 Dünya
İsveç'ten skandal itiraf! A'dan Z'ye terör örgütü PKK'nın para trafiği
İsveç'ten skandal itiraf! A'dan Z'ye terör örgütü PKK'nın para trafiği İsveç polis teşkilatı, PKK sempatizanlarının ülkede nasıl yapılandığını ve İsveç'te toplanan paraların hangi yollarla finanse edildiğini dünyaya duyurdu.
4.03.2024 Dünya
51 aile mirası reçeteyle Türk mutfağının haritası
51 aile mirası reçeteyle Türk mutfağının haritası Anadolu’nun lezzet haritası okurla buluştu! Göçmen Artisan Bakery’nin desteğiyle Selin Atasoy ve Sahrap Soysal tarafından hazırlanan “Lezzet Göçünün İzinde... Aile Mirası Reçeteler” kitabının tanıtımı büyük ilgiyle karşılandı.
4.03.2024 Kültür Sanat
'Türkler yeni bir titan üretti!' ABD dergisi KAAN'ı F-35 ve F-22 ile kıyasladı: Farklı bir seviye
'Türkler yeni bir titan üretti!' ABD dergisi KAAN'ı F-35 ve F-22 ile kıyasladı: Farklı bir seviye ABD'nin en eski bilim ve teknoloji dergilerinden Popular Mechanics KAAN'ı yazdı. Sebastien Roblin imzalı yazıda KAAN, F-35, F-22 ve Hintlilerin ürettiği AMCA uçağıyla kıyaslandı. Bu bağlamda Roblin KAAN'a yönelik övgü dolu sözler kullandı.
2.03.2024 Dünya
Finlandiya Cumhurbaşkanı Stubb: NATO bize 3 şekilde caydırıcılık sağlıyor
Finlandiya Cumhurbaşkanı Stubb: NATO bize 3 şekilde caydırıcılık sağlıyor Finlandiya Cumhurbaşkanı Alexander Stubb, NATO’nun nükleer caydırıcılığının Finlandiya için gerçek olması gerektiğini söyleyerek, “Finlandiya gerçek bir nükleer caydırıcı güce sahip olmalıdır. Üyeliğimiz sayesinde NATO bize 3 caydırıcılık sağlıyor” dedi.
1.03.2024 Dünya
Seçil Erzan'ı en yakınları bile tehdit etmiş! CNN Türk Erzan'ın telefon mesajlarına ulaştı
Seçil Erzan'ı en yakınları bile tehdit etmiş! CNN Türk Erzan'ın telefon mesajlarına ulaştı Spor dünyasından ünlü isimlerinde bulunduğu Seçil Erzan davasında sanıkların telefonları ve dijital materyalleri incelendi, bilir kişi raporu tutuldu. Seçil Erzan'ın yakınları tarafından bile tehdit edildiği ortaya çıktı. O yazışmalara CNN Türk mühabiri Çağdaş Evren Şenlik ulaştı. İşte detaylar...
1.03.2024 Gündem
Erdoğan'dan İsrail'e Gazze tepkisi: Savaş değil soykırım
Erdoğan'dan İsrail'e Gazze tepkisi: Savaş değil soykırım Antalya Diplomasi Forumu’nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gazze'de yaşananlar bir savaş değildir, bir soykırım girişimidir. Çünkü savaşın bile uyulması gereken bir adabı, hukuku vardır." dedi.
1.03.2024 Gündem
Murat Kurum'dan anket açıklaması: Ne yapacaklarını şaşırdılar
Murat Kurum'dan anket açıklaması: Ne yapacaklarını şaşırdılar AK Parti İBB Başkan Adayı Murat Kurum Beşiktaş’ta düzenlenen Üreten İstanbul Büyüten Türkiye programında iş, sanat ve spor camiası ile bir araya geldi.
1.03.2024 Gündem
Esnafa kredi müjdesi: Limit 750 bin liraya çıkarıldı
Esnafa kredi müjdesi: Limit 750 bin liraya çıkarıldı Ticaret Bakanı Ömer Bolat, Esnafa finansman destek kredisinde limitlerin artırıldığını belirterek, " genel işletme kredilerinde şahıs üst limitini 650 bin liradan 750 bin liraya yükselttik” dedi.
1.03.2024 Ekonomi
Bakan Uraloğlu açıkladı: Güneydoğu’ya iki yeni turistik hat
Bakan Uraloğlu açıkladı: Güneydoğu’ya iki yeni turistik hat Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, ‘Ankara-Diyarbakır’ ve ‘Ankara-Tatvan’ hatlarında yemekli ve yataklı vagonlardan oluşan yeni turistik trenlerin sefere başlamaya hazırlandığını duyurdu.
1.03.2024 Ekonomi
Paul'u isyan ettiren Türkiye kararı! Ermeni lobisinden mesaj yağdı
Paul'u isyan ettiren Türkiye kararı! Ermeni lobisinden mesaj yağdı Uluslararası arenada Türkiye'nin karşısına sık sık çıkan ABD'li Senatör Rand Paul'un F-16'lar hakkında verdiği yasa tasarısı ezici bir çoğunlukla reddedildi. Ret sonrası soluğu sosyal medyada alan Paul skandal açıklamalara imza attı, Paul'un bu açıklamalarına Ermeni lobisinden destek geldi.
1.03.2024 Dünya
Aliyev: Macron Borrell ve onlar gibiler tarafından suçlanıyoruz
Aliyev: Macron Borrell ve onlar gibiler tarafından suçlanıyoruz Azerbaycan aleyhi tutum sergileyen Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Marcon ve Avrupa Birliği (AB) Dış İlişkiler Yüksek Temsilcisi ve Avrupa Komisyonu Başkan Yardımcısı Josep Borrell’e tepki gösteren Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, “Azerbaycan kendi topraklarını ve egemenliğini sağlamak için diğer ülkelerin attığı adımlardan farklı adımlar atmıyor” dedi.
28.02.2024 Dünya
Hocalı katliamı unutulmadı
Hocalı katliamı unutulmadı Ermenistan silahlı birlikleri tarafından 32. yıl önce Hocalı’da sivillere yönelik yapılan katliam unutulmadı.
27.02.2024 Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Ermeni ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.