Ermeni

Ermeni

Son dakika Ermeni haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Ermeni gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Ermeni haber sayfamızda...

Ermeni

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 11.002 ermeni haberi bulunmuştur.
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022
10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları: 10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Biryay Yayınları Cevap Anahtarı 2021-2022Eğitim öğretim hayatında edebiyat dersleri öğrencilerin aldığı derslerden birisidir. Özellikle lise 9. 10. 11. ve 12. sınıf öğrencileri Türk Dili ve Edebiyatı dersleri alırlar. Üniversite giriş sınavı YKS oturumları TYT-AYT gibi merkezi sınavlarda öğrencilerin karşısına çıkan alanlardan bir tanesidir. Ders kitapları her yıl MEB tarafından açıklanan müfredata göre düzenlenmektedir. 10. sınıf edebiyat ders kitabında öğrencilerin kendini geliştirebileceği çeşitli etkinliklerin yanı sıra cevaplayabilecekleri bilgi verici sorular da bulunmaktadır. 2021-2022 yılında 10. sınıf edebiyat ders kitabı Biryay Yayınları cevap anahtarını merak ediyorsanız "10. Sınıf Edebiyat Ders Kitabı Cevapları" içeriğimize göz atabilirsiniz.
18.01.2022Eğitim
Vaspurakan nerede, ne zaman alındı? Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde geçen Vaspurakan hangi ülke sınırları içerisinde, kit fethetti?
Vaspurakan nerede, ne zaman alındı? Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde geçen Vaspurakan hangi ülke sınırları içerisinde, kit fethetti?Vaspurakan nerede sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. TRT 1 ekranında izleyici ile buluşan Alparslan: Büyük Selçuklu dizisinde adı sıkça anılan bir kale olan Vaspurakan'ın nerede olduğu ve tarihçesi hakkında bilgiler araştırma konusu olmaya devam ediyor. İşte merak edilenler...
17.01.2022Cadde
Diaspora baskısı süreci tıkar mı?
Diaspora baskısı süreci tıkar mı?Türkiye ile Ermenistan'ın özel temsilcileri Serdar Kılıç ile Ruben Rubinyan'ın 14 Ocak'ta Moskova'daki ilk görüşmelerinde sağlanan olumlu atmosfer, iki ülke arasındaki diplomatik ilişkilerin normalleşmesi için başlatılan sürecin başarı ihtimali konusunda umuda neden oldu. Süreç, ikili ilişkilerin yanı sıra Güney Kafkasya'da tesis edilecek barış ortamı açısından da önem taşıyor. Uzmanlar, sürecin önündeki en önemli düğümü, Ermeni diasporasının oluşturacağı kaygısını taşıyor.
16.01.2022Siyaset
Onno Tunç kimdir? Onno Tunç ne zaman, nasıl öldü? Onno Tunç kısaca hayatı..
Onno Tunç kimdir? Onno Tunç ne zaman, nasıl öldü? Onno Tunç kısaca hayatı..Sezen Aksu ile birçok parçaya imza atan Onno Tunç; Aşkın Nur Yengi, Bülent Ortaçgil, Harun Kolçak, Nilüfer, Zerrin Özer, Zuhal Olcay gibi isimlerle çalıştı. Tunç, İstanbul'da doğdu ve besteci, aranjör olarak müzik piyasasında adını duyurdu. Peki, Onno Tunç nasıl öldü?
13.01.2022Cadde
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: "“Minsk Grubu sadece üç ülkeden oluşmuyor"
Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev: "“Minsk Grubu sadece üç ülkeden oluşmuyor"Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, AB'nin Ermenistan ve Azerbaycan için öngördüğü mali paketin adaletsiz olduğunu belirterek, “Ermenistan'a ne kadar para verilecekse bize de aynı miktarda verilmeli. Harap olan Azerbaycan için sadece 140 milyon euro, Ermenistan için ise 2.6 milyar euro tutarında mali paket öngörülmüş olmasına çok şaşırdık. Bu bir adaletsizlik ve bir açıklamaya ihtiyacımız var” dedi.
12.01.2022Haberler
Aliyev'den AB'ye 'Ermenistan' tepkisi
Aliyev'den AB'ye 'Ermenistan' tepkisiAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, AB'nin Ermenistan ve Azerbaycan için öngördüğü mali paketin adaletsiz olduğunu belirterek, “Ermenistan'a ne kadar para verilecekse bize de aynı miktarda verilmeli. Harap olan Azerbaycan için sadece 140 milyon euro, Ermenistan için ise 2.6 milyar euro tutarında mali paket öngörülmüş olmasına çok şaşırdık. Bu bir adaletsizlik ve bir açıklamaya ihtiyacımız var” dedi.
12.01.2022Dünya
TBMM Başkanı Şentop, Rüstem Umerov ve beraberindeki heyeti kabul etti
TBMM Başkanı Şentop, Rüstem Umerov ve beraberindeki heyeti kabul ettiTürkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanı Mustafa Şentop, Ukrayna-Türkiye Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Eş Başkanı Rüstem Umerov ve beraberindeki parlamenter heyetini kabul etti.
12.01.2022Siyaset
Heykellerin yeni durağı tarihi köşk
Heykellerin yeni durağı tarihi köşkTürkiye'nin en köklü sanat dergisi Milliyet Sanat'ın genç sanatçıları desteklemek için düzenlediği “II. Heykelde Yeni Keşifler” sergisi Cemil Molla Köşkü’nün bahçesine taşındı.
27.12.2021Kültür Sanat
Paşinyan'dan Türkiye açıklaması: İlişkileri ön koşulsuz normalleştirmeye hazırız
Paşinyan'dan Türkiye açıklaması: İlişkileri ön koşulsuz normalleştirmeye hazırızErmenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Türk ve Ermeni temsilcilerin görüşmelerinden sonuç alınırsa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşebileceğini ifade etti.
24.12.2021Dünya
Sarıkamış Harekatı nedir hangi tarihlerde gerçekleştirildi? Sarıkamış Harekatı komutanı kimdir?
Sarıkamış Harekatı nedir hangi tarihlerde gerçekleştirildi? Sarıkamış Harekatı komutanı kimdir?Sarıkamış Harekatı nedir sorusu araştırma konusu olmaya devam ediyor. Osmanlı İmparatorluğu tarafından Ruslara karşı açılan harekat olarak kayıtlara geçen ve bu harekat olumsuz hava koşulları Osmanlı İmparatorluğu ordusunun olumsuz hava koşullarına uygun askeri donanıma sahip olmaması nedeniyle harekat başarısızlıkla sonuçlanmıştı. İşte Sarıkamış Harekatı hakkında bilgiler...
22.12.2021Gündem
'Henüz normalleşmenin önsözü'
'Henüz normalleşmenin önsözü'Türkiye ile Ermenistan arasında başlatılan normalleşme süreci AK Parti kulislerini de hareketlendirdi. Özel temsilciler üzerinden yürüyecek yeni dönemi "istikşafi görüşmeler" olarak adlandırmanın mümkün olduğunu söyleyen AK Parti kaynakları, "Normalleşme dediğimiz süreç, karşılıklı diplomatik ilişkilerin başlaması demektir. Biz henüz o noktada değiliz. Bu işin önsözündeyiz" değerlendirmesini yapıyor.
16.12.2021Siyaset
Azerbaycan-Ermenistan sınırının belirlenmesi için çalışma grubu kurulacak
Azerbaycan-Ermenistan sınırının belirlenmesi için çalışma grubu kurulacakBelçika’nın Başkenti Brüksel’de Azerbaycan, Ermenistan ve AB arasında düzenlenen üçlü görüşmede Azerbaycan-Ermenistan sınırının belirlenmesi için bir çalışma grubu kurulması kararı alındığı belirtildi.
15.12.2021Dünya
Bölgeye istikrar ve huzur getirir
Bölgeye istikrar ve huzur getirirTürkiye ile Ermenistan arasında diplomatik ilişkilerin normalleşmesi amacıyla bir dizi adım atılmaya başlandı. Normalleşme için Azerbaycan ile Ermenistan arasında barış anlaşması yapılması gerektiğini belirten uzmanlar ‘‘Barış sağlanması bölgeye huzur ve istikrar getirir’’ dedi.
15.12.2021Siyaset
‘Menemen, her şeyin en iyisine layık’
‘Menemen, her şeyin en iyisine layık’Menemen Belediyesi, Tepe Sosyal Tesisleri’ndeki ilk etap bakım çalışmalarını bitirerek hemşerilerinin hizmetine sundu.
14.12.2021Ege
‘Rusya’nın geçmişinde Altın Orda var’
‘Rusya’nın geçmişinde Altın Orda var’Prof. Dr. İlyas Kemaloğlu’nun yaptığı araştırmalara göre Ortaçağ’ın en büyük Türk-İslam devletlerinden Altın Orda, Rusları vergiye bağlamış, prenslerini bile atamış. Rus prensler Moskova etrafında birleşince de Altın Orda hükümdarlarını örnek almış.
12.12.2021Gündem
Ermenistan askerleri, Azerbaycan mevzilerine ateş açtı
Ermenistan askerleri, Azerbaycan mevzilerine ateş açtıAzerbaycan-Ermenistan sınırında Ermeni askerlerinin Kelbecer’de Azerbaycan askerlerinin konuşlandığı mevzilere ateş açması sonucunda 1 Azerbaycan askeri şehit oldu.
9.12.2021Dünya
Kurtulmuş: Ermenistan’ın Kafkasya barışına destek vermesini temenni ederiz
Kurtulmuş: Ermenistan’ın Kafkasya barışına destek vermesini temenni ederizAK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Yeni Azerbaycan Partisi Genel Başkanvekili ve Merkez Yürütme Kurulu Başkanı Tahir Budaqov ile basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Kurtulmuş “Ermenistan’ın Ermeni lobilerinin gösterdiği istikamette değil, Ermenistan‘da yaşayan Ermeni halkının da menfaatine olacak şekilde Kafkasya barışına destek vermesini temenni ederiz” dedi.
7.12.2021Siyaset
Hendek olaylarında zarar gören kilisede restorasyon tamamlandı, 100 yıl sonra ilk ayin yapıldı
Hendek olaylarında zarar gören kilisede restorasyon tamamlandı, 100 yıl sonra ilk ayin yapıldıDiyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında terör olaylarında zarar gören tarihi Surp Hovsep Ermeni Katolik Kilisesi'nde restorasyon çalışmaları sona erdi. 17'nci yüzyılın sonunda inşa edilen uzun süredir atıl durumda olan kilisede yaklaşık 100 yıl sonra ilk ayin yapıldı. Dicle Üniversitesi'ne 10 yıl süreyle tahsis edilen kilise, kültür ve sanat merkezi olarak faaliyet gösterecek.
5.12.2021Haberler
Hendek olaylarında zarar gören kilisede restorasyon tamamlandı, 100 yıl sonra ilk ayin yapıldı
Hendek olaylarında zarar gören kilisede restorasyon tamamlandı, 100 yıl sonra ilk ayin yapıldıDiyarbakır'ın Sur ilçesinde 2015 yılında terör olaylarında zarar gören tarihi Surp Hovsep Ermeni Katolik Kilisesi'nde restorasyon çalışmaları sona erdi. 17'nci yüzyılın sonunda inşa edilen uzun süredir atıl durumda olan kilisede yaklaşık 100 yıl sonra ilk ayin yapıldı. Dicle Üniversitesi'ne 10 yıl süreyle tahsis edilen kilise, kültür ve sanat merkezi olarak faaliyet gösterecek.
5.12.2021Gündem
Kadıköy’de kilise duvarında oynayan 3 şüphelinin 1'er yıl hapisleri istendi
Kadıköy’de kilise duvarında oynayan 3 şüphelinin 1'er yıl hapisleri istendi Kadıköy'de bulunan Surp Takavor Ermeni Kilisesi'nin kapı duvarının üstüne çıkarak müzik eşliğinde oynayan 3 şüpheli hakkında "Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri aşağılama" suçundan 1'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.
3.12.2021Gündem
YÖK Başkanı’ndan Azerbaycan’a ziyaret
YÖK Başkanı’ndan Azerbaycan’a ziyaretYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, ilk resmi yurt dışı ziyaretini beraberindeki YÖK heyetiyle birlikte Azerbaycan'a gerçekleştirdi. 5 Aralık’a kadar devam edecek ziyaret kapsamında, Azerbaycan ile yükseköğretim alanında atılması planlanan adımların detaylarının üst düzey yetkililerle görüşülmesi amaçlanıyor.
1.12.2021Eğitim
Soçi'de kritik zirve! Aliyev duyurdu: Açıkça teklif ettik
Soçi'de kritik zirve! Aliyev duyurdu: Açıkça teklif ettikAzerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ve Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ile yaptığı üçlü zirvede, “Azerbaycan, Ermenistan ile sınırlarını belirleme sürecini başlatmaya hazır” ifadelerini kullanarak, “İletişim bağlantılarının açılmaması çözülmemiş ana sorunlardan biri” dedi
26.11.2021Dünya
Ermenistan’dan yine bir  normalleşme çağrısı!..
Ermenistan’dan yine bir normalleşme çağrısı!..Ermenistan, birçok kez yaptığı gibi, yine Türkiye ile ilişkileri ön koşulsuz olarak normalleştirmeye hazır olduğunı açıkladı.
24.11.2021Dünya
Ani Ören Yeri: Güzelliğin sınırı
Ani Ören Yeri: Güzelliğin sınırıAni Ören Yeri, Kafkasya’dan Anadolu’ya giriş noktasında, Türkiye’nin en doğusunda yer alır. Tarih öncesinden bu yana bir yerleşim alanı olan kent, Urartulardan Osmanlılara kadar birçok farklı medeniyetin izlerini taşır. 10. yüzyıldan sonra dinî ve ticarî bir merkez haline gelen Ani, 1605 yılındaki depremin ardından terk edildi. Kentin güzelliği ve önemi ise sürdürülen arkeolojik kazılarla gün yüzüne çıkmaya devam ediyor.
22.11.2021Arkeoloji
Kars: Çok katmanlı bir kültür şehri
Kars: Çok katmanlı bir kültür şehri“Dünya kenti”, “medeniyetler beşiği”, “Bin bir kiliseli” ve “40 kapılı” şehir olarak da adlandırılan Ani, içerisinde yer aldığı serhat şehrimiz Kars’ın binlerce yıllık sözlü gelenek kültürü, mimari yapıtları, İpek Yolu, edebiyatı, efsaneleri ve müziğinin de etkisi ile Anadolumuzun zengin geçmişini yansıtan nadide ören yerlerinden biridir.
22.11.2021Arkeoloji

Benzer Haber Etiketleri

Ermeni ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.