Erol Özvar

Erol Özvar

Son dakika erol özvar haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan erol özvar gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan erol özvar haber sayfamızda...

Erol Özvar

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 88 erol özvar haberi bulunmuştur.
YÖK Başkanı Özvar: Yeni bir çalışma yapılacak
YÖK Başkanı Özvar: Yeni bir çalışma yapılacakYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Erol Özvar, mevcut akademik teşvik uygulamasının iyileştirilmesini, bürokrasinin azaltılmasını ve teşviklerin akademik kaliteye daha fazla hizmet etmesini sağlamak üzere ilgili paydaşların görüşlerinin alınarak yeni bir çalışma yapılacağını duyurdu.
10.01.2022Gündem
Üniversiteler kapanacak mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitim sona mı erecek?
Üniversiteler kapanacak mı? Üniversitelerde yüz yüze eğitim sona mı erecek?Son dönemde artan koronavirüs vaka sayılarının ardından gözler yeniden Üniversiteler kapanacak mı, online eğitime geçilecek mi sorularına çevrilirken YÖK tarafından yapılan açıklamada bu kararın Üniversiteler tarafından verileceği duyurulmuş. Bu açıklamanın ardından bazı üniversiteler hibrit eğitime geçiş yaptıklarını duyurmuştu. Peki Üniversitelerde yüz yüze eğitim sona erecek mi?
10.01.2022Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Salgınla ilgili kararı üniversiteler verecek
YÖK Başkanı Özvar: Salgınla ilgili kararı üniversiteler verecekYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, artan vaka sayılarını takip ettiklerini belirterek, "Üniversitelerimiz, salgınla ilgili olarak ellerindeki veriye bakarak ve ildeki hıfzıssıhha kurulu, valilik ve diğer ilgili birimlerle istişareler etmek suretiyle üniversiteleriyle alakalı kararlar alabilecektir" dedi.
6.01.2022Gündem
YÖK Başkanı Özvar: 'Öğrencilerimiz bölgenin veya şehrin turisti olmamalı'
YÖK Başkanı Özvar: 'Öğrencilerimiz bölgenin veya şehrin turisti olmamalı'Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, öğrencilerin eğitim aldıkları kentlerde turist konumunda değil üreten bir konumda olması gerektiğini ifade ederek, “Öğrencilerimiz bölgenin veya şehrin turisti olmamak zorundadır. Bu bölgenin bir parçası haline getirilmek zorundadır. Bu bölgenin üretken parçası olmak durumundadır. Bu da ancak öğrenci projeleri ile gerçekleştirilebilecek bir misyondur” dedi.
4.01.2022Gündem
YÖK Başkanı: Mali kaynakların sınırlı olması, verimli finansal yöntemleri ortaya koymayı gerektiriyor
YÖK Başkanı: Mali kaynakların sınırlı olması, verimli finansal yöntemleri ortaya koymayı gerektiriyorYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Sağlık hizmetleri harcamalarında meydana gelen genişlemenin yanı sıra sağlık hizmetlerine ayrılan mali kaynakların sınırlı bir çerçevede kalması, sağlık hizmetleri sunan kurumların maliyet yapılarını kontrol altına alma ve kaynakların daha etkin kullanılacağı verimli finansal yöntemleri ortaya koyma gereksinimini gündeme taşımaktadır" dedi.
27.12.2021Gündem
2021 görev değişimi yılı oldu
2021 görev değişimi yılı oldu2021 yılında eğitime, Kovid-19 salgını, sınavlar ve üst düzey görev değişimleri damga vurdu. Milli Eğitim Bakanı ve YÖK Başkanı değişti. Okullar bir açıldı, bir kapandı; eylülde yüz yüze eğitime geçildi. 7 yıl sonra Şûra toplandı...
22.12.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerin gelişmesi için zamana ihtiyaç var
YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerin gelişmesi için zamana ihtiyaç varYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, dünyanın hiçbir üniversitesinin bir anda üst sıralara gelmediğini belirterek, "Üniversitelerin gelişmesi için zamana ihtiyaç vardır. Üniversite demek gelenek demek, tecrübe demek. Ben Türkiye'de bu bakımdan yüksek öğretim kurumlarının göstermiş olduğu büyüme temposunun sağlıklı olduğunu düşünüyorum" dedi.
17.12.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Türkiye, çeyrek milyon uluslararası öğrencimize ev sahipliği yapıyor
YÖK Başkanı Özvar: Türkiye, çeyrek milyon uluslararası öğrencimize ev sahipliği yapıyorYükseköğrenim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Dicle Üniversitesinde uluslararası ve sporcu öğrencilerle bir araya geldi. YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar, “Türkiye, çeyrek milyon uluslararası öğrencimize ev sahipliği yapıyor” dedi.
15.12.2021Eğitim
Üniversitelere 3 milyar lira destek sağlandı
Üniversitelere 3 milyar lira destek sağlandıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığı’nca yürütülen “Araştırma Odaklı Misyon Farklılaşması Programı” kapsamında alınan yeni kararlar ve programa dahil olan üniversiteler, dün Ankara’da gerçekleştirilen bir toplantıyla duyuruldu. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda, Araştırma Üniversitesi programına katılan 23 üniversite de açıklandı.
14.12.2021Gündem
İzmir’in iki gururu
İzmir’in iki gururuEge ve Dokuz Eylül Üniversitesi, YÖK tarafından belirlenen 20 araştırma üniversitesinden biri oldu
13.12.2021Ege
İzmir Dokuz Eylül araştırma üniversitesi oldu
İzmir Dokuz Eylül araştırma üniversitesi olduİzmir Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ), Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından 20 araştırma üniversitesinden biri olarak belirlendi. DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar, bu başarıda emeği geçen üniversite mensuplarına teşekkür edip, "Bundan sonra da bilimsel kapasitemizi geliştirmeye, araştırma ve yenilikçilik ile ilgili altyapımızı güçlendirmeye devam edeceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın ve üniversitemizin evrensel vizyonuna uygun olarak dünyanın en iyi ilk 500 üniversitesinden biri olma idealine ulaşmak için var gücümüzle çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.
13.12.2021Gündem
YÖK Başkanı duyurdu: 3 üniversite almaya hak kazandı
YÖK Başkanı duyurdu: 3 üniversite almaya hak kazandıYÖK Başkanı Erol Özvar, "Bu yıl Başkanlığımız tarafından Araştırma Odaklı Misyon Farklılaşması programımızda bazı yenilikler yapılmıştır. Bundan sonra Araştırma Odaklı Misyon Farklılaşması Programımızda 20 devlet üniversitesi ile 3 vakıf üniversitesi yer alacak. Daha önce araştırma üniversiteleri kategorisinde değerlendirilmeyen vakıf üniversiteleri bu yeni dönemde gösterdikleri performanslar ile aynı devlet üniversiteleri gibi yakından takip edilecek. Başvuruda bulunan ve yapılan değerlendirmeye göre 3 vakıf üniversitemiz araştırma üniversitesi etiketi almaya hak kazanmıştır." dedi.
13.12.2021Gündem
Türkiye ile Azerbaycan ortak üniversite kuracak
Türkiye ile Azerbaycan ortak üniversite kuracakYükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Azerbaycan Devlet İktisat Üniversitesi’nin ev sahipliğinde gerçekleştirilen UNEC Ekonomi Forumu’na katıldı. Özvar, forumun ikinci gününde aralarında Prof. Dr. Aziz Sancar’ın da yer aldığı ‘Pandemi Sonrası Dönemde Bilim ve Eğitim’ konulu panelde bir konuşma gerçekleştirdi
3.12.2021Eğitim
Azerbaycan ile Türkiye'den ortak üniversite! Çalışmalar başladı
Azerbaycan ile Türkiye'den ortak üniversite! Çalışmalar başladıAzerbaycan’ın başkenti Bakü’ye çalışma ziyaretinde bulunan Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Azerbaycan'da Türkiye ile ortak üniversitenin kurulması için çalışma başlatıldığını vurgulayarak, “Azerbaycan'da kurulmasını planladığımız bir üniversite var, onun çalışmalarını şu anda yapıyoruz ve Türkiye’nin en saygın üniversiteleri ile afiliasyon sağlamak suretiyle bu üniversite hayata geçecek bu ilk oluyor” dedi.
2.12.2021Gündem
YÖK Başkanı’ndan Azerbaycan’a ziyaret
YÖK Başkanı’ndan Azerbaycan’a ziyaretYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, ilk resmi yurt dışı ziyaretini beraberindeki YÖK heyetiyle birlikte Azerbaycan'a gerçekleştirdi. 5 Aralık’a kadar devam edecek ziyaret kapsamında, Azerbaycan ile yükseköğretim alanında atılması planlanan adımların detaylarının üst düzey yetkililerle görüşülmesi amaçlanıyor.
1.12.2021Eğitim
Üniversitelerin karnesi açıklandı
Üniversitelerin karnesi açıklandıYÖK, üniversitelerin 2020 yılı karnelerini açıkladı. Salgının etkisiyle değişim programlarında öğretim elemanı ve öğrenci sayısında düşüşler olsa da Ar-Ge projelerinden atıf alan yayın sayısına kadar birçok göstergede yükseliş yaşandı
26.11.2021Eğitim
Başarı, artarak sürecek
Başarı, artarak sürecekCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Ege Üniversitesi Rektörlüğü görevine yeniden atanan Prof...
26.11.2021Ege
YÖK Başkanı Özvar'dan 'yeni vizyon' açıklaması
YÖK Başkanı Özvar'dan 'yeni vizyon' açıklamasıYükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Yükseköğretim Kurulunun yeni vizyonuna göre, üniversitelerin istihdama sağlayacağı katkı Başkanlığımızın izleyeceği önemli performans kriterlerinden birisi olacaktır." dedi.
19.11.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerin aynı misyona sahip olmaları, gelişmeyi engelleyen bir durum
YÖK Başkanı Özvar: Üniversitelerin aynı misyona sahip olmaları, gelişmeyi engelleyen bir durumYükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Üniversitelerimizin mevcut durumları değerlendirildiğinde, tümünün birbirinin benzeri olma yönünde bir eğilimi olduğu görülüyor. Ancak tüm üniversitelerin birbirine benzemeye çalışmaları ve aynı misyona sahip olmaları, gelişmeyi ve ilerlemeyi engelleyen bir durumdur" dedi.
12.11.2021Gündem
MYO’lar bir programda uzmanlaşacak
MYO’lar bir programda uzmanlaşacakYükseköğretim Kurulu (YÖK) genç istihdam oranının artırılması ve yeni dönemde yükseköğretimde mesleki eğitimin yol haritasının belirlenmesi amacıyla dün “Yükseköğretimde Mesleki Eğitim Çalıştayı” düzenledi.
12.11.2021Eğitim
YÖK Başkanı Özvar: Uzmanlaşmış meslek yüksekokulları gündeme gelecek
YÖK Başkanı Özvar: Uzmanlaşmış meslek yüksekokulları gündeme gelecekYükseköğretim Kurulu Başkanı Erol Özvar, meslek yüksekokullarında çok sayıda program yerine bir program üzerinde uzmanlaşmış meslek yüksekokullarının önemli işler göreceğini belirtti. Özvar, "Üniversite-sanayi iş birliğinde bilhassa ekonominin ihtiyaç duyduğu ara eleman ihtiyacının karşılanmasında fevkalade roller oynayacağını düşünüyoruz. Bu sebeple uzmanlaşmış meslek yüksekokullarının açılması gündeme gelecektir" dedi.
11.11.2021Gündem
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar "YÖK-Bursa İş Dünyası Buluşması"na katıldı
YÖK Başkanı Prof. Dr. Özvar "YÖK-Bursa İş Dünyası Buluşması"na katıldıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, "Eğitim ile istihdam ilişkisini güçlendirmek için yeni perspektifler belirlemeye ve üniversite, sanayi iş birliklerini artırmak için yeni modeller geliştirmeye, paydaşlarımızın desteğiyle önümüzdeki dönemde daha fazla gayret sarf edeceğiz." dedi
8.11.2021Teknoloji
Son dakika... Bakan Özer'den flaş uzaktan eğitim açıklaması!
Son dakika... Bakan Özer'den flaş uzaktan eğitim açıklaması!Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, uzaktan eğitimle ilgili son dakika açıklamasında bulundu. Bakan Özer, "Uzaktan eğitim ne kadar kaliteli olursa olsun yüz yüze eğitimin yerine ikame edilebilecek bir eğitim yaklaşımı olamaz." ifadelerine yer verdi.
2.11.2021Gündem
YÖK Başkanı Özvar Cumhuriyet'in 98. yılını kutladı
YÖK Başkanı Özvar Cumhuriyet'in 98. yılını kutladıYükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, Cumhuriyet'in 98'inci yılını kutladı.
28.10.2021Eğitim
Meclis Başkanı Şentop, YÖK Başkanı Özvar ile BBP Genel Başkanı Destici’yi kabul etti
Meclis Başkanı Şentop, YÖK Başkanı Özvar ile BBP Genel Başkanı Destici’yi kabul ettiTBMM Başkanı Mustafa Şentop, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar ile BBP Genel Başkanı Mustafa Destici’yi ayrı ayrı kabul etti
26.10.2021Siyaset

Benzer Haber Etiketleri

Erol Özvar ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.