Etna

Etna

Son dakika Etna haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Etna gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Etna haber sayfamızda...

Etna

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 157 etna haberi bulunmuştur.
Etna bir kez daha patladı
Etna bir kez daha patladıİtalya'nın güneyindeki aktif yanardağlardan Etna, bir kez daha lav ve kül püskürttü.
24.03.2021Dünya
Mafyanın doğdu yer: Sicilya
Mafyanın doğdu yer: SicilyaSicilya, Akdeniz'in en büyük adası. İtalya'ya bağlı olan ada, anakaradan Messina Boğazı ile ayrılır. Tarih boyunca farklı toplulukların akınına uğramış olan adada Romalılar, Normanlar, Araplar, Yunanlar ve İtalyanlar hüküm sürdü. Hal böyle olunca bölgenin kültürü de çok renkli bir hal aldı. Mafyanın doğduğu topraklar olarak bilinen Sicilya aynı zamanda Avrupa'nın en etkin yanardağlarından biri olan Etna'ya da ev sahipliği yapıyor.
23.03.2021Tatil
Ülke şokta! Saatler 08.40'ı gösterdiğinde... Yeniden hareketlendi
Ülke şokta! Saatler 08.40'ı gösterdiğinde... Yeniden hareketlendiSon dakika haberine göre, İtalya'nın güneyindeki aktif yanardağlardan Etna, bir kez daha lav ve kül püskürttü.
13.03.2021Dünya
Sicilya'da 1 euroya satılık evler
Sicilya'da 1 euroya satılık evlerAkdeniz'in en büyük adası Sicilya, popüler kültürde mafya filmleri, mutfağı ve Etna yanardağı ile oldukça ünlü. İtalya'nın güneyinde yer alan ve her yıl yüz binlerce turisti ağırlayan Sicilya her yıl azalan nüfus sorunuyla boğuşuyor. Yaşlı nüfus ve gençlerin başka yerlere göç etmesi nedeniyle adadaki tarihi köy ve kasabalar hızla boğuşuyor. Yıllardır bölgedeki belediyeler bu durumu tersine döndürmek için çeşitli teşvik programları uyguluyor. Bunlardan birine de Sicilya'nın orta kesimlerinde yer alan Troina imza attı. CNN Travel'da yer alan habere göre Troina kasabasına taşınmayı kabul edenler bir dolarlık evlerin sahibi olabilecek.
11.03.2021Tatil
Avrupa’nın en aktif yanardağı Etna, patlamaya devam ediyor
Avrupa’nın en aktif yanardağı Etna, patlamaya devam ediyorİtalya'nın Sicilya Adası'ndaki Avrupa’nın en aktif yanardağı Etna, patlamaya devam ederken, gökyüzünü kaplayan dumanlar kameraya yansıdı.
5.03.2021Haberler
Etna yanardağından ürküten görüntü
Etna yanardağından ürküten görüntüİtalya'nın Sicilya Adası'ndaki Avrupa’nın en aktif yanardağı Etna, patlamaya devam ederken, gökyüzünü kaplayan dumanlar kameraya yansıdı.
5.03.2021Dünya
Son dakika... Canavar kükredi! Uçuşlar iptal, lav selleri akmaya başladı...
Son dakika... Canavar kükredi! Uçuşlar iptal, lav selleri akmaya başladı...İtalya'da bulunan Avrupa'nın en aktif yanardağı Etna'da meydana gelen patlamalar durmuyor. Bölgede uçuşlar iptal edilirken havadan volkanik taşlar ve kül yağıyor. 7 milyon tondan fazla karbondioksit üreten ve geçmişte ciddi can kaybı ve yaralanmalara sebep olan devasa patlamaların ne zaman duracağı ya da hız keseceği bilinmiyor.
22.02.2021Dünya
İtalya'daki Etna Yanardağı bir kez daha faaliyete geçti
İtalya'daki Etna Yanardağı bir kez daha faaliyete geçtiİtalya'nın güneyindeki aktif yanardağ Etna, gece saatlerinde bir kez daha güçlü şekilde lav püskürttü.
18.02.2021Tatil
Etna Yanardağı bir kez daha faaliyete geçti
Etna Yanardağı bir kez daha faaliyete geçtiİtalya'nın güneyindeki aktif yanardağ Etna, gece saatlerinde bir kez daha güçlü şekilde lav püskürttü.
18.02.2021Dünya
Son dakika: Gürledi, püskürdü, patladı... Acil durum ilan edildi!
Son dakika: Gürledi, püskürdü, patladı... Acil durum ilan edildi!Son dakika haberine göre önce bir gürültü duyuldu. Ardından gökyüzü siyaha büründü. Öğleden sonra yerel saatle 16.30 civarında başlayan şiddetli patlamaların ardından acil durum ilan edildi.
17.02.2021Dünya
Etna'da şiddetli patlama meydana geldi
Etna'da şiddetli patlama meydana geldiİtalya'nın Sicilya adasında bulunan, dünyanın en aktif yanardağlarından Etna'da şiddetli patlama meydana geldi. Patlama sonrası Katanya kentinde taş ve kül yağmuru olduğu aktarıldı.
16.02.2021Haberler
Son dakika... Şiddetli patlama! Kilometrelerce yükseldi...
Son dakika... Şiddetli patlama! Kilometrelerce yükseldi...İtalya'nın Sicilya adasında bulunan, dünyanın en aktif yanardağlarından Etna'da şiddetli patlama meydana geldi. Patlama sonrası Katanya kentinde taş ve kül yağmuru olduğu aktarıldı.
16.02.2021Dünya
Dünyanın en tehlikeli 10 yanardağı
Dünyanın en tehlikeli 10 yanardağı"Yazsız yıl" ve "Küçük Buz Çağı"na gibi felaketlere neden olan yanardağ patlamaları her zaman dünyanın gündeminde yer alıyor. Benzeri bir tehlikenin her zaman geçerliliğini koruduğunu ifade eden uzmanlar dünyanın en tehlikeli 10 yanardağını açıkladı.
1.02.2021Tatil
Son dakika! Etna Yanardağı'nda korkunç patlama! Lavlar geceyi aydınlattı...
Son dakika! Etna Yanardağı'nda korkunç patlama! Lavlar geceyi aydınlattı...İtalya'nın Sicilya Adası'nda bulunan Etna Yanardağı bir kez daha faaliyete geçti. Etna dün gece yarısı lav püskürtmeye başladı. Son dakika haberine göre, yanardağdan püsküren lavlar geceyi aydınlattı.
20.01.2021Dünya
İtalya’nın öfkeli yanardağı Etna faaliyete geçti
İtalya’nın öfkeli yanardağı Etna faaliyete geçtiİtalya'nın Sicilya Adası'nda bulunan Etna Yanardağı bir kez daha faaliyete geçti. Etna gece yarısı lav püskürtmeye başladı. Yanardağdan püsküren lavlar geceyi aydınlattı.
20.01.2021Dünya
İtalya'daki Etna Yanardağı lav püskürttü
İtalya'daki Etna Yanardağı lav püskürttü İtalya'nın Sicilya Adası'nda bulunan ve yeniden faaliyete geçen Etna Yanardağı lav püskürttü.
19.01.2021Haberler
Etna Yanardağı uzaydan görüntülendi
Etna Yanardağı uzaydan görüntülendiİtalya'da Sicilya'nın doğu kıyısında, bulunan aktif yanardağı Etna, aralık ayında faaliyete geçmişti. Kül ve duman püskürten Etna Yanardağı, uydu aracılığıyla uzaydan görüntülendi.
24.12.2020Haberler
Doğu Akdeniz'de deprem uyarısı
Doğu Akdeniz'de deprem uyarısıBingöl ve Hatay depremi Doğu Akdeniz'de büyük bir depremin habercisi
18.06.2020Haberler
İtalya’daki Etna Yanardağı yeniden harekete geçti
İtalya’daki Etna Yanardağı yeniden harekete geçtiİtalya'daki Etna Yanardağı yeniden harekete geçerek, kül ve duman püskürtmeye başladı.
19.04.2020Haberler
Etna geceyi aydınlattı
Etna geceyi aydınlattıİtalya’nın Sicilya Adası’nda bulunan ve Avrupa’nın en yüksek ve en aktif yanardağı olarak bilinen Etna Yanardağı faaliyete geçti.
12.11.2019Dünya
Etna bir kez daha lav püskürtüyor
Etna bir kez daha lav püskürtüyorAvrupa'nın en aktif yanardağından püsküren lav ve küller, yüzlerce metre yükseğe çıkıyor.
30.05.2019Dünya
Etna Yanardağı çevresinde 4.8 büyüklüğünde deprem
Etna Yanardağı çevresinde 4.8 büyüklüğünde depremİtalya’da yeniden faaliyete geçen Etna Yanardağı çevresinde 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 2 kişinin yaralandığı bildirildi.İtalya’nın Sicilya Adası’ndaki Etna Yanardağı'nın bulunduğu Katanya ilinde yerel saatle 03.19’da 4.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde 2 kişinin yaralandığını belirten yetkililer, yanardağın yakınlarında yaşayan halkı bölgeyi tahliye etmeleri konusunda uyardı.Etna Yanardağı pazartesi günü yeniden faaliyete geçmiş, yanardağda gerçekleşen patlamayla birlikte 3 saat içinde en az 750 yer sarsıntısı kaydedilmişti. Olayın ardından gökyüzünü kaplayan yoğun duman bulutu nedeniyle Katanya Havalimanı’nda uçuşlar askıya alınmıştı.
11.09.2019Haberler
Etna Yanardağı yeniden faaliyete geçti
Etna Yanardağı yeniden faaliyete geçtiİtalya'daki Etna Yanardağı yeniden faaliyete geçti. Pazartesi günü yanardağda gerçekleşen patlamayla birlikte 3 saat içinde 130'u aşkın 4 şiddetinden büyük deprem kaydedildi.İtalya'nın Sicilya Adası'nda bulunan Etna Yanardağı yeniden faaliyete geçti. Pazartesi günü yanardağda gerçekleşen patlamayla birlikte 3 saat içinde 130'u aşkın 4 şiddetinden büyük deprem kaydedildi. İtalya Ulusal Volkanoloji ve Jeofizik Kurumu (INGV), patlamaların atmasının beklenmediğini açıkladı. Yanardağ patlamasının ardından Katanya havaalanı bir süreliğine uçuş trafiğine kapatıldı. Daha sonra yeniden hava trafiğe açılan havaalanında uçuşlar güvenlik nedeniyle saatte 4 seferle sınırlandırıldı.
11.09.2019Haberler

Benzer Haber Etiketleri

italyaetnayanardağetna yanardağıvolkan

Etna ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.