Etna

Etna

Son dakika Etna haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan Etna gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan Etna haber sayfamızda...

Etna

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 168 etna haberi bulunmuştur.
Son dakika haberleri... Felaketin uydu görüntüleri yayınlandı! Lavlar durmuyor
Son dakika haberleri... Felaketin uydu görüntüleri yayınlandı! Lavlar durmuyorİspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubundan La Palma Adası'ndaki Cumbre Vieja Yanardağı'nın püskürttüğü ve 30 günde büyük çoğunluğu ev, 1956 binayı yakıp geçen ve hala durmayan lavların uydu görüntüleri yayınlandı.
21.10.2021Dünya
Mafyanın doğdu yer: Sicilya
Mafyanın doğdu yer: SicilyaSicilya, Akdeniz'in en büyük adası. İtalya'ya bağlı olan ada, anakaradan Messina Boğazı ile ayrılır. Tarih boyunca farklı toplulukların akınına uğramış olan adada Romalılar, Normanlar, Araplar, Yunanlar ve İtalyanlar hüküm sürdü. Hal böyle olunca bölgenin kültürü de çok renkli bir hal aldı. Mafyanın doğduğu topraklar olarak bilinen Sicilya aynı zamanda Avrupa'nın en etkin yanardağlarından biri olan Etna'ya da ev sahipliği yapıyor.
13.10.2021Tatil
Alfa Romeo özel serilerini tanıttı
Alfa Romeo özel serilerini tanıttıAlfa Romeo Giulia ve Stelvio’nun ‘6C Villa d'Este’ özel serileri tanıtıldı. Alfa Romeo DNA’sının zarafet, sportiflik gibi bileşenlerine atıfta bulunan özel versiyonlar; marka mirasını yansıtırken, ikonik 6C 2500 SS 'Villa d'Este modeline de hatırlatma yapıyor.
6.10.2021Otomobil
SOLOTÜRK, Etna Yanardağı üzerinde uçtu
SOLOTÜRK, Etna Yanardağı üzerinde uçtuMilli Savunma Bakanlığı, SOLOTÜRK'ün, Avrupa kıtasının en yükseği olan İtalya'daki Etna Yanardağı üzerinden uçuş görüntülerini paylaştı.
29.09.2021Haberler
SOLOTÜRK, Etna Yanardağı üzerinde uçtu!
SOLOTÜRK, Etna Yanardağı üzerinde uçtu!Milli Savunma Bakanlığı, SOLOTÜRK'ün, Avrupa kıtasının en yükseği olan İtalya'daki Etna Yanardağı üzerinden uçuş görüntülerini paylaştı.
29.09.2021Gündem
3 hafta sonra yeniden başladı! Sayı 50'yi geçti
3 hafta sonra yeniden başladı! Sayı 50'yi geçtiİtalya'nın güneyindeki aktif yanardağlardan Etna'nın sabah saatlerinde başlayan kül ve lav püskürtmesi yaklaşık 3 saat sürdü.
21.09.2021Dünya
Sicilya'da 1 euroya satılık evler
Sicilya'da 1 euroya satılık evlerAkdeniz'in en büyük adası Sicilya, popüler kültürde mafya filmleri, mutfağı ve Etna yanardağı ile oldukça ünlü. İtalya'nın güneyinde yer alan ve her yıl yüz binlerce turisti ağırlayan Sicilya her yıl azalan nüfus sorunuyla boğuşuyor. Yaşlı nüfus ve gençlerin başka yerlere göç etmesi nedeniyle adadaki tarihi köy ve kasabalar hızla boğuşuyor. Yıllardır bölgedeki belediyeler bu durumu tersine döndürmek için çeşitli teşvik programları uyguluyor. Bunlardan birine de Sicilya'nın orta kesimlerinde yer alan Troina imza attı. CNN Travel'da yer alan habere göre Troina kasabasına taşınmayı kabul edenler bir dolarlık evlerin sahibi olabilecek.
3.08.2021Tatil
40. İstanbul Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu
40. İstanbul Film Festivali'nde ödüller sahiplerini buldu1 Nisan’da çevrimiçi gösterimlerle başlayan, salonlarda ve açık havada devam eden 40. İstanbul Film Festivali, 14 Temmuz Çarşamba akşamı Hilton İstanbul Bosphorus, Harbiye’de düzenlenen ödül töreniyle sona erdi.
15.07.2021Kültür Sanat
‘Sonsuzluk arzusu kölelik yolunu açtı’
‘Sonsuzluk arzusu kölelik yolunu açtı’Amin Maalouf, dün katıldığı çevrimiçi söyleşide “Tabii ki herkes sonsuza dek yaşamak isteyecektir, kimsenin ölmeyi yahut hastalığı tercih edeceğini sanmıyorum. Ve ölüm her an her yerde karşımıza çıkan bir gerçeklik değil artık” dedi
30.04.2021Kültür Sanat
Etna yeniden faaliyete geçti
Etna yeniden faaliyete geçtiİtalya'nın Sicilya bölgesinde 3 bin 326 metre yüksekliğindeki Etna yanardağı bir kez daha lav ve kül püskürttü.
27.04.2021Haberler
Yeniden faaliyete geçti! İtalyan medyası duyurdu
Yeniden faaliyete geçti! İtalyan medyası duyurduİtalya'nın Sicilya bölgesinde 3 bin 326 metre yüksekliğindeki Etna yanardağı bir kez daha lav ve kül püskürttü.
27.04.2021Dünya
Belgesel yarışmasında 10 film görücüye çıkıyor
Belgesel yarışmasında 10 film görücüye çıkıyor40. İstanbul Film Festivali’nde ulusal belgesel yarışmasına seçilen filmler açıklandı. 20-29 Mayıs tarihlerinde yapılması planlanan yarışmada 10 film yer alıyor. Yarışmada yer alan filmler arasında dünya prömiyerini 20 Nisan’da prestijli belgesel festivali 52. Visions du Réel’de yapan “Yaramaz Çocuklar” da bulunuyor.
24.04.2021Kültür Sanat
Etna bir kez daha patladı
Etna bir kez daha patladıİtalya'nın güneyindeki aktif yanardağlardan Etna, bir kez daha lav ve kül püskürttü.
24.03.2021Dünya
Ülke şokta! Saatler 08.40'ı gösterdiğinde... Yeniden hareketlendi
Ülke şokta! Saatler 08.40'ı gösterdiğinde... Yeniden hareketlendiSon dakika haberine göre, İtalya'nın güneyindeki aktif yanardağlardan Etna, bir kez daha lav ve kül püskürttü.
13.03.2021Dünya
Avrupa’nın en aktif yanardağı Etna, patlamaya devam ediyor
Avrupa’nın en aktif yanardağı Etna, patlamaya devam ediyorİtalya'nın Sicilya Adası'ndaki Avrupa’nın en aktif yanardağı Etna, patlamaya devam ederken, gökyüzünü kaplayan dumanlar kameraya yansıdı.
5.03.2021Haberler
Etna yanardağından ürküten görüntü
Etna yanardağından ürküten görüntüİtalya'nın Sicilya Adası'ndaki Avrupa’nın en aktif yanardağı Etna, patlamaya devam ederken, gökyüzünü kaplayan dumanlar kameraya yansıdı.
5.03.2021Dünya
Son dakika... Canavar kükredi! Uçuşlar iptal, lav selleri akmaya başladı...
Son dakika... Canavar kükredi! Uçuşlar iptal, lav selleri akmaya başladı...İtalya'da bulunan Avrupa'nın en aktif yanardağı Etna'da meydana gelen patlamalar durmuyor. Bölgede uçuşlar iptal edilirken havadan volkanik taşlar ve kül yağıyor. 7 milyon tondan fazla karbondioksit üreten ve geçmişte ciddi can kaybı ve yaralanmalara sebep olan devasa patlamaların ne zaman duracağı ya da hız keseceği bilinmiyor.
22.02.2021Dünya
İtalya'daki Etna Yanardağı bir kez daha faaliyete geçti
İtalya'daki Etna Yanardağı bir kez daha faaliyete geçtiİtalya'nın güneyindeki aktif yanardağ Etna, gece saatlerinde bir kez daha güçlü şekilde lav püskürttü.
18.02.2021Tatil
Etna Yanardağı bir kez daha faaliyete geçti
Etna Yanardağı bir kez daha faaliyete geçtiİtalya'nın güneyindeki aktif yanardağ Etna, gece saatlerinde bir kez daha güçlü şekilde lav püskürttü.
18.02.2021Dünya
Son dakika: Gürledi, püskürdü, patladı... Acil durum ilan edildi!
Son dakika: Gürledi, püskürdü, patladı... Acil durum ilan edildi!Son dakika haberine göre önce bir gürültü duyuldu. Ardından gökyüzü siyaha büründü. Öğleden sonra yerel saatle 16.30 civarında başlayan şiddetli patlamaların ardından acil durum ilan edildi.
17.02.2021Dünya
Etna'da şiddetli patlama meydana geldi
Etna'da şiddetli patlama meydana geldiİtalya'nın Sicilya adasında bulunan, dünyanın en aktif yanardağlarından Etna'da şiddetli patlama meydana geldi. Patlama sonrası Katanya kentinde taş ve kül yağmuru olduğu aktarıldı.
16.02.2021Haberler
Son dakika... Şiddetli patlama! Kilometrelerce yükseldi...
Son dakika... Şiddetli patlama! Kilometrelerce yükseldi...İtalya'nın Sicilya adasında bulunan, dünyanın en aktif yanardağlarından Etna'da şiddetli patlama meydana geldi. Patlama sonrası Katanya kentinde taş ve kül yağmuru olduğu aktarıldı.
16.02.2021Dünya
Etna Yanardağı uykusundan uyandı
Etna Yanardağı uykusundan uyandıİtalya'nın Sicilya Adası'nda bulunan ve Avrupa'nın en yüksek ve en aktif yanardağı olarak bilinen Etna Yanardağı yeniden faaliyete geçti.
1.02.2021Haberler
Dünyanın en tehlikeli 10 yanardağı
Dünyanın en tehlikeli 10 yanardağı"Yazsız yıl" ve "Küçük Buz Çağı"na gibi felaketlere neden olan yanardağ patlamaları her zaman dünyanın gündeminde yer alıyor. Benzeri bir tehlikenin her zaman geçerliliğini koruduğunu ifade eden uzmanlar dünyanın en tehlikeli 10 yanardağını açıkladı.
1.02.2021Tatil
Son dakika! Etna Yanardağı'nda korkunç patlama! Lavlar geceyi aydınlattı...
Son dakika! Etna Yanardağı'nda korkunç patlama! Lavlar geceyi aydınlattı...İtalya'nın Sicilya Adası'nda bulunan Etna Yanardağı bir kez daha faaliyete geçti. Etna dün gece yarısı lav püskürtmeye başladı. Son dakika haberine göre, yanardağdan püsküren lavlar geceyi aydınlattı.
20.01.2021Dünya

Benzer Haber Etiketleri

Etna ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.