Evcil Hayvan

Evcil Hayvan

Son dakika evcil hayvan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan evcil hayvan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan evcil hayvan haber sayfamızda...

Evcil Hayvan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.925 evcil hayvan haberi bulunmuştur.
Evcil hayvan besleyenler bu habere dikkat! Uyuz riski var
Evcil hayvan besleyenler bu habere dikkat! Uyuz riski varVeteriner Hekim Muhammed Ahmet Gülden evcil hayvan besleyenlere uyarılarda bulundu. Hayvanlardan insanlara nadir de olsa uyuz bulaştığı belirtildi. İşte merak edilen detaylar...
16.11.2023Gündem
Dünyanın en havalı papağanı güzelliği ve fiyatıyla dikkat çekiyor
Dünyanın en havalı papağanı güzelliği ve fiyatıyla dikkat çekiyorElazığ'da güzelliği ve 75 bin liralık fiyatıyla dikkat çeken ‘ Dayı' lakaplı Macaw türü papağan, vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor.
14.11.2023Haberler
Ev, okul gibi ortamlarda bulunuyor! İşte kış alerjilerine karşı alınması gereken tedbirler
Ev, okul gibi ortamlarda bulunuyor! İşte kış alerjilerine karşı alınması gereken tedbirlerİnsanlar kışın özellikle yeterli havalandırma yapılmayan iç ortamlarda daha fazla zaman geçirdikleri için kış alerjilerine bağlı yakınmaların daha sık görüldüğünü söyleyen Türkiye Ulusal Alerji ve Klinik İmmünoloji Derneği Uzman Hekimleri, kış alerjilerine karşı alınması gereken tedbirleri açıkladı.
Ay tutulması boğa burcunda! Tam 3 yıl sürecek: İşte astrolojiye etkileri
Ay tutulması boğa burcunda! Tam 3 yıl sürecek: İşte astrolojiye etkileriYılın son ay tutulmasına saatler kaldı. 28 Ekim bugün gerçekleşecek olan Boğa burcundaki parçalı ay tutulmasında tüyleri diken diken eden bir benzerlik gözlemlendi. Bundan 100 yıl önce yani 1920’de TBMM’nin kuruluşu ile aynı açılar dikkat çekti. Türkiye’den de görülebilecek olması ise ülkemiz üzerinde etkilerinin büyük olacağını gösteriyor. Peki, bunlar neler? Önümüzdeki 3 yıl bizi ne bekliyor? Astrolog Duygu Sevinç Sevin siz Milliyet.com.tr okuyucuları için anlattı.
28.10.2023Astroloji
Dahi papağan Alex'in son sözü bu oldu! 'Kuş beyinli demek iltifat'
Dahi papağan Alex'in son sözü bu oldu! 'Kuş beyinli demek iltifat'Dünya tarihinde yetenekleriyle şaşkına çeviren birçok canlı türü var. Onlardan biri de 100’den fazla kelime bilen, basit matematik işlemlerini doğru şekilde yapan, hatta sinirlendiğinde bilerek yanlış cevap veren Afrika gri papağanı Alex'ti. Zekasıyla tarihe geçen papağanın ölmeden önceki son sözleri ise yürek burktu.
24.10.2023Yaşam
Her 15 bebekten 1'inde var! 'Alerjiler artık şekil değiştirdi'
Her 15 bebekten 1'inde var! 'Alerjiler artık şekil değiştirdi'Yaşamın ilk yıllarında her 15 çocuktan 1'inde besin alerjisi görüldüğünü söyleyen Prof. Dr. Bülent Enis Şekerel, çocukluk çağında sık görülen alerjileri anlattı. Prof. Dr. Şekerel, "Alerjik bünye ilk belirtisini yaşamın ilk yılında verir. O nedenle bebekleri besin alerjisinden korumak için ek besinlere gecikilmeden başlanması gerekir" dedi.
22.10.2023Genel Sağlık
Küresel havacılık liderleri İstanbul’da buluştu
Küresel havacılık liderleri İstanbul’da buluştuİstanbul Havalimanı işletmecisi İGA, sivil havacılık sektörünün dünyadaki en önemli etkinliği olan ve bu yıl İstanbul'a gerçekleşen '28. Routes World'de binlerce üst düzey yöneticiyi ağırladı. İGA İstanbul Havalimanı CEO'su Selahattin Bilgen, "3 gün gibi kısa bir sürede bu kadar çok yeni bağlantı kurulduğunu görmek ve sektörümüzün geleceğini planlarken ortaya konulan üretkenliğe, ileri görüşlülüğe tanık olmak çok kıymetliydi" dedi.
18.10.2023Ekonomi
Paris Hilton: Oğlum her zaman önceliğim
Paris Hilton: Oğlum her zaman önceliğimTaşıyıcı anneden dünyaya gelen ve 10 aylık olan bebeği sayesinde anneliği öğrendiğini anlatan Paris Hilton, "Phoenix daima benim ilk önceliğim ve sayesinde hayır demeyi öğrendim" diye konuştu.
17.10.2023Cadde
Müziğin gücüyle şifa
Müziğin gücüyle şifaBelediye Başkanı Ömer Günel’in göreve gelmesinin ardından bütünüyle yenilenerek tedavi gören can dostlar ve ziyaretçiler için huzurlu bir yaşam alanı haline getirilen Kuşadası Evcil Hayvan Rehabilitasyon Merkezi, her geçen gün bölgenin en modern ve donanımlı merkezi haline geliyor.
14.10.2023Ege
‘Sevimli dostlar’ için destek yapay zekadan
‘Sevimli dostlar’ için destek yapay zekadanEbeveyn ve çocuk danışmanlığı alanında hizmet veren Türkiye merkezli Kidolog, evcil hayvanlar ve sahipleri için gerçekleştirdiği yeni satın almayla ailenin tüm bileşenlerinin ihtiyaçlarına çözüm üretmeyi hedeflediğini duyurdu.
7.10.2023Ekonomi
Hız kamerasında inanılmaz görüntü! Direksiyonda köpek var
Hız kamerasında inanılmaz görüntü! Direksiyonda köpek varDünya Avrupa ülkesinde kaydedilen videoyu konuşuyor, polis tarafından yakalanan köpeğin sahibinin savunması ise pes dedirtti.
30.09.2023Dünya
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye Cevapları
A Word Cevapları Nedir? A Word Tüm Seviye CevaplarıA Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023Oyun
Köpek Cinsleri: Evde Bakabileceğiniz En Güzel Büyük, Küçük, Sevimli Köpek Türleri Nelerdir? Köpek Türleri ve Bakımı
Köpek Cinsleri: Evde Bakabileceğiniz En Güzel Büyük, Küçük, Sevimli Köpek Türleri Nelerdir? Köpek Türleri ve BakımıGörünüş ve büyüklükleri farklı 400’den fazla ırkı olan köpekler etçil ve memeli hayvanlardır. Sevimli görünüşleri ve sevecen hareketleriyle insanoğlunun en yakın dostu ve av arkadaşı olmuştur. Kedilerden sonra dünyada en çok beslenen ikinci evcil hayvan türüdür. Farklı ihtiyaçlara göre köpek türlerinin evrimleşmesinde insanlığın önemli rolü olmuştur. Köpeklerin özellikleri cinslerine göre değişiklik göstermektedir. Köpek türleri ve isimleri nelerdir? "En Güzel, Küçük, Sevimli Köpek Türleri ve Özellikleri" içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023Evcil Hayvan
2023 Papağan Fiyatları: Sultan, Cennet, Jako, Kakadu, Pakistan, Forpus, Macaw Papağan Fiyatları Ne Kadar?
2023 Papağan Fiyatları: Sultan, Cennet, Jako, Kakadu, Pakistan, Forpus, Macaw Papağan Fiyatları Ne Kadar?Papağanlar sıcak ülkelerde yaşayan kıvrık gagalı, etli ve kalın dilli, parlak tüylü bir kuş türüdür. Taklit yetenekleri oldukça iyi olan bu hayvanların bazı cinsleri söylenen şeyleri tekrar edebilirler. Genellikle Afrika, Amerika, Asya ve Okyanusya’nın tropikal orman bölgelerinde yaşamaktadırlar. Türkiye’de de evcil hayvan olarak evlerde bakılmaktadır. Sultan, Cennet, Jako, Kakadu, Pakistan, Forpus, Macaw gibi papağan türleri vardır. Bu yüzden papağan fiyatları yavru oluşuna ve türlerine göre değişiklik gösterir. 2023 yılında papağan fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsunuz içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.09.2023Evcil Hayvan
Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023: Albino, Show Jumbo, Rinbow, Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları
Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023: Albino, Show Jumbo, Rinbow, Japones Muhabbet Kuşu FiyatlarıAvustralya’ya özgü olan muhabbet kuşları evlerde beslenen evcil hayvan türlerinden birisidir. Papağan ailesinden gelirler. Mavi, yeşil, sarı renkleri ve uzun tüyleri ile kendilerine hayran bırakırlar. Muhabbet kuşlarının Albino, Çekoslavak, Jumbo, Lutino, Açık Yeşil, Rinbow, Japones türleri vardır. Bu nedenle muhabbet kuşu fiyatları türlerine ve yavru oluşlarına göre değişiklik göstermektedir. Cinslerine göre muhabbet kuşu fiyatlarını merak ediyorsanız “Muhabbet Kuşu Fiyatları 2023” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
26.09.2023Evcil Hayvan
Köpek İsimleri 2023: Yaratıcı, Duyulmamış, Yeni, Değişik, Popüler Yavru Dişi ve Erkek Köpek İsimleri
Köpek İsimleri 2023: Yaratıcı, Duyulmamış, Yeni, Değişik, Popüler Yavru Dişi ve Erkek Köpek İsimleriSevimli görünüşleri, inşalarla kurdukları yakın dostluk ve bağ ile kendilerini sevdiren köpekler dünya üzerinden en çok sahiplenilen ikinci evcil hayvanlardır. Etçil ve memeli olan köpeklerin 400’den fazla ırkı olduğu tahmin edilmektedir. Günümüzde en çok sahiplenilen köpek cinsi ile fino türüdür. İlk köpek sahiplenildiğinde dişi veya erkek oluşuna göre isim verilir. Köpek sahipleri yeni dostlarına en güzel, duyulmamış, havalı isimleri vermek ister. Bazı evcil hayvan sahipleri köpeklerine yabancı isim vermek isterken bazıları da Türkçe isim tercih ederler. Köpeklere verilebilecek birbirinden güzel köpek isimleri vardır. En güzel, yaratıcı, duyulmamış, havalı, Türkçe, yabancı dişi ve erkek köpek isimleri ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
25.09.2023Evcil Hayvan
Kedi İsimleri 2023: En Güzel, Değişik, Popüler, Komik, İngilizce, Yaratıcı Dişi ve Erkek Yavru Kedi İsimleri
Kedi İsimleri 2023: En Güzel, Değişik, Popüler, Komik, İngilizce, Yaratıcı Dişi ve Erkek Yavru Kedi İsimleriKediler sevimli ve sevecen halleri kendisine hayran bırakır. İnsanlarla dost olan kedilerin kendilerine has özellikleri vardır. Dünyada en çok sahiplenen evcil hayvandır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Yeni kedi sahiplenen pek çok kişi kedisine isim vermek ister. Erkek ve dişi kediler için birbirinden ayrı yabancı, Türkçe, mitolojik ve yaratıcı kedi isimleri bulunur. Ancak her geçen gün yeni kedi isimleri popüler olmaktadır. En güzel erkek ve dişi kedi isimleri için Kedi İsimleri 2023 içeriğimize göz atabilirsiniz.
25.09.2023Evcil Hayvan
Müezza İsminin Anlamı Nedir? Müezza Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?
Müezza İsminin Anlamı Nedir? Müezza Ne Demek, Hangi Anlama Gelir?Son zamanlarda birçok kişi tarafında hem anlamlı hem de oldukça eşsiz bir isim seçilmek istenmektedir. Bu isimlerden biri ise birçok kişinin kullandığı muezza ismi olmaktadır. Bu isim oldukça farklı bir anlamı ve oldukça farklı bir hikâyesi vardır. Bu nedenle pek çok kişi tarafından Müezza isminin anlamı nedir? Müezza ne demek, hangi anlama gelir? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.
25.09.2023Eğitim
Hastalık artışı uyarısı! Bağışıklık için 4 altın kuralı açıkladı
Hastalık artışı uyarısı! Bağışıklık için 4 altın kuralı açıkladıOkulların açılması ve mevsim geçişi ile birlikte çocuklar arasında soğuk algınlığı, grip ve daha birçok hastalık artış eğilimi göstermeye başladı. Uzmanlar, çocukların bağışıklığını güçlendirmek için ailelere altın değerinde önerilerde bulundu.
20.09.2023Genel Sağlık
Ucuzluğun simgesi oldu, binlerce sattı! 'El arabası' Yugo'nun tehlikeli gerçeği
Ucuzluğun simgesi oldu, binlerce sattı! 'El arabası' Yugo'nun tehlikeli gerçeğiOtomobilin icat edilmesinin üzerinden bir asırdan fazla zaman geçti. Bu süre zarfında birbirinden farklı özellik ve tasarımlara sahip araçlar, otomobil tutkunlarında derin izler bıraksa da bazıları sahip oldukları kusurlarla tarihe geçti. Bunlardan biri de Yugoslav otomotiv üreticisi Zastava’nın ürettiği, 'el arabası' olarak anılan Yugo 45.
16.09.2023Dünya
Başıboş pittbull dehşeti! 1 ayda ikinci kez köpek saldırısına uğradı
Başıboş pittbull dehşeti! 1 ayda ikinci kez köpek saldırısına uğradıAntalya'da başıboş dolaşan sahipsiz pitbull cinsi köpek, sahibinin yanındaki evcil köpeğe saldırdı. Mahallesindeki başıboş köpek sayısının fazlalığından yakınan Tülay Beşkonak Özçay, 1 ayda ikinci kez köpek saldırısına uğradığını belirtti.
8.09.2023Haberler
Başıboş pittbull dehşeti! 1 ayda ikinci kez köpek saldırısına uğradı
Başıboş pittbull dehşeti! 1 ayda ikinci kez köpek saldırısına uğradıAntalya'da a başıboş dolaşan sahipsiz pitbull cinsi köpek, sahibinin yanındaki evcil köpeğe saldırdı. Mahallesindeki başıboş köpek sayısının fazlalığından yakınan Tülay Beşkonak Özçay, 1 ayda ikinci kez köpek saldırısına uğradığını belirtti.
8.09.2023Gündem
Mavi ay saati için geri sayım! Süper Mavi ay etkileri: Dönüşüme hazır olun
Mavi ay saati için geri sayım! Süper Mavi ay etkileri: Dönüşüme hazır olun'Süper Mavi Ay' geliyor! 30 Ağustos gecesi yılın son süper ayı gerçekleşecek. Çarşamba gecesi başlayacak ve perşembe sabahının erken saatlerine kadar devam edecek. Peki bu 'Süper Mavi Ay’da bizleri neler bekliyor? Hangi burcu nasıl etkileyecek. Yakın çevremizden ölüm haberleri alabilir, doğal afetlerle sınanabiliriz. Astrolog Duygu Sevinç Sevin milliyet okuyucusu için tüm detayları tek tek açıkladı...
30.08.2023Astroloji
Kediniz aslında kaç yaşında?
Kediniz aslında kaç yaşında?Evcil hayvanların yaşını hesaplarken, hayvanın yaşının 7 ile çarpılması artık kabul görmeyen bir metot. Bunun yerine daha bilimsel yöntemlerle hazırlanmış bir formül mevcut.
29.08.2023Dünya
Hamster Türleri ve İsimleri Nedir? Hamster Özellikleri Nelerdir?
Hamster Türleri ve İsimleri Nedir? Hamster Özellikleri Nelerdir?Kemirgen türleri arasında yer alan hamsterlar evcilleştirilebilen hayvanlardan bir tanesidir. Hamsterler her yaştan insan arasında popülerdir ve ABD ve Avrupa'daki en popüler evcil hayvanlardan biridir. Popülerliklerinin anahtarlarından biri, bakımlarının oldukça kolay olmasıdır. TDK’da hamster ‘cırtlak sıçan’ olarak geçer. Türleri ve isimleri farklılık göstermektedir. 20. yüzyılda evcilleştirilen hamsterlar farelere göre çok az benzer. Kafeslerde veya hamster akvaryumlarında bakılan hamsterların Gonzales, Suriye ve Sibirya gibi türleri bulunmaktadır. Hamster nedir ve özellikleri nelerdir? Hamster türleri ve isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
26.08.2023Evcil Hayvan

Benzer Haber Etiketleri

Evcil Hayvan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.