Evcil Hayvan

Evcil Hayvan

Son dakika evcil hayvan haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan evcil hayvan gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan evcil hayvan haber sayfamızda...

Evcil Hayvan

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 1.738 evcil hayvan haberi bulunmuştur.
'Alerji uzun vadede kalıcı akciğer hasarına sebep olabiliyor'
'Alerji uzun vadede kalıcı akciğer hasarına sebep olabiliyor' Kulak Burun Boğaz Uzmanı Doktor Akif İşlek, özellikle mevsim geçişlerinde sık görülen alerjiler hakkında, “Çocuklarda uzun vadede kalıcı akciğer hasarına sebep olabiliyor” dedi. Dr. İşlek, hastaların ezbere ilaç kullanmaması gerektiğini vurgulayarak “Gerekli doktor muayenesinin ardından yeni ilaçlara başlanmalı. Alerjinin yanı sıra gelişen farklı enfeksiyonlara karşı ilaç değişiklikleri gerekebilir” diye konuştu.
6.07.2022Sağlık
Bronkospazm Nedir, Neden Olur? Bronkospazm Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?
Bronkospazm Nedir, Neden Olur? Bronkospazm Belirtileri Nelerdir, Tedavisi Nasıl Yapılır?Astım, akciğerlerde bulunan hava yollarının tahriş olmasıyla beraber nefes almayı güçleştiren kronik bir hastalıktır. Astım hastası olan biri atak esnasında kolay hareket edemez ve nefes almakta güçlük yaşar. Sizin için bronkospazm nedir, neden olur? Bronkospazm belirtileri nelerdir, tedavisi nasıl yapılır sorularının yanıtlarını detaylarıyla derledik.
4.07.2022Sağlık
Kilyos’un popüler plajlarında bir gün
Kilyos’un popüler plajlarında bir günSarıyer Kilyos’ta yer alan beach’ler, bu yaz hem eğlence hem tatil arayanların gözdesi.
3.07.2022Pazar
Balık İsimleri: Akvaryum Balıklarına Verilebilecek İsim Önerileri
Balık İsimleri: Akvaryum Balıklarına Verilebilecek İsim ÖnerileriEvcil hayvan sahipleri aileye yeni katılan dostları için en güzel isimleri vermeyi istiyor. Rengarenk pulları minik ve sevimli halleri ile akvaryum balıkları için birbirinden güzel isimler bulunuyor. Rengine ve karakterine göre isim vermeyi düşünenler için hazırladığımız balık isimleri ile ilgili içerikte akvaryum balıklarına verilebilecek isim önerilerini bulabilirsiniz.
2.07.2022Evcil Hayvan
Hayvan İsimleri: En Güzel ve Yaratıcı Evcil Hayvan İsimleri Listesi
Hayvan İsimleri: En Güzel ve Yaratıcı Evcil Hayvan İsimleri ListesiDünya üzerinde en çok sahiplenen hayvanların başında kedi köpek gelse de muhabbet kuşu, hamster ve balık bakanlar da bulunuyor. Sevimli halleri, dostane yaklaşımları ile aile bireyi haline gelen bu hayvanlara ne isim vereceği konusunda sahipler kararsız kalıyor. Hayvanın türüne, rengine ve karakteristik özelliğine göre verilebilecek birbirinden güzel hayvan isimleri bulunuyor. En güzel, karizmatik, komik ve eğlenceli havan isimleri listesine sizin için hazırladığımız içerikten ulaşabilirsiniz.
2.07.2022Evcil Hayvan
Vitrinde kedi- köpek satışında son günler! Geri sayım başladı
Vitrinde kedi- köpek satışında son günler! Geri sayım başladıHayvanları Koruma Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle pet shoplarda hayvan satışı yapılması yasaklanıyor. Artık evcil hayvan satışları internet üzerinden ve katalog ile yapılacak. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Dairesi Başkanı Hüseyin Gökçe Meşe, denetimlerin sıklaştırılacağını, yasağa uymayanlara hayvan başına 2 bin 43 lira cezai işlem uygulanacağını söyledi.
30.06.2022Haberler
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?
A Word Cevapları: A Word Kelime Oyunu Nasıl Oynanır?A Word kelime oyunudur. Milyonlarca indirmesi bulunan bu oyunda 2000 seviye bulunur. Bölüm atladıkça cevapları bulmak da bir o kadar zorlaşır. Bu oyunda amaç altıgen harflerden oluşan kelimeleri bulmaktır. Seviye ilerledikçe bulunması istenen kelime sayısı da artar. Hem eğlendirici hem de öğretici özelliği bulunan oyunda puan toplayarak 20 farklı rozet kazanmak gerekir. Bu oyun zeka ve beyin egzersizi yapmaya yardımcı olur. A Word Kelime Oyunu nasıl oynanır? “A Word Cevapları” içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Oyun
Köpek Cinsleri ve Irkları: Küçük, Sevimli Köpek Türleri ve Özellikleri Nelerdir?
Köpek Cinsleri ve Irkları: Küçük, Sevimli Köpek Türleri ve Özellikleri Nelerdir?Görünüş ve büyüklükleri farklı 400’den fazla ırkı olan köpekler etçil ve memeli hayvanlardır. Sevimli görünüşleri ve sevecen hareketleriyle insanoğlunun en yakın dostu ve av arkadaşı olmuştur. Kedilerden sonra dünyada en çok beslenen ikinci evcil hayvan türüdür. Farklı ihtiyaçlara göre köpek türlerinin evrimleşmesinde insanlığın önemli rolü olmuştur. Köpeklerin özellikleri cinslerine göre değişiklik göstermektedir. Köpek türleri ve isimleri nelerdir? "En Güzel, Küçük, Sevimli Köpek Türleri ve Özellikleri" içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Evcil Hayvan
Papağan Fiyatları 2022: Sultan, Cennet, Jako, Kakadu, Pakistan, Forpus, Macaw Papağan Fiyatları
Papağan Fiyatları 2022: Sultan, Cennet, Jako, Kakadu, Pakistan, Forpus, Macaw Papağan FiyatlarıPapağanlar sıcak ülkelerde yaşayan kıvrık gagalı, etli ve kalın dilli, parlak tüylü bir kuş türüdür. Taklit yetenekleri oldukça iyi olan bu hayvanların bazı cinsleri söylenen şeyleri tekrar edebilirler. Genellikle Afrika, Amerika, Asya ve Okyanusya’nın tropikal orman bölgelerinde yaşamaktadırlar. Türkiye’de de evcil hayvan olarak evlerde bakılmaktadır. Sultan, Cennet, Jako, Kakadu, Pakistan, Forpus, Macaw gibi papağan türleri vardır. Bu yüzden papağan fiyatları yavru oluşuna ve türlerine göre değişiklik gösterir. 2022 yılında papağan fiyatları hakkında detaylı bilgi almak istiyorsunuz içeriğimize göz atabilirsiniz.
30.06.2022Evcil Hayvan
Muhabbet Kuşu Fiyatları 2022: Albino, Show Jumbo, Rinbow, Japones Muhabbet Kuşu Fiyatları
Muhabbet Kuşu Fiyatları 2022: Albino, Show Jumbo, Rinbow, Japones Muhabbet Kuşu FiyatlarıAvustralya’ya özgü olan muhabbet kuşları evlerde beslenen evcil hayvan türlerinden birisidir. Papağan ailesinden gelirler. Mavi, yeşil, sarı renkleri ve uzun tüyleri ile kendilerine hayran bırakırlar. Muhabbet kuşlarının Albino, Çekoslavak, Jumbo, Lutino, Açık Yeşil, Rinbow, Japones türleri vardır. Bu nedenle muhabbet kuşu fiyatları türlerine ve yavru oluşlarına göre değişiklik göstermektedir. Cinslerine göre muhabbet kuşu fiyatlarını merak ediyorsanız “Muhabbet Kuşu Fiyatları 2022” içeriğimizden konu ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
30.06.2022Evcil Hayvan
Vitrinde kedi- köpek satışında son günler! Geri sayım başladı
Vitrinde kedi- köpek satışında son günler! Geri sayım başladıHayvanları Koruma Kanunu'nun yürürlüğe girmesiyle pet shoplarda hayvan satışı yapılması yasaklanıyor. Artık evcil hayvan satışları internet üzerinden ve katalog ile yapılacak. Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü Yaban Hayatı Dairesi Başkanı Hüseyin Gökçe Meşe, denetimlerin sıklaştırılacağını, yasağa uymayanlara hayvan başına 2 bin 43 lira cezai işlem uygulanacağını söyledi.
30.06.2022Gündem
Köpek İsimleri 2022: En Güzel, Yaratıcı, Popüler, Yabancı, Türkçe Dişi ve Erkek Köpek İsimleri
Köpek İsimleri 2022: En Güzel, Yaratıcı, Popüler, Yabancı, Türkçe Dişi ve Erkek Köpek İsimleriSevimli görünüşleri, inşalarla kurdukları yakın dostluk ve bağ ile kendilerini sevdiren köpekler dünya üzerinden en çok sahiplenilen ikinci evcil hayvanlardır. Etçil ve memeli olan köpeklerin 400’den fazla ırkı olduğu tahmin edilmektedir. Günümüzde en çok sahiplenilen köpek cinsi ile fino türüdür. İlk köpek sahiplenildiğinde dişi veya erkek oluşuna göre isim verilir. Köpek sahipleri yeni dostlarına en güzel, duyulmamış, havalı isimleri vermek ister. Bazı evcil hayvan sahipleri köpeklerine yabancı isim vermek isterken bazıları da Türkçe isim tercih ederler. Köpeklere verilebilecek birbirinden güzel köpek isimleri vardır. En güzel, yaratıcı, duyulmamış, havalı, Türkçe, yabancı dişi ve erkek köpek isimleri ile ilgili içeriğimizden detaylı bilgi alabilirsiniz.
29.06.2022Evcil Hayvan
Kedi İsimleri ve Anlamları 2022: En Güzel Türkçe, Yabancı, Beyaz, Siyah, Gri Erkek ve Dişi Kedi İsim Önerileri
Kedi İsimleri ve Anlamları 2022: En Güzel Türkçe, Yabancı, Beyaz, Siyah, Gri Erkek ve Dişi Kedi İsim ÖnerileriKediler sevimli ve sevecen halleri kendisine hayran bırakır. İnsanlarla dost olan kedilerin kendilerine has özellikleri vardır. Kedilerin 70’ten fazla ırkı bulunur. Dünyada en çok sahiplenen evcil hayvandır ve bu sayı her geçen gün artmaktadır. Yeni kedi sahiplenen pek çok kişi kedisine isim vermek ister. Sahipler kedi isimleri konusu üzerine derin bir araştırma sürecine girerler. Ancak isim seçme konusunda kararsızlık yaşarlar. Erkek ve dişi kediler için birbirinden ayrı yabancı, Türkçe, mitolojik ve yaratıcı kedi isimleri bulunur. Ancak her geçen gün yeni kedi isimleri popüler olmaktadır. En güzel erkek ve dişi kedi isimleri için Kedi İsimleri 2022 içeriğimize göz atabilirsiniz.
29.06.2022Evcil Hayvan
‘Yunus yağıyla büyü yapmışlar’
‘Yunus yağıyla büyü yapmışlar’İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Osteoarkeoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Vedat Onar, Haydarpaşa kazılarında çıkan hayvan kemiklerini inceleyerek geçmişe ışık tutuyor. Onar, Bizans’ın niye yunus avladığını da açıkladı.
26.06.2022Gündem
Hamster Türleri ve İsimleri Nedir? Hamster Özellikleri Nelerdir?
Hamster Türleri ve İsimleri Nedir? Hamster Özellikleri Nelerdir?Kemirgen türleri arasında yer alan hamsterlar evcilleştirilebilen hayvanlardan bir tanesidir. Hamsterler her yaştan insan arasında popülerdir ve ABD ve Avrupa'daki en popüler evcil hayvanlardan biridir. Popülerliklerinin anahtarlarından biri, bakımlarının oldukça kolay olmasıdır. TDK’da hamster ‘cırtlak sıçan’ olarak geçer. Türleri ve isimleri farklılık göstermektedir. 20. yüzyılda evcilleştirilen hamsterlar farelere göre çok az benzer. Kafeslerde veya hamster akvaryumlarında bakılan hamsterların Gonzales, Suriye ve Sibirya gibi türleri bulunmaktadır. Hamster nedir ve özellikleri nelerdir? Hamster türleri ve isimleri ile ilgili detaylı bilgilere içeriğimizden ulaşabilirsiniz.
23.06.2022Evcil Hayvan
Neolitik Dönem’den Bizans’a Yumuktepe: Mersin kültürel bağın anahtarı
Neolitik Dönem’den Bizans’a Yumuktepe: Mersin kültürel bağın anahtarıMersin’de bulunan Yumuktepe Ören Yeri, Neolitik Dönem’den Bizans Dönemi’ne kadar uzanan yerleşmelerden izler taşımasının yanı sıra coğrafi konumu sayesinde Anadolu ve Suriye arasındaki kültürel bağın anahtarı olmasıyla da önemlidir.
20.06.2022Arkeoloji
İtalya'da trenlerde köpeklere özel bilet uygulaması
İtalya'da trenlerde köpeklere özel bilet uygulamasıİtalya'nın önde gelen tren işletmecilerinden biri artık köpek yolcularının da insan sahiplerinin yanında seyahat etmesine imkan sunan biletler satıyor.
14.06.2022Dünya
İkiçeşmelik’te taziye evi hizmete giriyor
İkiçeşmelik’te taziye evi hizmete giriyorKuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, seçim dönemi verdiği sözlerden birini daha tuttu. İkiçeşmelik Mahallesi’ne en kısa zamanda taziye evi ve park alanı kazandırılacağını müjdeledi
14.06.2022Ege
30 yıl sonra inanılmaz olay! Canlı çıktı, ikinci şok ise...
30 yıl sonra inanılmaz olay! Canlı çıktı, ikinci şok ise...Brezilya'nın Rio de Janeiro şehrinde eşine az rastlanır bir olay yaşandı. Nathalye De Almedia babasının ölümünün ardından evi temizlediği sırada çatı katında 30 yıldır kendilerini bekleyen bir sürpriz ile karşılaştı.
5.06.2022Dünya
Akvaryum balığı suya salınınca ölüm makinesine dönüştü!
Akvaryum balığı suya salınınca ölüm makinesine dönüştü!Pasifik Okyanusu'nun derinliklerinde bir su altı volkanında gerçekleşen patlama, orada yaşayan canlılarla ilgili garip bir durumu gün yüzüne çıkardı. Öte yandan İngiltere’de doğal ortama bırakılan Japon balıklarının birer ölüm makinesine dönüşmesi ise şaşkınlık yarattı.
4.06.2022Dünya
Maymun çiçeği hayvanlara yayılabilir
Maymun çiçeği hayvanlara yayılabilirBirleşik Krallık Sağlık Güvenliği Ajansı, maymun çiçeği virüsü ile enfekte olan kişilerin 21 gün boyunca evcil hayvanlar ile temas kurmamasını tavsiye etti.
28.05.2022Dünya
Türkiye şampiyonu!
Türkiye şampiyonu!İzmir Büyükşehir Belediyesi, iklim krizine karşı 2030’da sıfır karbon hedefiyle hayata geçirdiği projelerle WWF tarafından düzenlenen Tek Dünya Kentleri Yarışması’nda Türkiye şampiyonu oldu.
25.05.2022Ege
Starbucks'tan Rusya kararı!
Starbucks'tan Rusya kararı!Dünyaca ünlü kahve devi Starbucks, 15 yılın ardından Rusya’dan tamamen çekileceğini ve Rusya’daki yaklaşık 2 bin çalışanına 6 aylık ödeme yapacağını açıkladı.
24.05.2022Ekonomi
'Kenelerle bulaşan lyme hastalığı ciddiye alınmalı'
'Kenelerle bulaşan lyme hastalığı ciddiye alınmalı'Havaların ısınmasıyla insanların kırsal alanlarda yoğunlaşmasının kene ısırığıyla bulaşan lyme hastalığının görülme sıklığında artışa yol açabileceği uyarısında bulunan İmmünoloji ve Alerji Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Ali Kutlu, “Kuzey yarım kürenin sessiz pandemisi olarak adlandırılan lyme hastalığı, genelde keneler olmak üzere bazı sokan böceklerle bulaşabilir. İlerledikçe insanlarda kalıcı hasarlar bırakabilir” dedi.
21.05.2022Sağlık
Evcil hayvanınızla uyumak güvenli ve sağlıklı mı?
Evcil hayvanınızla uyumak güvenli ve sağlıklı mı?Birçok evcil hayvan sahibi, yatağını veya yatak odasını evcil hayvanıyla paylaşıyor. Köpeğinizle veya kedinizle uyumanın çeşitli faydaları var. Ancak koşullara bağlı olarak göz önünde bulundurmak isteyebileceğiniz riskler de bulunuyor.
20.05.2022Evcil Hayvan

Benzer Haber Etiketleri

Evcil Hayvan ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.