Ezop Masalları

Ezop Masalları

Son dakika ezop masalları haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan ezop masalları gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan ezop masalları haber sayfamızda...

Ezop Masalları

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 24 ezop masalları haberi bulunmuştur.
Ezop Masalları: Kartal, domuz ve kedi
Ezop Masalları: Kartal, domuz ve kediOrmanın sakinlerinden kartal, yuvasını yaşlı bir meşe ağacının tepesine yapmış. Tesadüf bu ya yaban kedisi de bu ağacın tam ortasındaki bir kovukta yaşıyormuş. Ağacın dibinde ise bir yaban domuzu ve yavruları yaşıyormuş. Ancak içlerinden biri hainmiş. Mim mi? Yaban kedisi!
15.11.2021Masal Oku
Ezop masalları: Tilki ile üzümler masalı
Ezop masalları: Tilki ile üzümler masalıTilkinin birinin canı üzüm çekmiş. Gitmiş asmaya, uzanmış üzümlere.
13.10.2021Masal Oku
Ezop masalları: Kurt ve turna masalını oku
Ezop masalları: Kurt ve turna masalını okuGünlerden bir gün ormanın derinliklerinde bir kurdun boğazına kemik takılmış. Kurt acıyla haykırarak bağırmaya, zıplamaya başlamış. Çünkü kemik hem boğazını tıkamış ve nefes almasını engelliyormuş hem de sivri olduğu için canını acıtıyormuş. Ne yaptıysa eli, boğazında kemiğin takılı olduğu yere ulaşamamış.
31.08.2021Masal Oku
Ezop masalları oku: Ormanlar kralı kaybolursa
Ezop masalları oku: Ormanlar kralı kaybolursaOrmanlar kralı aslan bir gün kaybolmuş. Öldü mü, kayboldu mu belli değilmiş. İşte o zaman da orman kralsız kalmış.
19.08.2021Masal Oku
Ezop masalları: Yaban domuzu ile tilki masalı
Ezop masalları: Yaban domuzu ile tilki masalıEzop masallarının özelliği her bir hikayenin sonunda okuyucuya ders vermesidir. Sen de okuduğun her hikaye sonunda çıkardığın dersi arkadaşlarınla paylaşabilir, onlara yeni bir hikaye öğretmiş olabilirsin.
23.07.2021Masal Oku
Ezop Masalı: Eşek ile çekirge
Ezop Masalı: Eşek ile çekirgeZamanın birinde bir eşek varmış. Ot yer, salına salına yürür, yaşarmış. Bir de özelliği varmış; çok neşeli ve kendinden eminmiş.
11.05.2021Masal Oku
Fabl Örnekleri - Uzun, Kısa Ve Az Bilinen Fabl Örnekleri
Fabl Örnekleri - Uzun, Kısa Ve Az Bilinen Fabl Örnekleri Fablar, edebiyatta özelikle çocuk edebiyatında önemli bir yeri vardır. Ders verme amaçlı olduğu için, insan dışında her türlü canlı ve cansız varlıklara karakterler yüklenebiliyor. Fablların sonu hep ders verme ve eğitme amaçlı olarak bittiği için çocukları yetiştirmede etkili rol oynuyor. Fablların ne olduğunu iyi öğrenip, günlük hayatınızda kullanabilirsiniz. Fabl örneklerini derledik.
7.04.2021Eğitim
Ezop masalı: Şahin ile güvercinler masalı
Ezop masalı: Şahin ile güvercinler masalıGüvercinler, her zaman şahinlerden korkar ve şahinlerin onları avlayacağı korkusuyla yaşarlarmış. Hep dikkatli olmak ve güvercinliğin yakınında kalmak zorunda olduklarını düşünürlermiş. Kendilerini sadece bu şekilde şahinlerin saldırısından koruduklarını düşünürlermiş.
24.03.2021Masal Oku
Ezop Masalları Oku: Birbirinden güzel Ezop masalları
Ezop Masalları Oku: Birbirinden güzel Ezop masallarıEzop masalları, adını M.Ö. 6. yüzyılda yaşadığı varsayılan Eski Yunan masalcı Ezop’tan almış rivayete göre. Fabllardan oluşan bu öykülerde hayvan dostlarımızın başından geçenlere tanık olacaksın.
24.02.2021Masal Oku
Yeni yayınlar
Yeni yayınlarYeni yayınlar
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022
7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları: 7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Özgün Yayınları Cevapları 2021-2022Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile öğrenciler yoğun bir ders dönemine girdi. Eğitim öğretim hayatının önemli derslerinden birisi de Türkçe’dir. Türkçe kitaplarında birbirinden farklı konular ve etkinlikler yer almaktadır. 7. sınıf öğrencilerinin kendilerini geliştirmesi için bu etkinlikler genellikle ev ödevi olarak verilir. Kitaplardaki etkinlikler ve örnekler MEB kararı ile yıldan yıla farklılık göstermektedir. Öğrencinin dilsel becerilerini geliştirmeyi amaçlayan 7. sınıf Türkçe ders kitabı MEB ve Özgün Yayınları olarak ikiye ayrılıyor. 7. sınıf Türkçe ders kitabı Özgün Yayınları cevapları için “7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları 2021-2022” içeriğimize göz atabilirsiniz.
26.11.2021Eğitim
Demokrasiyi çocuklar Türk, Kürt ve Ermeni masalıyla öğrenecek
Demokrasiyi çocuklar Türk, Kürt ve Ermeni masalıyla öğrenecekMEB’in yeni “İnsan hakları ve demokrasi” kitabında radikal değişiklik yapıldı. İnsan hakları ve demokrasi çocuklara Türk, Kürt, Ermeni masalları üzerinden anlatılacak
1.12.2015Gündem
Kütahya’da Masal adası
Kütahya’da Masal adasıDünyanın en ünlü masal anlatıcılarından Ezop’un fabllarında konuşturduğu hayvanlar, onun yaşadığı topraklarda hayat buluyor.
19.09.2013Gündem
Cihan'ın Krilov Masalları
Cihan'ın Krilov MasallarıKesin olmamakla beraber, ilk örneklerin Hindistan'dan çıktığı söylenir...
25.11.2005Cumartesi
Şereflikoçhisarlı Grimm Kardeşler
Şereflikoçhisarlı Grimm Kardeşler7'DEN 77'YE OKUL DIŞI BİLGİLER
4.07.2003Cumartesi
Şereflikoçhisarlı Grimm Kardeşler
Şereflikoçhisarlı Grimm Kardeşler7’DEN 77’YE OKUL DIŞI BİLGİLER
27.06.2003Cumartesi
Aslan, eşek ve tilki
5.04.2003Pazar
‘Biz de umutla yaşıyoruz’
‘Biz de umutla yaşıyoruz’‘Biz de umutla yaşıyoruz’
23.02.2003Pazar
‘Biz de umutla yaşıyoruz’
‘Biz de umutla yaşıyoruz’‘Biz de umutla yaşıyoruz’
22.02.2003Pazar
Krilov Masalları
Krilov MasallarıKrilov Masalları
5.10.2002Cumartesi
Krilov Masalları
Krilov MasallarıFabl masalları, kulaktan kulağa yayılarak sözlü anlatım döneminin edebiyat ürünleri olarak insanlık tarihinde yerini almış ve basit, kolay, ahlak ilkelerini öğretme işlevini yüklenmişlerdir...
4.10.2002Cumartesi
Krilov Masalları
Krilov MasallarıKrilov Masalları
4.10.2002Cumartesi
Nasreddin Hoca  olmaya kararlı!
Nasreddin Hoca olmaya kararlı!Yaşamını çocuk edebiyatına adayan ‘çocukların Yalvaç abisi’, Türkiye’nin en çok okunan çocuk dergisi MİÇO için gece gündüz demeden çalışıyor
Tatilde neler okumalı?
Tatilde neler okumalı?Hikmet ALTINKAYNAK
24.01.1997Kültür Sanat

Benzer Haber Etiketleri

Ezop Masalları ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.