F-16

F-16

Son dakika F-16 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan F-16 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan F-16 haber sayfamızda...

F-16

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 671 f-16 haberi bulunmuştur.
Japonya’da savaş uçağı krizi
Japonya’da savaş uçağı krizi ABD'ye ait bir savaş uçağı, acil durum nedeniyle Japonya’da dağlık bölgeye iki yakıt tankı bıraktı. Aomori Havalimanı'na acil iniş yapan F-16 nedeniyle 7 ticari uçuşta aksama yaşandı.
1.12.2021Dünya
Yunanistan'a ait F-16 savaş uçağı düştü!
Yunanistan'a ait F-16 savaş uçağı düştü!Gelen son dakika habere göre, Yunanistan Hava Kuvvetlerine ait F-16 tipi bir savaş uçağının eğitim uçuşu sırasında kaza kırıma uğradığı bildirildi.
18.11.2021Dünya
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-16 açıklaması: Biden 'elimden geleni yapacağım' dedi
Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-16 açıklaması: Biden 'elimden geleni yapacağım' dediCumhurbaşkanı Erdoğan, İtalya ziyareti dönüşü uçakta aralarında Milliyet gazetesi yazarı Özay Şendir'in de bulunduğu gazetecilerin sorularını yanıtladı. F-35 kriziyle ilgili ABD Başkanı Biden ile arasında geçen konuşmayı anlatan Erdoğan, "Malum bizim 1 milyar 400 milyon dolarlık yaptığımız bir ödeme var. Bununla ilgili olarak da F-16 tedarikini müzakere ettik. Bu konuda da kendilerinden olumsuz bir yaklaşım görmedim. Biden 'Çok kısa zamanda netice alamayabiliriz. Biliyorsunuz iki farklı bölümden, Temsilciler Meclisi ve Senato’dan geçiyor. Malum, durum 50-50 ama ben elimden geleni yapacağım' dedi. Ben de kendisine 'Bunu başarabileceğinize inanıyorum ve bu konuda şu anda ağırlığın sizde olduğunu görüyorum' dedim." ifadelerini kullandı.
1.11.2021Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-16 açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan F-16 açıklamasıCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, G20 Liderler Zirvesi sonrası basın toplantısı düzenledi.Cumhurbaşkanı Erdoğan: "(ABD ile F-16 görüşmesi) Bu konuyla ilgili Sayın Biden'ın olumlu yaklaşımını gördüm"
31.10.2021Haberler
3 ABD'li senatörden 'Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubu
3 ABD'li senatörden 'Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubuS-400, F-35 derken ABD ile şu günlerde F-16 krizi de yaşanıyor. 3 ABD'li senatör Dışişleri Bakanlığı'na Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubu gönderdi. Peki imzası olan senatörler kim? Mektubu anlamı ne? Türkiye'nin F-35'ler için verdiği para konusu nasıl çözülecek?
22.10.2021Haberler
Son dakika... Bir krizin fitili daha ateşlendi! 3 ABD'li senatörden 'Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubu
Son dakika... Bir krizin fitili daha ateşlendi! 3 ABD'li senatörden 'Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubuS-400, F-35 derken ABD ile şu günlerde F-16 krizi de yaşanıyor. 3 ABD'li senatör Dışişleri Bakanlığı'na Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubu gönderdi. Peki imzası olan senatörler kim? Mektubu anlamı ne? Türkiye'nin F-35'ler için verdiği para konusu nasıl çözülecek?
22.10.2021Dünya
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! ABD'den Türkiye'ye yeni teklif
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! ABD'den Türkiye'ye yeni teklifAtatürk Havalimanı'nda soruları yanıtlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'den F-35'lere ödenen para karşılığında F-16 teklifi geldiğini söyledi. Erdoğan, "F-16'ların modernizasyonundan tutun yenilerini almak suretiyle filomuzu daha da geliştirelim gayreti içerisindeyiz. Bu F-35 programı kapsamında ödemesini almamız gerekiyor. Görüşmelerimizde bu konuyu dile getiriyoruz. Sorunun çözümü için de diyaloğu önemsiyoruz." dedi.
17.10.2021Siyaset
Son dakika... 'Erdoğan vazgeçmeyecek, Biden köşeye sıkıştı!' İngiliz basını yazdı
Son dakika... 'Erdoğan vazgeçmeyecek, Biden köşeye sıkıştı!' İngiliz basını yazdıİngiltere'nin ünlü Financial Times gazetesi, Türkiye'nin F-35 teslimatına engel olan ABD'nin, verdiği kararlar nedeniyle çok zor bir duruma düştüğünü yazdı. Haberde 'Batılılar endişelenmeye başladı' ifadelerine yer verildi.
14.10.2021Dünya
Sürpriz F-16 adımı
Sürpriz F-16 adımıAnkara’nın Pentagon’a, yabancı askeri satışlar kanalıyla 40 adet F-16 Block 70 ve ilaveten 80 F-16’nın modernizasyonu için talepte bulunduğunu öğrendim. Bu satışın onaylanmaması, iki ülke arasındaki savunma iş birliğinin sonunu getirebilir.
8.10.2021Haberler
Müthiş anlar! F-16'nın kokpitinden TİHA görüntüleri paylaşıldı
Müthiş anlar! F-16'nın kokpitinden TİHA görüntüleri paylaşıldıMilli Savunma Bakanlığı, TEKNOFEST'teki gösteri uçuşunda F-16 uçağının kokpitinden TİHA görüntülerini paylaştı.
28.09.2021Haberler
Hollanda'da F-16 uçağı binaya çarptı! Yaralılar var...
Hollanda'da F-16 uçağı binaya çarptı! Yaralılar var...Hollanda'da F-16 uçağının Leeuwarden Hava Üssü'nde bir binaya çarpması sonucu 2 kişinin yaralandığı bildirildi. Yaralananların durumuyla ilgili henüz net bilgi olmadığı belirtilerek, olayla ilgili soruşturma başlatıldığı kaydedildi.
1.07.2021Dünya
Son dakika... Hepsi durduruldu! Hollanda'da F-35 krizi patlak verdi
Son dakika... Hepsi durduruldu! Hollanda'da F-35 krizi patlak verdiSon dakika haberlere göre, Hollanda ülkedeki bütün F-35'lerin uçuşuna yasak getirerek bakıma alınmasını istedi. Yetkililer, F-16'larda böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını ve bunun yeni bir durum olduğunu söyledi.
22.04.2021Dünya
SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyor
SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyorTürkiye'nin F-35 programında çıkarılmasının ardından Savunma Sanayi Başkanlığı Hava Kuvvetleri'nin gücünü korumak için önemli bir modernizasyon projesi başlattı. F-16 savaş uçaklarının ömrü 20 yıl uzatılacak. Peki çalışmalarında son durum ne? CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş detayları aktardı...
4.03.2021Haberler
Son dakika... SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyor
Son dakika... SSB'nin önemli projesi başladı! F-16 savaş uçakları modernize ediliyorGelen son dakika haberine göre; Türkiye'nin F-35 programında çıkarılmasının ardından Savunma Sanayi Başkanlığı Hava Kuvvetleri'nin gücünü korumak için önemli bir modernizasyon projesi başlattı. F-16 savaş uçaklarının ömrü 20 yıl uzatılacak. Peki çalışmalarında son durum ne? CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş detayları aktardı...
4.03.2021Teknoloji
Son dakika! TGC Çeşme gemisine Yunanistan tacizi
Son dakika! TGC Çeşme gemisine Yunanistan taciziGelen bir son dakika haberine göre; Yunanistan Hava Kuvvetlerine ait 4 F-16, Kuzey Ege'nin uluslararası sularında bilimsel ve teknik araştırmalar yapan "TCG Çeşme" gemisini taciz etti. Bakan Akar, Yunan savaş uçaklarının TCG gemisine tacizde bulunmasıyla ilgili, "Maalesef Yunanistan'ın sık sık yaptığı taciz hareketlerinden biri. Bizim de kendimize göre kurallarımız var kurallar çerçevesinde gerekli karşılık verildi" dedi.
23.02.2021Gündem
Son dakika... Türkiye F-16'larını güçlendiriyor
Son dakika... Türkiye F-16'larını güçlendiriyorGelen son dakika haberine göre; Türk savunma sanayisi, hava kuvvetlerinin ana vurucu unsuru F-16 uçaklarının yapısal ömrünü 12 bin saate çıkarıyor.
31.01.2021Gündem
Son dakika... MSB görüntüleri paylaştı! F-16 uçağı Sniper Pod'da
Son dakika... MSB görüntüleri paylaştı! F-16 uçağı Sniper Pod'daGelen son dakika haberine göre; Milli Savunma Bakanlığı, Tuz Gölü civarında yapılan gece uçuşu sırasında F-16 uçağında bulunan Sniper Pod'a yansıyan dolunayın görüntüsünü paylaştı.
24.01.2021Gündem
Son Dakika... İncirlik Üssü'ne hareketlilik! Uçaklar peş peşe havalandı
Son Dakika... İncirlik Üssü'ne hareketlilik! Uçaklar peş peşe havalandıGelen son dakika haberine göre; Adana'nın Sarıçam ilçesinde bulunan İncirlik Üssü'ne drone düştü. Polis ekipleri düşmüş halde bulunan droneu incelemeye aldığı bildirildi. Öte yandan bulunan drone sonrası 3 adet F-16 savaş uçağının hangardan çıktığı ve peş peşe havalandığı belirtildi.
24.12.2020Gündem
ABD, Bulgaristan’a "ikinci el" F-16 hibe edecek
ABD, Bulgaristan’a "ikinci el" F-16 hibe edecekABD’nin Sofya Büyükelçiliğinden yapılan açıklamada, kararın ABD Dışişleri Bakan Yardımcısı Clarke Cooper’ın Amerikan Silahlı Kuvvetlerinin Bulgaristan’da kullandığı askeri üslerine dün yaptığı ziyaretinin ardından alındığı belirtildi.
22.10.2020Dünya
Yunan medyası yazdı...Türkiye S-400'ü çalıştırdı, ABD alarma geçti!
Yunan medyası yazdı...Türkiye S-400'ü çalıştırdı, ABD alarma geçti!Yunan medyasında çıkan habere göre, Türkiye 27 Ağustos'ta S-400'leri Yunan F-16'ları tespit etmesi için aktif hale getirdi.
6.10.2020Dünya
Gövde gösterisi! Türk F-16'ları  ve Azerbaycan uçakları birlikte havalandı
Gövde gösterisi! Türk F-16'ları ve Azerbaycan uçakları birlikte havalandı Türkiye ile Azerbaycan silahlı kuvvetlerinin Azerbaycan'da başlattığı ortak askeri tatbikat "TurAz Kartalı 2020" devam ediyor.
7.08.2020Dünya
Savunma Sanayii Başkanlığı: F-16'larımızın ömürlerini uzatıyoruz
Savunma Sanayii Başkanlığı: F-16'larımızın ömürlerini uzatıyoruzSavunma Sanayii Başkanlığı'nca, 'F-16 Yapısal İyileştirme Projesi' kapsamında ilk F-16 Blok-30 uçağının yapısal iyileştirmesinin tamamlanarak, Hava Kuvvetleri Komutanlığı'na teslim edildiği bildirildi.
25.07.2020Ekonomi
TUSAŞ'tan heyecanlandıran paylaşım
TUSAŞ'tan heyecanlandıran paylaşımTürk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ) yaptığı paylaşımda, "F-16 uçaklarının yerine entegre etmeyi planladığımız MMU projemiz için büyük bir özveri ve heyecanla çalışmaya devam ediyoruz. Ülkemizin gururu olacak yerli ve modern gücü, gökyüzüne taşımak için sabırsızlanıyoruz" açıklamasını yapması heyecan yarattı.
19.07.2020Haberler
PKK’nın infazcısına nokta operasyon
PKK’nın infazcısına nokta operasyonPKK’nın örgüt içi infazcısı Kasım Engin’in yeri, terör yayın organlarına demeç verdiği sırada sinyal takibiyle belirlendi. İHA’lar gizlendiği evi tespit etti. F-16 lar 24 saat içinde havadan vurdu. Bir azılı terörist daha yok edildi
10.06.2020Gündem
Ege Denizi'nde it dalaşı iddiası: Pilotların telsiz konuşmaları yayınlandı
Ege Denizi'nde it dalaşı iddiası: Pilotların telsiz konuşmaları yayınlandıGelen bir son dakika haberine göre; Türk savaş uçaklarının, Ege'de Yunan hava sahasını ihlal ettiği öne sürüldü.
6.05.2020Gündem

Benzer Haber Etiketleri

F-16 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.