F-35

F-35

Son dakika f-35 haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan f-35 gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan f-35 haber sayfamızda...

F-35

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 254 f-35 haberi bulunmuştur.
Son dakika... 130 milyon dolarlık enkaz aranıyor! Rusya'ya karşı alarma geçtiler
Son dakika... 130 milyon dolarlık enkaz aranıyor! Rusya'ya karşı alarma geçtilerSon dakika haberlere göre, İngiliz ordusuna ait bir F-35B Lightning savaş jeti Akdeniz'de suya çakıldı. Rusya'nın eline geçmesinden korkulan gizli F-35 teknolojisinin uluslararası sulara düşmesi paniğe sebep oldu. Eğer Kremlin enkaza daha önce ulaşabilirse, gizlenmek için büyük çaba harcanan teknolojiye sahip olabilir.
18.11.2021Dünya
Son dakika: Pentagon'dan çok kritik Türkiye açıklaması
Son dakika: Pentagon'dan çok kritik Türkiye açıklamasıGelen son dakika haberine göre; ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon), ABD'nin "Türk Silahlı Kuvvetlerinin askeri modernizasyon ihtiyaçlarını tanıdığını" bildirdi.
17.11.2021Dünya
İddia: Çin'in, F35 savaş uçaklarının da maketlerini yaptırdı
İddia: Çin'in, F35 savaş uçaklarının da maketlerini yaptırdıÇin'in Taklamakan Çölü'nde ABD'ye ait uçak gemisi ve muhrip gemilerin maketlerini inşa ettirdiği iddiasının ardından bu kez de hedef talimi için "F-35" tipi savaş uçaklarının maketlerinin yapıldığı iddia edildi.
12.11.2021Dünya
İbrahim Kalın'dan S-400 ve F-16 açıklaması
İbrahim Kalın'dan S-400 ve F-16 açıklamasıS-400'lerin İncirlik'e taşındığı iddiasıyla ilgili konuşan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, "Bu tarz iddiaların aslı astarı yok." dedi. ABD ile görüşmeleri süren F-16'larla ilgili de bilgi veren Kalın, "Ödediğimiz para var. ABD yönetimi şu ana kadar olumlu tavır gösterdi." ifadelerini kullandı
4.11.2021Haberler
Türkiye'den flaş ABD ve F-35 açıklaması
Türkiye'den flaş ABD ve F-35 açıklamasıMilli Savunma Bakanlığı, Türkiye ve ABD Savunma Bakanlıkları arasında F-35 konusundaki ihtilafın giderilmesi ve mali hususların görüşülmesi maksadıyla Ankara’da bir toplantı icra edildiğini ve müzakerelere devam edilmesi konusunda mutabık kalındığını duyurdu.
28.10.2021Gündem
Son dakika... Bir krizin fitili daha ateşlendi! 3 ABD'li senatörden 'Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubu
Son dakika... Bir krizin fitili daha ateşlendi! 3 ABD'li senatörden 'Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubuS-400, F-35 derken ABD ile şu günlerde F-16 krizi de yaşanıyor. 3 ABD'li senatör Dışişleri Bakanlığı'na Türkiye'ye F-16 verilmesin' mektubu gönderdi. Peki imzası olan senatörler kim? Mektubu anlamı ne? Türkiye'nin F-35'ler için verdiği para konusu nasıl çözülecek?
22.10.2021Dünya
Son dakika... 'Erdoğan vazgeçmeyecek, Biden köşeye sıkıştı!' İngiliz basını yazdı
Son dakika... 'Erdoğan vazgeçmeyecek, Biden köşeye sıkıştı!' İngiliz basını yazdıİngiltere'nin ünlü Financial Times gazetesi, Türkiye'nin F-35 teslimatına engel olan ABD'nin, verdiği kararlar nedeniyle çok zor bir duruma düştüğünü yazdı. Haberde 'Batılılar endişelenmeye başladı' ifadelerine yer verildi.
14.10.2021Dünya
Son dakika haberi: Hayalet jetlerle gözdağı! ABD tarihinde ilk kez oluyor
Son dakika haberi: Hayalet jetlerle gözdağı! ABD tarihinde ilk kez oluyorSon dakika haberlere göre, yaptığı askeri yatırımlar ve küresel dominasyon girişimleriyle kaygı yaratan dünya devine karşı Washington yönetimi düğmeye bastı. CNN'e konuşan uzmanlar, bölgeye yapılmasına karar verilen sevkiyatın tarihte bir ilk olduğunu ve 'gerekli mesajın verileceğini' söylediler.
16.07.2021Dünya
Son dakika... Artık an meselesi! Bu kadar ileri gitmesi beklenmiyordu
Son dakika... Artık an meselesi! Bu kadar ileri gitmesi beklenmiyorduRus basınında çıkan son dakika haberine göre, Rus pasifik filosuna ait gemiler savaşın fitilini yakabilecek bir hamleye girişti. Son haftalarda hem jetler hem savaş gemilerinin karşılıklı tacizleri, tüm dünyayı diken üstünde tutuyor.
21.06.2021Dünya
Son Dakika... Çok yakınında patladı! Görüntüler dünyayı altüst etti...
Son Dakika... Çok yakınında patladı! Görüntüler dünyayı altüst etti...Son dakika haberine göre, Rus basını kendilerine karşı daha önce görülmemiş radikal önlemlerin alınmaya başladığını yazdı. Rus donanmasının nasıl yok edileceğine ilişkin planları değerlendiren analistler, Avrupa'da alarm zillerinin çaldığını söyledi.
21.06.2021Dünya
Son dakika haberler: Bu patlama dünyayı sarstı! 'Savaş' provası...
Son dakika haberler: Bu patlama dünyayı sarstı! 'Savaş' provası...Son dakika haberlere göre, 13 milyar dolar değerindeki uçak gemisinin yakınında gerçekleşen patlama dünyayı sarstı, USGS meydana gelen depremi kaydetti. Görüntüler dünya medyasında 'savaş' provası olarak tanımlandı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
21.06.2021Dünya
Son dakika... Av başladı! Hepsi birden peşine düştü...
Son dakika... Av başladı! Hepsi birden peşine düştü...Son dakika haberine göre, son haftalarda savaş gemileri ve uçakları karşı karşıya gelen iki dev ülke arasındaki gerilim artıyor. Dış basında çıkan haberlere göre Pasifik okyanusunda, bölgede düzenlenen tatbikatların ardından Pasifik Filosu'nun nükleer denizaltının peşine düşmesiyle gerçek anlamda bir "av" başlamış durumda.
17.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Katil demişti! Savaş uçakları ve gemilerle girdiler
Son dakika haberi: Katil demişti! Savaş uçakları ve gemilerle girdilerRus basınında çıkan son dakika haberlerine göre, Rus lider Putin ile ABD Başkanı Biden arasında yapılacak görüşmenin arka planında provokasyon planları yapılıyor. NATO'nun savaş ve keşif uçaklarının yanı sıra savaş gemilerini de göndermesiyle, Rus jetleri havalandı.
16.06.2021Dünya
Son dakika... Görülmemiş plan! Denizaltıları böyle yok edecek
Son dakika... Görülmemiş plan! Denizaltıları böyle yok edecekSon dakika haberine göre, Rus basını kendilerine karşı daha önce görülmemiş radikal önlemlerin alınmaya başladığını yazdı. Rus donanmasının nasıl yok edileceğine ilişkin planları değerlendiren analistler, Avrupa'da alarm zillerinin çaldığını söyledi.
13.06.2021Dünya
Son dakika: Paşinyan ne yapacağını şaşırdı! Oğlunu teklif etti...
Son dakika: Paşinyan ne yapacağını şaşırdı! Oğlunu teklif etti...Azerbaycan karşısında tarihi bir yenilgi alan Ermenistan'da türbülans bitmiyor. Parlamento seçimleri öncesinde mitingler yapan Başbakan Nikol Paşinyan, oğluna karşı tüm Ermeni esirlerin geri iade edilmesi çağrısında bulundu.
9.06.2021Dünya
Son dakika haberi... En acı video! Kendi ölümlerini çektiler
Son dakika haberi... En acı video! Kendi ölümlerini çektilerDağlık alanda ilerleyen araçtaki gazetecilerin kamerası açıktı, Azerbaycan'ı yıkan patlamanın yeni görüntülerini yerel medya yayınladı. Ermenistan'ın döşediği mayınlar, yedi ayda 20 can aldı.
5.06.2021Dünya
Son dakika haberler: Morgda çekilen kayıt ülkeyi alt üst etti! Savaştan yedi ay sonra...
Son dakika haberler: Morgda çekilen kayıt ülkeyi alt üst etti! Savaştan yedi ay sonra...Son dakika haberlere göre, Azerbaycan karşısında tarihi bir yenilgi alan Ermenistan'da türbülans bitmiyor, bir morgda çekilen kayıt ülkeyi alt üst etti. Başkent Erivan'da ise kayıp askerlerin aileleri yol kesip gösteri düzenledi. İşte son dakika haberinin detayları...
5.06.2021Dünya
Son dakika haberi... Dünyanın konuştuğu S-300 itirafı! 57 dolara sattı
Son dakika haberi... Dünyanın konuştuğu S-300 itirafı! 57 dolara sattıRus İskender füzelerinin işe yaramaz olduğunu söyleyince Moskova küplere bindi ve ardından sözlerini geri aldı. Son itirafında döktüğü inciler ise yenilir yutulur değil, 500 liralık kartı çalan bir subay!
31.05.2021Dünya
Son dakika: Beştepe’den F-35 ve S400 açıklaması: Biden da biliyor
Son dakika: Beştepe’den F-35 ve S400 açıklaması: Biden da biliyorCumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, ABD’yle ilişkilerden Türkiye’nin Libya’dan asker çekeceği iddialarına kadar birçok başlıkta önemli açıklamalar yaptı.
12.05.2021Siyaset
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den F-35 açıklaması: ABD'nin mektubu bizi haklı çıkardı
Savunma Sanayii Başkanı Demir'den F-35 açıklaması: ABD'nin mektubu bizi haklı çıkardıCumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii (SSB) Başkanı İsmail Demir, daha önce 'F-35 Programı'ndan hiçbir ülke tek taraflı çıkartılamaz' dediklerini hatırlattı ve ABD'den aldıkları son mektubun kendilerini haklı çıkardığını bildirdi.
7.05.2021Ekonomi
Son dakika... Türkiye'den F-35 çıkışı!  ABD ile yeni süreç başlıyor
Son dakika... Türkiye'den F-35 çıkışı! ABD ile yeni süreç başlıyorGelen son dakika haberine göre; Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii (SSB) Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılmasının hukuki zemininin olmadığını belirterek, "Uçaklarımızla ilgili oluşan haklarımızın zayi olmaması için hukuk temelli yaklaşımla müttefiklik ruhuna da aykırı olmayacak şekilde çözüm bulunmasıyla ilgili diyalog süreci başlayacak" dedi.
7.05.2021Gündem
Son dakika... Ruslar saçmaladı! 'Aniden kayboldu, Türkiye ve İsrail...'
Son dakika... Ruslar saçmaladı! 'Aniden kayboldu, Türkiye ve İsrail...'Ermenistan'ın Dağlık Karabağ savaşında kullandığı İskender füzelerine ait kalıntıların birdenbire yok olduğunu ileri süren Rus medyası, dudak uçuklatan bir habere imza attı. NATO'ya karşı kartlarını bir bir sahaya süren Rus ordusu ise, ABD'nin son teknoloji jetlerini kolayca ortadan kaldırabilecek savaş araçları geliştiriyor.
5.05.2021Dünya
Son dakika... Hepsi durduruldu! Hollanda'da F-35 krizi patlak verdi
Son dakika... Hepsi durduruldu! Hollanda'da F-35 krizi patlak verdiSon dakika haberlere göre, Hollanda ülkedeki bütün F-35'lerin uçuşuna yasak getirerek bakıma alınmasını istedi. Yetkililer, F-16'larda böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını ve bunun yeni bir durum olduğunu söyledi.
22.04.2021Dünya
Selçuk Bayraktar'dan ABD'nin F-35 kararı sonrası flaş açıklama! 2 yıl içinde...
Selçuk Bayraktar'dan ABD'nin F-35 kararı sonrası flaş açıklama! 2 yıl içinde...ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Türkiye'nin F-35 programından resmi olarak çıkarıldığına ilişkin Ankara'ya bildirimde bulunduğu belirtilmişti. Konuyla ilgili Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar açıklamalarda bulundu. Bayraktar, ’F-35'leri vermiyor olmaları bugün bizim için dezavantaj gibi gözükse de yarın milli savunma sanayiimiz için en hayırlı işlerden biri olabilir. İnsansız Savaş Uçağı projemize de hız verdik. Hedefimiz, 2023'te bu platformumuzun prototipinin ilk uçuşunu gerçekleştirmek." dedi.
22.04.2021Haberler
Selçuk Bayraktar'dan ABD'nin F-35 kararı sonrası flaş açıklama! 2 yıl içinde...
Selçuk Bayraktar'dan ABD'nin F-35 kararı sonrası flaş açıklama! 2 yıl içinde...Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, Türkiye'nin F-35 programından çıkarılması üzerine yaptığı açıklamada, "Baykar olarak son 4-5 yıldır projesini yürüttüğümüz AKINCI platformumuzun da olgunlaşmasıyla birlikte, son dönemde Milli İnsansız Savaş Uçağı projemize de hız verdik. Hedefimiz, 2023'te bu platformumuzun prototipinin ilk uçuşunu gerçekleştirmek." dedi.
22.04.2021Teknoloji

Benzer Haber Etiketleri

F-35 ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.