F 35 Savaş Uçağı

F 35 Savaş Uçağı

Son dakika f 35 savaş uçağı haberleri ile ilgili Milliyet'e eklenen tüm haberler bu sayfada yer almaktadır. Geçmişte yaşanan f 35 savaş uçağı gelişmeleri, bugün yaşanan en flaş gelişmeler ve çok daha fazlası sürekli güncel olan f 35 savaş uçağı haber sayfamızda...

F 35 Savaş Uçağı

haber başlıkları altta listelenmiştir. Son dakika haberleri de dahil olmak üzere şu ana kadar eklenen toplam 28 f 35 savaş uçağı haberi bulunmuştur.
F-35'lerde son dakika gelişmesi! Program sürecek
F-35'lerde son dakika gelişmesi! Program sürecekF-35 Ortak Program Ofisi, tüm F-35 ortaklarıyla mevcut program planlarını sürdüreceğini ve gelecekteki politika talimatlarına uyacağını açıkladı.
16.08.2018Dünya
İlk F-35 teslim edildi!
İlk F-35 teslim edildi!Törende Türkiye Cumhuriyeti Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün "İstikbal göklerdedir" sözü dev ekrana yansıtıldı
11.09.2019Televizyon
F-35’lerin teslimine ilişkin Başbakan Yıldırım'dan açıklama
F-35’lerin teslimine ilişkin Başbakan Yıldırım'dan açıklamaBaşbakan Yıldırım, ABD Senatosu'nun F-35 kararına ilişkin, "Bu süreçler biraz daha devam edecek. Bunların F-35’lerin teslimini etkilemesi söz konusu değil." dedi.ABD Senatosu'nda F35'ler ile ilgili alınan kararın hatırlatılması üzerine Başbakan Yıldırım, şunları kaydetti:"O, Temsilciler Meclisi kongrede alınan bir karar nihai karar değil. Daha sonra bu iki karar birleştirilecek, tekrar görüşülecek, bir süreç gerektiren bir çalışma, bu tavsiye kararı. Ancak bizim bu karar belki biraz zaman alacak ama yaklaşımı çok doğru bulmuyoruz, fevkalade yanlış bir yaklaşım. Yıllarca NATO'da müttefikimiz olan Amerika Birleşik Devletleri ile savunmalarında stratejik ortaklığımız olan bir ülke. Türkiye'ye karşı savunma konularında Temsilciler Meclisinin böyle bir bakış içinde olması dostluğumuza zarar verecek bir girişim olarak görüyoruz. Bu Amerikan yönetimine gidecek, uygulayacak veya uygulamayacak, o ayrı bir konu. Şu anda o safha yapılmış değildir. Yani yönetim, kongreye bir rapor verecek, diyecek ki 'siz böyle bir karar aldınız ama bu uygun bir karardır veya değildir' şeklinde yönetimin de bir cevap verme hakkı var. Bu süreçler biraz daha devam edecek. Bunların F-35'lerin teslimini etkilemesi söz konusu değil."Yıldırım, F-35'lerin tek başına ABD'nin ürünü olmadığını vurguladı.
11.09.2019Televizyon
F-35’lerin teslimine ilişkin Başbakan Yıldırım'dan açıklama
F-35’lerin teslimine ilişkin Başbakan Yıldırım'dan açıklamaBaşbakan Yıldırım, ABD Senatosu'nun F-35 kararına ilişkin, "Bu süreçler biraz daha devam edecek. Bunların F-35’lerin teslimini etkilemesi söz konusu değil." dedi.
19.06.2018Siyaset
Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan F35 açıklaması
Savunma Sanayii Müsteşarlığı'ndan F35 açıklamasıSavunma Sanayii Müsteşarlığınca (SSM), 21 Haziran'da gerçekleştirilecek F35 teslim töreni tarihinin seçimlerle ilişkilendirilerek yapılan yorumların gerçeği yansıtmadığı bildirildi.
14.06.2018Ekonomi
5 Ocak 2018 Ekonomi gündemi
5 Ocak 2018 Ekonomi gündemi5 Ocak 2018 Ekonomi gündemi
11.09.2019Haberler
Son dakika... 'Erdoğan vazgeçmeyecek, Biden köşeye sıkıştı!' İngiliz basını yazdı
Son dakika... 'Erdoğan vazgeçmeyecek, Biden köşeye sıkıştı!' İngiliz basını yazdıİngiltere'nin ünlü Financial Times gazetesi, Türkiye'nin F-35 teslimatına engel olan ABD'nin, verdiği kararlar nedeniyle çok zor bir duruma düştüğünü yazdı. Haberde 'Batılılar endişelenmeye başladı' ifadelerine yer verildi.
14.10.2021Dünya
Son dakika haberi: Hayalet jetlerle gözdağı! ABD tarihinde ilk kez oluyor
Son dakika haberi: Hayalet jetlerle gözdağı! ABD tarihinde ilk kez oluyorSon dakika haberlere göre, yaptığı askeri yatırımlar ve küresel dominasyon girişimleriyle kaygı yaratan dünya devine karşı Washington yönetimi düğmeye bastı. CNN'e konuşan uzmanlar, bölgeye yapılmasına karar verilen sevkiyatın tarihte bir ilk olduğunu ve 'gerekli mesajın verileceğini' söylediler.
16.07.2021Dünya
Son dakika... Artık an meselesi! Bu kadar ileri gitmesi beklenmiyordu
Son dakika... Artık an meselesi! Bu kadar ileri gitmesi beklenmiyorduRus basınında çıkan son dakika haberine göre, Rus pasifik filosuna ait gemiler savaşın fitilini yakabilecek bir hamleye girişti. Son haftalarda hem jetler hem savaş gemilerinin karşılıklı tacizleri, tüm dünyayı diken üstünde tutuyor.
21.06.2021Dünya
Son Dakika... Çok yakınında patladı! Görüntüler dünyayı altüst etti...
Son Dakika... Çok yakınında patladı! Görüntüler dünyayı altüst etti...Son dakika haberine göre, Rus basını kendilerine karşı daha önce görülmemiş radikal önlemlerin alınmaya başladığını yazdı. Rus donanmasının nasıl yok edileceğine ilişkin planları değerlendiren analistler, Avrupa'da alarm zillerinin çaldığını söyledi.
21.06.2021Dünya
Son dakika haberler: Bu patlama dünyayı sarstı! 'Savaş' provası...
Son dakika haberler: Bu patlama dünyayı sarstı! 'Savaş' provası...Son dakika haberlere göre, 13 milyar dolar değerindeki uçak gemisinin yakınında gerçekleşen patlama dünyayı sarstı, USGS meydana gelen depremi kaydetti. Görüntüler dünya medyasında 'savaş' provası olarak tanımlandı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları...
21.06.2021Dünya
Son dakika... Av başladı! Hepsi birden peşine düştü...
Son dakika... Av başladı! Hepsi birden peşine düştü...Son dakika haberine göre, son haftalarda savaş gemileri ve uçakları karşı karşıya gelen iki dev ülke arasındaki gerilim artıyor. Dış basında çıkan haberlere göre Pasifik okyanusunda, bölgede düzenlenen tatbikatların ardından Pasifik Filosu'nun nükleer denizaltının peşine düşmesiyle gerçek anlamda bir "av" başlamış durumda.
17.06.2021Dünya
Son dakika haberi: Katil demişti! Savaş uçakları ve gemilerle girdiler
Son dakika haberi: Katil demişti! Savaş uçakları ve gemilerle girdilerRus basınında çıkan son dakika haberlerine göre, Rus lider Putin ile ABD Başkanı Biden arasında yapılacak görüşmenin arka planında provokasyon planları yapılıyor. NATO'nun savaş ve keşif uçaklarının yanı sıra savaş gemilerini de göndermesiyle, Rus jetleri havalandı.
16.06.2021Dünya
Son dakika... Görülmemiş plan! Denizaltıları böyle yok edecek
Son dakika... Görülmemiş plan! Denizaltıları böyle yok edecekSon dakika haberine göre, Rus basını kendilerine karşı daha önce görülmemiş radikal önlemlerin alınmaya başladığını yazdı. Rus donanmasının nasıl yok edileceğine ilişkin planları değerlendiren analistler, Avrupa'da alarm zillerinin çaldığını söyledi.
13.06.2021Dünya
Son dakika: Paşinyan ne yapacağını şaşırdı! Oğlunu teklif etti...
Son dakika: Paşinyan ne yapacağını şaşırdı! Oğlunu teklif etti...Azerbaycan karşısında tarihi bir yenilgi alan Ermenistan'da türbülans bitmiyor. Parlamento seçimleri öncesinde mitingler yapan Başbakan Nikol Paşinyan, oğluna karşı tüm Ermeni esirlerin geri iade edilmesi çağrısında bulundu.
9.06.2021Dünya
Son dakika haberi... En acı video! Kendi ölümlerini çektiler
Son dakika haberi... En acı video! Kendi ölümlerini çektilerDağlık alanda ilerleyen araçtaki gazetecilerin kamerası açıktı, Azerbaycan'ı yıkan patlamanın yeni görüntülerini yerel medya yayınladı. Ermenistan'ın döşediği mayınlar, yedi ayda 20 can aldı.
5.06.2021Dünya
Son dakika haberler: Morgda çekilen kayıt ülkeyi alt üst etti! Savaştan yedi ay sonra...
Son dakika haberler: Morgda çekilen kayıt ülkeyi alt üst etti! Savaştan yedi ay sonra...Son dakika haberlere göre, Azerbaycan karşısında tarihi bir yenilgi alan Ermenistan'da türbülans bitmiyor, bir morgda çekilen kayıt ülkeyi alt üst etti. Başkent Erivan'da ise kayıp askerlerin aileleri yol kesip gösteri düzenledi. İşte son dakika haberinin detayları...
5.06.2021Dünya
Son dakika haberi... Dünyanın konuştuğu S-300 itirafı! 57 dolara sattı
Son dakika haberi... Dünyanın konuştuğu S-300 itirafı! 57 dolara sattıRus İskender füzelerinin işe yaramaz olduğunu söyleyince Moskova küplere bindi ve ardından sözlerini geri aldı. Son itirafında döktüğü inciler ise yenilir yutulur değil, 500 liralık kartı çalan bir subay!
31.05.2021Dünya
Son dakika... Ruslar saçmaladı! 'Aniden kayboldu, Türkiye ve İsrail...'
Son dakika... Ruslar saçmaladı! 'Aniden kayboldu, Türkiye ve İsrail...'Ermenistan'ın Dağlık Karabağ savaşında kullandığı İskender füzelerine ait kalıntıların birdenbire yok olduğunu ileri süren Rus medyası, dudak uçuklatan bir habere imza attı. NATO'ya karşı kartlarını bir bir sahaya süren Rus ordusu ise, ABD'nin son teknoloji jetlerini kolayca ortadan kaldırabilecek savaş araçları geliştiriyor.
5.05.2021Dünya
Son dakika... Hepsi durduruldu! Hollanda'da F-35 krizi patlak verdi
Son dakika... Hepsi durduruldu! Hollanda'da F-35 krizi patlak verdiSon dakika haberlere göre, Hollanda ülkedeki bütün F-35'lerin uçuşuna yasak getirerek bakıma alınmasını istedi. Yetkililer, F-16'larda böyle bir sorunla karşılaşmadıklarını ve bunun yeni bir durum olduğunu söyledi.
22.04.2021Dünya
Selçuk Bayraktar'dan ABD'nin F-35 kararı sonrası flaş açıklama! 2 yıl içinde...
Selçuk Bayraktar'dan ABD'nin F-35 kararı sonrası flaş açıklama! 2 yıl içinde...ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Türkiye'nin F-35 programından resmi olarak çıkarıldığına ilişkin Ankara'ya bildirimde bulunduğu belirtilmişti. Konuyla ilgili Baykar Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar açıklamalarda bulundu. Bayraktar, ’F-35'leri vermiyor olmaları bugün bizim için dezavantaj gibi gözükse de yarın milli savunma sanayiimiz için en hayırlı işlerden biri olabilir. İnsansız Savaş Uçağı projemize de hız verdik. Hedefimiz, 2023'te bu platformumuzun prototipinin ilk uçuşunu gerçekleştirmek." dedi.
22.04.2021Haberler
F-35 savaş uçağında 883 tasarım hatası tespit edildi
F-35 savaş uçağında 883 tasarım hatası tespit edildiBeşinci nesil savaş uçağı F-35'teki tasarım hatalarının 448'i konusunda, F-35 ofisiyle üretici şirketler arasında "anlaşmazlıklar" yaşandığı belirtildi.
12.03.2020Teknoloji
'Harekât planımızı devreye sokarız'
'Harekât planımızı devreye sokarız'Cumhurbaşkanı Erdoğan, güvenli bölgeyle ilgili, “Birkaç hafta içinde askerlerimiz bölgeyi kontrol etmezse, kendi harekât planımızı devreye sokacağız” dedi.
1.09.2019Siyaset
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan o iddialara noktayı koydu: Bu işin bedelini ağır öder
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan o iddialara noktayı koydu: Bu işin bedelini ağır öderCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Genel Merkezi'nde düzenlenen 130. Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan konuşmasında, "Birileri parti kuruyormuş. Bunları hiç kafanıza takmayın. Bu tür ihanetlerin içinde olanlar bedelini ağır öder" dedi.
26.07.2019Siyaset
Türk savaş pilotu F-35 uçağı ile ABD semalarında
Türk savaş pilotu F-35 uçağı ile ABD semalarındaTSK'dan yapılan açıklamada, "Türk pilotlarının ABD’de devam eden eğitimleri kapsamında pilotumuz tarafından ilk F-35 uçuşu 28 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilmiştir." denildi.Türkiye'nin program ortağı da olduğu F-35 Projesi kapsamındaki ilk  uçağın teslimatı, Teksas-Fort Worth'te haziran ayında düzenlenen törenle  gerçekleşmişti.Teslim alınan F-35'lerin Arizona'da yer alan Luke Hava Üssü'nde  görevlendirilmesinin ardından da savaş uçağı pilot eğitimlerinde kullanılması  planlanmıştı. 3 ve 4'üncü uçakların Mart 2019'da teslim edilmesi öngörülürken,  Türk pilotların eğitimi süresince bu uçaklar ABD'de kalacak.
11.09.2019Haberler

Benzer Haber Etiketleri

F 35 Savaş Uçağı ile ilgili olan tüm haber başlıklarını şu an bulunduğunuz sayfa üzerinden takip edebilirsiniz. Haberlerin detaylarını okumak isterseniz haber başlıklarına tıklayabilir, daha eski gelişmeleri görmek isterseniz ise sayfanın altında yer alan sayfa numaralarına tıklayabilirsiniz.